14 листопада у всьому світі відзначили День боротьби із цукровим діабетом – одним із найпоширеніших та небезпечних захворювань у світі. Вперше такий захід був проведений 14 листопада 1991 року Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Дата обрана не випадково: 14 листопада – день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, який спільно з Джоном Маклеодом відкрив інсулін, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей. 

Цукровий діабет – не вирок. Але це захворювання потрібно вчасно виявляти і змінити спосіб життя» – говорять лікарі. І саме тому все частіше проводяться акції, в ході яких кожен охочий може прийти до лікарні і безкоштовно виміряти рівень цукру в крові, артеріальний тиск і за потреби отримати консультацію ендокринолога.

З метою підвищення поінформованості населення про цукровий діабет та шляхи запобігання розвитку цього захворювання кафедра ендокринології ЛНМУ імені Данила Галицького під керівництвом професора Аліни Урбанович організувала низку заходів. Так, 14 та 15 листопада працівники кафедри ендокринології разом зі студентами провели безкоштовне вимірювання глюкози крові особам із групи ризику розвитку цукрового діабету, розповсюдження просвітницької літератури щодо факторів ризику розвитку діабету. 

Організатори також надавали консультації з питань профілактики та лікування ускладнень цукрового діабету, нормалізації маси тіла, розповідали, як уникнути цукрового діабету та, переглянувши спосіб життя, поліпшити прогноз відносно перебігу захворювання тощо. 

16 та 17 листопада до Дня боротьби з діабетом співробітники кафедри ендокринології нашого Університету провели круглі столи під назвою «Розумний контроль цукрового діабету» для сімейних лікарів та ендокринологів. Учасники обговорили сучасні можливості вчасного виявлення, лікування та профілактики ускладнень цієї недуги.

29 листопада відбудеться засідання студентського наукового гуртка кафедри ендокринології, присвячене цій актуальній проблемі. 

За інформацією кафедри ендокринології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua