У 2022-2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору – геноциду нашого народу. Сьогодні ми згадуємо цю скорботну дату в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору росія вчиняє новий геноцид – війною. Окупант знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити нас, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських: вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації.

Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти. Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

Як ми вже повідомляли, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького підготував низку виставкових, наукових, освітніх та мистецьких заходів до 90-х роковин трагедії.

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, на виконання розпорядження Львівської ОДА «Про затвердження Плану заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу на 2022-2023 роки» ректор Університету, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав відповідне розпорядження (pdf).

Відповідно до документу затверджено план заходів ЛНМУ імені Данила Галицького на 2022 рік з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років (pdf). Нагадаємо, що День пам’яті жертв голодомору відзначається в четверту суботу листопада, цього року цим скорботним днем буде 26 листопада.

Для вшанування пам’яті про трагічні сторінки в історії українського народу в нашому Університеті буде проведено низку патріотично-виховних, просвітницьких, культурно-мистецьких заходів та інформаційно-тематичних годин (конференцій, онлайн-лекторіїв, семінарів, круглих столів, а також тематичних лекцій, семінарів, бесід) на тему «Голодомор – геноцид Українського народу» у форматі онлайн. 

За допомогою інтернет-ресурсів студенти і викладачі матимуть змогу переглянути виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва, книжкових виставок, презентації видань, які висвітлюють події, пов’язані з геноцидом українського народу, ознайомитися з цими матеріалами через тематичні стенди, фотоматеріали експозиції «Забуттю не підлягає», та записати свої враження про переглянуте у книзі пам’яті. 

Окрім цього, студенти та педагогічні працівники зможуть взяти участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких і пошукових робіт, присвячених 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні та підготувати публікацію наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових, науково-популярних та інших видань, пов’язаних з темою Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

В академічних групах буде проведено мандрівки-семінари «Шляхами героїв» та виховні години на теми, які висвітлюватимуть причини та характер Голодомору 1932-33 рр., його масштаб та вплив на весь український народ; міжнародне визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу та конвенція ООН «Про попередження злочину геноциду і покарання за нього», а також новітні наукові, публіцистичні та художні публікації про Голодомор та ін.

Інформаційно-просвітницькі заходи у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні відбудуться у форматі онлайн і для іноземних студентів. 

Відповідно до розпорядження ректора рекомендовано також забезпечити участь студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників у загальноукраїнський акції «Засвіти свічку» та проведенні молитви у День пам’яті жертв Голодоморів у храмах області. 

Просимо у ці поминальні дні утриматися від гучних святкових акцій.

За інформацією відділу гуманітарної освіти і виховання

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua