Незабаром Україна та весь цивілізований світ, як і щороку у четверту суботу листопада, вшановуватимуть роковини Голодомору 1932-1933 років. В усіх населених пунктах нашої держави відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв геноциду Українського народу.

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, ректор ЛНМУ імені Данила Галицького, академік НАМН України, професор Борис Зіменковський підписав розпорядження № 14 від 18.11.19 р. «Про заходи з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

Відповідно до розпорядження деканам факультетів, завідувачам кафедр, керівникам структурних підрозділів, профкому студентів та співробітників, студентському самоврядуванню рекомендовано забезпечити: 

  • проведення тематичних вечорів, лекцій, семінарів, бесід, виховних годин, інформаційно-просвітницьких заходів, круглих столів на тему «Голодомор – геноцид Українського народу» за участі кураторів, українських та іноземних студентів, науково-педагогічних працівників; 
  • створення та експонування тематичних виставок архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, формування та оновлення відповідних експозицій, зокрема у музеях ЛНМУ імені Данила Галицького;
  • перегляд виставок архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва, книжкових виставок, презентації видань, які висвітлюють події, пов’язані з геноцидом Українського народу, ознайомлення з цими матеріалами через тематичні стенди, фотоматеріали експозиції «Забуттю не  підлягає»;
  • публікацію наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових, науково-популярних та інших видань, пов’язаних з темою Голодомору;
  • підготовку, відбір та участь у Всеукраїнському конкурсі науково-пошукових робіт «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає», а також у конкурсі на створення кращого твору літератури, твору образотворчого мистецтва, музичного твору для вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу.

Відповідно до розпорядження ректора рекомендовано також забезпечити участь студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників у загальноукраїнський акції «Засвіти свічку» та приспустити Державний прапор України. 

Відділ гуманітарної освіти і виховання  просить викладачів та кураторів академічних груп, представників органів студентського самоврядування, первинних профспілкових організацій, громадських організацій, що діють у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, сприяти інформуванню про зазначені заходи та участі у  покладанні вінків із житніх і пшеничних колосків до пам’ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів та вшануванні пам’яті померлих хвилиною мовчання.

Просимо у ці поминальні дні утриматися від гучних святкових акцій.

Відділ гуманітарної освіти і виховання
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua