Нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив план заходів до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у 2023 році, який відзначають в Україні щороку 26 лютого. 

Саме в цей день у 2014 році у Сімферополі під будинком Верховної Ради АР Крим відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. Тоді українцям вдалося не допустити перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України. 

На виконання розпорядження KMУ від 07.09.2022 р. № 9l-p та календарного плану з гуманітарної освіти i національно-патріотичного виховання Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького ректор Університету, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав відповідне розпорядження № 4 від 27.09.2022 р. «Про затвердження плану заходів ЛНМУ імені Данила Галицького до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у 2023 році» (pdf).  

Аби підтримати кримських татар та всіх захисників територіальної цілісності України, які героїчно протистоять ворогу, в нашому Університеті буде проведено низку патріотично-виховних, просвітницьких, культурно-мистецьких та інформаційно-тематичних заходів. Зокрема, в онлайн-форматі відбудуться засідання круглих столів, онлайн-семінари, онлайн-лекції, тематичні заходи, присвячені спротиву окупації АР Крим. Заплановані також книжкові виставки, музейні експозиції, фотовиставки, публікації статей щодо історії спротиву окупації, а також інтерв’ю з учасниками подій в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у лютому 2014 року, зустрічі з представниками кримськотатарського народу й внутрішньо переміщеними особами.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua