26 січня 2021 року виповнилося 100 років від дня народження професора Євдокії Детюк, яка упродовж 25 років (1964-1989) очолювала кафедру гістології, цитології та ембріології нашої Alma Mater. З нагоди пам’ятної дати колектив кафедри гістології, цитології та ембріології, колеги, знайомі, учні та друзі вшанували пам’ять незабутнього Вчителя.

Професор Євдокія Детюк свого часу вступила до Київського медичного інституту, отримавши диплом лікаря у Челябінську, куди на той час був евакуйований Київський медінститут. Маючи рекомендацію «на науку», пішла добровольцем на фронт, де впродовж 1942-1945 рр. працювала хірургом польового шпиталю діючої армії. Демобілізувавшись у званні старшого лейтенанта, деякий час працювала хірургом в одній з львівських лікарень.
Від 1947 року понад 50 років життя віддала активній діяльності у Львівському медичному інституті, де працювала як професор і завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології. 

З-під пера Євдокії Детюк вийшло понад 130 праць, присвячених вивченню порушень репродуктивної функції за умов патології щитоподібної залози, від якої особливо потерпало населення Прикарпаття, і що стало актуальною проблемою всієї України та інших держав після Чорнобильської трагедії. 

Професор Євдокія Детюк приділяла велику увагу удосконаленню навчального процесу, поєднуючи його з опрацюванням наукової тематики, яка залишається актуальною і сьогодні. Багато поколінь студентів пам’ятають її змістовні, яскраві лекції, що завжди збирали повну аудиторію. Упродовж 15 років була незмінним куратором Студентського наукового товариства Львівського медичного інституту. Під керівництвом Є. Детюк виконано і захищено 4 докторські та 23 кандидатські дисертації. Серед учнів – професори Л. Луцик, Б. Штабський, Л. Маркін, О. Луцик, А. Ященко, доценти Я. Борис, І. Ковтун, О. Денисюк, Л. Вишемирська та ін.

Послідовники та учні з вдячністю згадують такі особисті риси Євдокії Детюк, як скромність, доброзичливість, порядність, висока інтелігентність, глибока ерудиція, а також застосовують у практичній медицині її науково-педагогічні здобутки та напрацювання. Професор Євдокія Детюк назавжди залишиться у нашій пам’яті.

За інформацією кафедри гістології, цитології та ембріології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua