Спеціальність 226 “Фармація” (галузь знань 22 “Охорона здоров’я”)

 

Профіль освітньої програми зі спеціальності 226 “Фармація”

Повна назва закладу вищої освіти

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького Фармацевтичний факультет Факультет іноземних студентів

Рівень вищої освіти

Другий (магістерський) рівень

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації

мовою оригіналу

Ступінь освіти – Магістр Кваліфікація освітня – Магістр фармації Кваліфікація професійна – фармацевт Кваліфікація в дипломі – Магістр Фармацевт

Галузь знань

 

22 Охорона здоров’я

Спеціальність

 

226Фармація, промислова фармація

Спеціалізація

226.01 Фармація

Форми здобуття освіти

 

очна (денна), заочна

Освітня кваліфікація

Магістр фармації

Кваліфікація в дипломі

Ступінь вищої освіти − магістр Спеціальність – 226Фармація, промислова фармація Професійна кваліфікація – фармацевт

Офіційна назва освітньої програми

Освітньо-професійна програма «Фармація»

Тип диплому та обсяг освітньої програми

Диплом магістра, одиничний, 300 кредитів ЄКТС на базі повної загальної середньої освіти, термін навчання 4 роки 10 місяців; на базі освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр (освітнього ступеня молодший бакалавр, освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст) зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, рівня магістр спеціальностей галузі знань 22 Охорона здоров’я заклад вищої освіти має право визнати та перезарахувати не більше, ніж 60 кредитів ЄКТС, отриманих в межах попередньої освітньої програми

Наявність акредитації

  • Рішення Акредитаційної комісії МОН України від 28.05.2015, протокол №116 (наказ МОН України від 10.06.2015 № 1415л)

  • Сертифікат про акредитацію Серія НД №1497028, дата видачі 09.11.2017

  • Термін дії сертифіката до 1 липня 2025 р.

Цикл/рівень

НРК України – 7 рівень, FQ-EHEA – другий цикл,

ЕQF-LLL – 7 рівень

Передумови

Повна загальна середня освіта (за результатами національного мультипредметного тесту чи сертифікатів ЗНО) або ступінь фахового молодшого бакалавра (ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст) зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, магістр спеціальностей галузі знань 22 Охорона здоров’я. Підготовка здійснюється за очною (денною) чи заочною формами навчання. Заочна форма навчання – тільки на основі здобутого освітнього ступеня фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра спеціальності 226 Фармація, промислова фармація та магістра спеціальностей галузі знань 22 Охорона здоров’я. Порядок вступу визначається Правилами прийому до ЛНМУ імені Данила Галицького

Мова(и) викладання

Українська, англійська

Термін дії освітньої

програми

Термін дії освітньої програми – до 30 червня 2029 року

Інтернет-адреса постійного розміщення опису освітньої Програми

http://new.meduniv.lviv.ua/publichna-informatsiya/

Підготовка конкурентоздатного фахівця,здатного розв’язувати складні задачі та проблеми у сфері фармації або у процесі навчання, що характеризуються невизначеністю умов і вимог, та виконувати професійну діяльність фармацевта.

Предметна область (галузь знань, спеціальність, спеціалізація) Галузь знань – 22 Охорона здоров’я Спеціальність – 226 Фармація, промислова фармація, Спеціалізація – 226.01 Фармація Об’єкт діяльності: збереження здоров’я населення, зокрема фармацевтичне забезпечення (розробка, виробництво, контроль якості, реалізація лікарських засобів, фармацевтична допомога, фармацевтична опіка, фармацевтична послуга). Цілі навчання: набуття спеціалізованих концептуальних знань, що  ключають сучасні наукові здобутки у сфері професійної діяльності фармацевта; умінь/навичок із розв’язування складних проблем, у тому числі,  дослідницького та інноваційного характеру, й донесення фахової інформації до цільової аудиторії; здатність продовжувати навчання з високим ступенем автономії. Теоретичний зміст предметної області: принципи, концепції, теорії розробки, виробництва, контролю якості, оптової та роздрібної реалізації лікарських засобів, фармацевтичної послуги, фармацевтичної допомоги, в тому числі, знання гуманітарних (4,2%), фундаментальних (природничі та суспільні) (34,0%) та фармацевтичних наук (організаційні, технологічні, контрольно-аналітичні, адміністративно-господарські (управлінські) функції, визначення потреби в лікарських засобах та виробах медичного призначення,  виготовлення та постачання лікарських засобів; забезпечення вимог закладів охорони здоров’я; розробка/виробництво, приймання, зберігання та відпуск лікарських засобів, здійснення контролю якості ліків) (61,8%). Методи, методики та технології:органолептичні, фізичні, хімічні, фізико-хімічні, біофармацевтичні, фармако-технологічні, мікробіологічні, біохімічні, фармакологічні, клінічні, розрахунково-економічні, фармакоекономічні методи; методики маркетингових досліджень, моделювання, аналізу даних, прогнозування; технології виробництва лікарських засобів та сучасні цифрові технології. Інструменти та обладнання: інструменти, обладнання та устаткування фармацевтичних (аптечних) закладів охорони здоров’я; технологічне обладнання для фармацевтичної розробки та виготовлення лікарських засобів; обладнання для синтезу та контролю якості лікарських засобів; спеціалізовані інформаційні системи та програмне забезпечення.
Академічні права Набуття додаткових кваліфікацій та фармацевтичних спеціалізацій в системі освіти дорослих. Здобуття освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.
Орієнтація освітньої програми Освітньо-професійна. Прикладна програма з професійною орієнтацією на теорію та практику фармації, спрямована на набуття спеціалізованих концептуальних знань, умінь і навичок у сфері професійної діяльності фармацевта, розв’язанні складних проблем, у тому числі дослідницького та інноваційного характеру. 95,8% обсягу освітньої програми спрямовано на забезпечення загальних та спеціальних (фахових) компетентностей магістра за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація, спеціалізації Фармація.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації Вища спеціальна освіта галузі знань 22 Охорона здоров’я, спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, спеціалізації 226.01. Фармація.Підготовка конкурентоздатних фахівців у сфері фармації, здатних вирішувати складні завдання, в тому числі у невизначених умовах. Ключові слова: магістр, фармація, охорона здоров’я, вища освіта.
Особливості програми Реалізується у малих групах при поєднанні практичної та теоретичної підготовки. Передбачає можливість навчання у навчально-виробничій аптеці університету. Залучення фахівців-практиків, зокрема при проходженні здобувачами освіти навчальних/ознайомчих/виробничих практик. Програма реалізується українською та англійською мовами.

Придатність до працевлаштування

Випускник придатний до роботи за КВЕДДК 009-2010:

Клас 01.28 Вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур;

Клас 21.10 Виробництво основних фармацевтичних продуктів);

Клас 21.20 Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів;

Клас 46.46 Оптова торгівля фармацевтичними товарами;

Клас 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах;

Клас 47.74 Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах;

Клас 72.19 Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук;

Клас 73.20 Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки;

Клас 85.42 Вища освіта;

Клас 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров’я.

Після завершення навчання за освітньо-професійною програмою фахівець здатний виконувати професійну роботу за ДК 003-2010:

1) - лаборант (фармація) 3228,

- фармацевт (фармацевт/провізор-інтерн) 3228,

- асистент фармацевта 3228

озділ 3.Фахівці / Підрозділ 32.Фахівці в галузі біології, агрономії та медицини / Клас 322.Допоміжний персонал у галузі сучасної медицини, фізіотерапії, фармації та ветеринарії (крім медичних сестер) / Підклас 3228. Фармацевтичні асистенти)

2) після закінчення інтернатури:

- наукові співробітники (фармація) 2224.1,

- фармацевти (фармацевт, фармацевт клінічний, фармацевт токсиколог, фармацевт аналітик, фармацевт косметолог) 2224.2,

- професіонал з фармаконагляду 2229.2

- експерт з оцінки медичних технологій 2229.2

(Розділ 2.Професіонали / Підрозділ 22.Професіонали в галузі наук про життя та медичних наук / Клас 222.Професіонали в галузі медицини (крім медичних сестер) / Підклас 2224.Професіонали в галузі фармації; 2229.Інші професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства).

Подальше навчання

Для подальшої професійної підготовки за спеціальністю випускник може вступати на програми післядипломної освіти (інтернатура), де здійснюється підготовка за програмою підготовки фахівця фармації.

Продовження освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.

Викладання та навчання

Лекції, семінари, практичні заняття в малих групах, виробнича практика, консультації з викладачами.

Компетентнісне, студентсько-центроване навчання, ініціативне самонавчання, проблемно-орієнтоване навчання в тому числі з науковою складовою, навчання через фармацевтичну практику з можливістю формування індивідуальної освітньої траєкторії.

Методи, методики та технології, що використовуються у навчанні: органолептичні, фізико-хімічні, хімічні, біофармацевтичні, фармако-технологічні, мікро-біологічні, біохімічні та фармакологічні, клінічні, лабораторні, розрахунково-економічні та інші.

Оцінювання

Заліки, диференційовані заліки, екзамени, атестація у формі Єдиного Державного Кваліфікаційного Іспиту та захисту випускної кваліфікаційної роботи. Поточний і підсумковий контроль. У процесі оцінювання результатів навчання обов’язковим є дотримання об’єктивності, систематичності та єдності вимог, прозорості і доступності методики оцінювання. Оцінювання навчальних досягнень студента здійснюється за 200-бальною шкалою, 4-бальною шкалою та рейтинговою шкалою ECTS.

Інтегральна компетентність

Здатність застосовувати набуті загальні і фахові компетентності для вирішення складних задач у професійній фармацевтичній діяльності в тому числі дослідницького та інноваційного характеру;здійснення професійної діяльності на відповідній посаді, включаючи виготовлення/розробку ліків, їх зберігання, контроль якості, доставку, розподіл, видачу, забезпечення лікарськими засобами, а також консультування, надання інформації щодо лікарських засобів та моніторинг побічної дії та/або неефективності лікарської терапії; здійснення інновацій.

Загальні компетентності (ЗК)

ЗК01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК02. Знання та розуміння предметної області; розуміння професійної діяльності.

ЗК03. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК04. Здатність спілкуватися іноземною мовою (переважно англійською) на рівні, що забезпечує ефективну професійну діяльність

ЗК05. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

ЗК06. Здатність працювати в команді.

ЗК07. Здатність реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства; усвідомлення цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідності його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини та громадянина в Україні.

ЗК08. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності та досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку фармації, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

ЗК09. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології

Фахові компетентності спеціальності (ФК)

ФК01. Здатність інтегрувати знання та розв’язувати складні задачі фармації/промислової фармації у широких або мультидисциплінарних контекстах.

ФК02. Здатність збирати, інтерпретувати та застосувати дані, необхідні для професійної діяльності, здійснення досліджень та реалізації інноваційних проєктів у сфері фармації.

ФК03. Здатність розв’язувати проблеми фармації у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.

ФК04. Здатність зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію у сфері фармації до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.

ФК05. Здатність демонструвати і застосовувати у практичній діяльності комунікативні навички спілкування та фундаментальні принципи фармацевтичної етики й деонтології.

ФК06. Здатність розробляти та впроваджувати систему управління якістю фармацевтичних підприємств згідно до вимог чинних Стандартів, здійснювати аудит якості та управління ризиками для якості фармацевтичної продукції.

ФК07. Здатність проводити санітарно-просвітницьку роботу серед населення з метою профілактики та попередження поширених, небезпечних інфекційних, вірусних та паразитарних захворювань, сприяння своєчасному виявленню та підтриманню прихильності до лікування цих захворювань згідно з їхніми медико-біологічними характеристиками та мікробіологічними особливостями.

ФК08. Здатність забезпечувати раціональне застосування та консультування щодо рецептурних і безрецептурних лікарських засобів й інших товарів аптечного асортименту, фармацевтичну опіку під час вибору та реалізації лікарських засобів шляхом оцінки співвідношення ризик/користь, сумісності, із врахуванням їх біофармацевтичних, фармакокінетичних, фармакодинамічних та фізико-хімічних і хімічних особливостей, показань/протипоказань до застосування, керуючись даними про стан здоров’я конкретного хворого.

ФК09. Здатність здійснювати домедичну допомогу хворим та постраждалим у екстремальних ситуаціях та при невідкладних станах.

ФК10.Здатність здійснювати моніторинг ефективності та безпеки застосування населенням лікарських засобів згідно з даними щодо їх клініко-фармацевтичних характеристик.

ФК11. Здатність визначати лікарські засоби, ксенобіотики, токсини та їх метаболіти у біологічних рідинах та тканинах організму, проводити хіміко-токсикологічні дослідження з метою діагностики гострих отруєнь, наркотичного та алкогольного сп’янінь.

ФК12. Здатність забезпечувати належне зберігання лікарських засобів та інших товарів аптечного асортименту відповідно до їх фізико-хімічних властивостей та правил Належної практики зберігання у закладах охорони здоров’я.

ФК13. Здатність організовувати діяльність аптечних закладів із забезпечення населення і закладів охорони здоров’я лікарськими засобами та іншими товарами аптечного асортименту у звичайних умовах та в умовах надзвичайного стану, а також й впроваджувати в них відповідні системи звітності й обліку, здійснювати товарознавчий аналіз, адміністративне діловодство з урахуванням вимог фармацевтичного законодавства.

ФК14. Здатність аналізувати та прогнозувати основні економічні показники діяльності аптечних закладів, здійснювати розрахунки основних податків та зборів, формувати ціни на лікарські засоби та інші товари аптечного асортименту відповідно до законодавства України.

ФК15. Здатність проводити аналіз соціально-економічних процесів у фармації, форм, методів і функцій системи фармацевтичного забезпечення населення та її складових у світовій практиці, показників потреби, ефективності та доступності фармацевтичної допомоги в умовах медичного страхування та реімбурсації вартості лікарських засобів.

ФК16. Здатність організовувати та здійснювати виробничу діяльність аптек щодо виготовлення лікарських засобів у різних лікарських формах за рецептами лікарів і вимогами (замовленнями) лікувально-профілактичних закладів, включаючи обґрунтування технології та вибір допоміжних матеріалів відповідно до правил Належної аптечної практики.

ФК17. Здатність здійснювати фармацевтичну розробку, визначати стабільність лікарських засобів та брати участь у виробництві лікарських засобів в умовах фармацевтичних підприємств згідно з вимогами Належної виробничої практики з відповідною розробкою та оформленням необхідної документації.

ФК18. Здатність організовувати та здійснювати загальне та маркетингове управління асортиментною, товарно-інноваційною, ціновою, збутовою та комунікативною політиками суб’єктів фармацевтичного ринку на основі результатів маркетингових досліджень та з урахуванням ринкових процесів на національному і міжнародному рівнях, управляти ризиками в системі фармацевтичного забезпечення.

ФК19. Здатність організовувати та здійснювати контроль якості лікарських засобів відповідно до вимог чинного видання Державної фармакопеї України, методів контролю якості, технологічних інструкцій тощо; проводити стандартизацію лікарських засобів згідно з чинними вимогами; запобігати розповсюдженню неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів.

ФК20. Здатність розробляти та оцінювати методики контролю якості лікарських засобів, у тому числі активних фармацевтичних інгредієнтів, лікарської рослинної сировини і допоміжних речовин з використанням фізичних, хімічних, фізико-хімічних, біологічних, мікробіологічних та фармако-технологічних методів контролю.

ФК21. Здатність організовувати та проводити заготівлю лікарської рослинної сировини відповідно до правил Належної практики культивування та збирання вихідної сировини рослинного походження. Здатність прогнозувати та обраховувати шляхи вирішення проблеми збереження та охорони заростей дикорослих лікарських рослин, відповідно до чинного законодавства.

ПРН01. Володіти спеціалізованими концептуальними знаннями у сфері фармації та суміжних галузях з урахуванням сучасних наукових здобутків і вміти застосовувати їх у професійній діяльності..

ПРН02. Критично осмислювати і аналізувати наукові та прикладні проблеми у сфері фармації.

ПРН03. Володіти спеціалізованими знаннями та уміннями/навичками для розв’язання професійних проблем і задач, у тому числі з метою вдосконалення знань та процедур у сфері фармації.

ПРН04. Вільно спілкуватися державною та англійською мовами усно і письмово для обговорення професійних проблем і результатів діяльності, презентації наукових досліджень та інноваційних проєктів.

ПРН05. Оцінювати та забезпечувати якість та ефективність діяльності у сфері фармації у стандартних і нестандартних ситуаціях; дотримуватися принципів деонтології та етики у професійній діяльності

ПРН06. Розробляти та приймати ефективні рішення з розв’язання складних/комплексних задач фармації особисто та за результатами спільного обговорення; формулювати цілі власної діяльності та діяльності колективу з урахуванням суспільних і виробничих інтересів, загальної стратегії та наявних обмежень, визначати оптимальні шляхи досягнення цілей.

ПРН07. Аналізувати необхідну інформацію щодо розробки та виробництва лікарських засобів, використовуючи фахову літературу, патенти, бази даних та інші джерела; систематизувати, аналізувати й оцінювати її, зокрема, з використанням статистичного аналізу.

ПРН08. Розробляти та реалізовувати інноваційні проєкти у сфері фармації, а також дотичні міждисциплінарні проєкти з урахуванням технічних, соціальних, економічних, етичних, правових та екологічних аспектів.

ПРН09. Формулювати, аргументувати, зрозуміло і конкретно доносити до фахівців і нефахівців, у тому числі до здобувачів вищої освіти інформацію, що базується на власних знаннях та професійному досвіді, основних тенденціях розвитку світової фармації та дотичних галузей.

ПРН10. Проводити санітарно-просвітницьку роботу серед населення з метою профілактики та при виникненні спалахів небезпечних інфекційних, вірусних та паразитарних захворювань.

ПРН11. Визначати переваги та недоліки лікарських засобів природного та синтетичного походження різних фармакологічних груп з урахуванням їхніх хімічних, фізико-хімічних, біофармацевтичних, фармакокінетичних та фармакодинамічних особливостей та виду лікарської форми. Рекомендувати лікарські засоби та інші товари аптечного асортименту з наданням консультативної допомоги та фармацевтичної опіки.

ПРН12.Надавати домедичну допомогу хворим при невідкладних станах та постраждалим у екстремальних ситуаціях.

ПРН13. Фіксувати випадки проявів побічної дії при застосуванні лікарських засобів природного та синтетичного походження; оцінювати фактори, що можуть впливати на процеси всмоктування, розподілу, депонування, метаболізму та виведення лікарських засобів і обумовлюються станом та особливостями організму людини і фармацевтичними характеристиками лікарських засобів.

ПРН14. Обирати біологічні об’єкти аналізу, здійснювати визначення в них ксенобіотиків, токсинів та їх метаболітів; давати оцінку отриманим результатам.

ПРН15.Прогнозувати та визначати вплив факторів навколишнього середовища на якість та споживчі характеристики лікарських засобів та інших товарів аптечного асортименту, організовувати їх зберігання відповідно до їх фізико-хімічних властивостей та правил Належної практики зберігання.

ПРН16. Реалізовувати відповідні організаційно-управлінські заходи щодо забезпечення населення і закладів охорони здоров’я лікарськими засобами та іншими товарами аптечного асортименту; здійснювати усі види звітності та обліку в аптечних закладах, адміністративне діловодство і товарознавчий аналіз.

ПРН17. Розраховувати основні економічні показники діяльності аптечних закладів, а також податки та збори. Формувати усі види цін (закупівельні, оптово-відпускні та роздрібні) на лікарські засоби та інші товари аптечного асортименту.

ПРН18. Використовувати дані аналізу соціально-економічних процесів у суспільстві для фармацевтичного забезпечення населення, визначати ефективність та доступність фармацевтичної допомоги в умовах медичного страхування та реімбурсації вартості лікарських засобів.

ПРН19. Розробляти технологічну документацію щодо виготовлення лікарських засобів, обирати раціональну технологію, виготовляти лікарські засоби у різних лікарських формах за рецептами лікарів і вимогами (замовленнями) лікувально-профілактичних закладів, оформлювати їх до відпуску.

ПРН20. Здійснювати фармацевтичну розробку лікарських засобів природного та синтетичного походження в умовах промислового виробництва

ПРН21. Забезпечувати конкурентоспроможний рівень і ефективний розвиток фармацевтичних організацій, у тому числі з урахуванням результатів маркетингових досліджень і ринкових процесів на національному та міжнародному рівнях.

ПРН22. Забезпечувати та здійснювати контроль якості лікарських засобів та документувати його результати; оформляти сертифікати якості та сертифікати аналізу з урахуванням вимог чинного видання Державної фармакопеї України, методів контролю якості, технологічних інструкцій тощо; здійснювати заходи щодо запобігання розповсюдженню неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів.

ПРН23. Визначати основні хіміко-фармацевтичні характеристики лікарських засобів; обирати та/або розробляти методики контролю якості з метою їх стандартизації з використанням фізичних, хімічних, фізико-хімічних, біологічних, мікробіологічних та фармакотехнологічних методів згідно з чинними вимогами.

ПРН24. Використовувати дані клінічних, лабораторних та інструментальних досліджень для здійснення моніторингу ефективності та безпеки застосування лікарських засобів.

ПРН25. Організовувати та проводити раціональну заготівлю лікарської рослинної сировини. Розробляти та впроваджувати заходи з охорони, відтворення та раціонального використання дикорослих видів лікарських рослин .

ПРН26. Планувати та реалізовувати професійну діяльність на основі нормативно-правових актів України та рекомендацій належних фармацевтичних практик.

ПРН27. Сприяти збереженню здоров’я, зокрема профілактиці захворювань, раціональному призначенню та використанню лікарських засобів.

Кадрове забезпечення

Науково-педагогічні працівники, які залучені до реалізації освітньої складової освітньо-професійної програми мають кваліфікацію відповідну до спеціальності та/або науковий ступінь (вчене звання), підтверджений рівень наукової і професійної активності. Переважна більшість науково-педагогічних працівників є штатними працівниками ЛНМУ імені Данила Галицького. Викладання дисциплін за освітньо-професійною програмою «Фармація» забезпечують 22 кафедри, у т.ч. 7 фармацевтичних, 3 – клінічні і 12 – теоретичних. Діяльність цих підрозділів координують профільні методичні комісії. Кадрове забезпечення кафедр відповідають ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності.

Частка викладачів, які мають науковий ступінь доктора наук чи кандидата наук/доктора філософії та читають лекції з навчальних дисциплін за спеціальністю і працюють на постійній основі, становить 100%. Проведення лекцій, практичних, семінарських та лабораторних занять, рівень наукової та професійної активності науково-педагогічних працівників засвідчується виконанням вимог «Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності», затверджених Постановою КМУвід 30.12.2015 р. №1187 в поточній редакції. Випускні кафедри спеціальної (фахової) підготовки очолюють фахівці відповідної науково-педагогічної спеціальності, як правило, доктори фармацевтичних наук. Реалізацію ОПП забезпечують 141 викладач, з них 126 (89%) мають науковий ступінь, в тому числі докторів наук – 22 (16%) (з них професорів – 20), кандидатів наук/докторів філософії – 104 (74%).

Підвищення кваліфікації за фахом здійснюється систематично.

Матеріально-технічне забезпечення

Відповідає вимогам щодо матеріально-технічної бази для здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти згідно з діючим законодавством України (Постанова КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» від 30.12 2015 р. № 1187 (поточна редакція). ЛНМУ забезпечений приміщеннями для проведення навчальних занять та контрольних заходів. Аудиторії обладнані мультимедійним устаткуванням. Необхідні для виконання освітньої програми навчальні дисципліни забезпечені відповідними базами, комп’ютерними робочими місцями, лабораторіями, високотехнологічними класами, обладнанням, устаткуванням. Для опанування практичних навичок використовуються відповідні лабораторії, а також Навчально-виробнича аптека ЛНМУ ім. Данила Галицького, Ботанічний сад лікарських і декоративних рослин, Центр інновацій в охороні здоров’я та цифрової медицини, Центр біостатистики, Центральна науково-дослідна лабораторія з лабораторією промислової токсикології, Лабораторія електронної мікроскопії, віварій, лабораторія на базі СОТ «Медик» (кафедри фармакогнозії та ботаніки, медичної біології, паразитології та генетики, смт. Шацьк, Волинська обл.), а також кафедральні лабораторії: синтезу біологічно активних гетероциклічних сполук; мікробіології; технології ліків і біофармації; біологічної хімії. Навчальна база університету дозволяє організовувати та проводити навчальні заняття з усіх дисциплін на належному науковому і методичному рівні. Університет має розвинену соціально-побутову інфраструктуру: науковута студентську бібліотеки, читальні зали, підприємства і пункти громадського харчування, актові зали, спортивний зал та спортивні майданчики, медичний пункт, спортивно-оздоровчий табір «Медик». Здобувачі вищої освіти забезпечені гуртожитком.

Інформаційне та навчально-методичне забезпечення

До кожного компонента освітньої програми і навчального плану кафедрами розроблені силабуси та робочі програми, комплекси навчально-методичного забезпечення.

Студенти забезпечені навчальними матеріалами з усіх навчальних дисциплін,включаючи практики; методичними матеріалами для проведення атестації здобувачів, в тому числі для виконання випускних кваліфікаційних (магістерських) робіт.

В університеті при реалізації освітньої програми використовуються віртуальні навчальні середовища MISA (http://misa.meduniv.lviv.ua/en) та AdFarm (http://adfarm.pp.ua).

Фонди бібліотеки ЛНМУ імені Данила Галицького,які містять понад 600,000 примірників, щороку поповнюються і задовольняють потреби здобувачів вищої освіти у сучасних вітчизняних та закордонних фахових періодичних виданнях за спеціальністю (у тому числі в електронному вигляді). Бібліотека має доступ до баз даних періодичних наукових видань англійською мовою за профілем спеціальності–координується доступ до наукометричних та інших баз даних: WebofScience (ClarivateAnalytics); Scopus, ScienceDirect, ClinicalKey (Elsevier); UpToDate (WoltersKluwer); AccessMedicine, AccessSurgery, AccessEmergencyMedicine (McGrraw-Hill); EBSCO. Користувачі бібліотеки мають доступ до ресурсів OxfordMedicine, OVID platform + Medline, EKG-Training, Osmosis, AMBOSS, UWord, BMJ, CompleteAnatomy, Thieme, BenthamScience, RapidILL, Research4Life повнотекстових публікацій SpringerNature.

З метою забезпечення здобувачів освіти навчальною та навчально-методичною літературою в Університеті працює поліграфічний центр (друкарня і підрозділ оперативного друку).

На офіційному веб-сайті ЛНМУ імені Данила Галицького http://new.meduniv.lviv.ua/en/ розміщена основна інформація про його діяльність (структура, ліцензії та сертифікати про акредитацію, відомості про освітні програми, які реалізуються у ЛНМУ ім. Данила Галицького, документи, якими регулюється освітній процес, напрями освітньої та наукової діяльності, щорічні звіти ректора ЛНМУ ім. Данила Галицького та результати моніторингу якості освіти, результати щорічного оцінювання здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників, інформація про навчальні та наукові структурні підрозділи, їх склад, діяльність, перелік навчальних дисциплін, силабуси, правила прийому, контактна інформація).

Національна кредитна мобільність

Національна кредитна мобільність здійснюється на підставі Закону України «Про вищу освіту». Визнання результатів навчання в інших закладах освіти України в рамках академічної мобільності – відповідно до угод ЛНМУ імені Данила Галицького та Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

Міжнародна кредитна мобільність

Міжнародна мобільність, проведення зарахування результатів міжнародної мобільності в рамках програми "Erasmus+" здійснюється на підставі Закону України «Про Вищу освіту» та угод між ЛНМУ імені Данила Галицького та закладами вищої освіти інших країн. Загалом міжнародна освітня та наукова діяльність академічної спільноти Університету реалізується шляхом співпраці з 75-ма закладами вищої освіти та організаціями з 22-х країн світу. Пріоритетним напрямком науково-технічної та інноваційної діяльності Університету залишається виконання міжнародних наукових та освітянських грантових проєктів, які фінансуються Європейським Союзом та Організацією Північноатлантичного договору.

Навчання іноземних здобувачів вищої освіти

Навчання іноземних студентів проводиться відповідно до вимог законодавства.

  • Прийом на навчання здійснюється відповідно до «Правил прийому» за результатами вступних випробувань.

  • Навчання здійснюється українською та англійською мовами за бажанням студента.

  • Іноземні здобувачі вищої освіти, які навчаються за даною програмою, не залучаються до виконання наскрізної програми з підготовки офіцерів запасу з галузі знань «Охорона здоров’я», натомість опановують та вдосконалюють володіння українською мовою

Освітньо-професійна програма «Фармація» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація галузі знань 22 Охорона здоров’я розроблена на основі освітньої (освітньо-професійної) програми, затвердженої Вченою радою Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького24.05.2017, протокол № 4-ВР з урахуванням змін і доповнень, внесених Вченими радами ЛНМУ імені Данила Галицького 24.05.2019 протокол № 5-ВР, 19.02.2020 протокол № 1-ВР,  17.02.2021 протокол № 1-ВР,18.05.2022 протокол № 2-ВР, 15.02.2023 протокол №2-ВР, відповідно до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація галузі знань 22 Охорона здоров’я для другого (магістерського) рівня вищої освіти. Перегляд освітньо-професійної програми «Фармація» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація галузі знань 22 Охорона здоров’я:

Навчальний рік

Дата затвердження ОПП Вченою радою

Наказ ректора про введення в дію ОПП

Дата введення в дію ОПП

2016-2017

Протокол №4-ВР від 25.05.2016

Наказ №1605-з від 08.06.2016

01.09.2016

2017-2018

Протокол №4-ВР від 24.05.2017

Наказ №1590-з від 02.06.2017

01.09.2017

2019-2020

Протокол №5-ВР від 24.05.2019

Наказ №2040-з від 24.06.2019

01.09.2019

2020-2021

Протокол №1-ВР від 19.02.2020

Наказ №706-з від 19.02.2020

01.09.2020

2021-2022

Протокол №1-ВР від 17.02.2021

Наказ №647-з від 24.02.2021

01.09.2021

2022-2023

Протокол №2-ВР від 18.05.2022

Наказ №1602-з від 18.05.2022

01.09.2022

2023-2024

Протокол №1-ВР від 15.02.2023

Наказ №656-з від 15.02.2023

01.09.2023

2024-2025

 

Протокол №2-ВР від 21.02.2024

Наказ №600-з від 22.02.2024

01.09.2024

Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів вищої освіти на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» є документом, у якому визначено обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відповідного ступеня вищої освіти; перелік компетентностей випускника; нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти; програмні результати навчання; форма атестації здобувачів вищої освіти; вимоги до наявності системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти; перелік нормативних документів, на яких базується освітня програма. Освітньо-професійна програма розроблена робочою групою Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького у складі:

Керівник робочої групи (Гарант освітньої програми):

Світлана БІЛОУС - д.фарм.н, професор, завідувач какафедритехнології ліків і біофармації

Робоча група:

Ірина ДРАПАК - д.фарм.н, професор, завідувачкафедри загальної, біонеорганічної, фізколоїдної хімії; Андрій ЗІМЕНКОВСЬКИЙ - д.мед.н., професор, завідувач кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації; Данило КАМІНСЬКИЙ - к.фарм.н, доцент, декан фармацевтичного факультету; Оксана ЛЕВИЦЬКА - д.фарм.н., доценткафедри організації і економіки фармації; Роман ЛЕСИК - д.фарм.н., професор, завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії; Наталія ШАПОВАЛОВА - к.фарм.н, доцент, завідувачкафедри фармакогнозії і ботаніки; Софія КОЗАК - магістрант за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація».

Освітньо-професійна програма розглянута Вченою радою фармацевтичного факультету протокол №5 від 20.02.2024 р.

Рецензії-відгуки зовнішніх «стейкхолдерів»:

Неоніла БИК  -виконавчий директор ГО «Галицька фармацевтична асоціація», завідувач КПЛОР Аптека №1; Мар’яна ІВАШИНА - керівник служби навчання та розвитку АТ Галичфарм; Надія ІЗЬО - заступник начальника служби, начальник відділу державного контролю у сфері обігу лікарських засобів, медичної продукції та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Львівській області; Жанна ПОЛОВА - д.фарм.н, професор, завідувач кафедри аптечної та промислової технології ліків Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Андрій МАТКІВСЬКИЙ - директор ПП «СОЛОМІЯ-СЕРВІС» (мережа аптек «Подорожник»); Богдан ГНИП - випускник ОПП за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація ЛНМУ ім. Данила Галицького, провізор/фармацевт-інтерн.

Освітньо-професійна програма “Фармація” (PDF)  

Проєкт освітньо-професійної програми “Фармація” (PDF)  

Обговорення проєкту освітньо-професійної програми “Фармація”

Опитування здобувачів освіти щодо якості освітніх послуг
Опитування роботодавців щодо якості освітніх послуг
Опитування випускників щодо якості освітніх послуг
Опитування НПП щодо реалізації освітньої програми

Accordion Sample Description
Код н/д Компоненти освітньої програми
Обов’язкові компоненти ОП
Гуманітарна підготовка
ОК 1. Українська мова(за професійним спрямуванням)
ОК 2. Історія України та українська культура
ОК 3. Філософія
Фундаментальна підготовка
ОК 4. Латинська мова
ОК 5. Анатомія людини
ОК 6. Фізіологія
ОК 7. Біологічна фізика з фізичними методами аналізу
ОК 8. Біологія з основами генетики
ОК 9. Вища математика і статистика
ОК 10. Загальна та неорганічна хімія
ОК 11. Інформаційні технології у фармації
ОК 12. Аналітична хімія
ОК 13. Органічна хімія
ОК 14. Фармацевтична ботаніка
ОК 15. Мікробіологія з основами імунології
ОК 16. Фізична і колоїдна хімія
ОК 17. Біологічна хімія
ОК 18. Патологічна фізіологія
Професійна підготовка
ОК 19. Англійська мова (за професійним спрямуванням)
ОК 20. Гігієна у фармації та екологія
ОК 21. Фармакологія
ОК 22. Фармакогнозія та ресурсознавство лікарських рослин
ОК 22.1. Фармакогнозія
ОК 22.2.Ресурствознавство лікарських рослин
ОК 23. Фармацевтична хімія та стандартизація лікарських засобів
ОК 23.1. Фармацевтична хімія
ОК 23.2 Стандартизація лікарських засобів
ОК 24. Комп’ютерне моделювання у фармації
ОК 25. Організація та економіка фармації з соціальною фармацією
ОК 25.1 Організація та економіка фармації
ОК 25.2 Соціальна фармація
ОК 26. Етика і деонтологія, право і законодавство та система якості у фармації
ОК 26.1 Етика і деонтологія у фармації
ОК 26.2 Фармацевтичне право та законодавство
ОК 26.3 Система якості у фармації
ОК 27. Менеджмент в охороні здоров’я
ОК 28. Фармакотерапія з фармакокінетикою
ОК 29. Клінічна фармація та фармацевтична опіка
ОК 30. Технологія лікарських та косметичних засобів, біофармація та фармацевтична біотехнологія
ОК 30.1 Технологія лікарських засобів
ОК 30.2 Біофармація
ОК 30.3 Фармацевтична біотехнологія
ОК 30.4 Технологія лікарських косметичних засобів
ОК 31. Фармацевтичне та медичне товарознавство
ОК 32. Фармацевтичний менеджмент і маркетинг
ОК 33. Належні практики у фармації
ОК 34. Токсикологічна та судова хімія
ОК 35. Військово-орієнтована підготовка за  програмою «Фармація»
ОК 35.1 Домедична допомога в екстремальних ситуаціях
ОК 35.2 Основи організації медичного забезпечення населення і військ
ОК 35.3 Екстремальна медицина
Виробнича практика
ОК 36. Пропедевтична фармацевтична практика
ОК 36.1 Ознайомча практика з ОЕФ
ОК 36.2 Пропедевтична практика з АТЛ
ОК 37. Перша долікарська допомога з ознайомчою медичною практикою
ОК 38. Польова практика з фармацевтичної ботаніки
Вибіркові компоненти ОП*
Вибірковий блок 1
ВБ 1.1. Іноземна мова (друга) Презентація
ВБ 1.2. Англійська мова Презентація
ВБ 1.3. Сучасні проблеми молекулярної біології Презентація
ВБ 1.4. Сучасні проблеми біофізики Презентація
ВБ 1.5. Фізико-хімічні методи аналізу Презентація
ВБ 1.6. Біологічна роль елементів життя Презентація
ВБ 1.7. Теорія пізнання і фармація Презентація
ВБ 1.8. Соціологія і медична соціологія Презентація
ВБ 1.9. Психологія спілкування Презентація
ВБ 1.10. Теорія і практика професійної комунікації Презентація
ВБ 1.11. Історія медицини і фармації Презентація
ВБ 1.12 Безпека життєдіяльності та біобезпека Презентація
ВБ 1.13. Політологія Презентація
ВБ 1.14. Основи християнської етики і моралі Презентація
ВБ 1.15. Основи комп’ютерних технологій у фармації Презентація
ВБ 1.16. Фармацевтична інформатика та статистика Презентація
ВБ 1.17. Основи системного аналізу Презентація
ВБ 1.18. Основи хімічної метрології Презентація
ВБ 1.19. Ідентифікація органічних сполук Презентація
ВБ 1.20. Сучасна аналітична лабораторна практика Презентація
ВБ 1.21. Основи соціальної психології Презентація
ВБ 1.22. Лікарські рослини у фармації Презентація
ВБ 1.23. Невідкладна допомога в аптечних закладах Презентація
ВБ 1.24. Патофізіологія хвороб цивілізації Презентація
ВБ 1.25. Хімія ліків Презентація
ВБ 1.26. Сучасні методи дослідження біологічних систем Презентація
ВБ 1.27. Метаболізм ліків Презентація
ВБ 1.28. Світова фармацевтична індустрія Презентація
ВБ 1.29. Механізми фармакологічної активності і токсичності ліків Презентація
ВБ 1.30. Фармацевтичні аспекти токсикоманії Презентація
ВБ 1.31. Фармацевтичні аспекти фітотерапії Презентація
ВБ 1.32. Мікроорганізми у біотехнологічних процесах Презентація
ВБ 1.33. Основи економіки у фармації Презентація
ВБ 1.34. Етичні проблеми у фармації Презентація
ВБ 1.35. Малосерійне виробництво ГЛЗ Презентація
ВБ 1.36. Розробка ЛЗ Презентація
ВБ 1.37. Теоретичні основи синтезу і зв’язок між структурою і дією лікарських засобів Презентація
ВБ 1.38. Контроль якості ЛЗ Презентація
ВБ 1.39. Дослідження фармацевтичного ринку Презентація
ВБ 1.40. Побічна дія ліків Презентація
ВБ 1.41. Фармакогенетика Презентація
ВБ 1.42. Броматологія Презентація
ВБ 1.43. Основи клінічної медицини Презентація
ВБ 1.44. Основи медичної стандартизації та доказова медицина Презентація
ВБ 1.45. Лікопов’язані проблеми Презентація
ВБ 1.46. Сучасні вироби медичного призначення Презентація
ВБ 1.47. Логістика у фармації Презентація
ВБ 1.48. Фармацевтичні аспекти нутріціології (біологічно активних добавок) Презентація
ВБ 1.49. Екотоксикологія Презентація
ВБ 1.50. Хіміко-токсикологічний аналіз Презентація
ВБ 1.51. ЛР і фітотерапія Презентація
ВБ 1.52. Фізичне виховання Презентація
ВБ 1.53. Патентознавство Презентація
ВБ 1.54. Теорія та практика реалізації концепції «фармацевт десяти зірок» Презентація
ВБ.1.55. Основи загальної військової підготовки Презентація
ВБ.1.56. Фармацевтичне забезпечення населення в умовах воєнного стану і надзвичайних ситуацій мирного часу Презентація
ВБ.1.57. Академічна доброчесність в університетській спільноті Презентація
ВБ.1.58. Біоетика Презентація
Вибірковий блок 2
ВБ 2.1. Виробнича практика з фармакогнозії Презентація
ВБ 2.2. Виробнича практика з технології ліків Презентація
ВБ 2.3. Виробнича практика з ОЕФ Презентація
ВБ 2.4. Виробнича практика з ММФ Презентація
ВБ 2.5. Виробнича практика з фармацевтичної хімії Презентація
ВБ 2.6. Виробнича практика з клінічної фармації Презентація
ВБ 2.7. Виробнича практика з клінічної фармації та фармацевтичної опіки Презентація
ВБ 2.8. Виробнича практика з менеджменту в охороні здоров’я Презентація
ВБ 2.9. Виробнича практика з фармінформації Презентація
Вибірковий блок 3
ВБ 3.1. Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи (технологія ліків) Презентація
ВБ 3.2. Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи (фармацевтична хімія) Презентація
ВБ 3.3. Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи (фармакогнозія) Презентація
ВБ 3.4. Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи (організація та економіка фармації) Презентація
ВБ 3.5. Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи (клінічна фармація) Презентація
ВБ 3.6. Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи (токсикологічна та судова хімія) Презентація
ВБ 3.7. Методологія наукових досліджень за темою магістерської роботи (загальна, медична хімія) Презентація

 

Для вступників:

Додаткова інформація: