16 травня 2023 р. студенти Медичного фахового коледжу нашого Університету відвідали Ботанічний сад ЛНМУ імені Данила Галицького. Це єдиний в Україні спеціалізований сад лікарських рослин, який був закладений у 1929 році відомим вченим, ботаніком, засновником кафедри фармакогнозії та ботаніки нашої Alma Mater, доктором філософських наук, професором Тадеушем Вільчинським.

Важко уявити собі, що на невеликій ділянці землі росте понад 1200 видів лікарських, декоративних та біблійних рослин, зібраних за майже 100-літню історію, започатковану засновником цього саду. 

Продовжувачем невтомної праці професора Тадеуша Вільчинського став директор ботанічного саду, кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармакогнозії і ботаніки Ростислав Гулько, який і попровадив студентів стежками цієї квітучої оази. Захоплюючі розповіді цікавого оповідача про рослинний світ з цілющими властивостями надовго запам’ятаються студентам коледжу. Екскурсанти завітали в історичну будівлю кафедри, де ознайомилися з її роботою та навчальними аудиторіями. 

Цілком імовірно, що ця незабутня подорож у дивовижний світ рослин буде дороговказом у майбутнє для деяких студентів коледжу, котрі побажають заглибитись у таємниці медицини та фармакології, та краще пізнати суть латинського вислову «Medicus curat, natura sanat»! (Лікар лікує, природа зцілює!)

Учасники екскурсії висловлюють вдячність також завідувачці кафедри фармакогнозії та ботаніки, кандидату фармацевтичних наук, доценту Наталії Шаповаловій за допомогу при організації екскурсії.

За інформацією Медичного фахового коледжу ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua