Вже шостий рік поспіль на базі відновленої кафедри медицини катастроф та військової медицини ЛНМУ ім. Данила Галицького триває підготовка офіцерів медичної служби для Збройних Сил України. Особливої актуальності здобуття військових знань для медиків набуло після початку російського вторгнення та повномасштабної війни в Україні. 

З року в рік кількість охочих стати офіцерами медичної служби невпинно зростає. Загалом за 2017-2022 роки повний курс військового вишколу за програмою підготовки офіцерів медичної служби запасу пройшли, склали державний екзамен та присвоєно військове звання 206 курсантам. 44 із них стали слухачами Української Військово-Медичної академії.

Про це поінформував курсантів першого року навчання завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, полковник медичної служби, доцент Віктор Чаплик. 58 майбутніх офіцерів на базі медичного пункту батальйону взяли участь у  практичних заняттях, метою яких є відпрацювання теоретично засвоєних усіх семестрових тем дистанційної форми навчання. Курсанти двох взводів мали можливість в інтерактивній формі закріпити теоретичні знання. У форматі питання-відповіді студенти спілкувалися із викладачами, за плечима яких великий  практичний досвід. Заступник завідувача кафедри – начальник навчальної частини полковник медичної служби Сергій Петрук, викладач загальновійськових дисциплін полковник Валентин Крижанівський, викладач навчальної дисципліни: ” Військової токсикології, радіології та медичного захисту” підполковник медичної служби Петро Варава спільно з курсантами відпрацьовували питання організації медичного забезпечення військ, загальної тактики та військової токсикології, радіології та медичного захисту. Про медичне забезпечення, роботу рятувальників в бойових умовах, та про свій досвід роботи під час виникнення надзвичайних ситуацій присутнім на занятті розповів випускник кафедри, начальник сектору медичного забезпечення ГУ ДСНС у Львівській області старший лейтенант цивільного захисту Руслан Грицак.

Слід зауважити, що в Університеті здобути військову спеціальність мають можливість студенти медичних факультетів, які закінчили 3-4 курси та виявили бажання мати офіцерське звання. Окрім теоретичної та практичної підготовки з тактичної медицини, вони проходять спеціальний військовий вишкіл на базі 80 окремої десантно-штурмової бригади. До слова, на сьогодні на кафедрі медицини катастроф та військової медицини ЛНМУ ім. Данила Галицького проходять підготовку 139 курсантів.

За інформацією викладача загальновійськових дисциплін кафедри медицини катастроф та військової медицини полковника Валентина Крижанівського

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua