3 червня 2021 року у Волинській православній богословській академії відбулася міжнародна богословська наукова конференція «Церква Христова: місія, діалог традицій та виклики сьогодення». Захід пройшов у режимі онлайн на платформі Zoom.

Участь у конференції взяли представники широких сфер сучасного богослів’я – науковці численних наукових та навчальних установ України та з-за кордону, зокрема Університету Арістотеля (Салоніки, Греція) та Грецького відкритого університету (Патри, Греція). Робочими мовами конференції були українська та англійська.

Під час пленарного засідання учасники заходу обговорили, зокрема, питання цифрового богослів’я, проблему християнського середовища України в системі парадигм глобалізованого світу XXI століття, необхідність оновлення  православної церкви в умовах пандемії COVID-19 та ін. Відтак обговорення тем конференції продовжилось на секційних засіданнях. 

Учасником конференції став представник Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО, очільник Консультативного центру кризових станів, психосоматичних розладів, депресій і узалежнень, медичний капелан Православної Церкви України, протоієрей Сергій Кирилюк. Він виступив з доповіддю «Медичне капеланство, психосоматична та фармацевтична опіка: концепція розвитку». У доповіді було висвітлено авторське бачення медичного капеланства в Україні, яке концептуально ґрунтується на збалансованому виваженому піклуванні духа і душі та тілесності Людини. Доповідач також презентував напрацювання очолюваного ним Консультативного центру від часу його заснування (березень 2014 р.), розповів про модель його функціонування і перспективи імплементації таких центрів по всіх єпархіях ПЦУ. 

За інформацією кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua