«Дзвін шабель, пісні, походи,
воля соколина, 
тихі зорі, ясні води — 
моя Україна»
В. Сосюра
Щорічно 23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Це свято з’явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного Указу Президента. До 2004 року День українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.
Символ державності України — прапор — докладно описаний в Конституції нашої держави. Після проголошення незалежності України нашим прапором офіційно вважається полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. При цьому співвідношення ширини полотна до його довжини — 2:3. Ці стандарти закріплені конституційно. Синій колір на прапорі України означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.
Історія нинішнього синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть.
Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.
У наш час вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України у день, коли проголошено акт про незалежність Української Держави – 24 серпня 1991 року.
День Державного Прапора – це свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави. Під рідним прапором український народ утвердив
віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. А наша незалежність – це найвеличніше надбання довгого і тернистого шляху, який пройшов наш народ до самоутвердження, до здобуття свого права на свободу.
Бажаємо Вам миру, щастя, благополуччя, успіхів в роботі і у всіх починаннях на благо нашої Вітчизни!
Зі Святом Українського Прапора!

Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua