В Україні щороку, починаючи з 2008, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Головні завдання Тижня – показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах. 

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав наказ від 26.11.2019 № 4101-з «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права».

Згідно з наказом ректора, з метою підвищення загального рівня правової культури і набуття необхідного рівня правових знань затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького у період із 09 грудня по 13 грудня 2019 року.

Завідувачу кафедри медичного права ФПДО доценту Сенюті І.Я., юрисконсульту, деканам факультетів, завідувачам кафедр, керівникам структурних підрозділів, профкому студентів та співробітників, студентському самоврядуванню доручено вжити заходів щодо виконання плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права для тих, хто навчається та працює у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

У межах Тижня права планується, зокрема, провести у навчальних закладах Всеукраїнський урок (виховну годину) «Права людини» і тематичні заходи – лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри та змагання. У переліку заходів – проведення книжкових виставок, екскурсій, майстер-класів, презентацій видань, присвячених проблематиці прав людини, захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб, за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, народних депутатів України, діячів науки і культури.

За участю консультантів медико-юридичної клініки, студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбудуться pro bono консультування та круглі столи на тему «Запобігання торгівлі людьми з метою вилучення органів: окремі правові аспекти», а також відкриті заняття «Декларація прав людини очима дітей». для учнів шкіл та вихованців Притулку для дітей Служби у справах дітей.

Захід проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua