Сьогодні в Україні вперше відзначають нове свято – День Української Державності. Про його започаткування президент України Володимир Зеленський оголосив рік тому, 24 серпня 2021-го, у день святкування 30-річчя незалежності України.

Тоді, виступаючи з промовою на Майдані Незалежності, Зеленський в прямому ефірі підписав указ Про День української державності. Цей документ започатковує традицію відзначати нове свято щороку 28 липня — у День Хрещення Київської Руси-України. Досі саме в цей день Україна вшановувала одного з перших своїх державотворців — святого рівноапостольного Володимира Великого, князя Київського.

Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем.

Сьогодні це свято набуває особливого значення, адже впродовж п`яти місяців наш народ щоденно стверджує кров`ю право мати свою незалежну державу. На її захист від російського агресора встали практично всі, розуміючи, що лише гуртом можна зберегти можливість жити на рідній землі.

«Лише ті, хто абсолютно не знає правди історії й абсолютно не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення атакувати нас. Після всього, що пройшов наш народ, після всього, чого ми навчилися за століття. Українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. І не зламаються зсередини, як це бувало не раз. Не цього разу! », – зазначив Президент у своєму зверненні з нагоди свята.

Українці були й залишаються вільним народом, і ніяким масовим терором, ракетними ударами чи гусеницями танків цього не змінити! Тому попереду нас чекає лише перемога та подальший розвиток у когорті демократичного європейського співтовариства, якою би ціною це не далося.

Слава Україні! Героям слава!