Адреса 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69 (1 поверх, праве крило) Телефон: +38 (032) 275-75-92, 236-84-17, 236-84-47 Email: |
Декан
КАПУСТИНСЬКИЙ
Олег Олегович
кандидат медичних наук, доцент
До складу факультету входять: |
Короткий екскурс в історію
Медичний факультет №2 є одним з наймолодших в університеті, але його коріння сягає 1661 року, коли вперше разом з іншими факультетами було відкрито медичний факультет у Львівському університеті, який проіснував лише два роки. В 1784р., повторно відбулося урочисте відкриття медичного факультету Львівського класичного університету. В повоєнні роки на базі медичного факультету було створено лікувальний, педіатричний та медико-профілактичний факультети. В 1992 році в зв’язку з реорганізацією вищої медичної освіти на базі трьох факультетів був створений медичний факультет. В 1995 році, враховуючи багаточисельність студентів, факультет було поділено на два рівнозначних підрозділи.
Медичні факультети найчисельніші в університеті, не тільки за кількістю студентів, а також за кількістю кафедр, на яких педагогічний процес здійснюють понад 500 викладачів – академіків, професорів, доцентів, асистентів. На кафедрах факультету розробляються, впроваджуються та удосконалюються актуальні напрямки наукових досліджень. На клінічних базах кафедр факультету створено 10 спеціалізованих центрів лікування. Плідно працює на факультеті студентське наукове товариство. За бажанням студенти долучаються до наукової роботи вже з першого курсу, де набувають навичок праці з науковою літературою. З другого та третього курсів на кафедрах фундаментальних дисциплін студенти опановують основи постановки експериментів, а на клінічних кафедрах – новітні методи обстеження хворих на сучасній діагностичній апаратурі. Про результати своїх досліджень студенти-науковці факультету неодноразово доповідали на наукових форумах не лише в Україні, але і в ряді разубіжних країн. Загалом, більшість професорів, доцентів, асистенів факультету свій шлях у науку розпочинали саме зі студентських наукових гуртків, виступів на студентських наукових конференціях, наукових форумах молодих вчених.
На факультеті відбувається підготовка здобувачів освіти рівня магістера на основі – державного замовлення та контрактної основи за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб за спеціальністю 222 “Медицина”, 228 “Педіатрія” та 224.02 “Протезування-ортезування”. Студенти педіатричного профілю додатково вивчають особливості дитячих хвороб – хірургічних, гінекологічних, інфекційних та інших. Базові медичні та гуманітарні дисципліни вивчаються на першому та другому курсах. З другого курсу розпочинається вивчення клінічних дисциплін. Після закінчення другого та третього курсів студенти проходять клінічну практику, виконуючи обов’язки молодшого та середнього медичного персоналу; після закінчення четвертого і п’ятого курсів під час практики студенти працюють помічниками лікарів. Виробнича практика відбувається у базових установах Львівської, Волинської, Закарпатської, Рівненської областей. Як правило, студенти скеровуються для проходження виробничої практики за місцем їх постійного проживання.
На медичному факультеті №2 передбачено навчання, яке продовжує багаті традиції найстаршого в Україні та одного з найстарших у Європі медичного університету для майбутніх лікарів з видачею дипломів єдиного зразка.