9-10 жовтня відбувся III Національний конгрес з паліативної і хоспісної допомоги з міжнародною участю. Захід пройшов в онлайн-форматі з нагоди Всесвітнього дня хоспісів і паліативної допомоги, що відзначається щороку у другу суботу жовтня. 

Організаторами конгресу стали ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова, Національна академія медичних наук України» та Харківський національний медичний університет за підтримки Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Національної академії медичних наук України, департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, редакції журналу «Реабілітація і паліативна медицина» та Фонду «Відродження».

Учасників інтерактивного наукового заходу привітали голова правління ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василь Князевич, заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва, президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень та представниця правління ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Оксана Суліма.

У заході взяла участь завідувачка кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент Ірина Сенюта. Вона модерувала правничу секцію на тему «Надання паліативної допомоги дорослому та дитячому населенню за законодавством України та зарубіжних держав».

Під час роботи Конгресу відбулися пленарні та секційні засідання, сателітні сесії, майстер-класи та постерні доповіді. На них були представлені такі тематичні розділи, як організаційні та правові аспекти розвитку системи паліативної і хоспісної допомоги, надання паліативної допомоги на рівні ПМСД, клінічні аспекти паліативної і хоспісної допомоги; педіатричні аспекти паліативної допомоги; психологічні, соціальні, філософські та духовні аспекти надання паліативної і хоспісної допомоги та догляду; особливості паліативної допомоги особам з інфекційними захворюваннями, у тому числі з COVID-19; освіта у паліативній допомозі тощо.

Учасники Конгресу обговорили питання медичного, правового, морального аспектів, наголосили на необхідності привернення уваги суспільства і держави до важливих аспектів гуманізації нашої країни, адже саме допомога найбільш вразливим верствам населення робить наше суспільство людяним і сприяє фактичній реалізації допомоги тим, хто страждає, забезпечує їх життєдіяльність та турбується про підтримку близьких і рідних.

Захід поєднав науковців і практиків, медиків і правників, аби синергія знань сприяла ефективному розвитку паліативної допомоги в Україні.

За інформацією кафедри медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua