3-5 жовтня 2021 р. проходила головна щорічна міжнародна наукова подія у галузі клінічної та експериментальної гастроентерології – Європейський гастротиждень (United European Gasroenterology Week-2021 – UEGW). У заході взяли участь 8 500 учасників із 105 країн світу.  

Через необхідність дотримання карантинних вимог у зв’язку з пандемією COVID-19 конференція проходила у режимі онлайн на віртуальній платформі конгресів. Наукова програма була представлена у багатьох віртуальних лекційних залах, а також у телестудії м. Відень (Австрія) у прямому ефірі. На кожному засіданні делегати мали можливість взаємодіяти в режимі реального часу.

Учасниками поважного наукового форуму стали і співробітники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Доцент кафедри біохімії нашого Університету Христина Насадюк у співавторстві з завідувачем кафедри, професором Олександром Скляровим на UEGW-2021 представили постерну доповідь на тему «Перше повідомлення про обмін позаклітинних нуклеотидів у слизовій оболонці шлунка та товстої кишки щурів за умов блокування активності циклооксигенази-1/-2». 

Дослідження наших науковців з вивчення пуринергічного сигнального шляху у слизовій оболонці травного тракту були проведені у співпраці з кафедрою біохімії Гданського медичного університету (Республіка Польща).

Роботи для презентації на Європейському гастротижні відбиралися незалежними експертами на конкурсній основі, а тези включених у програму доповідей опубліковані у міжнародному рецензованому журналі UEG Journal.

За інформацією кафедри біохімії

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua