Адреса
79007, м. Львів, вул. Рапопорта, 8 (четвертий поверх)
Телефон: +38 (067)7555653; +38(093)7437233
Email:
На карті:
Завідувач кафедри
Маркін Леонід Борисович
завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України
Кафедра акушерства та гінекології лікувального факультету є однією з найстаріших кафедр університету і була заснована у 1889 році при медичному факультеті Львівського університету. Першим керівником кафедри був обраний професор Краківського університету Антоній Марс. Протягом перших п?яти років на кафедрі була створена клініко-бактеріологічна лабораторія, музей, віварій, бібліотека. Почалася також і наукова праця, причому велика увага приділялася неплідності жінок, боротьбі зі злоякісними новоутвореннями, післяпологовому сепсису та ін.
В 1919 році після смерті проф. Марса кафедру очолив Адам Соловій, викладач Львівської акушерської школи та керівник акушерсько-гінекологічного відділення Львівського краєвого шпиталю. Він опублікував дві монографії, присвячені питанням лікування хронічних запалень матки і патологічної анатомії плаценти, видав два підручники з акушерства. Після того як Адам Соловій пішов на пенсію, кафедру протягом 25 років очолював проф. Казимир Бохенський учень професора А.Марса. Наукова праця кафедри, як і раніше, стосувалася, головним чином, питань боротьби зі злоякісними новоутворами жіночих статевих органів і післяпологових септичних захворювань.
Протягом 1947-1949рр кафедрою керував проф. М.Верхацький, 1949-1951рр проф. Я.Куколєв, який організував планову наукову працю. Тоді ж почав працювати утворений при кафедрі студентськй науковий гурток.
Наступних 13 років (1951-1964) кафедрою керував проф. А.Вікулов. Під його керівництвом досліджувались особливості будови плодового яйця, вплив деяких речовин на скоротливу діяльність матки, питання профілактики і лікування пухирчатки новонароджених, штучний кольпопоез, лікування запальних хвороб жіночих статевих органів.
У 1955 р. від кафедри акушерства та гінекології лікувального факультету виокремилася кафедра акушерства і гінекології педіатричного та санітарно-гігієнічного факультетів. Організатором та керівником цієї кафедри був професор Олександр Бабадагли (зав.каф. 1955-67 рр.). Чільними представниками кафедри були свого часу професори Олексій Ступко (зав.каф. 1967-1972 рр.) та Василь Лесюк (зав.каф. 1972-1980 рр.). Від 1980 кафедру очолює професор Леонід Маркін, основний напрямок досліджень котрого присвячений питанням респіраторної реанімації дітей, що народились в стані асфіксії, розробці методів моніторингу функціонального стану системи материнський організм-плацента-плід при ускладненнях вагітності та пологів.
Від 1964 до 1971 р. кафедру акушерства та гінекології лікувального факультету очолював член-кор. АМН проф.Л.Тимошенко. Під його керівництвом виконувались численні дослідження системи зсідання і протизсідання крові в акушерській практиці, їх лікування, що стало вагомим внеском у вітчизняну коагулологію. На кафедрі була створена біохімічна лабораторія, кабінет функціональної діагностики, встановлену сучасна діагностична аппаратура. За той період підготовлено 7 докторів і 37 кандидатів медичних наук, надруковано понад 160 наукових праць, видано 4 монографії. гінекологічній практиці, а також профілактики кровотеч
У 1971-1977рр кафедрою керував доц. О.Созанський. Від 1977 до 1972 р. кафедру очолив проф. Булієнко С.Д. У той період наукові дослідження були спрямовані на вивчення факторів, які сприяли зменшенню крововтрати під час пологів, скоротливої діяльності матки, реакції організму на підвищену крововтрату при вагітності, показників гемодинаміки, гомеостазу та імунної реактивності жінок з гіпотонічними матковими кровотечам з метою опрацювати та втілити профілактичні заходи.
Від 1992р. кафедру очолює проф. Беседін В.М. Основний напрямок наукової діяльності кафедри це імунологічні зміни під час вагітності, анемія вагітних, стан фетоплацентарної системи при екстрагенітальних захворюваннях і ендокринопатіях. На кафедрі постійно ведуться пошуки вдосконалення форм навчально-педагогічної роботи. Постійно ведеться навчання клінічних ординаторів, аспірантів, серед них і іноземних.
В 2012 р. кафедри акушерства та гінекології лікувального та педіатричного факультетів обєднано, очолив кафедру д.мед.н., професор, член-кор. НАМН України Леонід Борисович Маркін.
Маркiн Леонiд Борисович
Член-кореспондент Національної академії медичних наук України, обраний 06.11.2003 р. за спеціальністю “акушерство та гінекологія”, доктор медичних наук (1978), професор (1982), Заслужений діяч науки і техніки України (1999), завідувач кафедри акушерства та гінекології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького (з 1980).
Автор 412 наукових праць, в тому числі 33 монографій, 10 авторських свідоцтв та патентів. Підготував 3 доктора та 39 кандидата медичних наук. Створив сучасну Львівську наукову школу акушерів-гінекологів.
Голова спеціалізованої ради з проведення захистів дисертацій за спеціальностями «акушерство та гінекологія» і «педіатрія». Член Європейської асоціації акушерів-гінекологів, віце-президент Асоціації акушерів-гінекологів України. Заступник головного редактора журналів «Репродуктивная эндокринология» та «Львівський клінічний вісник». Член редакційних колегій 5 спеціалізованих науково-практичних журналів.
Нагороджений Грамотою ВР України за заслуги перед українським народом (2004), Почесною Грамотою КМ України (2006), Знаком Пошани НАМН України (2016)
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Семенина Галина Богданівна
Д.мед.н., професор кафедри акушерства та гінекології
Учасник Національних консенсусів щодо ведення пацієнток з гінекологічною патологією
Член спеціалізованої вченої ради Д 35.600.04 у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького
Член разових спеціалізованих вчених рад ДФ 35.600.058, ДФ 35.600.070 при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького
Член Асоціації акушерів -гінекологів України
Член European Society Hyperandrogenia and PCOS
Zoom Meeting ID: 842 259 1672 Passcode: iFHZE2
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Шатилович Катерина Леонідівна
Член асоціації акушерів-гінекологів України, репродуктивної ендокринології України, міжнародної асоціації ультразвукової діагностики в акушерстві та гінекології (ISUOG), FMF сертифікований спеціаліст з ультразвукової діагностики.
Стажування Lanuwa Aesthetik Leipzig-Dresden, Німеччина (2019)
У 2021 р. отримано вчене звання професора з акушерства та гінекології.
Zoom Meeting ID: 668 952 8079 Passcode: mgei3R
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Анiсiмова Iрина Михайлiвна
Членкиня Асоціації акушерів-гінекологів України.
Нагороджена Почесною грамотою Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького 2008 рік.
Zoom Meeting ID: 973 746 7582 Passcode: f3QZEj
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Iсаєва Катерина Юрiївна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України.
Член Української асоціації кольпоскопії та цервікальної патології.
Отримала кваліфікацію European Resuscitation Council qualification “Basic Life Support provider”, 2024
Стажування за спеціальністю акушерство та гінекологія в клініці медичного університету м. Лінчопінг, Швеція, 2013, 2017, 2018 рр.
Диплом рівня В2 – «Іспанська мова для іноземців», 2018 р.
General English Certificate in accordance with Cambridge Programme, Level B, 2022.
Zoom Meeting Id: 966 860 9763 Passcode : HjTuw6
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Беседін Олександр Вікторович
Член Асоціації акушерів-гінекологів України.
Грамота Міністерства освіти та науки України як наукового керівника переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук.
Сертифікат спеціаліста за спеціальністю ультразвукова діагностика.
Стажування у медичному центрі післядипломної освіти Ягеллонського університету м. Краків за спеціальністю лапароскопія та малоінвазивна хірургія, 2003 рік.
Курси тематичного вдосконалення «Лапароскопічні та інші малоінвазивні технології в хірургії та гінекології», 2010.
Стажування за спеціальністю акушерство та гінекологія в клініці медичного університету м. Лінчопінг, Швеція, 2017,2018 рр.
Диплом рівня В2 – «Іспанська мова для іноземців», 2018 р.
Zoom Meeting ID: 296 920 0936 Passcode : 2uC0Kc
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Дорошенко-Кравчик Марта Володимирівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України, Української Асоціації кольпоскопії і цервікальної патології, Асоціації гінекологів-ендокринологів України.
В 2019 році отримала нагороду ,,Люди Львоваʼʼ в номінації ʼʼКращий лікар рокуʼʼ
2023 році приймала участь та отримала сертифікат Scientific vector of various spheres development: reality and future trends (Vienna Austria)
Zoom Meeting ID: 699 939 4828 Passcode : sJm7sz
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Жемела Олена Михайлiвна
Членкиня Асоціації акушер-гінекологів України, Членкиня Європейської асоціації акушер-гінекологів, ВГО «Асоціації гінекологів – ендокринологів України» та ГО «Українська асоціація кольпоскопії і цервікальної патології»
Нагороджена Почесною грамотою Департаменту охорони здоровʼя Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоровʼя України 2015 рік
Zoom Meeting ID: 231 314 0655 Passcode: ZtWZ4J
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Коритко Олександр Олександрович
Член Асоціації акушерів-гінекологів України
2 подяки Асоціації акушерів-гінекологів України; подяка ЛНМУ імені Данила Галицького; грамота ЛНМУ імені Данила Галицького; подяка обласного управління охорони здоров’я
Zoom Meeting ID: 765 396 8825 Password:m3e0KG
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Кунинець Галина Ярославівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України. У 2020 році пройшла педагогічні курси підвищення кваліфікації на тему: «Психологічні і правові аспекти вищої медичної освіти». Автор 19 статей , 1 підручника, 8 методичних рекомендацій, 1 патенту на корисну модель
Zoom Meeting ID: 424 012 1540 Passcode: sQWv97
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Малачинська Марія Йосипівна
Членство у Громадських організаціях: Асоціація акушерів-гінекологів України; Асоціація гінекологів-ендокринологів України, Українська асоціація кольпоскопії та цервікальної патології; Українська асоціація репродуктивної медицини; European Society of Human Reproduction and Embryology
директор КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр»
2014 – Грамота Львівської обласної ради;
2015 – присвоєно почесне звання Заслуженого лікаря України
2018 – Грамота Верховної ради України «За заслуги перед Українським народом»;
2019 – 3 місце Fertility Awards ( Відень);
2021 – Подяка Львівської обласної державної адміністрації;
2023 – Відзнака Міністерства оборони України – «За сприяння Збройним Силам України»
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Матвiєнко Олег Олександрович
Член асоціації акушерів гінекологів України.
В наявності 40 друкованих праць.
Zoom Meeting ID : 305 981 4385 Passcode : K9xHJV
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Паєнок Олександр Станiславович
Доктор медичних наук, професор, академік Національної академії наук Вищої освіти України, доцент кафедри акушерства та гінекології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Державні та відомчі нагороди (дата та номер підтвердного документа): Почесне звання «Заслужений лікар України» (Указ президента України від 23.08. 2005 р. №1193), Подяка за вагомий багаторічний внесок у розвиток медицини в Україні, високий професіоналізм та з нагоди 60-ти річчя від дня народження (Ректорат Львівського державного університету фізичної культури), Грамота Львівської обласної державної адміністрації (Голова ОДА, 2019), Почесна Грамота за вагомі здобутки та особистий внесок у розвиток науки України (Голова Української федерації вчених, академік НАН України), Медаль Національне визнання «Науковець року» (Посвідчення № 311 від 19.11.2021), Грамота Верховної ради України за заслуги перед Українським народом (Голова Верховної Ради України, Наказ № 283-к від 30.04.2021), Почесна Грамота за вагомий внесок у розвиток освіти і науки та активну громадську діяльність (Президент НАВО України, 2022), Подяка Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність (Міністерство освіти і науки України, 2022), Медаль Академії наук вищої освіти України «20 років АНВО України» (Президент АНВО України, 2023, Грамота Міністерства освіти і науки України (Міністерство освіти і науки України, 2023), Медаль ім. О.О.Богомольця (Національної академії наук вищої освіти України.
У 2019 році був обраний Академіком Національної Академії наук Вищої освіти України, а в 2020 року – керівником Західного регіонального відділення «Медицина», в 2024 році – членом президії та керівником Західного регіонального відділення вказаної академії.
Zoom Meeting ID : 301 814 1607 Passcode : 3EkQEX
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Пилипчук Ірина Степанівна
Заступник декана медичного факультету 1,
Член Асоціації акушерів-гінекологів України (з 2005р.), наукової організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва» (з 2020р.), Асоціації превентивної та антиейджинг медицини (з 2021р.). Володіє українською, англійською , польською мовами.
Є автором понад 50 публікацій, монографій, методичних рекомендацій.
Zoom Meeting ID : 299 965 6175 Passcode : 5UJEJq
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Попович Алла Iллiвна
Очолює напрям по Львівському регіону ГО “Всеукраїнська асоціація психосоматичного акушерства та гінекології”, член Асоціації акушерів-гінекологів України. Є співавтором патенту на корисну модель МПК6А61К “Протиканцерогенний засіб”. Працювала вченим секретарем спеціалізованої вченої ради Д35.600.04 при ЛНМУ ім.Данила Галицького за спеціальностями 14.01.10- педіатрія, 14.01.01-акушерство та гінекологія з 2002 по 2022 рр. Нагороджена Грамотою Ректора Б.С. Зіменковського за плідну працю з підготовки високваліфікованих лікарських кадрів, активну участь у вихованні студентської молоді. Має 2 подяки від Президента Асоціації акушерів-гінекологів України за 2017 та 2021 рр.
Zoom Meeting ID : 661 008 0412 Passcode : d3fP2s
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Святоцька Олена Василiвна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України, 26 друкованих праць, 2 раціональні пропозиції
Zoom Meeting ID : 576 981 7004 Passcode : R5jpyJ
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Сегедій Лідія Ігорівна
Член асоціації акушер-гінекологів України, Українстької асоціації репродуктивної медицини (УАРМ), Європейського товариства репродукції людини та ембріологїї (ESHRE), міжнародного товариства гінекологічної ендокринології (ISGE)
Стажувалася за кордоном, зокрема у Великобританії (2001р), Ірландії (2011р), Німеччині (2012р), Данії (2016р), Італіі (2018р) та Фінляндії (2023р). З 4 по 29 жовтня 2021 року пройшла науково-педагогічне стажування на базі Люблінського університету, республіка Польща. В листопаді 2022 року стажування на базі клініки лікування безпліддя «Овумія», Фінляндія.
Вільно володіє трьома мовами. В травні 2019 року успішно склала іспит з англійської мови на рівень В2 (сертифікат № 500/1926/0 від 04.07.2019.)
Є автором та співавтором 36 наукових праць, з них 1 монографії, патенту на корисну модель, посібника, підручника з акушерства та гінекології англійською мовою
Zoom Meeting ID: 713 838 9918 Passcode: 5Jb4rn
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Славітич Світлана Романівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України
Zoom Meeting ID: 666 625 3950 Passcode: 145488
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Фартушок Тетяна Володимирівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України. У 2022 році отримала подяку Асоціації акушерів- гінекологів Львівщини.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Флуд Вадим Валентинович
Член асоціації акушерів гінекологів України
Член Всеукраїнської громадсьої організації «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини».
Zoom Meeting ID : 559 414 6683 Passcode : GH70E7
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Шахова Олена Вікторівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України
Zoom Meeting ID : 798 084 5083 Passcode: 4AGemr
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Ященко Лариса Михайлівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Борисова Лідія Олегівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Вихопень Оксана Ігорівна
Член Асоціації акушерів-гінекологів України
2016 р. – закінчила курс «Основи репродуктології» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика і стажуванням на базі клініки репродукції «Родинне джерело» (1 міс).
2012 р. – брала участь у тренінговій програмі з лапароскопічної хірургії, Львів – Донецьк (Україна) – Онтаріо (Канада), «Базові лапароскопічні навички».
2012 р. – пройшла курс «Ендоскопія в гінекології» на базі Одеського національного медичного університету(1 міс).
2012 р. – порйшла курс «Оперативна ендоскопія в гінекології» із написанням та захистом наукової роботи на тему «Маркери ендометріозу в перитонеальній рідині», на базі Європейського Університету м. Клермон-Ферран, Франція(2 міс).
2017 р. – проходила стажування в клініці Sharp Grossmont Hospital, Сан Дієго, США У 2021 році присвоєно вищу кваліфікаційну категорію з спеціальності «Акушерство та гінекологія». В рамках проекту «Разом до здоров’я» за підтримки USAID проводила тренінги для лікарів Львівської області з питань планування сім’ї та контрацепції.
Zoom Meeting ID: 972 996 8190 Passcode: Q4dcwr
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Гурський Олег Романович
Член асоціації акушерів-гінекологів України.
Zoom Meeting ID: 912 816 8516 Passcode: HYvQ1F
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Ельяшевська Ірина Іванівна
Член асоціації акушерів-гінекологів України.
Zoom Meeting ID: 992 173 2148 Passcode: 4wxtCd
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Жемела Наталія Ігорівна
Членкиня Асоціації акушер-гінекологів України, Української асоціації репродуктивної медицини, Європейської асоціації репродукції людини та ембріології( ESHRE).
Zoom Meeting ID: 633 412 3300 Passcode: Qa40GC
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Лисий Михайло Павлович
Член асоціації акушерів-гінекологів України. 2022 р. – подяка від Асоціації акушерів- гінекологів України
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Попович Олена Ігорівна
Член громадської організації «Асоціація акушер -гінекологів Львівщини», член Української асоціації репродуктивної медицини, володіє сертифікатом, який засвідчує рівень володіння англійською мовою -С1 «Oxford online placement test». Пройшла курси BLS, і є BLS-інструктором від Європейської ради реанімації.
Zoom Meeting ID: 667 442 1922 Passcode: 7ZD919
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Прикупенко Олена Вікторівна
Член Європейської асоціації ендоскопічної хірургії. Стажування на базі Університету «Джорджтаун» , Вашингтон( США). Стажування на базі «Європейського хірургічного Центру» Гамбург( Німеччина) Стажування в «Сілезькому медичному Університеті» Катовіце ( Польща)
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Сергійчук Соломія Михайлівна
Член Асоціації Акушерів-гінекологів України, Oxford Placement Test, підтвердження рівня володіння англійською мовою C1 відповідно до CEFR
Zoom Meeting ID: 425 695 8562 Passcode: 9LGp63
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Степанчак Михайло Йосифович
Член асоціації акушерів-гінекологів України.
2019р-2021р- навчався у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, спеціальність- менеджмент.
2022р- 2024р- позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з питань акушерства та гінекології.
Zoom Meeting ID: 450 590 9732 Passcode: 1111
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Силабус дисципліни «Акушертво та гінекологія» ОК 32
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
4-5 курс
Силабус дисципліни «Виробнича лікарська практика в пологовому відділенні стаціонару» ВБ 2.9.
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
4 курс
Силабус дисципліни «Виробнича лікарська практика в жіночій конультації» ОК 44
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
5 курс
Силабус дисципліни «Репродуктивне здоров,я та планування сім,ї» ВБ 1.55
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
4 курс
Силабус дисципліни «Ендокопічні технології в акушертві та гінекології» ВБ 1.67
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
5 курс
Силабус дисципліни «Акушертво та гінекологія» ОК 32
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
4-5 курс
Силабус дисципліни «Виробнича лікарська практика в пологовому відділенні стаціонару» ВБ 2.9.
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
4 курс
Силабус дисципліни «Виробнича лікарська практика в жіночій конультації» ОК 44
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
5 курс
Силабус дисципліни «Репродуктивне здоров,я та планування сім,ї» ВБ 1.55
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
4 курс
Силабус дисципліни «Ендокопічні технології в акушертві та гінекології» ВБ 1.67
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
5 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс «Внутрішня медицина» ВБ 3.1.4. Акушертво та гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
6 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс «Хірургія» ВБ 3.2.4. Акушертво та гінекологія, в т.ч. оперативна гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
6 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс «Акушерство та гінекологія» ВБ 3.3.1.1. Акушертво та гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
6 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс «Профілактична медицина» ВБ 3.4.5 Акушертво та гінекологія в т.ч. Профілактична гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
6 курс
Силабус дисципліни «Практика з симуляційної медицини» ВБ 2.11 Акушертво та гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 «Медицина»
освітньої програми магістра медицини
6 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс «Профілактична педіатрія» ВБ 3.4.5 Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого віку, в т.ч. Профілактична гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
6 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс «Дитячі хвороби з дитячими інфекціїними хворобами» ВБ 3.1.4 Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого віку
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
6 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс «Хірургія з дитячою хірургією » ВБ 3.2.4 Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого віку в т.ч. оперативна гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
6 курс
Силабус дисципліни Індивідуальний профільний курс ВБ 3.3.5 Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого віку
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
6 курс
Силабус дисципліни «Практика з симуляційної медицини» ВБ 2.11 Акушертво та гінекологія
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 228 «Педіатрія»
освітньої програми магістра
6 курс
Силабус дисципліни «Акушерство» ОК 24.1
галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 221 «стоматологія»
освітньої програми магістра
4 курс
Syllabus discipline “Obstetrics and gynecology” OC 32
22 area of expertise “Healthcare”
222 specialty “Medicine”
Educational program Master of medicine
4-5 years
Link
Syllabus discipline “Endoscopic technologies in obstetrics and gynecology” SC 1.67
22 area of expertise “Healthcare”
222 specialty “Medicine”
Educational program Master of medicine
5 years
Link
Syllabus discipline Individual profile course “Internal medicine” SC 3.1.4 Obstetrics and gynecology
22 area of expertise “Healthcare”
222 specialty “Medicine”
Educational program Master of medicine
6 years
Link
Syllabus discipline Individual profile course «Surgery» SC 3.2.4. Obstetrics and gynecology including operative gynecology”
22 area of expertise “Healthcare”
222 specialty “Medicine”
Educational program Master of medicine
6 years
Link
Syllabus discipline Individual profile course «Obstetrics and gynecology» SC 3.3.1.1 “Obstetrics and gynecology “
22 area of expertise “Healthcare”
222 specialty “Medicine”
Educational program Master of medicine
6 years Link
Syllabus discipline “Practice in simulation medicine” SC 2.11 Obstetrics and gynecology
22 area of expertise “Healthcare”
222 specialty “Medicine”
Educational program Master of medicine
6 years
Link
Syllabus discipline “Obstetrics” OC 24.1
22 area of expertise “Healthcare”
221 specialty “dentistry”
Educational program Master
4 years
Link
ТЕМАТИЧНІ ПЛАНИ
Тематичні плани лекцій, практичних занять, самотійної роботи студентів
Дисципліна ОК 32 “Акушертво та гінекологія”
Спеціальність 222 “Медицина”
Рік навчанн 4-5
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани лекцій, практичних занять, самотійної роботи студентів
Дисципліна ОК 32 “Акушертво та гінекологія”
Спеціальність 228 “Педіатрія”
Рік навчанн 4-5
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самотійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Внутрішня медицина” ВБ 3.1.4. “Акушертво та гінекологія”
Спеціальність 222 “Медицина”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Хірургія” ВБ 3.2.4. “Акушертво та гінекологія в т.ч. оперативна гінекологія”
Спеціальність 222 “Медицина”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Акушерство та гінекологія” ВБ 3.1.1. “Акушертво та гінекологія “
Спеціальність 222 “Медицина”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Профілактична медицина” ВБ 3.4.5. “Акушертво та гінекологія, в т.ч. профілактична гінекологія”
Спеціальність 222 “Медицина”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
“Практика з симуляційної медицини” ВБ 2.11. “Акушертво та гінекологія”
Спеціальність 222 “Медицина”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самотійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Дитячі хвороби з дитячими інфекційними хворобами” ВБ 3.1.4. “Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого віку”
Спеціальність 228 “Педіатрія”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Хірургія з дитячою хірургією” ВБ 3.2.4. “Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого вікув т.ч. оперативна гінекологія”
Спеціальність 228 “Педіатрія”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Акушерство та гінекологіяз гінекологією дитячого віку ” ВБ 3.1.1. “Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого віку”
Спеціальність 228 “Педіатрія”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Посилання
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
Індивідуальний профільний курс “Профілактична педіатрія” ВБ 3.4.5. “Акушертво та гінекологія з гінекологією дитячого віку , в т.ч. профілактична педіатрія”
Спеціальність 228 “Педіатрія”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Посилання
Тематичні плани практичних занять, самостійної роботи студентів
“Практика з симуляційної медицини” ВБ 2.11. “Акушертво та гінекологія”
Спеціальність 228 “Педіатрія”
Рік навчання 6
Навчальний рік 2024-2025
Методи контролю.
Види контролю – поточний і підсумковий.
Форма контролю відповідно до начального плану 4 року навчання – перехідний залік.
Форма підсумкового контролю за дисципліну відповідно до навчального плану: іспит.
- Поточний контроль здійснюється на кожному практичному занятті відповідно до конкретних цілей з кожної теми. При оцінюванні навчальної діяльності студентів надається перевага стандартизованим методам контролю: тестуванню, структурованим письмовим роботам, розв’язуванню ситуаційних задач, структурованому за процедурою контролю практичних навичок в умовах, що наближені до реальних.
Оцінювання поточної навчальної діяльності: Під час оцінювання засвоєння кожної теми за поточну діяльність студенту виставляються оцінки за 4-ри бальною (традиційною) шкалою з урахуванням затверджених критеріїв оцінювання для відповідної дисципліни. При цьому враховуються усі види робіт, передбачені навчальною програмою. Студент має право отримати оцінку з кожної теми. Форми оцінювання поточної навчальної діяльності включати контроль теоретичної і практичної підготовки.
Критерії оцінювання поточної навчальної діяльності студента
Знання студентів оцінюють як з теоретичної, так із практичної підготовки за такими критеріями:
Відмінно («5») – Студент правильно відповів на 90-100% тестів формату А. Правильно, чітко, логічно і повно відповідає на всі стандартизовані питання поточної теми, включно з питаннями лекційного курсу та самостійної роботи. Тісно пов’язує теорію з практикою і правильно виконує практичну роботу із написанням висновку за отриманими результатами. Вільно читає результати лабораторних досліджень, вирішує ситуаційні задачі підвищеної складності, вміє узагальнювати матеріал, володіє методами лабораторних досліджень у необхідному обсязі.
Добре («4») – Студент правильно відповів на 70-89% тестів формату А. Правильно, і по суті відповідає на стандартизовані питання поточної теми, лекційного курсу і самостійної роботи. Демонструє виконання (знання) практичних навичок. Правильно використовує теоретичні знання при вирішенні практичних завдань. Вміє вирішувати легкі і середньої складності ситуаційні задачі. Володіє необхідними практичними навиками і прийомами їх виконання в обсязі, що перевищує необхідний мінімум.
Задовільно («3») – Студент правильно відповів на 50-69% тестів формату А. Неповно, за допомогою додаткових питань, відповідає на стандартизовані питання поточної діяльності, лекційного курсу та самостійної роботи. Не може самостійно побудувати чітку, логічну відповідь. Під час відповіді і демонстрації практичних навичок, студент робить помилки. Студент вирішує лише найлегші задачі, володіє лише обов’язковим мінімумом методів дослідження.
Незадовільно («2») – Студент правильно відповів на менше 50% тестів формату А. Не знає матеріалу поточної теми, не може побудувати логічну відповідь, не відповідає на додаткові запитання, не розуміє змісту матеріалу. Під час відповіді і демонстрації практичних навичок робить значні, грубі помилки.
Семестровий перехідний залік-це форма підсумкового контролю,що полягає в оцінці засвоєння студентом навчального матеріалу виключно на підставі виконання ним певних видів робіт на практичних,семінарських або лабораторних заняттях. Семестровий залік з дисципліни проводиться по закінченню її вивчення,до початку екзаменаційної сесії.
12.Схема нарахування та розподіл балів, які отримують студенти: Для дисциплін формою підсумкового контролю яких є залік:
Максимальна кількість балів, яку може набрати студент за поточну навчальну діяльність при вивченні дисципліни становить 200 балів.
Мінімальна кількість балів, яку повинен набрати студент за поточну навчальну діяльність для зарахування дисципліни становить 120 балів.
Розрахунок кількості балів проводиться на підставі отриманих студентом оцінок за 4-ри бальною шкалою під час вивчення дисципліни, шляхом обчислення середнього арифметичного (СА), округленого до двох знаків після коми. Отримана величина конвертується у бали за багатобальною шкалою таким чином: : = СА × 120/5. Для зручності наведено таблицю перерахунку за 200-бальною шкалою:
Перерахунок середної оцінки за поточну діяльністі у багатобальну шкалу (підсумковий контроль-залік)
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала |
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала |
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала |
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала
|
5 | 200 | 4,47 | 179 | 3,94 | 158 | 3,42 | 137 |
4,97 | 199 | 4,45 | 178 | 3,92 | 157 | 3,4 | 136 |
4,95 | 198 | 4,42 | 177 | 3,89 | 156 | 3,37 | 135 |
4,92 | 197 | 4,4 | 176 | 3,87 | 155 | 3,35 | 134 |
4,9 | 196 | 4,37 | 175 | 3,84 | 154 | 3,32 | 133 |
4,87 | 195 | 4,35 | 174 | 3,82 | 153 | 3,3 | 132 |
4,85 | 194 | 4,32 | 173 | 3,79 | 152 | 3,27 | 131 |
4,82 | 193 | 4,3 | 172 | 3,77 | 151 | 3,25 | 130 |
4,8 | 192 | 4,27 | 171 | 3,74 | 150 | 3,22 | 129 |
4,77 | 191 | 4,24 | 170 | 3,72 | 149 | 3,2 | 128 |
4,75 | 190 | 4,22 | 169 | 3,7 | 148 | 3,17 | 127 |
4,72 | 189 | 4,19 | 168 | 3,67 | 147 | 3,15 | 126 |
4,7 | 188 | 4,17 | 167 | 3,65 | 146 | 3,12 | 125 |
4,67 | 187 | 4,14 | 166 | 3,62 | 145 | 3,1 | 124 |
4,65 | 186 | 4,12 | 165 | 3,6 | 144 | 3,07 | 123 |
4,62 | 185 | 4,09 | 164 | 3,57 | 143 | 3,05 | 122 |
4,6 | 184 | 4,07 | 163 | 3,55 | 142 | 3,02 | 121 |
4,57 | 183 | 4,04 | 162 | 3,52 | 141 | 3 | 120 |
4,55 | 182 | 4,02 | 161 | 3,5 |
140 |
Менше
3 |
Недостатньо |
4,52 | 181 | 3,99 | 160 | 3,47 | 139 | ||
4,5 | 180 | 3,97 | 159 | 3,45 | 138 |
Самостійна робота студентів оцінюється під час поточного контролю теми на відповідному занятті. Засвоєння тем, які виносяться лише на самостійну роботу контролюється на підсумковому контролі.
Підсумковий контроль проводиться з метою оцінювання результатів навчання на певному освітньо-кваліфікаційному рівні та на окремих його завершених етапах за національною шкалою та шкалою EСТS. Підсумковий контроль включає семестровий контроль та атестацію студента.
Екзамен – це форма підсумкового контролю засвоєння студентом теоретичного та практичного матеріалу з окремої навчальної дисципліни за семестр, що проводиться як контрольний захід. Студент вважається допущеним до семестрового екзамену з навчальної дисципліни, якщо він відвідав усі передбачені навчальною програмою з дисципліни аудиторні навчальні заняття, виконав усі види робіт, передбачені робочою програмою цієї навчальної дисципліни та при її вивченні впродовж семестру набрав кількість балів, не меншу за мінімальну (72 бали).
Екзамен проводиться у письмовій формі у період екзаменаційної сесії, відповідно до розкладу. Форма проведення екзамену має бути стандартизованою і включати контроль теоретичної та практичної підготовки.
Максимальна кількість балів, яку може набрати студент за поточну навчальну діяльність для допуску до екзамену (диференційованого заліку) становить 120 балів. Мінімальна кількість балів, яку повинен набрати студент за поточну навчальну діяльність для допуску до екзамену (диференційованого заліку) становить 72 бали. Розрахунок кількості балів проводиться на підставі отриманих студентом оцінок за 4-ри бальною (національною) шкалою під час вивчення дисципліни, шляхом обчислення середнього арифметичного (СА), округленого до двох знаків після коми. Отримана величина конвертується у бали за багатобальною шкалою таким чином: = СА × 120/5 Для зручності наведено таблицю перерахунку за 200-бальною шкалою:
Перерахунок середної оцінки за поточну діяльність у багатобальну шкалу (підсумковий контроль-екзамен)
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала |
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала |
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала |
4-
бальна шкала |
200-
бальна шкала
|
5 | 120 | 4,45 | 107 | 3,91 | 94 | 3,37 | 81 |
4 | 119 | 4,41 | 106 | 3,87 | 93 | 3,33 | 80 |
4 | 118 | 4.37 | 105 | 3,83 | 92 | 3,29 | 79 |
4 | 117 | 4,33 | 104 | 3,79 | 91 | 3,25 | 78 |
4 | 116 | 4,29 | 103 | 3,75 | 90 | 3,2 | 77 |
4 | 115 | 4,25 | 102 | 3,7 | 89 | 3,16 | 76 |
4 | 114 | 4,2 | 101 | 3,66 | 88 | 3,12 | 75 |
4 | 113 | 4,16 | 100 | 3,62 | 87 | 3,08 | 74 |
4 | 112 | 4,12 | 99 | 3,58 | 86 | 3,04 | 73 |
4 | 111 | 4,08 | 98 | 3,54 | 85 | 3,99 | 72 |
4 | 110 | 4,04 | 97 | 3,49 | 84 | Менше
3 |
Недостатньо |
4 | 109 | 3,99 | 96 | 3,45 | 83 | ||
4 | 108 | 3,95 | 95 | 3,41 | 82 |
Критерії оцінювання екзамену з дисципліни «Акушерство та гінекологія»
Екзамен з дисципліни «Акушерство та гінекологія» включає вирішення 80 тестових завдань, що охоплюють матеріали з дисципліни «Акушерство та гінекологія» за 4 та 5 курс
Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при складанні екзамену становить 80.
Мінімальна кількість балів при складанні екзамену – не менше 50.
- Схема нарахування та розподіл балів, які отримують студенти
Оцінка з дисципліни, яка завершується екзаменом визначається, як сума балів за поточну навчальну діяльність (не менше 72) та балів за екзамен (не менше 50). Бали студентів, які навчаються за однією спеціальністю, з урахуванням кількості балів, набраних з дисципліни ранжуються за шкалою EСТS таким чином:
Оцінка ЕСТS | Статистичний показник |
А | Найкращі 10 % студентів |
В | Наступні 25 % студентів |
С | Наступні 30 % студентів |
D | Наступні 25 % студентів |
Е | Останні 10 % студентів |
Ранжування з присвоєнням оцінок «А», «В», «С», «D», «Е» проводиться деканатами або іншим структурним підрозділом за рішенням вченої ради навчальним відділом для студентів даного курсу, які навчаються за однією спеціальністю і успішно завершили вивчення дисципліни. Ранжування студентів – громадян іноземних держав рекомендовано за рішенням вченої ради проводити в одному масиві зі студентами – громадянами України, які навчаються за тією ж спеціальністю. За дозволом ректора студент може підвищити оцінку з дисципліни шляхом перескладання підсумкового контролю (не більше трьох разів за весь період навчання). Бали з дисципліни для студентів, які успішно виконали програму конвертуються у традиційну 4-ри бальну шкалу за абсолютними критеріями, які наведено нижче у таблиці:
Бали з дисципліни | Оцінка за 4-ри бальною шкалою |
Від 170 до 200 балів | 5 |
Від 140 до 169 балів | 4 |
Від 139 балів до мінімальної кількості балів, яку повинен набрати студент | 3 |
Нижче мінімальної кількості балів, яку повинен набрати студент | 2 |
Оцінка ЄКТС у традиційну чотирибальну шкалу НЕ конвертується, оскільки шкала ЄКТС та чотирибальна шкала є незалежними.
Багатобальна та чотирибальна шкали характеризують фактичну успішність кожного студента із засвоєння навчальної дисципліни. Шкала ЄКТС є відносною, порівняльною, рейтинговою, яка встановлює належність студента до групи кращих чи гірших серед референтної групи однокурсників (факультет, спеціальність). Тому оцінка «А» за шкалою не може дорівнювати оцінці «відмінно», а оцінка «В» – оцінці «добре» тощо. Як правило, при конвертації з багатобальної шкали межі оцінок «А», «В», «С», «D», «Е» за шкалою ЄКТС не співпадають з межами оцінок «5», «4», «3» за традиційною шкалою.
Об’єктивність оцінювання навчальної діяльності студентів перевіряється статистичними методами (коефіцієнт кореляції між оцінкою EСТS та оцінкою за національною шкалою).
Лікувально-консультативна робота
Клінічними базами кафедри є:
КНП ЛОР Львівська обласна клінічна лікарня
КНП ЛОР Львівський обласний клінічний перинатальний центр
Філія ТМО 1 м.Львова «Лікарня св. Анни»
Львівське ТМО 3 Акушерства та гінекології
ТОВ Медичний центр «ДВ»
Наукова робота та видавнича діяльність
На кафедрі виконується планова науково-дослідна робота «Удосконалення профілактики інтранатального пошкодження плода при аномаліях скоротливої діяльності матки» («Improving the prevention of intranatal fetal damage in labor «)
Термін виконання 2021-2026 рр.
УДК 618. 514. 1/ . 4 : 618. 43 ] – 039. 71
Етапи роботи
- 2021-2022 рр. Дослідження особливостей скоротливої діяльності матки при первинній слабості пологової діяльності та дискоординації пологової діяльності
- 2022-2023 рр. Визначення особливостей циркуляторного гомеостазу матково-плацентарного комплексу при аномаліях скоротливої діяльності матки
- 2023-2024 рр. Комплексна оцінка стану плода при при первинній слабості пологової діяльності та дискоординації пологової діяльності
- 2024-2025 рр. Провідні антенатальні чинники ризику при аномаліях скоротливої діяльності матки
- 202-2026 рр. Технологія профілактики пошкодження плода при первинній слабості пологової діяльності та дискоординації пологової діяльності
Мета:
Визначити діагностичну та прогностичну цінність показників кардіотокографії, доплерометрії, біофізичного профілю плода, дослідити особливості матково-плацентарного та плодово-плацентарного кровоплину при аномаліях скоротливої діяльності матки з метою покращення діагностики стану плода, профілактики інтранатального пошкодження плода та покращення перинатальних результатів
Захищені дисертації:
- О.І.Попович. «Профілактика гестаційних ускладнень у жінок з первинною артеріальною гіпотензією»
Друковані праці:
Підручники
- Leonid Markin, Kateryna Shatylovych. Intercurrent diseasis during pregnancy and delivery: textbook. Lviv: LA Piramid, 2023, 388 p
Опубліковано наукових статей ( всього) ____21______.
в тому числі:
в іноземних журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз____3_____
в інших іноземних журналах_____10____
в українських журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз____3______
в українських фахових журналах (перелік ДАК)_5______
в інших українських журналах______-_____
Опубліковано тез доповідей: (всього) 4_____
в тому числі:
в українських виданнях___1____
в іноземних виданнях___3_____
Статті у міжнародних фахових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/WebofScience (бібліографічний опис)
- Leonid Markin, Tetiana Fartushok, Nadiia Fartushok, Larysa Soyka, Yuri Fedevych. DIABETES MELLITUS AND COVID-19: TODAY’S CHALLENGES. GEORGIAN MEDICAL NEWS, 4 (337) 2023:43-50.
- Vladyslav A. Smiianov, Leonid B. Markin, Tetiana V. Fartushok, Svitlana R. Slavitych. Effectiveness of the Magnesium application in Obstetrical practice. Wiadomosci Lekarskie. VOLUME LXXVI, ISSUE 5 PART I, MAY 2023:920₋
DOI: 10.36740/WLek202305105.
- Stefan Harkov, Maryan Lelyukh, Maria Zhukrovska, Zoryana Komarenska, Flud Vadym. Synthetic approaches, modification ability and biological activity of 1,3,4-thiadiazole based [5+5] annelated heterosystems: Mini-review. May 2023Current Chemistry Letters 12(4):1-13
https://doi.org/10.33263/BRIAC125.67106722
Статті у вітчизняних фахових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/WebofScience
- B. Markin, O.O. Korutko, T.V. Fartushok, N.V. Fartushok, Yu.M. Fedevych, E.A. Dzhalilova, V.S. Zhykovskiy. Association of polycystic ovary syndrome with multiple health factors and adverse pregnancy outcomes. International Journal of Endocrinology (Ukraine). 19(2), 137–142. https://doi.org/10.22141/2224-0721.19.2.2023.1259
- Фартушок Т.В., Фартушок Н.В., Беседін О.В., Ісаєва К.Ю. Прогностичне значення гормонального рецепторного статусу та клінічне значення глутатіону при раку яєчників. Проблеми ендокринної патології, 1, 2023:43₋
https://doi.org/10.21856/j-PEP.2023.1.06
- Маркін Л.Б., Матвієнко О.О., Коритко О.О., Шатилович К.Л. Сучасні підходи до терапії генітального герпесу у жінок. Репродуктивна ендокринологія 2023, 2-3 (68):94-97.
Статті в інших іноземних журналах
- Т. Фартушок, Х. Козловська. СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ ПЕРСОНАЛІЗОВАНОЇ АNTI-AGE КОНЦЕПЦІЇ З БОКУ ГІНЕКОЛОГА ТА ЕНДОКРИНОЛОГА. Grail of Science, 30,2023. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.04.08.2023.060
- Т Фартушок, Х Козловська. ДРТ-ІНДУКОВАНА ВАГІТНІСТЬ: СУЧАСНА РЕАЛЬНІСТЬ АКУШЕР-ГІНЕКОЛОГА ТА ЕНДОКРИНОЛОГА. Grail of Science, 29,2023. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.07.07.2023.058
- Т Фартушок, Д Мельникова, В Кисіль. Рак ендометрію в полі особливої уваги. Grail of Science, 27,2023. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.12.05.2023.096.
- Т Фартушок, А Пиріг, В Тімеркан. Тромбофілії в акушерстві. Grail of Science, 26, 2023. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.14.04.2023.090.
- Т Фартушок, Т Полюга. Акушерство: в історії, міфології, мистецтві. Grail of Science, 26, 2023. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.14.04.2023.083.
- Semenyna H., Fartushok T., Zhurak O., Turok V. Modern aspects of treatment of women with polycystic ovary syndrome. ΛΌГOΣ, 172-177.
- Фартушок Т.В. Полюга Т.В. Ектопічна вагітність – проблема сьогодення. ΛΌГOΣ, 183-189.
- Т Фартушок, А Пиріг, В Тімеркан. Різноманітність проявів дисменореї у постановці діагнозу в практиці акушер-гінеколога. Grail of Science, 24, 2023. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.17.02.2023.130.
- H Semenyna, T Fartushok, М Borodyukh. STUDY OF THE EFFECTIVENESS OF DIET THERAPY IN THE CORRECTION OF METABOLIC PARAMETERS IN WOMEN WITH POLYCYSTIC OVARY SYNDROME AND INSULIN RESISTANCE. Grail of Science,23,2022. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science.23.12.2022.74
- H Semenyna, T Fartushok, A Perfun, A Saliuk. FEATURES OF THE COURSE OF COVID-19 IN WOMEN WITH HYPERPROLACTINEMIA. Grail of Science,21,2022. DOI:https://doi.org/10.36074/grail-of-science.28.10.2022.043
Статті в українських фахових журналах (перелік ДАК)
- Прокопів О, Лишенюк С, Сегедій Л, Кармазин Г. Менінгококова інфекція: короткий огляд та власне спостереження генералізованої форми хвороби у тримісячних близнюків. Праці НТШ Медичні науки. 2022; 69 (2). [https://doi.org/10.25040/ntsh02]
- Маркін Л.Б., Попович О.І., Попович А.І. Активність нітроокисних процесів у вагітних з ідіопатичною артеріальною гіпотензією. Acta medica Leopolensia. 2022; 28 (1-2):53-62.
- Маркін Л.Б., Попович О.І., Попович А.І. Прогнозування ускладнень у жінок з ідіопатичною артеріальною гіпотензією під час вагітності та в пологах. Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології. 2022;
2:62-70.
- Маркін Л.Б., Матвієнко О.О., Коритко О.О. Сучасні засади лікування генітального герпесу (огляд літератури; результати власних досліджень). Львівський клінічний вісник 2023, 1 (41);36-40.
- Савченко А.А., Флуд В.В. Освітні теорії симуляційного навчання в медицині. Наука і техніка сьогодні. 2023; 3 (17):451 – 457. DOI https://doi.org/10.52058/2786-6025-2023-3(17)-451-457
- Андрющенко В.П., Прикупенко О.В. Гострі запальні захворювання додатків матки та гострий аппендицит у жінок репродуктивного віку: принципи мультидисциплінарного підходу в діагностиці та лікування. Науковий вісник Ужгородського університету. 2023; 2 (68):201-206.
Тези:
закордонні
- Pylypchuk I.S., Pylypchuk S.I. The impact of coronavirus disease on the course of pregnancy: a review of the literature. International scientific and practical conference «The New «Great Depression» Faces, Course and Ramifications of the COVID-19 Pandemic», Poland, 13-14. 10. 2022.
- Pylypchuk I.S., Pylypchuk S.I. Organization of medical care in obstetrics and gynecology practice during the Russian-Ukrainian war. International Expert Conference “Russo-Ukrainian War 2022-2023. Origins, Causes, Course and Effects”, Poland, 15-16. 06. 2023.
- Пилипчук І.С., Пилипчук С.І. Ранні ознаки остеопоротичних змін у жінок. Матеріали XXVI-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти модернізації: стан, проблеми, тенденції розвитку». – Загреб, Хорватія, 07.11.2022.
Вітчизняні
- Флуд В.В., Макар О.Р., Пилипчук І.С. Невід’ємні складові симуляційного навчання в медицині. Матеріали з науково-практичної конференції з міжнародною участю «Медична симуляція – погляд у майбутнє». – Чернівці, 17-18.02.2023.
- Студентський науковий гурток кафедри акушерства та гінекології.Історія студентського наукового гуртка кафедри акушерства та гінекології налічує більше 70 років коли з ініціативи професора Любомудрова А.П. було створено Студентське наукове товариство. За цей час з лав Студентського наукового Товариства вийшло не одне покоління науковців які в подальшому захистили кандидатські та докторські дисертаційні роботи та здобули наукові звання доцентів, професорів, академіків. Стали засновниками нових наукових напрямків.Участь в роботі студентського наукового гуртка кафедри акушерства та гінекології приймають вітчизняні та іноземні студенти 4.5. та 6 курсу медичного факультету. Згідно розкладу на засіданнях розглядаються актуальні питання акушерства та гінекології, проводяться фантомні заняття. Студенти гуртківці ознайомлюються з особливостями надання акушерсько-гінекологічної допомоги на клінічних базах кафедри мають можливість бути присутніми під час проведення оперативних втручань ,пологів , відвідують чергування в стаціонарах. Студенти члени студентського наукового гуртка кафедри також активно займаються науковою роботою з актуальних питань акушерства та гінекології. Результати наукової роботи були опубліковані у вітчизняних та закордонних наукових виданнях. Студенти гуртківці активно приймають участь в організації та проведенні студентських наукових конференцій та наукових олімпіад як в нашому університеті так і в інших медичних навчальних закладах України. Студенти гуртківці неодноразово були переможцями та займали призові місця були нагородженні дипломами на студентських наукових конференціях та олімпіадах.7-9 травня у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбулась 84-а Наукова конференція для студентів-медиків і молодих вчених/Lviv Young Scientist International Conference (84LYSICon).У межах наукового форуму відбулись секційні засідання, цікаві лекції, корисні майстер-класи. На базі кафедри акушерства та гінекології ЛНМУ Імені Данила Галицького, в медичному закладі “ДВ” 8.05.2024 р. проведено практичну частину щорічної науково-практичної конференції доцентом Дорошенко -Кравчик М.В. Учасниками були студенти 3-6 курсів з різних міст України , зокрема Полтави, Івано-Франківська, Тернополя та іноземні студенти. В практичну частину було включено оглядову гістероскопію та резектоскопію, кольпоскопію, кріодеструктивні методики. Кожен з присутніх провів всі перелічені практичні навички. Студентами було освоєно практичні маніпуляції. Кафедра отримала подяку від голови СНТ університету.Інформація для бажаючих прийняти участь в роботі студентського наукового гуртка кафедри акушерства та гінекології: керівник гуртка доцент кафедри акушерства та гінекології Беседін Олександр Вікторович т. 050 50 89 234 besedyn@gmail.com
Міжнародні угоди про співробітництво – Угода про співпрацю
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, кафедра акушерства та гінекології
Медичний центр MVZ Hand & Chirurgie Zwikau, Німеччина, м. Цвікау
Термін дії – безстрокова
- Закордонні стажування (включно із аспірантами та здобувачами кафедри)
Флуд В.В. 24 жовтня – 28 жовтня 2022 року пройшов курс ATLS в Литовському університеті наук про здоров’я (м. Каунас, Литва).
Шатилович К.Л. Стажування Lanuwa Aesthetik Leipzig-Dresden, Німеччина (2019)
Флуд В.В. З 7 лютого по 11 березня стажування «INTRODUCTION OF THE LATEST TEACHING PRSCTICES AND DEVELOPMENT OF THE EDUCATIONAL PROCESS IN THE FIELD OF MEDICINE AND DENTISTRY: THE EXPERIENCE OF EU COUNTRIES», Western University of Arab, Baia Mare, Romania. Сертифікат М 1103-UK.
Сегедій Л.І. New and innovative teaching methods in medicine. Medical University of Lublin. 04-29. 10 2021
Пилипчук І.С. З 25 жовтня по 05 грудня 2021 року пройшла науково-педагогічне стажування в Полонійській академії в Ченстохові (Республіка Польща) в обсязі 6 кредитів (180 годин) на тему: «Європейські напрями розвитку практичної підготовки медичних кадрів та імплементації світових стандартів освіти» (сертифікат № MSI-250517-Cz від 05.12.2021).
Ісаєва К.Ю. Стажування за спеціальністю акушерство та гінекологія в клініці медичного університету м. Лінчопінг, Швеція, 2013, 2017, 2018 рр.
Беседін О.В. Стажування у медичному центрі післядипломної освіти Ягеллонського університету м. Краків за спеціальністю лапароскопія та малоінвазивна хірургія, 2003 рік.
Стажування за спеціальністю акушерство та гінекологія в клініці медичного університету м. Лінчопінг, Швеція, 2017,2018 рр.
- Міжнародна студентська наукова робота
Фартушок Т.В.
- Дар’я Мельникова, Віталія Кисіль
Спеціальність: акушерство, 6 курс 39 група
Робота : Рак ендометрію в полі особливої уваги
27.05.23
- Андрій Пиріг, Валерія Тімеркан
Спеціальність: акушерство, 6 курс 39 група
Робота : Тромбофілії в акушерстві
26.04.23
- Тетяна Полюга
Спеціальність: акушерство , 6 курс 33 група
Робота: Акушерство в історії, міфології та мистецтві.
25.04.23
- Анастасія Турок, Олександра Журак
Спеціальність: акушерство, 6 курс 31 група
Робота: Modern aspects of treatment of women with polycystic ovary syndrome
31.03.23
- Тетяна Полюга
Спеціальність: акушерство, 6 курс 33 група
Робота: Ектопічна вагітність – проблема сьогодення.
31.03.23
- Андрій Пиріг
Спеціальність: акушерство, 6 курс 39 група
Робота: Різноманітність проявів дисменореї в постановці діагнозу у практиці акушер-гінеколога.
17.02.23
- Андріана Комарніцька, Марія Бородюх
Спеціальність : акушерство, 6 курс 29 група
Робота: STUDY OF THE EFFECTIVENESS OF DIET THERAPY IN THE CORRECTION OF METABOLIC PARAMETERS IN WOMEN WITH POLYCYSTIC OVARY SYNDROME AND INSULIN RESISTANCE
23.12.22
- Анастасія Перфун, Анна Салюк
Спеціальність: акушерство, 6 курс31 група
Робота: FEATURES OF THE COURSE OF COVID-19 IN WOMEN WITH HYPERPROLACTINEMIA
28.10.22
Семенина Г.Б.
- Анастасія Комарніцка
- Марія Бородюх
- Анна Салюк
- Анастасія Перфун
Акушерство і гінекологія.
Група 38 курс 6
- Олеся Жирак
Акушерство і гінекологія
40 гр.6 курс