15 жовтня цього року відомому  хірургу, доктору медичних наук, професору, завідувачу кафедри хірургії № 1 ЛНМУ імені Данила Галицького, голові Львівського осередку Асоціації хірургів України, громадському  діячу Ігорю Геричу виповнилося би 60 років. Його серце зупинилося 7 років тому чи то від перевтоми, чи від тягаря людського болю, який прагнув перекласти на себе, аби допомогти ближньому Ігор Діонізійович.

Вшанувати роковини від дня народження професора Герича вирішили меморіально-науковою конференцією, яка відбулася в актовій залі теоретичного корпусу Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. Тут колись він навчався, а згодом викладав, ділився зі студентами та молодими лікарями своїм колосальним досвідом хірурга, набутим, значною мірою, в польових умовах афганської війни.

Віддати данину пам’яті Учителю зійшлися провідні хірурги різних медичних закладів Львівщини, керівники клінік, колишні колеги та члени родини. Вступним словом конференцію розпочав професор, завідувач кафедри загальної хірургії Віктор Андрющенко. Виступаючі згадували життєвий шлях та багату наукову діяльність Ігоря Герича. Чи не вперше присутні почули спогади про афганську війну, у якій впродовж двох років брав участь Ігор Діонізійович. Їх зачитав син професора – завідувач хірургічним відділенням КЛШМД Львова Гнат Герич.

Керівник Львівської облдержадміністрації Максим Козицький також вважає себе учнем професора Герича, саме з його подачі розпочав він свій шлях у хірургію. «Все буде добре», – так любив говорити Ігор Герич, і у цю віру в краще прийдешнє готовий був навернути всіх, робив усе від нього залежне, аби так і було, – зазначив голова ЛОДА.

Меморіальна конференція включала в себе і наукову частину, в якій із доповідями з актуальних питань сучасної хірургії виступили відомі науковці Львова, Вінниці, Києва. Захід відбувся у змішаному форматі і з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua