22 cічня, у День соборності України, за розпорядженням ректора ЛНМУ імені Данила Галицького, академіка НАМН України, професора Бориса Зіменковського для студентів та викладачів університету в умовах карантинних обмежень відбулася онлайн лекція “В єдності – наша сила”. Її організаторами та учасниками були проректор з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Магльований, завідувач кафедри філософії та економіки, професор Ігор Держко, заступник декана з виховної роботи медичного факультету №1, асистент кафедри нормальної анатомії Максим Цитовський і голова Студентського самоврядування університету Андрій Парфенюк.

У своїй лекції професор Ігор Держко відзначив, що об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу – це була основоположна подія для українського державотворення, що відбулася 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. Акт Злуки УНР і ЗУНР увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. На жаль, внаслідок невдач Української революції 1917-1921 років державність зберегти не вдалося, тож упродовж XX століття українці були змушені неодноразово відновлювати її у боротьбі.

Учасники заходу в своїх виступах відзначили, що День соборності – це не лише пам’ять про минуле. Вшанування цього дня потребує згуртованої спільної праці та взаємодії всіх українців, які живуть у різних куточках нашої держави, разом працюють, спілкуються, будують сучасну, сильну та успішну країну.

За інформацією відділу гуманітарної освіти і виховання

Відділ комунікації і промоції