[]У 2022-2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору – геноциду нашого народу. Сьогодні ми згадуємо цю скорботну дату в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору росія вчиняє новий геноцид – війною. Окупант знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити нас, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації.

Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти. Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

Як ми вже < href="https//new.medniv.lviv./-nshom-niversyteti-ztverdzheno-pln-zhodiv--zv-yzk-z-90-my-rokovynmy-golodomor-1932-1933-rokiv-v-kryini/">повідомляли, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького підготував низку виставкових, наукових, освітніх та мистецьких заходів до 90-х роковин трагедії.

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, на виконання розпорядження Львівської ОДА «Про затвердження Плану заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу на 2022-2023 роки» ректор Університету, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав відповідне < href="https//drive.google.com/c?id=1tgKqTSdT9XmIxTZVPpJFNhsPNwtX3l">розпорядження (pdf).

Відповідно до документу затверджено < href="https//drive.google.com/c?id=1MfnlzFo2QrHSPrTS0e-IHhtLSG1O">план заходів ЛНМУ імені Данила Галицького на 2022 рік з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років (pdf). Нагадаємо, що День пам’яті жертв голодомору відзначається в четверту суботу листопада, цього року цим скорботним днем буде 26 листопада.

Для вшанування пам’яті про трагічні сторінки в історії українського народу в нашому Університеті буде проведено низку патріотично-виховних, просвітницьких, культурно-мистецьких заходів та інформаційно-тематичних годин (конференцій, онлайн-лекторіїв, семінарів, круглих столів, а також тематичних лекцій, семінарів, бесід) на тему «Голодомор – геноцид Українського народу» у форматі онлайн. 

За допомогою інтернет-ресурсів студенти і викладачі матимуть змогу переглянути виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва, книжкових виставок, презентації видань, які висвітлюють події, пов’язані з геноцидом українського народу, ознайомитися з цими матеріалами через тематичні стенди, фотоматеріали експозиції «Забуттю не підлягає», та записати свої враження про переглянуте у книзі пам’яті. 

Окрім цього, студенти та педагогічні працівники зможуть взяти участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких і пошукових робіт, присвячених 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні та підготувати публікацію наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових, науково-популярних та інших видань, пов’язаних з темою Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

В академічних групах буде проведено мандрівки-семінари «Шляхами героїв» та виховні години на теми, які висвітлюватимуть причини та характер Голодомору 1932-33 рр., його масштаб та вплив на весь український народ; міжнародне визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу та конвенція ООН «Про попередження злочину геноциду і покарання за нього», а також новітні наукові, публіцистичні та художні публікації про Голодомор та ін.

Інформаційно-просвітницькі заходи у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні відбудуться у форматі онлайн і для іноземних студентів. 

Відповідно до розпорядження ректора рекомендовано також забезпечити участь студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників у загальноукраїнський акції «Засвіти свічку» та проведенні молитви у День пам’яті жертв Голодоморів у храмах області. 

Просимо у ці поминальні дні утриматися від гучних святкових акцій.

За інформацією відділу гуманітарної освіти і виховання

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.[]