Питання створення клініки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького на базі лікарні Львівської залізниці обговорюється вже майже рік. Особливої актуальності воно набуло останнім часом, коли через реорганізацію медичних закладів міста та області частину кафедр Університету «попросили на вихід» із лікарняних приміщень. Зараз Міністерство охорони здоров`я України активно пропрацьовує пропозицію передачі клінічної лікарні Львівської залізниці під управління Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Вчора, 26 вересня, в ході робочої поїздки до Львівської області міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко оглянув Львівську клінічну лікарню на залізничному транспорті, ознайомився з роботою медзакладу. Міністр завітав до палат та поспілкувався з пацієнтами. Після усіх оглядин відбулась зустріч з медичним персоналом лікарні. 

«Від клінічних баз до університетських клінік. Такий принцип для переорієнтації наявних підходів практичного навчання студентів медиків ми визначили пріоритетним у Міністерстві охорони здоров’я. З початку ми розглядали три варіанти розв’язання цього питання: перший — обласні багатопрофільні лікарні переходять у власність медичних університетів і на їх базі утворюються університетські клініки; другий — це будівництво та модернізація існуючих лікарень при університетах; третій — законодавче врегулювання роботи кафедр університетів на базах багатопрофільних лікарень з певним мотиваційним пакетом такій лікарні від Національної служби здоров’я України. Кожен із варіантів має свої плюси і мінуси, але пріоритет здобуває третій та другий варіанти, щодо яких наразі проводяться фінансово-економічне обґрунтування для обрання більш доцільного варіанту руху вперед», — зазначив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я додав, що міністерство й надалі працюватиме в напрямі підготовки потужних медичних кадрів завдяки створенню клінічних баз, де кожен медик зможе вдосконалювати свої професійні навички, процес лікування й робити його якомога ефективнішим для пацієнтів.

(фото з сайту ЛОВА)

За інформацією КМУ

Львівської ОВА

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua