У другу неділю травня в Україні та багатьох країнах світу відзначається День матері. Хоча свято не є державним, але все більше і більше людей у цей особливий день вшановують матерів та їхню роль у житті кожної людини.

Мати споконвіків є берегинею духовності, сімейного тепла, миру і любові. Вона завжди готова на самопожертву, не чекаючи подяки, ніколи не відмовить у допомозі, вона буде любити просто так, незважаючи ні на вчинки, ні на характер. 

Хоча шана до матері була притаманна українському народові з правічних часів, але з’явилось воно в інших краях. У Великобританії з XVII по XIX століття відзначалася так звана «Материнська неділя». У США День матері вперше привселюдно був підтриманий відомою американською пацифісткою Джулією Уорд Хоув у 1872 році. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом. У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, а ще понад 30 відзначають цей день в інші дні.

Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. У 1929 році з ініціативи Союзу українок його вперше відсвяткували в Галичині. А з 1995 року День матері став святом усієї незалежної України.

Хай це свято відзначається в кожній родині, щоб під знаком вшанування матері виховувалися наші діти, бо від цього залежить наше майбутнє і майбутнє України. Поспішаймо сказати своїй мамі слова любові і вдячності у цей святковий день. Адже більшого їй і не треба: всього лише поставити свою дитину твердо на ноги, засіяти її душу зерном Правди і Науки, бачити, як її кровинка крок за кроком впевнено йде по життю…

 Тож бажаємо всім Матерям щастя, здоров’я, достатку і благополуччя, тепла і хорошого настрою, посмішок, чудових квітів та Божого благословення.

Низький уклін вам, дорогі Матері!

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua