19 вересня 2022 р. на базі Державного університету м. Рієка (Хорватія) розпочала роботу V Міжнародна науково-практична конференція та міжнародне стажування «New law and order of (post) COVID-19 world: socio-economic impacts, tourism and education» (SEITE2022). Захід проводиться під егідою Університетського коледжу ПАР (Хорватія), Університету імені Юрая Добріла (Пула, Хорватія), факультету менеджменту туризму та гостинності Університету Рієки (Хорватія), Центру стратегічних інновацій та прогресивного розвитку (Україна), Національного авіаційного університету (Україна), Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Україна), Товариства «E-science Space» (Республіка Польща), Міжнародної освітньої корпорації (Казахстан) та інших міжнародних партнерів.

Конференція стала майданчиком для обговорення проблем і викликів, що постали у результаті поширення епідемії COVID-19 перед людством загалом і перед освітою зокрема. Оскільки після пандемії світ навряд чи повернеться до того стану, який був раніше, традиційна осіння зустріч SEITE2022 мала на меті зібрати разом науковців і представників бізнесу, зацікавлених у теоретичних розробках та практичному застосуванні наукових доробків. У світовій економіці вже спостерігаються численні тенденції, які прискорюються внаслідок впливу пандемії. Особливо це стосується цифрової економіки із зростанням діджиталізації, зокрема віддалена робота та навчання, телемедицина, послуги доставки та інше. Важливими та складними є питання реалізації цих змін в усіх сферах життя, тому учасники заходу вирішили зібратися разом, щоб поділитися своїм досвідом, навичками, вдосконалити чи розвинути їх. 

Захід об’єднав науковців із Хорватії, Польщі, України, Болгарії, Казахстану, Словенії, Великобританії, США. 

Представники освітньої та наукової спільноти України також долучилися до цього щорічного заходу та стали частиною єдиного освітнього простору ЄС. Під час конференції з доповідями виступили фахівці з Києва, Одеси, Чернівців, Білої Церкви, Сум, Полтави, Львова та інших міст. Найкращі європейські та українські експерти, керівники та їх заступники, декани, викладачі університетів, національні консультанти та студенти зібралися в одному місці та взяли участь у різноманітних програмах та інтерактивних панелях, дискусіях та семінарах.

Учасницею конференції стала співробітниця Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцентка кафедри українознавства Наталія Гірна, яка взяла участь у роботі заходу під час проходження міжнародного стажування. Представниця нашого Університету поділилася з учасниками конференції своїм баченням шляхів реформування гуманітарної освіти в Україні з урахуванням помилок минулого і реалій воєнного сьогодення. Вона виступила з доповіддю на тему: «Реформування гуманітарної освіти як запорука формування цілісної особистості (Reforming humanitarian education as a key to the formation of a complete personality)». 

У межах програми конференції розглядаються теми, пов’язані з управлінням у бізнесі, освіті, спорті, туризмі та інших галузях. Окремим блоком заплановані тренінги з профайлінгу, ораторського мистецтва та профілактика прокрастинації.

Конференція триватиме до 23 вересня.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua