Студенти другого курсу медичного факультету 13, 14 та 15 груп Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відвідали Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. Заняття, яке пройшло в межах курсу за вибором «Історичні дисципліни в медичній освіті», організувала кафедра українознавства нашої Alma Mater.

Здобувачі освіти оглянули дві експозиції – «Україна Фотія Красицького» та «Земля Свята» Петра Сипняка. 

Студенти мали змогу ознайомитися з виставковим проєктом «Україна Фотія Красицького», дізнатися чимало цікавої інформації про художника – онука старшої поетової сестри Катерини, котрий своєю творчістю підтримав і розвинув традиції українського національного мистецтва, які започаткував Тарас Шевченко. Вони також оглянули понад сорок живописних і графічних творів Ф. Красицького, виконаних упродовж 1890-1910-х років. 

Майбутні лікарі також оглянули виставку «Свята Земля» Петра Сипняка, яка запрошує до переосмислення поняття земля як святого дару небес кожному народові і кожній людині, зокрема, за правом народження на цій землі, господарювання її ресурсами, збереження та успадкування майбутніми поколіннями. Студенти змогли поринути у спостереження Божого саду, яким є наша Земля, поглядом Людини розумної, котра народжена плекати, а не руйнувати його. 

Відвідання таких виставок, музеїв, особливо в умовах війни, є дуже важливим для формування патріотичної позиції студентів, які вчаться реалізовувати і захищати права та свободи людини і громадянина, брати активну участь у суспільному житті, підтримуючи розвиток демократичного суспільства та утверджуючи верховенство права, ідеї демократії, справедливості, а також протистояти ворожій ідеології та інформаційним впливам. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua