Вже третій рік поспіль ЛНМУ ім. Данила Галицького спільно з лікарською комісією НТШ проводять у Львові міжнародний медичний симпозіум SMART LION «Immunotechnolology in Medicine 2019». Цього року було прийнято рішення ввести його як медичний кластер у програму 26-го Форуму Видавців і проводити заходи симпозіуму на різних майданчиках.  

Учасниками наукового форуму є високопрофесійні досвідчені вчені і лікарі, що працюють над розробкою та впровадженням у практичну медицину імунологічних інновативних технологій – Василь Лончина (США), Армен Гаспарян (Великобританія), Шандор Сабо (США), Олександр Литвинов (Австрія), Оксана Соутер (Швейцарія), Пауліна Сопонська-Бжощик (Польща), Валентина Чоп’як, Тетяна Такарчук, Лариса Костюченко, Наталя Володько, Ярина Бойко, Оксана Заячківська, Тетяна Негрич, Леся Матешук-Вацеба, Ростислав Стойка, Зоряна Масна, Дарій Бідюк (Україна) та інші.

Учасники першого дня симпозіуму, що проходив в УКУ під гаслом «Шлях до міжнародних наукометричних баз», дізнавалися, як писати наукові статті для журналів, що індексуються в міжнародних наукометричних базах, розглядали такі важливі питання, як наукове авторство, розкриття конфлікту інтересів у наукових журналах, виявлення та запобігання плагіату, оновлення інструкцій для наукових журналів згідно з міжнародними рекомендаціями тощо. Під час засідання секції молодих вчених, яка вперше проходила у межах міжнародного симпозіуму SMART LION, розглядалися молодіжні інноваційні розробки в медицині. Цього ж дня було оголошено конкурс «Професорська премія молодим вченим-медикам імені професора Степана Мартиніва «Реактиви для науки» від лікарської комісії НТШ», а також у Львівській міській раді відбулася зустріч науковців з мером.

Другий день симпозіуму, 19 вересня, проходив у конференційній залі Стоматологічного медичного центру Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького під гаслом «Інноваційні технології в медицині». У межах цього засідання звучали численні наукові доповіді високопрофесійних лекторів щодо швидкого впровадження в практику новітніх імунологічних розробок, проведення спільних наукових досліджень, інтеграції здобутків українських вчених у світову науку та практику. Під час телемосту  Львів – Київ інтерес до симпозіуму виявили голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України Михайло Радуцький та міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, які взяли участь у науковому форумі, поділившись планами реформування медичної галузі та відповівши на запитання учасників телемосту. У межах медичного кластера головного книжкового фестивалю країни – 26 Book Forum – відбулася презентація книги «Місія стресу: від Сельє до епохи штучного інтелекту» (Львів, 2019). 

Завтра, 20 вересня, відбудеться заключне засідання симпозіуму «Реалії та перспективи медичної післядипломної освіти в Україні», під час якого учасники форуму отримають інформацію про можливості медичної та післядипломної освіти за кордоном, різноманітних форм навчання для молодих учених. Також буде оголошено результати конкурсу «Професорська премія молодим вченим-медикам імені професора Степана Мартиніва «Реактиви для науки» від лікарської комісії НТШ».

Нагадаємо, що захід проходить під егідою Міністерства охорони здоров’я України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Лікарської комісії Наукового Товариства імені Шевченка та Українського Лікарського Товариства у Львові, КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня»,  КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний діагностичний центр», Українського католицького університету, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, ЛКП «Львівське конференц-бюро», 26 Book Forum.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua