Незабаром Україна та весь цивілізований світ, як і щороку у четверту суботу листопада, вшановуватимуть 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років. В усіх населених пунктах нашої держави відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв геноциду Українського народу.

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, на виконання розпорядження Львівської обласної державної адміністрації № 4/0/5-22 від 05.01.2022 р. «Про затвердження Плану заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу на 2022-2023 роки» та календарного плану з гуманітарної освіти і національно-патріотичного виховання Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на 2022 – 2023 роки ректор Університету, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав відповідне розпорядження (pdf) № 3 від 08.09.2022 р.

Документом затверджено план заходів ЛНМУ імені Данила Галицького на 2022 рік з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років (pdf)

Для вшанування пам’яті про ці трагічні сторінки в історії українського народу в нашому Університеті, згідно з розпорядженням ректора, буде проведено низку патріотично-виховних, просвітницьких, культурно-мистецьких заходів та інформаційно-тематичних годин (конференцій, онлайн-лекторіїв, семінарів, круглих столів, а також тематичних лекцій, семінарів, бесід) на тему «Голодомор – геноцид Українського народу» у форматі онлайн. 

За допомогою інтернет-ресурсів студенти і викладачі матимуть змогу переглянути виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва, книжкових виставок, презентації видань, які висвітлюють події, пов’язані з геноцидом Українського народу, ознайомитися з цими матеріалами через тематичні стенди, фотоматеріали експозиції «Забуттю не підлягає», та записати свої враження про переглянуте у книзі пам’яті. 

Окрім цього, студенти та педагогічні працівники зможуть взяти участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких і пошукових робіт, присвячених 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні та підготувати публікацію наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових, науково-популярних та інших видань, пов’язаних з темою Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

В академічних групах буде проведено мандрівки-семінари «Шляхами героїв» та виховні години на теми, які висвітлюватимуть причини та характер Голодомору 1932-33 рр., його масштаб та вплив на весь український народ; міжнародне визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу та конвенція ООН «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього», а також новітні наукові, публіцистичні та художні публікації про Голодомор та ін.

Інформаційно-просвітницькі заходи у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні відбудуться у форматі онлайн і для іноземних студентів. 

Відповідно до розпорядження ректора рекомендовано також забезпечити участь студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників у загальноукраїнський акції «Засвіти свічку» та проведення молитви у День пам’яті жертв Голодоморів у храмах області. 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua