Січень в Україні традиційно багатий на свята та пам`ятні дати. Один із таких важливих днів в історії становлення держави – 22 січня, День української соборності. 28 січня 2022р., з нагоди чергової річниці славних подій, для студентів та викладачів Університету відбулася онлайн лекція на тему «День Соборності України”. ЇЇ підготували та взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи, професор, доктор біологічних наук Анатолій Магльований, завідувач кафедри філософії та економіки, професор, доктор філософських наук Ігор Держко, заступник декана з виховної роботи медичного факультету №1, асистент кафедри нормальної анатомії, кандидат медичних наук Максим Цитовський, голова студентського самоврядування Світлана Налигач.

У своєму виступі професор Ігор Держко відзначив, що об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу – це була основоположна подія для українського державотворення, що відбулася 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. Акт Злуки УНР і ЗУНР увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. На жаль, внаслідок невдач Української революції 1917-1921 років державність зберегти не вдалося, тож упродовж XX століття українці були змушені неодноразово відновлювати її у боротьбі.

Учасники заходу в своїх виступах відзначили, що День соборності – це не лише пам’ять про минуле. Сьогодні, в умовах реальної загрози з боку московських окупантів, єдність усіх українців – єдиний шлях до перемоги.

Лекція є у відкритому доступі.

https://drive.google.com/file/d/1NRyYe-YZNYD1F-l6wmPLFZjwMOXdFpH6/view?usp=sharing

За інформацією заступника декана з виховної роботи медичного факультету №1 Максима Цитовського

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua