16 листопада 2021 р. в Актовій залі теоретичного корпусу ЛНМУ відбулося урочисте засідання Вченої ради Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, присвячене 237-й річниці Університету. У роботі Вченої ради Університету взяв участь директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА, доцент Орест Чемерис

Відкрив урочисте засідання голова Вченої ради, ректор ЛНМУ імені Данила Галицького, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський. На початку ректор привітав членів Вченої ради, колектив Університету та всіх присутніх з 237-ю річницею нашої Alma Mater, розповів про останні досягнення та здобутки Університету. Ректор повідомив присутніх, що незважаючи на складну ситуацію в умовах карантину, цьогоріч Львівський національний медичний університет імені  Данила Галицького став другим серед медичних вузів та 9-м із понад 200 вишів України.

Надалі головуючий на засіданні повідомив про відзначення грамотою члена-кореспондента НАМН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри акушерства і гінекології, професора Леоніда Маркіна за багаторічну, сумлінну і плідну працю у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького та з нагоди ювілею – 75-річчя від дня народження. 

За багаторічну сумлінну і плідну працю Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького та з нагоди ювілею – 60-річчя від дня народження Грамотою нагороджено проректора з наукової роботи, професора Андрія Наконечного. 

Відтак відповідно до порядку денного з традиційною для урочистого засідання актовою промовою виступив завідувач кафедри медичної біології, паразитології та генетики, професор Зіновій Воробець. Тема цьогорічної доповіді була «Кафедра медичної біології: від Рудольфа Вайгля до сьогодення (1920-2021)».

Під час урочистого засідання Вченої ради відбулася церемонія присвоєння почесного звання «Doctor Honoris Causa» ЛНМУ імені Данила Галицького Клаусу Екснеру – докторові медицини, професору кафедри пластичної, реконструктивної хірургії університету імені Йоганна Вольфганга Гете (Німеччина). Поважний номінант виступив перед присутніми з інавгураційною промовою.

Відзнаку від Львівської облдержадміністрації з рук директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА, доцента Ореста Чемериса, отримав і відомий ортопед-онколог професор Герхард Ульріх Екснер, брат Клауса Екснера, теж присутній у залі, за багаторічну самовіддану допомогу маленьким українським пацієнтам із захворюваннями опорно-рухової системи.

Відповідно до порядку денного на засіданні Вченої ради ЛНМУ імені Данила Галицького ректор Борис Зіменковський урочисто вручив дипломи «Заслужений професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького» співробітникам Університету:

  • Богдану Громовику – професору, завідувачу кафедри організації та економіки фармації;
  • Андрію Зіменковському – Заслуженому діячеві науки і техніки України, професору, завідувачу кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації;
  • Володимиру Зубачику – Заслуженому лікарю України, професору, завідувачу кафедри терапевтичної стоматології;
  • Антоніні Ященко – професору кафедри гістології, цитології та ембріології.

Наказ ректора про преміювання авторів підручників та монографій зачитав проректор з наукової роботи, професор Андрій Наконечний

У різному ректор нашої Alma Mater, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський повідомив членів Вченої ради про те, що у зв’язку з складною епідеміологічною ситуацією у Львові та області підписано наказ про продовження дистанційного навчання для студентів та змішаної форми навчання для інтернів, аспірантів та курсантів ЛНМУ імені Данила Галицького до завершення семестру. Члени Вченої ради одноголосно підтримали таке рішення. 

На завершення ректор привітав усіх із нинішнім святом та побажав міцного здоров’я усім працівникам Університету, здобувачам освіти та членам їх родин.

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua