104 роки тому, 22 січня 1919 на Софійському майдані Києва у присутності велелюдного зібрання був виголошений Акт Злуки УНР і ЗУНР у соборну Україну, який став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.        Ідея соборності завжди була і є базовою національною цінністю українського народу. Сьогодні вона стала передумовою успіху нашого спротиву проти агресії росії. 

Вшанували пам’ять про цю подію в нашому Університеті. Для студентів І курсу медичного факультету № 2 доцентка кафедри українознавства Наталія Гірна провела тематичне заняття «Соборність України – основа державності». 

Упродовж заходу викладачка пригадала ключові події Української революції 1917-1921 років: утворення і проголошення незалежності УНР і ЗУНР, боротьбу за збереження державності, початок і перебіг переговорів про об’єднання українських земель, підписання «Передвступного договору» у Фастові та врешті – урочиста прокламація Універсалу Злуки. 

Доцент Наталія Гірна зазначила, що на початку ХХ ст. не вдалося зберегти державності, Україна була окупована і розчленована. Але ідея соборності та незалежності стала основою нашого державотворення. З нею в серці боролися воїни УПА, чинили спротив комуністичному режимові політв’язні та дисиденти. За її втілення виходили на Майдани учасники трьох сучасних українських революцій. 

Викладачка наголосила, що і сьогодні за право жити у незалежній та єдиній Україні щоденно віддають свої життя тисячі українських Героїв. У Соборності – суть нашого спротиву. Соборна держава – та, де народ є її творцем і оборонцем. Без усвідомлення цього обов’язку немає єдності, без єдності немає майбутнього. Це принцип, за якими воїни ССО України відстоюють право на існування Української Держави, її майбутнє і волю. Тому студенти мають усвідомлювати відповідальність за нашу країну та бути гідними послідовниками славетних традицій борців за волю України. 

Страшні події війни переконливо свідчать про те, що єдиний народ не зламати. Ми як ніколи відчуваємо єдину державу, бо самі творимо її і боремось за неї. Проте ми впевнено дивимося у майбутнє і віримо, що незабаром Донецьк і Луганськ, Бердянськ і Мелітополь, Сімферополь і Севастополь знову будуть разом з усією Україною, під мирним небом з розгорнутими синьо-жовтими прапорами.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua