30 серпня 2019 р. на університетській площі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулося урочисте засідання Вченої ради Університету з нагоди початку нового навчального року та посвяти у студенти першокурсників.

На площі було піднято Державний Прапор України, встановлена хоругва Університету та біля неї – Почесна варта у національних строях. Під звучання Козацького маршу на площу до студентів-першокурсників вийшли члени Вченої ради та ректорату на чолі з ректором Університету, академіком НАМН України, доктором фармацевтичних наук, професором Борисом Зіменковським. Серед гостей – заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко,  в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько,  начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, генеральний директор Львівської обласної клінічної лікарні, депутат Львівської обласної ради Михайло Гичка, Високопреосвященний владика, Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк), студентський капелан о. Ігор Хомічак, представники установ та організацій медичного профілю, громадськості, а також професорсько-викладацького складу ЛНМУ імені Данила Галицького, куратори академічних груп сьогоднішніх першокурсників, батьки та ін.

Урочисте засідання Вченої ради відкрив ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, академік НАМН України, доктор фармацевтичних наук, професор Борис Зіменковський, який привітав студентів-першокурсників з Днем знань. “Наша професія – це не просто фах, це стан душі, це готовність жертвувати власним спокоєм та благополуччям задля порятунку життя чи здоров’я людини,” – зазначив ректор. “Ви маєте усвідомити, що процес навчання для вас не обмежиться п’ятьма- шістьма курсами студентських студій та двома-трьома роками інтернатури – ви займатиметеся цим впродовж усього професійного життя”. 

Зі словами вітань виступили також заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко та в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько. 

Промовці побажали першокурсникам цікавих і щасливих студентських років, успіхів на професійній дорозі, життєвої наснаги і завзяття у розбудові вітчизняної медицини та примноженні славних традицій Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – одного з найстаріших та найавторитетніших вищих навчальних закладів України і Європи, який у листопаді відзначатиме 235-ліття з часу заснування. До слова, цьогоріч до нашого Університету вступили  десятеро випускників шкіл, які отримали найвищий бал ЗНО з хімії чи біології. Сьогодні також обіцянку студента дав боєць 72-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України Єгор Коновалов, котрий, втративши на війні ногу, не втратив мрії стати медиком.

Після привітань і настанов відбулося святкове театралізоване дійство за участю Короля Данила Галицького (заслужений артист України Дмитро Бартаков), під час якого студент VI курсу медичного факультету № 2 Іван Білецький виголосив слово до першокурсників та запросив до церемонії одягання білих халатів, а студентка І курсу медичного факультету № 1 Яна Драпак зачитала «Урочисту обіцянку студента», яку разом з нею повторили всі першокурсники, присутні на святі. 

Під звучання української повстанської пісні «Ой у лузі червона калина», для вшанування пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни, від ректора Університету, професорсько-викладацького складу та студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького було покладено квіти до пам’ятної таблиці Тарасові Кончевичу (позивний «Дантист»), випускнику стоматологічного факультету нашої Alma Mater, капітану  медичної служби, начальнику медичної служби 2-ї окремої Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної Гвардії України, який загинув 9 лютого 2015 року, захищаючи Україну.

Відтак до першокурсників звернувся Високопреосвященний владика, Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк), який здійснив обряд благословення першокурсників. 

Завершилися урочистості звучанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний».

В організації та проведенні заходу взяли активну участь режисер та ведучий театралізованого дійства – керівник Клубу художньої творчості імені Тараса Шевченка Університету, народний артист України Сергій Кустов, відділ гуманітарної освіти і виховання ЛНМУ імені Данила Галицького під керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи, професора Анатолія Магльованого, Студентське самоврядування Університету, заступники деканів факультетів.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua