Сьогодні в Україні розпочалася активна фаза вступної кампанії до закладів вищої освіти. Вперше набір на навчання відбувається в умовах воєнного стану. Це, безумовно, позначилося на умовах, ході та термінах вступної кампанії. Як саме – розповідає відповідальний секретар Приймальної комісії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент Юрій Кузьмінов.

29 липня розпочався прийом заяв і документів від абітурієнтів. Який алгоритм дій вступників?

Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети.  Для цьогорічних вступників подання заяв триватиме до 23 серпня. Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів національного мультимедійного тесту чи зовнішнього незалежного оцінювання за попередні роки і надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання  ними права навчатися на бюджетній формі відбудеться не пізніше 29 серпня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджетні місця до 18:00 2 вересня. Для вступників на навчання за контрактом – це термін від 3 вересня до 6 вересня. Як бачите, терміни вступної кампанії значно зміщені. 

Яку кількість заяв на місця держзамовлення можуть подавати вступники цьогоріч?

Цього року вступники можуть подати до 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення. Кожній заяві на місця державного та регіонального замовлення вступник має надати пріоритетність. Пріоритетність – це черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Сподіваємося, що вступники до ЛНМУ ім. Данила Галицького вкажуть саме наш Університет ПРІОРИТЕТОМ №1. Водночас на контрактну форму навчання вступник може подати до 20 заяв.

Чи змінилася кількість місць прогнозованого державного замовлення для вступу в ЛНМУ ім. Данила Галицького?

Цього року попередньо погоджено наступні обсяги державного замовлення за напрямами:

  • 221 стоматологія – 10 місць
  • 222 медицина – 440 місць
  • 226 фармація, промислова фармація – 50 місць
  • 228 педіатрія – 40 місць

Яка кількість місць державного замовлення відведена для пільговиків?

Вже сьогодні спостерігаємо збільшення кількості запитів від випускників шкіл з тимчасово окупованих територій та особливо небезпечних територій щодо присвоєння їм пільги за КВОТОЮ 2. Для такої категорії вступників виділяється 10% місць державного замовлення. Ще 5% бюджетних місць резервується для вступників за КВОТОЮ 1.

Одна з новацій цьогорічного вступу – мотиваційні листи. Де можна ознайомитися з їх формою, шаблоном?

Нововведенням цьогорічної вступної кампанії є впровадження мотиваційного листа. Мотиваційний лист слід подавати через електронний кабінет вступника. Вимоги до його написання зазначені в додатку 7 до Правил прийому, які розміщені на сторінці Приймальної комісії на сайті Університету  Мотиваційний лист впливатиме на рейтингування при однаковому числі конкурсних балів та пріоритетності у кількох вступників.

 При подачі документів чи можуть вступники «змішувати» результати ЗНО та НМТ?

Ще однією цьогорічної новацією є вступ за результатами складання національного мультипредметного тесту НМТ. Проте можна вступати й за результатами ЗНО попередніх 2019-2021 років. Ці результати можна міксувати, тобто, окремі предмети НМТ можна буде замінити попередніми результатами ЗНО, за умови, що різниця між ними не більша 15 балів.

Як відбувається зарахування на навчання за кошти фізичних чи юридичних осіб?

Вступники, які подали заяви на місця державного замовлення і не отримали рекомендацію до зарахування, автоматично беруть участь у конкурсі на навчання за кошти фізичних чи юридичних осіб за обраною конкурсною пропозицією. Якщо вступник має бажання подати окрему заяву на конкурс на навчання за кошти фізичних чи юридичних осіб, він має право подати до 20 таких заяв.

У випадку виникнення запитань у вступників – куди звертатися?

Для наших вступників на базі Університету з 1 липня працює Консультаційний центр. Будь-який вступник може звернутися до нас для того, щоб створити електронний кабінет, подати електронну заяву на вступ чи отримати консультацію. Окрім того, ми можемо ввести в Єдину державну базу з питань освіти пільгу для вступників, які бажають вступати навіть до інших закладів освіти. 

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького запрошує здобувати медичну, фармацевтичну, стоматологічну освіту саме у нас! Ми навчаємо лікувати більш як 235 років!

Приймальна комісія 

Відділ комунікації і промоції