У зв’язку із тривалим карантином та значними обмеженнями, пов’язаними з ним, довелося змінити традиційні формати відзначення Дня медичного працівника.  Регіональний ландшафтний парк «Знесіння», Світова федерація Українських лікарських товариств (СФУЛТ), Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, департамент ОЗ ЛОДА, управління ОЗ Львівської міської ради, Українське лікарське товариство у Львові виступили співавторами створення нового простору здоров’я у рекреаційній частині Львова. Чимала громада фахівців попрацювала над створенням системи пішохідних доріжок – теренкурів – для культивування здорового способу життя, створення можливостей для реабілітації львів’ян після захворювань чи просто, аби гарно та корисно провести вільний час на свіжому повітрі.  

Організаційно-методичну роботу та підготовчу частину забезпечили працівники регіонального ландшафтного парку «Знесіння» разом з викладачами ЛНМУ ім. Данила Галицького, а також волонтери з Польщі та Словенії.

 Динамічна система стежок здоров’я (теренкурів)-  це:

–  три кардіологічні стежки (0,560 км; 1,175 км та 1,875 км), котрі обладнані чотирма інформаційними стендами з картами та інформацією про оздоровчу ходьбу, історію теренкурів, цікаві місця парку; 

–  дві загально-оздоровчі стежки (2,515 км та 3,065 км), які об’єднують п’ять загальнодоступних спортивних майданчиків та мають три інформаційні таблички. 

Стежки ознаковані стовпцями, табличками з позначенням віддалі,  пройденої від початку кожного маршруту.

Старт роботи системи стежок відбудеться 22 червня о 16 год. по вул. Ніжинській біля місця паркування автомобілів перед Шевченківським Гаєм.

Контактні особи: директор парку Уляна Тарас, тел +380970781453, 

професор Андрій Базилевич  +380674473221   abazylevych@ukr.net

Довідка: Ходьбою як методом лікування лікарі зацікавилися в середині дев’ятнадцятого століття. Наприклад, в 1845 році лікар Хартвиг своїм пацієнтам радив прогулянки вздовж моря. Професор Вербер з 1862 року активно рекомендував пацієнтам ходьбу стежками гірських курортів Німеччини і Швейцарії. У 1885 році німецький лікар Ертель підвів всі ці починання до методики оздоровлення організму (особливо при серцево-судинних хворобах та ожирінні) і запропонував ввести та запровадив термін “теренкур (від слів терен – місце, курація – оздоровлення). Цей новий метод лікування і інших захворювань полягає в застосуванні дозованих (заданих лікарем) піших прогулянок із змінними характеристиками дистанції, нахилу маршруту і темпу кроку. Дуже швидко теренкур став популярним в Європі.

До популяризації львівських теренкурів «долучився» австрійський цісар Франц Йосиф І (1830-1916). Він відвідував Кісельки – Львівський Баден-Баден (сьогодні територія ПАТ «Галичфарм» корпорації «Артеріум»), мандрував стежками територією Знесіння, вздовж гори Лева, по Велесовому плато, попри гору Вовчу (капище Перуна), прямуючи до Світовидового поля і Світовидового капища, через Кривий потік на гору Хомець або гору Баба (Род), місце розташування капища Рожаниці і місце, де збудована церква Вознесіння Господнього.

Перевага теренкурів полягає у відсутності сильного навантаження на серцево-судинну систему та опорно-руховий апарат, що дозволяє проводити його людям огрядним і слабо підготовленим фізично. Крім того, при серцевих захворюваннях, біг може погіршити стан пацієнта, а заняття теренкуром розвивають фізичну активність, підвищують імунітет, позитивно впливають на нервово-психічну та ендокринну системи, укріплюють серцево-судинну і дихальну системи, покращують травлення, підвищують життєвий тонус та багато іншого.

За інформацією голови СФУЛТ, професора Андрія Базилевича

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua