Розвиток фармацевтичної освіти був і залишається одним із пріоритетних завдань сучасної фармації. Важливим вектором цього розвитку є налагодження прямої взаємодії трьох зацікавлених сторін: держави, роботодавців і системи освіти. 

У цьому контексті у межах освітньої програми «З досвідом у майбутнє» фармацевтичний факультет ЛНМУ імені Данила Галицького вже тривалий час плідно співпрацює з найбільшим виробником ліків у Західній Україні – АТ «Галичфарм» корпорації «Артеріум». Проєкт стартував ще у 2014 році і успішно працює до сьогодні.

Освітній задум спрямований на здобувачів 2 і 3 рівня вищої освіти за спеціальністю «Фармація, промислова фармація». У межах цієї програми фахівці служби навчання та розвитку персоналу АТ «Галичфарм» за попередньо погодженим графіком проводять лекційні заняття для здобувачів вищої освіти з навчальних дисциплін, які стосуються різних аспектів діяльності фармацевтичних організацій. 

Зважаючи на карантинні обмеження, цьогоріч лекції відбуваються у форматі онлайн. Всього на 2021 рік заплановано цикл з 15 занять, які триватимуть включно до листопада. Від початку циклу вже відбулися три лекції, а 12, 16 та 28 квітня будуть прочитані наступні лекції, заплановані на цей місяць.

Під час лекцій доповідачі висвітлять актуальні аспекти діяльності вітчизняних фармацевтичних підприємств-виробників, зокрема роль аналітичних методів аналізу в забезпеченні якості лікарських засобів; фармацевтична розробка; стерильне виробництво; основи належної виробничої та дистрибуторської практики; фармацевтичний інжиніринг; система управління персоналом фармацевтичного підприємства; фармацевтичний ринок України; новітні технології виготовлення лікарських засобів на основі рослинної сировини; застосування мікробіологічних методів для забезпечення якості лікарських засобів тощо. 

Варто зазначити, що таке активне й альтернативне продовження навчального процесу породжує нові форми соціального партнерства в освітньому процесі, які сприяють закладу вищої освіти у підготовці фахівців, а підприємствам – у забезпеченні своїх кадрових потреб.

За інформацією деканату фармацевтичного факультету

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua