Як відомо, нещодавно набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Положення про інтернатуру та вторинну лікарську (провізорську) спеціалізацію» від 22 червня 2021 р. № 1254, згідно з яким з 1 січня 2022 р. діятимуть нові правила проходження інтернатури.

На виконання рішення Колегії Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2021 року для ознайомлення випускників Університету 2022 року з зазначеним положенням, що зареєстроване в Міністерстві юстиції України 17 серпня 2021 р. №10081/36703, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького оприлюднив нове положення.

Декан  факультету післядипломної освіти доцент Орест Січкоріз презентував цей документ для випускників нашої Alma Mater на ютуб-каналі дистанційних трансляцій  https://www.youtube.com/watch?v=DRIo5jnc_aE

З презентацією можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, що серед основних змін, які чекають на випускників закладів вищої освіти:

– конкурс за рейтингом – буде враховуватись середній бал, результати КРОК-2 та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту;

– електронна система відповідного рейтингового розподілу – випускник самостійно обиратиме бажану спеціальність, базу стажування та заклад вищої освіти, де проходитиме підготовку в інтернатурі, а також визначає свої пріоритети серед них (можливо визначити ТОП-5). 

У положенні є новий перелік спеціальностей та терміни проходження інтернатури, пояснення щодо рейтингового розподілу на підготовку в інтернатурі.

Декан факультету післядипломної освіти, доцент Орест Січкоріз звернувся до випускників з проханням надсилати питання та зауваження щодо оприлюдненого положення про інтернатуру на електронну адресу ФПДО: e-mail Dep_FPGE@meduniv.lviv.ua

Зауваження та пропозиції будуть узагальнені та передані для опрацювання в Міністерство охорони здоров’я України.

Тепер саме Міністерство охорони здоров’я України спільно з Національною служби здоров’я України та закладом вищої освіти щорічно розроблятиме критерії визначення баз стажування та формуватиме їх перелік. Державне замовлення на підготовку лікарів-інтернів також складатиме МОЗ з урахуванням реальних кадрових потреб галузі.

Як зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, МОЗ запровадило керовану систему підготовки лікарів-інтернів, аби Україна у разі настання кризи знов не опинилась без фахівців потрібних професій. Міністерство охорони здоров’я визначало пріоритетні спеціальності для підготовки в інтернатурі, виходячи з кадрових потреб держави. Так само МОЗ затверджуватиме перелік спроможних баз стажування лікарів-інтернів.

За інформацією деканату факультету післядипломної освіти

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua