Фізіологію як окремий предмет, почали вивчати у Львівському університеті ще у 1788 році, коли доктор медицини Август Крігель разом з викладанням хірургії та патології запровадив для студентів медичного факультету курс лекцій з фізіології. Проте кафедра фізіології була створена лише у травні 1895 року. Саме тоді, 25 травня, її очолив знаний європейський фізіолог, доцент Ягелонського університету Адольф Бек, який був призначений надзвичайним професором фізіології відновленого лікарського факультету Львівського університету. Першу лекцію з фізіології на тему «Життєві явища та способи їх дослідження» виголосив 29 жовтня 1895 р. 

Сьогодні кафедра нормальної фізіології об’єднує 35 співробітників, серед яких Мечислав Гжегоцький – член-кореспондент НАМН України, професор, перший проректор Університету з навчальної роботи, Оксана Заячківська – завідувачка кафедри, професор; Ростислав Стойка – член-кореспондент НАН України, професор.

Впродовж 125 років працівники кафедри готують фахівців у сфері медицини та фармації, займаються дослідженнями у лабораторіях, науковою роботою, налагоджують міжнародну співпрацю. Про наукову вагу їх публікацій свідчить загальний індекс цитування статей у базі даних Scopus – 2277 та загальний індекс Гірша – 45 (дані актуальні станом на 21 травня 2020 року). Працівники кафедри у своїй роботі активно використовують сучасні технології : у науковій лабораторії кафедри проводяться дослідження за допомогою in silico технологій, цьогоріч відбувся Міжнародний науковий семінар «Нове бачення здорового харчування у 21 столітті» у форматі вебінару на платформі ZOOM. З 2016 р. на кафедрі організовано представництво The Physiological Society (Великобританія), яке двічі на рік організовує наукові семінари (DSS). Вагомою частиною діяльності працівників кафедри фізіології є підготовка навчальних та наукових видань, які не лише допомагають у навчанні, але й формують у майбутніх лікарів почуття приналежності до когорти засновників львівської наукової школи школи фізіологів.

Про становлення кафедри, її розвиток та наукові здобутки за посиланням – https://ru.calameo.com/read/00308572928d6e92dfd27

З нагоди ювілею вітаємо усіх працівників кафедри та зичимо міцного здоров’я та нових наукових здобутків!

За інформацією кафедри нормальної фізіології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua