У зв’язку з третьою хвилею пандемії COVID-19 в Україні щодня спостерігається зростання захворюваності. Як відомо, у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби набирає обертів вакцинація населення. У закладах охорони здоров’я створюються стаціонарні пункти щеплення, обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю та забезпечені необхідною кількістю доз вакцин. Там працюватимуть медики, які пройшли відповідне навчання. З 22 березня розпочався другий етап вакцинації. Попередньо Міністерство охорони здоров’я України рекомендувало  мобільним групам з імунізації залучати до вакцинації проти COVID-19 організовані колективи з другого етапу, зокрема усі заклади охорони здоров’я.

Оскільки значна частина працівників кафедр, інших структурних підрозділів Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького безпосередньо задіяна у наданні медичної допомоги пацієнтам, аби запобігти поширенню недугу серед них від початку тижня проходить вакцинація від коронавірусної інфекції. Щеплення препаратом Covishield/AstraZeneca проводить мобільна бригада Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України. Вакцинація всіх зацікавлених триватиме до 2 квітня. 

Пройшло вакцинацію керівництво Університету, зокрема ректор, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський, а також проректори та декани факультетів, представники професорсько-викладацького складу та структурних підрозділів Університету.

У теоретичному корпусі нашої Alma Mater організували тимчасовий пункт щеплення. Співробітники заповнюють інформовану згоду, в якій зазначають стан свого здоров’я, ознайомлюються з інформацією про препарат для вакцинування. Лікар вимірює температуру тіла, тиск, частоту пульсу, наявність або відсутність задишки тощо, щоб переконатися, що на момент звернення у людини немає протипоказів до проведення щеплення. Відтак пацієнтові вводять вакцину та інформують, що за кілька тижнів після отримання першої дози вакцини необхідно повторити цю процедуру. 

Вакцинація проходить успішно, відповідальні слідкують, щоб не створювались черги, вакцина використовується максимально ефективно.

Нагадуємо, що, враховуючи несприятливу ситуацію, кожен повинен свідомо поставитися не лише до носіння масок, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук, а й до вакцинації.

За інформацією відповідального за лікувально-профілактичну роботу, завідувача кафедри інфекційних хвороб, професора О. Зінчука

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua