14 жовтня відзначається державне свято – День захисників і захисниць України. 

Це свято стало одним із найважливіших для нашого народу, загартованого в боях за свою незалежність і свободу. Це день вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої батьківщини, військових традицій і перемог українського народу. 

Сьогодні День захисника України є особливим для тих, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю. Усвідомлюючи своє високе призначення – охороняти мирне життя своїх співгромадян, сьогоднішнє покоління Героїв сучасної історії України бере приклад із своїх попередників. Адже любов до рідної землі та батьківської хати, повага до українських традицій та рідної мови передалася їм у спадок та за жодних обставин не можуть бути знеціненими.

З особливим трепетом та вдячністю вітаємо в цей день військових лікарів, які за першим покликом приходять на допомогу нашим захисникам – вдень і вночі, в дощ і в хуртовину, зіштовхуючись із людським болем та відчаєм, ризикуючи власним здоров’ям і життям.  

День захисника України відзначається в Україні у день Святої Покрови Пресвятої Богородиці разом з Днем Українського козацтва. Поєднання цих свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України, давньої історичної традиції. Саме Пресвята Богородиця завжди вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. І тому сьогодні ми звертаємось до Матері Божої з проханням про мир, добро, благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу. 

Щиро вітаємо усіх захисників нашої України, сердечно бажаємо щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні. 

Нехай Покров Пресвятої Богородиці завжди захищає кожну родину та всю Україну! Нехай наша священна українська земля назавжди буде благословенною, вільною та незалежною!

Слава Україні! Слава її Героям!

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua