Щорічно 14 жовтня в Україні святкують День захисника. Це день вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої батьківщини, військових традицій і перемог українського народу. 

День захисника України є державним святом та офіційним вихідним днем у нашій державі, зокрема і у нашій Alma Mater.

День захисника України відзначається в Україні у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці разом з Днем Українського козацтва. Поєднання цих свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України, давньої історичної традиції. У цей день ми вшановуємо пам’ять братів, батьків, дідів і прадідів, які відстоювали свободу і незалежність нашої держави зі зброєю в руках. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, тисячі патріотів виконують священну місію – боронять рідну  землю,  забезпечують мир і спокій наших громадян. Та безкінечна відвага й самопожертва, з якою наші захисники виконують  обов’язок перед Батьківщиною, є запорукою мирного життя усіх нас. Цього дня ми із сумом в серці згадуємо тих патріотів, які віддали своє життя за неньку Україну.

Саме Пресвята Богородиця завжди вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. І тому сьогодні ми звертаємось до Матері Божої з проханням про мир, добро благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу. 

Щиро вітаємо усіх захисників нашої України, сердечно бажаємо щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні. 

 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua