Цього тижня студенти 5 і 6 курсів медичних факультетів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького розпочали вивчення дисципліни «Комунікативні навички для лікарів». Курс проводиться в режимі дистанційного навчання на базі медичного факультету Вюрцбурзького університету ім. Юліуса Максиміліана. На курс зареєструвалося 230 студентів-медиків старших курсів, з яких сформовано 13 груп. Він розрахований на один кредит – 30 академічних годин.

 Метою курсу «Комунікативні навички для лікарів» є розвиток комунікативно-психологічних компетенцій, засвоєння студентами теоретичних та практичних засад лікувально-діагностичної взаємодії, спрямованих на формування адаптивної моделі поведінки у ситуаціях професійного спілкування з пацієнтами, членами їхніх сімей та у медичному колективі.

Даний курс організували наші партнери з медичного факультету Вюрцбурзького університету ім. Юліуса Максиміліана – одного із найстаріших університетів Німеччини. До слова, угода про співпрацю між ЛНМУ ім. Данила Галицького та німецькими колегами діє ще з 2017 року. 

Проведення курсу стало можливим завдяки гранту DAAD «UA-MEDSAT: Ukraine MEDical SAtellite Teaching». Навчання проводиться українською мовою за навчальними програмами та матеріалами Вюрцбурзького університету. До проекту залучили українських викладачів, які тимчасово перебувають у Німеччині та працевлаштовані у Вюрцбурзькому університеті. 

  Значну роботу з організації навчального курсу провели декан медичного факультету Вюрцбурзького університету ім. Юліуса Максиміліана професор Сара Кьоніґ (Univ.-Prof. Dr. med. Sarah König, MME) та декан медичного факультету №2 ЛНМУ ім. Данила Галицького, професор Олександр Надрага.

У найближчих планах – курс «Розбір клінічних кейсів» для магістрантів-медиків і педіатрів 5-6 курсів, вивчення якого заплановано розпочати з середини березня цього року.

Довідка. DAAD (Німецька служба академічних обмінів) – є найбільшою в світі організацією-спонсором міжнародного наукового співробітництва та обміну студентами і науковцями. Її членами є німецькі виші та студентські спілки. 

За інформацією деканату медичного факультету №2

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua