Упродовж трьох днів, 2–4 липня, у Львові проходили заходи із вшанування пам’яті вчених, яких нацистські окупанти розстріляли у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах. Цьогоріч виповнилося 80 років з часу цієї трагедії, яка є глибокою раною українського та польського народу.

3 липня на Вулецьких пагорбах зібралися представники обласної та міської влади Львова, Генеральна консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич , науковці польських та  львівських закладів вищої освіти, а також громадські діячі. За дорученням ректора Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, академіка НАМН України, професора Бориса Зіменковського у вшануванні розстріляної наукової еліти Львова взяли участь проректор із науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Магльований та завідувач кафедри філософії та економіки, професор Ігор Держко. Принагідно нагадаємо, що у цій трагедії серед 45 розстріляних загинуло 10 професорів та 3 доценти – представники львівської медичної школи. Поминальний захід розпочався хвилиною мовчання за невинно убієнними представниками львівської наукової інтелігенції. Після покладання квітів відбувся спільний молебень, який провели студентські капелани. 

Під час поминальних заходів усі учасники наголошували на важливості пам’ятати спільну історію, докладати максимальні зусилля для відкриття невідомих сторінок цієї трагедії та вчитися чути один одного, щоб ніколи більше не допустити повторення таких злочинів.

За інформацією відділу гуманітарної освіти та виховання

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua