З приємністю інформуємо, що науково-практичному журналу «Медичне право» цьогоріч виповнилось 15 років. 

Ця подія дає привід пишатись нашою національною скарбницею медичного права, яка слугує розвитку доктрини та практики цієї царини в Україні. За 15 років видання не тільки вижило, а й посилило свої позиції. Журнал також став гідною візитівкою національного медичного права на міжнародній арені. 

Науково-практичний журнал «Медичне право» був заснований Львівським благодійним фондом «Медицина і право» у 2008 році. У 2014 році до кола засновників доєдналися Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України та Громадська організація «Фундація медичного права та біоетики України».

Над науково-практичним журналом «Медичне право» працює потужна редакційна колегія, яку очолює доктор юридичних наук, завідувачка кафедри медичного права Львівського національного медичного університету Імені Данила Галицького професор Ірина Сенюта. До складу редколегії входить 31 член, шестеро з яких є іноземцями, котрі представляють як медичну, так і юридичну сфери. 

Зацікавленість журналом, не лише з-поміж вітчизняних науковців і практиків, ілюструється відвідуваністю сайту журналу науковцями та практиками різних країн, зокрема США, Латвія, Польща, Канада, Китай, Німеччина, Австралія та інші. Від початку створення у журналі, що виходить двічі на рік, було опубліковано 172 науково-практичні статті, третина з яких написана іноземними авторами.

Журнал внесено до переліку фахових видань у галузі юридичних наук (наказ Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2015 року № 528), а з 2020 року його віднесено до категорії «Б» фахових видань (наказ Міністерства освіти і науки України від 02 липня 2020 № 886).

Видання відкрите для наукового доробку зарубіжних й українських науковців і практиків, статті публікуються державною мовою, а також англійською та польською, що дає можливість залучення численної плеяди фахівців як з України, так і зарубіжних країн.

Кожен номер журналу є цікавим і корисним для широкої аудиторії практиків, науковців, студентства, як з царини права, так і медицини, біоетики, а також для усіх, хто цікавиться правовим регулюванням охорони здоров’я та біоетики.

Родзинкою журналу є поєднання на його сторінках наукового і практичного контенту, поруч з науково-практичними статтями тут також публікуються міжнародні стандарти, судова практика, як вітчизняних судів, так і Європейського суду з прав людини. Окрім того, читач завжди може ознайомитись із новинками літературної індустрії у сфері медичного права, адже в журналі є рубрика книжкова полиця.

Політика редколегії журналу незмінна в намірах і діях професійно зростати, вести журнал на нові міжнародні майданчики, залучати нових авторів і читачів, прагне постійно змінюватись та залишатись актуальними, висвітлюючи топові питання за тематикою видання, й бути професійним дороговказом.

До 15-річчя видання приурочено 2(30) 2022 номер журналу «Медичне право», який пропонуємо Вашій увазі. 

Редколегія журналу висловлює щиру подяку усім читачам і авторам журналу, а також творчій команді, яка самовіддано працює на благо розвитку медичного права в Україні загалом та журналу зокрема.

За інформацією кафедри медичного права

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua