Одним із найбільш актуальних завдань, що постали сьогодні перед українськими вченими, є підтвердження власного наукового рівня у світовому науковому просторі. Саме тому важливими є публікації статей в авторитетних наукових виданнях, що включені до наукометричної бази Scopus і Web of Science та реєстрація наукових медичних журналів у цих престижних міжнародних базах. 

Приємно сповістити, що нещодавно журнал лікарської комісії Наукового товариства Шевченка, Львівського національного університету імені Данила Галицького, Західного наукового центру НАН України і МОН України «Праці Наукового товариства імені Шевченка. Медичні науки» (Proceedings of the Shevchenko Scientific Society. Medical Sciences) було прийнято для індексації у наукометричній базі Scopus комісією Content Selection & Advisory Board (CSAB). 

Ось декілька коментарів CSAB: «Цей давно створений суспільний та інституційний журнал з України видає близько 60 статей на рік… Часткова або повна публікація ключового змісту англійською мовою сприяє значно ширшому міжнародному читацькому та авторському визнанню журналу, що відповідає меті SCOPUS. Приєднання архіву журналу з 1898 року представляє великий інтерес для SCOPUS».

Нагадаємо, що журнал індексується в міжнародних базах CrossRef, Open Ukrainian Citation Index (OUCI), National repository of the Vernadsky National Library of Ukraine, DOAJ (THE DIRECTORY OF OPEN ACCESS JOURNALS), ROAD (DIRECTORY OF OPEN ACCESS SCHOLARLY RESOURCES), Google Scholar, Index Copernicus International. Даний журнал найстаріший український науковий медичний журнал, заснований у 1898. 

Вітаємо редакційну колегію та всіх авторів статей журналу, колег та послідовників з успіхом! 

Довідка. Входження наукових журналів до наукометричної бази Scopus  можливе лише за умови дотримання досить жорстких вимог як щодо якості публікацій, так і до якості самих журналів, а також їх відповідності міжнародним стандартам. Відбір здійснюється поетапно, шляхом перевірки журналу на відповідність сукупності критеріїв, які дозволяють оцінити журнал за вимогами міжнародного рівня. Для того, щоб науковий журнал був включений до бази даних Scopus, він повинен пройти доволі непростий двоступеневий процес оцінювання – напочатку він перевіряється на його відповідність мінімальним критеріям придатності, а відтак  спеціальна незалежна експертна група, так звана Content Selection and Advisory Board (CSAB), проводить оцінку якості журналу. 

За інформацією редколегії журналу «Праці Наукового товариства імені Шевченка. Медичні науки»  

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua