27 лютого в актовій залі теоретичного корпусу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулося засідання Вченої ради Університету.

Розпочав його голова Вченої ради, ректор ЛНМУ імені Данила Галицького, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський.

Цього разу в роботі Вченої ради Університету взяла участь директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, яка розповіла про ситуацію щодо спалаху кору на Львівщині. За її словами, з початку року у Львівській області на  кір захворіли понад 3 тис осіб, що є у 100 разів вищим показником, порівняно з попередніми роками. І хоча МОЗ України запровадило на Львівщині спецоперацію із боротьби з кором, ситуація все ще далека від стабільної. Щодня реєструється 300-400 нових випадків захворювання, майже 50 тис. школярів області все ще не провакциновані. У зв’язку з цим Ірина Микичак звернулася до працівників клінічних кафедр з проханням допомогти у поширенні інформації про необхідність вакцинування для збереження здоров’я  мешканців Львівської області. Директор департаменту охорони здоров’я також звернулася до фахівців кафедр нашого Університету з проханням поширювати інформацію про доцільність підписання декларацій з сімейними лікарями, агітувати і проводити роботу з територіальними громадами, а також долучатися до телемедицини.

Надалі ректор вручив грамоти, якими відзначено співробітників нашого Університету. Так, за багаторічну, сумлінну і плідну працю у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького та з нагоди ювілею – 60-річчя з дня народження  грамотою нагороджений завідувач кафедри інфекційних хвороб, доктор медичних наук, професор Олександр Зінчук. За бездоганну працю та особистий внесок у розроблення стандартів вищої освіти грамоту отримала член науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПДО, доктор медичних наук, професор Віра Пирогова. За сумлінну і плідну працю під час виконання обов’язків відповідального секретаря приймальної комісії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького грамотою нагороджений завідувач кафедри дитячої хірургії, кандидат медичних наук, доцент Андрій Кузик. Грамоту за багаторічну, сумлінну і плідну працю у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького та з нагоди ювілею – 65-річчя від дня народження було вручено заступникові декана факультету післядипломної освіти, кандидату медичних наук, доценту кафедри педіатрії і неонатології ФПДО Богданові Коцаю.

Відповідно до порядку денного перший проректор з науково-педагогічної роботи, член-кореспондент НАМН України, професор Мечислав Гжегоцький проінформував присутніх про підсумки навчання студентів в осінньому семестрі та завдання щодо підвищення якості вищої медичної освіти у 2018-2019 академічному році та про виконання ухвали Вченої ради від 21 лютого 2018 р. Перший проректор з науково-педагогічної роботи довів до присутніх інформацію про контингент студентів, які навчаються в Університеті, організацію навчального процесу, проаналізував успішність за факультетами та курсами, кількість пропущених занять, М. Гжегоцький оприлюднив результати анкетування, проведеного серед студентів, та звернув увагу присутніх на зауваження, які вони там відзначали, а також окреслив проблеми  та завдання на весняний семестр 2018-2019 н.р. Перший проректор з науково-педагогічної роботи дав інформацію щодо ліцензійних іспитів «Крок», ЄДКІ, приділивши особливу увагу міжнародному іспитові з основ медицини (IFOM), який вперше відбудеться 15 березня для студентів 4 курсу спеціальності «Медицина» навчальних закладів вищої освіти і на базі якого буде проведене міжнародне моніторингове дослідження якості вищої освіти. З даного питання Вчена рада прийняла ухвалу. 

Зі звітом  про проведення атестації випускників фармацевтичного факультету заочної форми навчання виступив голова екзаменаційної комісії, д. фарм. н., доцент Петро Олійник.

Після доповіді проректора з економіки Уляни Цап Вчена рада затвердила кошторис ЛНМУ імені Данила Галицького на 2019 р.

Вчена рада Університету проголосувала за включення  д. фарм. н., проф. Романа Лесика до складу колективу претендентів для участі у конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2019 року.

Під час засідання Вченої ради ЛНМУ відповідно до порядку денного розглядалося питання присвоєння вчених звань працівникам низки кафедр Університету.

Зі звітом про виконання НДР з терміном закінчення у 2018 р. виступив керівник ініціативно-пошукової теми, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб, д. мед. н., професор Олександр Надрага.

Вчена рада розглянула інформаційні матеріали та різне, зокрема подяки:

  • керівництва громадської організації «Асоціація учасників Антитерористичної операції Львівщини» деканові ФПДО, доц. Оресту Січкорізу за проект «Факультет післядипломної освіти для дітей героїв»
  • адміністрації Бахмутського навчально-виховного комплексу № 11 Донецької області працівникам кафедри дерматології, венерології за допомогу учням із родин, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua