Адреса

79010, м. Львів, вул. Пекарська, 52 (1 поверх, ліве крило)

Телефон: +38 (032) 2368421

Email:

На карті:

Завідувач кафедри

Кобилінська Леся Іванівна

 професор, кандидат медичних наук, доктор біологічних наук

 

КАФЕДРА БІОЛОГІЧНОЇ ХІМІЇ

ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ

16 листопада 1784 р. у Львові відкрито медичний факультет у складі Львівського університету.
1894 р. у складі Львівського університету відкрито кафедру біохімії (завідувач – Владислав Нємілович Niemiłowicz Władysław 1863 – 1904). Напрями наукових досліджень: удосконалення методів дослідження сечі та використання отриманих результатів у клінічній діагностиці, зокрема опрацювання методики визначення та з’ясування фізіологічної ролі ксантинових тіл; синтез нової сполуки з курареподібною активністю – коприн; мікроскопічні та хімічні дослідження лікарських засобів, продуктів харчування.
1904 р. кафедрою біохімії завідує професор Станіслав Бондзінський Bondzynski Stanislaw (1862 – 1929). Напрями наукових досліджень: біохімія білків і ліпідів, синтез лікарських препаратів; вивчали процеси лактації та хімічний склад молока; метаболізм оксипротеїнових кислот, продукти білкового обміну, які в невеликій кількості виділяються з сечею; жовчних барвників, обмін кофеїну і теоброміну; способи виділення холестерину в організмі людини; вплив алкоголю на метаболічні процеси; вміст фосфору в кістках і зубах; синтезував лікарський препарат Танальбін.
1919 р. кафедру біохімії очолив проф. Вацлав Морачевський Moraczewski Wасlаw Dаmіаn (1867 – 1950). Напрями наукових досліджень: клінічна біохімія і фізіологія, нутриціологія, загальна патологія, патофізіологія сечової системи; досліджував метаболізм при лейкемії і псевдолейкемії; описано феномен затримання води в організмі після споживання їжі, збагаченої жирами, діуретичну дію білкової дієти.
1922 р. завідувачем кафедри біохімії став всесвітньо відомий вчений, академік АН СРСР професор Якуб Оскарович Парнас (16.01.1884 – 29.01.1949), який створив відому наукову школу в галузі обміну вуглеводів в організмі. Найважливіші роботи Я. Парнаса і його львівської школи були присвячені дослідженню ферментативних перетворень, пов’язаних з м’язовою діяльністю і спиртовим бродінням. Основою цих досліджень стали класичні роботи Я. Парнаса про швидке аутолітичне зростання кількості аміаку в екстравазованій крові і травматичному амоніогенезі у м’язовій тканині. Надзвичайне значення мало встановлення Я .Парнасом того факту, що більш високофосфорильовані похідні аденілової кислоти, у вигляді яких вона знаходиться у м’язових волокнах (і еритроцитах), а саме АТФ і АДФ, на відміну від самої аденілової кислоти не підлягають у клітинах ферментативному дезамінуванню. Спостереження за процесом амоніогенезу в м’язовій тканині при різних її станах і кількісне визначення взаємоперетворень аденілової кислоти та її похідних в м’язовій тканині в фізіологічних умовах і при різних експериментальних впливах, зв’язку цих перетворень з актом м’язового скорочення, спряження їх з проміжними реакціями глікогенолізу і перетвореннями фосфокреатину в м’язах. Я. О. Парнасом і його учнями були вивчені біологічні і хімічні властивості м’язової аденілової кислоти та її похідних, був запропонований біологічний метод їх кількісного визначення. Заслуги Я. О. Парнаса в розробці проблеми анаеробного розпаду вуглеводів загальновизнані та позначені в біохімічній літературі як теорія Ембдена-Мейергофа-Парнаса або “схема гліколізу ЕМП”. Якуб Парнас одним з перших у світі використав ізотопний метод в біохімічних дослідженнях.
1931 р. проф. Парнаса Я. обрали членом-кореспондентом Польської Академії наук і деканом медичного факультету Львівського університету.
1939 – 1940 р.р. після встановлення у Галичині радянської влади фармацевтичний відділ Львівського університету реорганізовано у самостійний фармацевтичний факультет у складі Львівського державного медичного інституту.
1942 р. кафедру очолив професор Тадеуш Барановский (1910 – 1993). Основні наукові работи присвячені біохімії ферментів і гормонів, біохімії м’язів та імунохімії.
1944 р. завідувачем кафедри став професор Собчук Богдан Антонович (15.03.1909 – 09.04.1974). Основні напрямки наукової роботи стосувалися вивчення процесів обміну вуглеводів у злоякісних пухлинах, біохімічних процесів при інших патологіях у людини, а також токсичної дії оксиду вуглецю (чадного газу) на гемоглобін і міоглобін. Колективом кафедри під його керівництвом проводились дослідження особливостей обміну вуглеводів у раковій клітині (ефект Кребтрі), а також синтез та вивчення специфічної дії на пухлини ксантоптерину і побічних продуктів цього синтезу – йодоптерину і порфіроптерину. Іншим важливим напрямком діяльності кафедри було дослідження обміну йоду та функції щитовидної кислоти. Було розроблено та впроваджено в клініку новий метод визначення йоду.
1974 р. кафедрою почав завідувати проф. Шлемкевич Михайло Петрович (1928 – 1998). Під його керівництвом на кафедрі біохімії вивчали проблеми ендемічної зобної хвороби Прикарпатського регіону. У співпраці з кафедрою онкології вивчали механізм та індивідуальну чутливість резистентних ракових пухлин шлунка людини при застосуванні хіміотерапії, зокрема 5-фторурацилу. Показано, що включення 5-фторурацилу в РНК пухлинних клітин посилювалось приблизно на 65 % введенням аскорбінової кислоти. Вітамін С посилював нагромадження 5- фторурацилу в кислоторозчинній фракції слизової шлунку і тонкого кишківника. У цей час на кафедрі були запроваджені нові спектрофотометричні та газохроматографічні методики визначення чадного газу в повітрі та карбоксигемоглобіну в крові.
1995 р. кафедру очолює проф. Тимочко Михайло Федорович (1935 – 1998). Основним напрямком досліджень проф. М. Ф. Тимочка було вивчення фундаментальних основ формування адаптаційно-компенсаторних процесів в умовах різних експериментальних впливів із акцентом на характер змін кисневозалежних реакцій, вивчення метаболічних основ підтримання кисневого гомеостазу при різних функціональних станах, вивчення впливу шкідливих екологічних факторів на функції органів травної системи, дослідження ролі енергетичного обміну в патогенезі хронічних захворювань печінки, серцево-судинної системи, визначення ступеня ризику в абдомінальній та ендокринній хірургії, визначення рівня інтоксикації у онкологічних хворих. Проблеми, що ставились професором М.Ф. Тимочком, важливі для кардіохірургії та реанімації, актуальні при опікових токсикозах, токсикозах вагітних, онкологічних захворюваннях, при реабілітації дітей груп ризику, стоматологічних патологіях. Налагоджена тісна співпраця із суміжними кафедрами відповідного профілю. Здійснювалась співпраця з фармацевтичними кафедрами щодо випробовування біологічно-активних сполук і розробки рекомендацій до застосування їх у медичній практиці.
1996 р. вперше було проведено Парнасівську конференцію з проблем біохімії присвячену пам’яті проф. Якуба Парнаса. Біохіміки Львова і польські науковці ініціювали систематичні конференції, присвячені академіку Парнасу Я. О. Відкрита меморіальна дошка, присвячена професору Парнасу Я. у хімічному корпусі ЛДМУ імені Данила Галицького.
1998 р. кафедрою завідує д. мед. н., заслужений професор ЛНМУ імені Данила Галицького, заслужений працівник освіти України Скляров Олександр Якович (1956 – 2021). Наукові напрямки досліджень стосуються процесів цитопротекції слизових оболонок шлунка та кишки за умов виразкоутворення, вдосконалення експериментальних моделей ульцерогенезу органів травлення, з’ясування ролі системи нітроген оксиду, прозапальних ферментів (циклооксигеназа-2, ліпооксигеназа-5, мієлопероксидаза), процесів пероксидного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту в патогенезі захворювань травного тракту. Вивчали цитопротекторну дію окремих амінокислот і коротколанцюгових пептидів (L-аргініну, даларгіну, тимогексину), а також таких лікарських засобів як метоклопрамід, гастроцепін за умов активації чи блокування NO-синтазної системи у взаємозв’язку з рівнем кровоплину і станом ензимів антиоксидантної системи; механізми впливу біологічно-активних речовин (медіаторів, гормонів), деяких вітамінів (Е, С, К) і лікарських засобів (Н2-блокаторів, прокінетиків, блокаторів Са-каналів) на секреторну функцію шлункових залоз у щурів зі структурно-геморагічними пошкодженнями слизової оболонки у взаємозв’язку з патобіохімічними змінами у тканинах органів травної системи.
1999 р. започаткована співпраця між кафедрою клінічної аналітики Люблінської медичної академії (тепер Люблінський медичний університет) імені Фелікса Скубічевського (Польща). У рамках цієї угоди проведено 8 Львівсько – Люблінських наукових конференцій з питань експериментальної та клінічної біохімії.
2021 р. кафедру біохімії очолює к. мед .н., д. б. н., професор Леся Іванівна Кобилінська. Предметом її досліджень є доставка протипухлинних ліків до клітин-мішеней за допомогою наночастинок і полімерних нанорозмірних носіїв, їхня токсичність і метаболічний вплив. Кафедра біохімії проводить дослідження системних біохімічних змін викликаних впливом Covid 19 на організм людини у пацієнтів групи високого ризику, які мають найпоширеніші метаболічні порушення (цукровий діабет ІІ типу), серцево-судинні захворювання, ожиріння тощо, при інфікуванні SARS-CoV-2. Останні дослідження пов’язані з пошуком ефективних біохімічних гліканових маркерів при посттравматичному стрес синдромі, спричиненому впливом військових дії на території України.

У навчальному процесі кафедра зосереджується на медичній біохімії, ролі біохімічних процесів при різних метаболічних станах людини для пояснення складних порушень метаболізму при серцево-судинних і нейродегенеративних захворюваннях, які на сьогодні є глобальними проблемами громадського здоров’я.

2022 р. отримано грант МОЗ України на проведення наукових досліджень «Роль COVID-19 у прогресуванні ендотеліальної дисфункції у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця і цукровим діабетом» 2023 – 2025 р.р.
2023 р. у рамках співпраці Асоціації RECOOP, медичного факультету J. Strossmayer University of Osijek (Осієк, Хорватія) і компанії Glycanage (Загреб, Хорватія) отримано міжнародний грант на проведення наукових досліджень «Гліканові біомаркери при посттравматичному стрес синдромі Glycan biomarkers for posttraumatic stress disorder».

 

Викладачі кафедри біологічної хімії

Нємілович Владислав – професор, завідувач кафедри у 1891 – 1904 р.р.

Морачевський Вацлав – професор, завідувач кафедри (1899 – 1918, завідувач у 1918 р.)

Бондзинський Станіслав Людвіг Філіп – професор, завідувач кафедри (1904 – 1917, 1919)

Парнас Якуб Оскарович – професор, завідувач кафедри (1920 – 1941)

Геллєр Ю., Клісецкі А., Климек Р., Литвак-Манн Ц., Манн Т., Мейбаум В., Остерн П., Рейсс Ю., Модзоловскі В., Сенявскі І., Скаржиньскі Б., Гусяков В., Козленко Ф., Коржибскі Т., Мельничук О.

Собчук Богдан Антонович – професор, завідувач кафедри (1933 – 1973, зав. 1944 – 1973)

Барановський Тадеуш – професор, завідувач кафедри (1942 – 1944)

Литвин Іван Іванович – доцент (1946 – 1981,

Шиба Галина Василівна – асистент (1946 – 1957)

Гладишевська Тетяна Миколаївна – доцент (1952 – 1996)

Квятковська-Корчак Яніна Станіславівна – асистент (1953 – 1959)

Саричева Ніна Василівна – асистент (1956 – 1995)

Сухомлінов Борис Павлович – доцент

Піняжко Роман Михайлович – асистент (1958 – 1960)

Іллініч Марія Гнатівна (1960 – 1992)

Геник-Березовський Олександр Васильович – асистент (1963 – 1999)

Бабак Марія Антонівна – асистент (19.. – 1969)

Шлемкевич Михайло Петрович – професор, завідувач (1964 – 1995, завідувач 1973 – 1995)

Захваткін Святослав Вікторович – доцент (1964 – 1987)

Луцик Максим Дмитрович – професор кафедри (1965 – 1972, 2000 – 2012)

Вдовиченко Валерій Іванович – доцент (1966 – 1970)

Дубовий Михайло Іванович – доцент (1968 – 19..)

Ле Тхі Тхоа – асистент (1972 – 19..)

Бойків Дмитро Павлович – доцент (1973 – 2008)

Свистун Юрій Діонізович – доцент (1973 – 2003)

Федорович Іван Павлович – доцент (1974 – 2006)

Фартушок Надія Володимирівна – доцент (1975 – 2010)

Романишин Ярослав Миколайович – доцент (1975 – 1982)

Концевич Лідія Степанівна – асистент (1980 – 1992)

Петрух Андрій Васильович – асистент (1982 – 1986)

Тимочко Михайло Федорович – професор, завідувач (1986 – 1998, завідувач 1995 – 1998)

Кирилюк Сергій Степанович – асистент (19.. – 1996)

Білецька Лілія Петрівна – старший викладач (1987 – теп. час)

Носенко Ірина Анатоліївна – асистент (1989 – 1998)

Ясниський Роман Святославович – асистент (1989 – 2000)

Коник Уляна Василівна – асистент (1989 – 2006)

Федевич Юрій Миронович – доцент (1990 – теп.час)

Іванків Оксана Львівна – доцент (1993 – 2006)

Макаренко Тетяна Миколаївна – доцент (1994 – теп. час)

Терлецька Оксана Іванівна – доцент (1995 – 2003)

Томашевська Марія Федорівна – асистент (1996 – 2006)

Скляров Олександр Якович – професор, завідувач кафедри (1998 – 2021)

Бабич Наталія Олегівна – аспірант (1998 – 2001)

Стойка Ростислав Степанович – професор кафедри (1999 – 2000)

Кобилінська Леся Іванівна – професор, завідувач кафедри (2000 – теп. час, завідувач з 2021)

Фоменко Ірина Степанівна – професор кафедри (2001 – теп. час)

Бондарчук Тетяна Ігорівна – доцент (2001 – теп. час)

Хаврона Оксана Павлівна – доцент (2003 – теп. час)

Панасюк Наталія Богданівна – асистент (2004 – 2015)

Мазур Оксана Євгенівна – асистент (2006 – теп. час)

Гринчишин Надія Михайлівна – асистент (2008 – 2021)

Стадник Віталій В. – асистент (2009 – 2010)

Климишин Дмитро Олександрович – асистент (2009 – 2018)

Насадюк Христина Мирославівна – доцент (2011 – 2022)

Денисенко Наталія Валеріївна – асистент (2015 – 2023)

Лозинська Ірина Ігорівна – асистент (2015 – теп. час)

Альохіна Тетяна Анатоліївна – асистент (2022 – теп. час)

Туркіна Віра Артурівна – доцент (2023 – теп.час.)

 

Кобилінська Леся Іванівна

завідувач кафедри біологічної хімії

професор, доктор біологічних наук, кандидат медичних наук

Закінчила біологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. З 1994 року працює у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. У 2002 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук “Функціональні та метаболічні зміни кисневого гомеостазу організму в умовах адаптації до гіпоксії”, у 2007 р. здобула вчене звання доцента кафедри біологічної хімії. У 2021 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук “Біохімічні механізми протипухлинної дії похідних 4-тіазолідинону за їхньої доставки у клітини нанорозмірним полімерним носієм”. У 2022 р. здобула вчене звання професора. Завідувач кафедри біологічної хімії з 2021 року.

Напрямки наукових досліджень:

  • застосування наноматеріалів у медицині; доставка протипухлинних ліків за допомогою нанорозмірних носіїв; нанотоксикологія.
  • біохімія вільнорадикального ушкодження клітин, вплив оксидативного та нітративного стресу на біохімічні процеси; вивчення ролі нітрогену оксиду, гідрогену сульфіду, пероксинітриту та активних форм кисню в організмі в нормі і при патології;
  • мультисистемний запальний синдром при COVID-19 у дорослих;
  • гліканові біомаркери при психічних і неврологічних порушеннях;

Автор 202 науково-методичних праць. Серед публікацій 24 статті у журналах, які проіндексовані у наукометричних базах WoS та Scopus, 14 підручників і посібників, 4 монографії, 2 патенти.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Фоменко Ірина Степанівна

професорка кафедри біологічної хімії

У 1997 р. закінчила біологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю «біохімія». З 2001 р. працює у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. Дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук захистила у 2001 р.;  докторську дисертацію на тему «Системи нітрогену оксиду та гідрогену сульфіду у механізмах ушкодження слизової оболонки шлунка та товстої кишки» захистила у 2016 р.

Відповідальна за наукову роботу кафедри та за роботу з іноземними студентами.

Наукові інтереси: дослідження ролі газових медіаторів у розвитку запальних захворювань травного тракту. Експериментальне моделювання колоректального раку, гострого панкреатиту, діабету, ожиріння, виразки шлунка, ентеропатій. Імуноферментний аналіз профілю цитокінів, хемокінів, адипокінів у пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, цукровим діабетом, коронавірусною хворобою.

Автор 180 науково-методичних праць. Серед публікацій 17 статей у журналах, які проіндексовані у наукометричній базі Scopus та 8 статей у WoS.

Бере активну участь у виконанні науково-дослідних робіт, зокрема у грантовому проєкті Асоціації регіональної співпраці в галузі здоров’я, науки і технологій RECOOP-HST та наукових дослідженнях, які фінансуються МОЗ України.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Хаврона Оксана Павлівна

доцент кафедри біологічної хімії, кандидат біологічних наук

Завуч кафедри

Закінчила біологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка у 1989 році за спеціальністю «Біохімія».

Захистила кандидатську дисертацію «Енергетичний обмін в еритроцитах при цукровому діабеті» за спеціальністю «Біохімія» у 1993 році.

Асистент кафедри з 2003 року

Старший викладач кафедри з 2012 року

Доцент кафедри з 2015 року.

Напрямок наукових досліджень: вплив лікарських засобів та рослинних препаратів на метаболічні процеси в організмі.

Автор 95 друкованих праць, серед яких 3 статті у журналах, які проіндексовані у Scopus, а також підручник «Клінічна біохімія», навчальні і навчально-методичні посібники.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

 Бондарчук Тетяна Ігорівна

доцент кафедри біологічної хімії, к. мед. наук

Закінчила Львівський державний медичний інститут за спеціальністю “педіатрія” у 1991 році. Захистила кандидатську дисертацію «Морфо-функціональні, метаболічні процеси та кровоплин у СОШ при різних його функціональних станах» за спеціальністю «Нормальна фізіологія» у 2002 р.

Відповідальна за виховну роботу кафедри.

Наукові інтереси: вплив нестероїдних протизапальних засобів на морфо-функціональний стан підшлункової залози. Панкреатит.

Автор 128 науково-методичних праць, у тому числі методичних рекомендацій, навчально-методичних посібників, підручників, патенту.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

 Макаренко Тетяна Миколаївна

доцент кафедри біологічної хімії

У 1983 році закінчила біологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка.

Працювала старшим лаборантом, молодшим науковим співробітником кафедри хірургічних хворіб №1 ЛНМУ імені Данила Галицького до 1990 р.

З 1990 по 1994 р навчалась в аспірантурі НДІ фармакології РАМН (м. Москва).

У 1994 році захистила, а у 2001 році нострифікувала 2001 дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук на тему «Роль мікросомального і мітохондріального окиснення у механизмі стеатогеної дії тетрациклину» (14.00.25 – фармакология, 03.00.04 – биохимия), 03.00.04 – біохімія. На кафедрі біохімії працюю з 1994 р. асистентом, з 2000 р – доцентом. З 2006-2016 рр завуч кафедри.

Автор більше 130 друк.праць.

Наукові інтереси – мікросомальне, мітохондріальне, пероксидне окиснення в нормі та при патології, біохімія гепатоцитів.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Федевич Юрій Миронович

доцент кафедри біологічної хімії, кандидат біологічних наук

Закінчив біологічний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка у 1990 р.

Захистив дисертацію на тему “Роль гаптоглобіну та гаптоглобін – гемоглобінового комплексу у системі антиоксидантного захисту при оксидативному стресі в експерименті та у хворих на рак легень” на здобуття ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю “Біохімія” у 2009 р. Асистент кафедри з 2000 р., доцент кафедри з 2011р.

Напрямок наукових досліджень: вивчення процесів пероксидного окиснення, стану антиоксидантної системи, стану системи L – аргінін – NO, особливостей функціонування стану кисеньтранспортної системи крові за умов експерименту, норми та патологічних станів, а також вплив металів на окисно-відновні процеси.

Опублікував 150 науково-методичних друкованих робіт. Серед публікацій 12 статей у журналах, які проіндексовані у наукометричних базах WoS та Scopus.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Туркіна Віра Артурівна

доцент кафедри біологічної хімії

У 1991 році закінчила біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. З 1996 р. працює у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, з вересня 2023 року – в штаті кафедри біологічної хімії. Дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук захистила у 2003 році, у 2020 р. рішенням Вченої ради ЛНМУ імені Данила Галицького присвоєно наукове звання старший дослідник за спеціальністю 091 Біологія.

Наукові інтереси – вивчення біологічних закономірностей впливу шкідливих хімічних чинників на організм людини, встановлення маркерних показників їх небезпеки. Бере активну участь у виконанні науково-дослідних робіт, зокрема у грантовому проекті Міжнародної європейської інноваційної науково-технічної програми «EUREKA» та наукових дослідженнях, які фінансуються МОЗ України.

Опублікувала 175 друкованих праць. Серед публікацій 8 статей у журналах, які проіндексовані у наукометричній базі WoS та 11 – у Scopus.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

 Білецька Лілія Петрівна

старший викладач кафедри біологічної хімії

У 1994 році закінчила біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. З 1992 року працювала на посаді лаборанта у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на кафедрі біохімії. У 2010 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук на тему «Біохімічні механізми впливу Кадмію та Плюмбуму на лейкопоез та імунну активність лейкоцитів білих щурів». З 2010 року на посаді асистента кафедри біологічної хімії, в 2024 році переведена на посаду старшого викладача кафедри біологічної хімії ЛНМУ імені Данила Галицького.

Автор більше 47 друкованої роботи як у вітчизняних, так і в зарубіжних наукових виданнях.

Наукові інтереси – участь в дослідженнях по науковій темі кафедри “Особливості патогенезу, діагностики та лікування захворювань серцево-судинної, травної, ендокринної та дихальної систем в клініці та експерименті”, науково-дослідницька робота в грантовому проекті Асоціації регіональної співпраці в галузі здоров’я, науки і технологій RECOOP-HST (Будапешт, Угорщина) “COVID Disease Multisystem Inflammatory Syndrome in adults”.

Опублікувала 47 друкованих праць. Серед публікацій 3 статті у журналах, які проіндексовані у наукометричній базі Scopus.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Лозинська Ірина Ігорівна

асистент кафедри, кандидат біологічних наук

Закінчила фармацевтичний факультет Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького у 2013 р. Захистила кандидатську дисертацію «Роль системи NO-синтаза/аргіназа та моделювання синтезу гідрогену сульфіду за умов стресу та блокування циклооксигенази у слизовій оболонці тонкої кишки» за спеціальністю «Біохімія» у 2018 р.

Напрямок наукових досліджень: вивчення ролі газових медіаторів у розвитку запальних захворювань травного тракту. Експериментальне моделювання ентеропатій, колоректального раку.

Автор 37 науково-педагогічних праць.

 

 Альохіна Тетяна Анатоліївна

асистент кафедри біологічної хімії

У 2002 р. закінчила з відзнакою хімічний факультет Донецького національного університету за спеціальністю «Біохімія», здобула кваліфікацію магістра біохімії, викладача. З 2023 року працює на посаді асистента у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на кафедрі біохімії. У 2018 році захистила дисертацію на здобуття звання кандидата біологічних наук за спеціальністю «Гігієна та професійна патологія».

Автор 46 друкованих робіт, як у вітчизняних, так і в зарубіжних наукових виданнях (2 статті індексовані у наукометричній базі Scopus).

Наукові інтереси – дослідження впливу ксенобіотиків на навколишнє середовище та організм людини.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Мазур Оксана Євгенівна

асистент кафедри біологічної хімії

У 1983 р. закінчила біологічний факультет Національного університету ім. Івана Франка за спеціальністю «Біохімія», здобула кваліфікацію «Біохімік. Викладач». З 2006 року працюю на посаді асистента у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на кафедрі біохімії. У 2008 році захистила кандидатську десертацфю на тему «Активність ферментів енергетичного обміну ембріональних трансплантатів за спеціальністю «Біохімія».

Автор 67 науково методичних праць.

 

 Батюк Галина Зеновіївна

старший лаборант кафедри

У 1989 році закінчила Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Прикладна геодезія»

Працює на кафедрі з 2002 р.

 

 Горловецька Тетяна Анатоліївна

старший лаборант кафедри

У 1996 році Закінчила Львівський державний університет «Львівська політехніка» за спеціальністю «Радіотехніка»

Працює на кафедрі з 2024 р.

 

 Бардиц Марія Василівна

старший лаборант кафедри

У 2006 році закінчила Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Іана Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти»

Працює на кафедрі з 2024 р.

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
Спеціальності 222 «Медицина»

Підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти

1.Мета та завдання навчальної дисципліни
1.1.Метою викладання навчальної дисципліни «Біологічна хімія» є
засвоєння результатів біохімічних досліджень та змін біохімічних та ферментативних показників, які
застосовуються для діагностики захворювань людини;
аналізувати біохімічні процеси обміну речовин та його регуляції в забезпеченні функціонування органів
та систем організму людини.
Кінцевою метою є засвоєння практичних навиків предмету «Біологічна хімія».
6
1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни «Біологічна хімія» є
оволодіння навичками досліджувати біохімічні компоненти в біологічних рідинах та аналізувати
результати біохімічних досліджень та зміни біохімічних, зокрема, ферментативних показників, що
застосовуються для діагностики найпоширеніших хворіб людини, застосовувати набуті знання, уміння,
навички для виконання завдання будь-якого рівня складності під час професійної діяльності або навчання.
1.3 Компетентності та результати навчання, формуванню яких сприяє дисципліна (взаємозв’язок з
нормативним змістом підготовки здобувачів вищої освіти, сформульованим у термінах результатів
навчання у Стандарті вищої освіти).
Згідно з вимогами Стандарту вищої освіти дисципліна забезпечує набуття студентами
компетентностей:
інтегральна:
Здатність розв’язувати складні задачі, у тому числі дослідницького та інноваційного характеру у сфері
медицини. Здатність продовжувати навчання з високим ступенем автономії.
загальні:
– ЗК1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу. –
– ЗК2. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
– ЗК3. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
– ЗК4. Знання та розуміння предметної галузі та розуміння професійної діяльності.
– ЗК5. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.
– ЗК6. Здатність приймати обґрунтовані рішення.
– ЗК7. Здатність працювати в команді.
– ЗК8. Здатність до міжособистісної взаємодії.
– ЗК10. Здатність використовувати інформаційні і комунікаційні технології.
– ЗК11. Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.
– ЗК12. Визначеність і наполегливість щодо поставлених завдань і взятих обов’язків.
– ЗК13. Усвідомлення рівних можливостей та гендерних проблем.
– ЗК14. Здатність реалізовувати свої права і обов’язки як члена суспільства , усвідомлювати цінності
громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку,
верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
– ЗК15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення
суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у
загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій,
використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового
способу життя.
спеціальні (фахові, предметні):
– ФК1. Здатність збирати медичну інформацію про пацієнта і аналізувати клінічні дані.
– ФК2. Здатність до визначення необхідного переліку лабораторних та інструментальних досліджень
та оцінки їх результатів.
– ФК3. Здатність до встановлення попереднього та клінічного діагнозу захворювання.
– ФК7. Здатність до діагностування невідкладних станів.
– ФК17. Здатність до оцінювання впливу навколишнього середовища, соціально-економічних та
біологічних детермінант на стан здоров’я індивідуума, сім’ї, популяції.
– ФК21. Зрозуміло і неоднозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію з проблем
охорони здоров’я та дотичних питань до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
– ФК23. Здатність розробляти і реалізовувати наукові та прикладні проекти у сфері охорони
здоров’я.
– ФК24. Дотримання етичних принципів при роботі з пацієнтами, лабораторними тваринами.
– ФК25. Дотримання професійної та академічної доброчесності, нести відповідальність за
достовірність отриманих наукових результатів

Детальніше

 

Навчальні програми:

Галузь знань 22 Охорона здоров’я
Спеціальності 228 Педіатрія

Підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої
освіти

1.Мета та завдання навчальної дисципліни

1.1.Метою викладання навчальної дисципліни «Біологічна хімія» є
засвоєння результатів біохімічних досліджень та змін біохімічних та ферментативних показників, які
застосовуються для діагностики захворювань людини;
аналізувати біохімічні процеси обміну речовин та його регуляції в забезпеченні функціонування органів
та систем організму людини.
Кінцевою метою є засвоєння практичних навиків предмету «Біологічна хімія».
5
1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни «Біологічна хімія» є
оволодіння навичками досліджувати біохімічні компоненти в біологічних рідинах та аналізувати
результати біохімічних досліджень та зміни біохімічних, зокрема, ферментативних показників, що
застосовуються для діагностики найпоширеніших хворіб людини, застосовувати набуті знання, уміння,
навички для виконання завдання будь-якого рівня складності під час професійної діяльності або навчання.
1.3 Компетентності та результати навчання, формуванню яких сприяє дисципліна (взаємозв’язок з
нормативним змістом підготовки здобувачів вищої освіти, сформульованим у термінах результатів
навчання у Стандарті вищої освіти).
Згідно з вимогами Стандарту вищої освіти дисципліна забезпечує набуття студентами
компетентностей:
інтегральна:
Здатність застосовувати набуті загальні і фахові компетентності для вирішення складних задач
професійної діяльності лікаря-педіатра та практичних проблем у галузі охорони здоров’я на відповідній
посаді, сфера застосування яких передбачена визначеними переліками синдромів та симптомів
захворювань, невідкладних станів, фізіологічних станів та захворювань, що потребують особливої
тактики ведення пацієнтів; лабораторних та інструментальних досліджень, медичних маніпуляцій; питань
судової та військової експертизи та/або здійснення інновацій.
Здатність розв’язувати складні задачі, у тому числі дослідницького та інноваційного характеру у сфері
медицини (педіатрії). Здатність продовжувати навчання з високим ступенем автономії.
загальні:
– ЗК1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
– ЗК2. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
– ЗК3. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
– ЗК4. Знання та розуміння предметної галузі та розуміння професійної діяльності.
– ЗК5. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.
– ЗК6. Здатність приймати обґрунтовані рішення.
– ЗК7. Здатність працювати в команді.
– ЗК8. Здатність до міжособистісної взаємодії.
– ЗК10. Здатність використовувати інформаційні і комунікаційні технології.
– ЗК11. Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.
– ЗК12. Визначеність і наполегливість щодо поставлених завдань і взятих обов’язків.
– ЗК13. Усвідомлення рівних можливостей та гендерних проблем.
– ЗК14. Здатність реалізовувати свої права і обов’язки як члена суспільства , усвідомлювати цінності
громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку,
верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
– ЗК15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення
суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у
загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій,
використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового
способу життя.

Детальніше

 

Галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
Спеціальності 221 «Стоматологія»

Підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти

1. Мета та завдання навчальної дисципліни
1.1. Метою викладання навчальної дисципліни «біологічна хімія» є вивчення біомолекул та
молекулярної організації клітинних структур, загальних закономірностей ферментативного каталізу та
біохімічної динаміки перетворення основних класів біомолекул (амінокислот, вуглеводів, ліпідів,
нуклеотидів, порфіринів тощо), молекулярної біології та генетики інформаційних макромолекул (білків
та нуклеїнових кислот), тобто молекулярних механізмів спадковості та реалізації генетичної інформації,
гормональної регуляції метаболізму та біологічних функцій клітин, біохімії спеціальних фізіологічних
функцій.
1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни «Біологічна хімія» є:
1.2.1. оволодіння знаннями та навичками проводити біохімічні дослідження на виявлення нормальних та
патологічних компонентів в біологічних рідинах;
1.2.2. аналізувати результати біоохімічних досліджень для діагностики найпоширеніших захворювань
людини;
1.2.3. аналізувати біохімічні процеси обміну речовин та його регуляції в забезпеченні функціонування
органів та систем організму людини.
1.3. Компетентності та результати навчання, формуванню яких сприяє дисципліна (взаємозв’язок з
нормативним змістом підготовки здобувачів вищої освіти, сформульованим у термінах результатів
навчання у Стандарті).
Згідно з вимогами стандарту вищої освіти дисципліна забезпечує набуття студентами компетентностей:
– загальні:
– ЗК 1.Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
– ЗК 2. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
– ЗК 3.Здатність застосовувати знання у практичній діяльності.
– ЗК 7.Здатність до пошуку опрацювання та аналізу інформації з різних джерел
– ЗК 8.Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.
– ЗК 9. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми
– ЗК 10.Здатність бути критичним і самокритичним
– ЗК 11. Здатність працювати в команді
– ЗК 12. Прагнення до збереження навколишнього середовища
– ЗК 13. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо
– ЗК 15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення
суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у
загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій,
використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового
способу життя.
– спеціальні (фахові, предметні):
– ФК 2. Спроможність інтерпретувати результати лабораторних та інструментальних досліджень
– ФК 13. Спроможність оцінювати вплив навколишнього середовища на стан здоров`я населення
(індивідуальне, сімейне, популяційне).
Результати навчання:
Інтегративні кінцеві програмні результати навчання, формуванню яких сприяє навчальна
дисципліна:
– ПРН -2. Збирати інформацію про загальний стан пацієнта, оцінювати психомоторний та фізичний
розвиток пацієнта, стан органів щелепно-лицевої ділянки, на підставі результатів лабораторних та
інструментальних досліджень оцінювати інформацію щодо діагнозу (за списком 5).
– ПРН-3. Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) методи обстеження
(лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні ) за списком 5, пацієнтів із
захворюваннями органів і тканин ротової порожнини і щелепно-лицевої області для проведення
диференційної діагностики захворювань (за списком 2).
– ПРН-17. Дотримуватися здорового способу життя, користуватися прийомами саморегуляції та
самоконтролю.

Детальніше

 

Галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
Спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація»

Підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти

1. Мета та завдання навчальної дисципліни
1.1. Метою викладання навчальної дисципліни «Біологічна хімія» є підготовка спеціалістів-провізорів,
які володіють значним обсягом теоретичних та практичних знань стосовно біохімічних основ
функціонування організму і природи метаболічних процесів, що відбуваються в організмі людини в
нормі і при патології. Кінцевою метою є засвоєння практичних навичків.
1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни «Біологічна хімія» є:
– формування знань про будову сполук, що входять до складу живих організмів та взаємозв’язок з
їх біохімічними функціями;
– формування сучасного уявлення про принципи структурної організації основних класів
біомакромолекул – білків, нуклеїнових кислот та ін.;
– формування знань закономірностей вивільнення, акумуляції та споживання енергії в біологічних
системах;
– формування знань про основні метаболічні шляхи в організмі, їх взаємозв’язок і молекулярні
механізми регуляції;
– формування знань молекулярних основ передачі генетичної інформації, біосинтезу білка та
механізмів їх регуляції;
– ознайомлення з сучасними методами біохімічної діагностики стану метаболізму організма;
– створення бази уявлень про необхідну терапію патологічних станів фармацевтичними
препаратами;
– формування навичок наукового аналізу та узагальнення явищ та фактів, що спостерігаються;
– забезпечення теоретичної бази для вивчення інших медико-біологічних дисциплін: фармакології,
фармакотерапії з фармакокінетикою, клінічної фармакології та окремих фармацевтичних дисциплін.
1.3 Компетентності та результати навчання, формуванню яких сприяє дисципліна (взаємозв’язок з
нормативним змістом підготовки здобувачів вищої освіти, сформульованим у термінах результатів
навчання у Стандарті вищої освіти).
Згідно з вимогами Стандарту вищої освіти дисципліна забезпечує набуття студентами
компетентностей:
– інтегральна:
Здатність розв’язувати задачі і проблеми у галузі охорони здоров’я за спеціальністю “Фармація,
промислова фармація” у професійній діяльності або у процесі навчання, що передбачає проведення
досліджень і/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов та вимог.
– загальні:
ЗК01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу;
ЗК02. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності;
ЗК03. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово;
ЗК04. Здатність спілкуватися іноземною мовою (переважно англійською) на рівні, що забезпечує
ефективну професійну діяльність;
ЗК05. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт;
ЗК06. Здатність працювати в команді;
ЗК07. Здатність реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства; усвідомлення цінності
громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідності його сталого розвитку,
верховенства права, прав і свобод людини та громадянина в Україні;
ЗК08. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності та досягнення
суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку фармації, її місця у загальній
системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки та технологій,
використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення
здорового способу життя;
ЗК09. Здатність використовувати інформаційні і комунікаційні технології.
– спеціальні (фахові, предметні):
ФК01. Здатність інтегрувати знання та розв’язувати складні задачі фармації/промислової фармації у
широких або мультидисциплінарних контекстах;
ФК02. Здатність збирати, інтерпретувати та застосовувати дані, необхідні для професійної діяльності,
здійснення досліджень та реалізації інноваційних проектів у сфері фармації;
ФК03. Здатність розв’язувати проблеми фармації у нових або незнайомих середовищах за наявності
неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності;
ФК04. Здатність зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію у сфері
фармації до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються;
ФК05. Здатність демонструвати та застосовувати у практичній діяльності комунікативні навички
спілкування, фундаментальні принципи фармацевтичної етики та деонтології;
ФК08. Здатність забезпечувати раціональне застосування та консультування щодо рецептурних та
безрецептурних лікарських засобів та інших товарів аптечного асортименту, фармацевтичну опіку під
час вибору та реалізації лікарських засобів шляхом оцінки співвідношення ризик/користь, сумісності, із
врахуванням їх біофармацевтичних, фармакокінетичних, фармакодинамічних та фізико-хімічних і
хімічних особливостей, показань/протипоказань до застосування керуючись даними про стан здоров’я
конкретного хворого;
ФК09. Здатність здійснювати домедичну допомогу хворим та постраждалим у екстремальних ситуаціях
та при невідкладних станах;
Здійснювати домедичну допомогу хворим та постраждалим у екстремальних ситуаціях та при
невідкладних станах;
ФК10. Здатність здійснювати моніторинг ефективності та безпеки застосування населенням лікарських
засобів згідно даних щодо їх клініко-фармацевтичних характеристик;
ФК11. Здатність визначати лікарські засоби, ксенобіотики, токсини та їх метаболіти у біологічних
рідинах та тканинах організму, проводити хіміко-токсикологічні дослідження з метою діагностики
гострих отруєнь, наркотичного та алкогольного сп’янінь.

Детальніше

Детальніше

РОЗКЛАД

ЗАНЯТЬ НА ОСІННІЙ СЕМЕСТР 2023-2024 навчальний рік

ПОНЕДІЛОК ВІВТОРОК СЕРЕДА ЧЕТВЕР П’ЯТНИЦЯ
І Мед. ф-т (8.45-11.00)

13 – доц. Макаренко Т.М.

14 – ас. Туркіна В.А.

15 – доц. Федевич Ю.М.

19 – ас. Альохіна Т.А.

20 – ас. Білецька Л.П.

21 – доц. Бондарчук Т.І.

 

 

Лекція мед. ф-т 1-6/7-12

доц. Макаренко Т.М.

 

Мед. ф-т (8.45-11.00)  

29 – ас. Мазур О.Є.

30 – ас. Туркіна В.А.

31 ас. Білецька Л.П.

32 – ас. Альохіна Т.А.

33 – проф. Кобилінська Л.І.

34 – проф. Фоменко І.С.

Мед. ф-т (8.45-11.00)

35 –  доц. Федевич Ю.М.

36 – доц. Хаврона О.П.

37 – ас. Туркіна В.А.

38 – ас. Мазур О.Є.

 

 

 

Мед. ф-т (8.45-11.00)

4 – ас. Мазур О.Є.

5 – доц. Макаренко Т.М.

6 – проф. Фоменко І.С.

7 – доц. Бондарчук Т.І.

8 – доц. Федевич Ю.М.

 

Мед. англ. (8.45-11.00)

43 – проф. Кобилінська Л.І.

Мед. ф-т (8.45-11.00)

39 – проф. Фоменко І.С.

40 – доц. Макаренко Т.М.

41 – доц. Федевич Ю.М.

42 – ас. Білецька Л.П.

 

Стом. ф-т. (9.15-10.45)

9 – доц. Бондарчук Т.І.

10 – ас. Мазур О.Є.

ІІ Фарм. ф-т (11.30-13.00)

1 – ас. Мазур О.Є.

2 – доц. Федевич Ю.М.

 

Стомат. ф-т (11.30-13.00)

17 – доц. Макаренко Т.М.

18 – проф. Кобилінська Л.І.

19 – ас. Білецька Л.П.

 

 

Мед. ф-т  (11.15-13.30)

22 – ас. Мазур О.Є.

23 – ас. Туркіна В.А.

44 – доц. Хаврона О.П.

45 – доц. Бондарчук Т.І.

46 – проф. Кобилінська Л.І.

 

Стомат. ф-т (11.30-13.00)

15 – ас. Білецька Л.П.

16 –доц. Макаренко Т.М.

Лекція мед. ф-т  44-46/-

проф. Кобилінська Л.І.

 

Стом. ф-т (11.30-13.00)

7 – доц. Хаврона О.П.

8 – доц. Федевич Ю.М.

 

Фарм. ф-т (11.30-13.00)

3 – проф. Фоменко І.С.

 

Мед. ф-т  (11.15-13.30)

24 – проф. Кобилінська Л.І.

25 – ас. Туркіна В.А.

26 – проф. Фоменко І.С.

27 – ас. Мазур О.Є.

28 – доц. Бондарчук Т.І.

 

 

 

Лекція стом. ф-т 1-9/10-19

доц. Бондарчук Т.І.

 

Лекція мед. англ. 43/-

проф. Кобилінська Л.І.

 

Мед. ф-т (11.15-13.30)

16 – проф. Фоменко І.С.

17 – доц. Хаврона О.П.

18 – ас. Білецька Л.П.

ІІІ Лекція мед. ф-т  29-34/24-28

проф. Фоменко І.С.

 

Мед. ф-т  (13.45-16.00)

1 – ас. Білецька Л.П.

2 – доц. Хаврона О.П.

3 – проф. Кобилінська Л.І.

 

 

Стом. ф-т (13.45-15.15)

11 – ас. Мазур О.Є.

12 – проф. Фоменко І.С.

13 – доц. Хаврона О.П.

14 – ас. Туркіна В.А.

 

Лекція мед. ф-т  35-42/-

доц. Федевич Ю.М.

 

Стом. ф-т (13.45-15.15)

1 – проф. Кобилінська Л.І.

2 – доц. Бондарчук Т.І.

3 – доц. Хаврона О.П.

4 – ас. Білецька Л.П.

 

 

 

Лекція мед. ф-т 13-17/18-23

Доц. Хаврона О.П.

 

Мед. ф-т (13.45-16.00)

9 – проф. Кобилінська Л.І.

10 – ас. Туркіна В.А.

11 – доц. Макаренко Т.М.

12 – ас. Альохіна Т.А.

 

Стом. ф-т. (13.45-15.15)

5 – доц. Федевич Ю.М.

6 – доц. Бондарчук Т.І.

Лекція фарм. ф-т  -/1-3

доц. Федевич Ю.М.

 

 

ІV     Вибіркова дисципліна «Клінічна біохімія»

доц. Макаренко Т.М.

   
                   Медичний ф – т                    Стоматологічний ф – т                    Фармацевтичний ф – т

01.09.2023 – 28.12.2023            01.09.2023 – 21.12.2023                     01.09.2023 – 21.12.2023

Лек.10 практ.48 С/п 47           Лек.8  практ. 33 С/п 49                     Лек. 10 практ. 32 С/п 48

 Завідувачка кафедрою біохімії                            Леся КОБИЛІНСЬКА

Для медичного факультету

Критерії оцінювання підсумкового контролю (іспиту).

Підсумковий контроль здійснюється у формі письмового іспиту по завершенню вивчення дисципліни.

До іспиту допускаються студенти, які виконали всі види робіт, передбачені навчальною програмою, та при вивченні дисципліни набрали кількість балів не меншу за мінімальну, а також не мають невідпрацьованих лекцій та практичних занять. Форма проведення іспиту є стандартизованою і включає контроль теоретичної і практичної підготовки:

  • письмові відповіді на 40 стандартних тестових завдань, кожне з яких має одну правильну відповідь з п’яти запропонованих (формат А). На написання тестового контролю виділяється 40 хв (з розрахунку 1 тест за 1 хв);
  • письмові стандартизовані відповіді на 7 завдань (1 –е у вигляді теоретичного питання з метаболічними перетвореннями; 5 завдань (2-6) у вигляді ситуаційних задач і сьоме питання з практичних навичок).

 

Оцінка за іспит складається з оцінки тестових завдань та оцінки теоретичних завдань (включаючи практичні навички).

 

Критерії оцінки тестових завдань:

Менше 25 тестів – «незадовільно»;

25 – 30 тестів – «задовільно»;

31 – 36 тестів – «добре»;

37 – 40 тестів – «відмінно».

Правильна відповідь на 1 тест – 1 бал.

Мінімальна кількість балів за 40 тестів – 25 балів.

Максимальна кількість балів за 40 тестів – 40 балів.

 

Критерії оцінки теоретичних завдань:

  • Розписове теоретичне питання з метаболічними перетвореннями – оцінюється:

Відмінно – 10

Добре – 9

Задовільно – 7

Незадовільно – менше 7 балів

  • 5 ситуаційних задач:

Відмінно – 5

Добре – 4

Задовільно -3

Незадовільно – менше 3 балів

  • Контроль засвоєння практичних навичок:

Відмінно -5

Добре – 4

Задовільно -3

Незадовільно – менше 3 балів

Мінімальна кількість балів за 7 теоретичних завдань – 25 балів.

Максимальна кількість балів за 7 теоретичних завдань – 40 балів.

 

За теоретичні питання студент отримує:

Оцінку «відмінно», якщо без помилок відповів на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), обґрунтував одержані результати, тобто: всебічно і глибоко засвоїв навчально-програмний матеріал; в повному об’ємі володіє теоретичними знаннями та практичними навичками

Оцінку «добре», якщо припустився окремих незначних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), але не повно обґрунтував одержані дані

Оцінку «задовільно», якщо припустився значних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички)

Оцінку «незадовільно», якщо припустився грубих помилок у відповідях на письмові завдання або взагалі не дав відповідей на них.

 

За іспит студент отримує:

Оцінку «відмінно» (75 – 80 балів) одержує студент, який дав правильні відповіді на 37 – 40 стандартизованих тести, без помилок відповів на письмові теоретичні завдання (включаючи ситуаційні задачі і практичні навички), обґрунтував одержані результати (38 – 40 балів), тобто: всебічно і глибоко засвоїв навчально-програмний матеріал; в повному об’ємі володіє теоретичними знаннями та практичними навичками

Оцінку «добре» (62 – 74 бали) одержує студент, який дав правильні відповіді на 31 – 36 стандартизованих тести, припустився окремих незначних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи ситуаційні задачі і практичні навички), але не повно обґрунтував одержані дані (31 – 37 балів).

Оцінку «задовільно» (50 – 61 бал) одержує студент, який дав правильні відповіді на 25 – 31 стандартизованих тести, припустився значних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи ситуаційні задачі і практичні навички) (25 – 30 балів).

Оцінку «незадовільно» одержує студент, який дав правильні відповіді на менше ніж 25 стандартизованих тести, припустився грубих помилок у відповідях на письмові завдання або взагалі не дав відповідей на них.

 

Критерії оцінювання поточної навчальної діяльності.

Під час оцінювання засвоєння кожної теми за поточну навчальну діяльність виставляються оцінки за 4-х бальною (традиційною) шкалою з урахуванням затверджених критеріїв оцінювання для відповідної дисципліни. При цьому враховуються усі види робіт, передбачені навчальною програмою. Форми оцінювання поточної навчальної діяльності мають бути стандартизованими і включати контроль теоретичної та практичної підготовки. Виставлені за традиційною шкалою оцінки конвертуються у бали.

Оцінка «5» ставиться, якщо студент здатен до самостійного вивчення матеріалу; встановлює і обґрунтовує причинно-наслідкові зв’язки; вміє застосовувати вивчений матеріал для винесення власних аргументованих суджень у практичній діяльності; самостійно знаходить інформацію (в науковій літературі, мас-медіа, Інтернеті, використовує комп’ютерні програми тощо); самостійно вирішує професійно-орієнтовні завдання, вільно оперує термінологією; самостійно розв’язує та виконує 91-100 % від загальної кількості тестів.

Оцінка «4» ставиться, якщо студент опанував більшу частину навчального матеріалу, здатен відтворити його з деякими невідповідностями, має стійкі навички роботи з текстом підручника, може самостійно оволодіти більшою частиною заданого матеріалу, формулює основні поняття, наводить приклади, знає основні терміни; підтверджує висловлене судження одним-двома аргументами; самостійно виконує практичні завдання, оформлює їх, не роблячи повних висновків; відповідям бракує логічності; виконує 75-90 % від загальної кількості тестів.

Оцінку «3» студент одержує, якщо він знає більше половини навчального матеріалу, здатен відтворити його за допомогою викладача, може виділити й запам’ятати основні положення навчального матеріалу, може підтвердити частину відповідей прикладами; виконує практичні завдання, оформлює їх та формулює висновки відповідно до мети дослідження; виконує 50-74% тестів.

Оцінка «2» ставиться, якщо студент присутній на заняттях, відтворює його тему та деякі поняття, нездатний виконати практичну роботу та оформити її, виконує менш 50% тестів.

 

Теоретичний компонент передбачає тестування чи опитування студентів з теми заняття, перевірку та оцінювання позаудиторної (самостійної) роботи. Контроль практичної підготовки – це проведення досліду, написання протоколу та оформлення відповідних висновків. Самостійна робота студента (опрацювання тем, які не увійшли до аудиторної роботи), передбачена робочим навчальним планом, оцінюється наприкінці вивчення розділу, входить до рейтингу розділу.

 

Для стоматологічного факультету

Критерії оцінювання підсумкового контролю (іспиту)

Підсумковий контроль здійснюється у формі письмового іспиту по завершенню вивчення дисципліни.

До іспиту допускаються студенти, які виконали всі види робіт, передбачені навчальною програмою, та при вивченні дисципліни набрали кількість балів не меншу за мінімальну, а також не мають невідпрацьованих лекцій та практичних занять. Форма проведення іспиту є стандартизованою і включає контроль теоретичної і практичної підготовки:

  • письмові відповіді на 40 стандартних тестових завдань, кожне з яких має одну правильну відповідь з п’яти запропонованих (формат А);
  • письмові стандартизовані відповіді на 5 завдань (4–и теоретичні питання і 5-е питання контроль засвоєння практичних навичок).

 

Оцінка за іспит складається з оцінки тестових завдань та оцінки теоретичних завдань (включаючи практичні навички).

 

Критерії оцінки тестових завдань:

Менше 25 тестів – «незадовільно»;

25 – 30 тестів – «задовільно»;

31 – 36 тестів – «добре»;

37 – 40 тестів – «відмінно».

Правильна відповідь на 1 тест – 1 бал.

Мінімальна кількість балів за 40 тестів – 25 балів.

Максимальна кількість балів за 40 тестів – 40 балів.

 

Критерії оцінки теоретичних завдань:

Кожне з п’яти теоретичних завдань оцінюється від 5 до 8 балів:

Менше 5 балів – «незадовільно»;

5 балів – «задовільно»;

7 балів – «добре»;

8 балів – «відмінно».

Мінімальна кількість балів за 5 теоретичних завдань – 25 балів.

Максимальна кількість балів за 5 теоретичних завдань – 40 балів.

 

За теоретичні питання студент отримує:

Оцінку «відмінно», якщо без помилок відповів на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), обґрунтував одержані результати, тобто: всебічно і глибоко засвоїв навчально-програмний матеріал; в повному об’ємі володіє теоретичними знаннями та практичними навичками

Оцінку «добре», якщо припустився окремих незначних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), але не повно обґрунтував одержані дані

Оцінку «задовільно», якщо припустився значних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички)

Оцінку «незадовільно», якщо припустився грубих помилок у відповідях на письмові завдання або взагалі не дав відповідей на них.

 

За іспит студент отримує:

Оцінку «відмінно» (75 – 80 балів) одержує студент, який дав правильні відповіді на 37 – 40 стандартизованих тести, без помилок відповів на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), обґрунтував одержані результати (38 – 40 балів), тобто: всебічно і глибоко засвоїв навчально-програмний матеріал; в повному об’ємі володіє теоретичними знаннями та практичними навичками

Оцінку «добре» (62 – 74 бали) одержує студент, який дав правильні відповіді на 31 – 36 стандартизованих тести, припустився окремих незначних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), але не повно обґрунтував одержані дані (31 – 37 балів).

Оцінку «задовільно» (50 – 61 бал) одержує студент, який дав правильні відповіді на 25 – 31 стандартизованих тести, припустився значних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички) (25 – 30 балів).

Оцінку «незадовільно» одержує студент, який дав правильні відповіді на менше ніж 25 стандартизованих тести,  припустився грубих помилок у відповідях на письмові завдання або взагалі не дав відповідей на них.

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при складанні екзамену становить 80.

Мінімальна кількість балів при складанні екзамену – не менше 50.

 

Визначення кількості балів, яку студент набрав з дисципліни:

Оцінка з дисципліни, яка завершується екзаменом визначається, як сума балів за поточну навчальну діяльність (не менше 72) та балів за екзамен (не менше 50).

 

Критерії оцінювання поточної навчальної діяльності.

Під час оцінювання засвоєння кожної теми за поточну навчальну діяльність виставляються оцінки за 4-х бальною (традиційною) шкалою з урахуванням затверджених критеріїв оцінювання для відповідної дисципліни. При цьому враховуються усі види робіт, передбачені навчальною програмою. Форми оцінювання поточної навчальної діяльності мають бути стандартизованими і включати контроль теоретичної та практичної підготовки. Виставлені за традиційною шкалою оцінки конвертуються у бали.

Оцінка «5» ставиться, якщо студент здатен до самостійного вивчення матеріалу; встановлює і обґрунтовує причинно-наслідкові зв’язки; вміє застосовувати вивчений матеріал для винесення власних аргументованих суджень у практичній діяльності; самостійно знаходить інформацію (в науковій літературі, мас-медіа, Інтернеті, використовує комп’ютерні програми тощо); самостійно вирішує професійно-орієнтовні завдання, вільно оперує термінологією; самостійно розв’язує та виконує 91-100 % від загальної кількості тестів.

Оцінка «4» ставиться, якщо студент опанував більшу частину навчального матеріалу, здатен відтворити його з деякими невідповідностями, має стійкі навички роботи з текстом підручника, може самостійно оволодіти більшою частиною заданого матеріалу, формулює основні поняття, наводить приклади, знає основні терміни; підтверджує висловлене судження одним-двома аргументами; самостійно виконує практичні завдання, оформлює їх, не роблячи повних висновків; відповідям бракує логічності; виконує 75-90 % від загальної кількості тестів.

Оцінку «3» студент одержує, якщо він знає більше половини навчального матеріалу, здатен відтворити його за допомогою викладача, може виділити й запам’ятати основні положення навчального матеріалу, може підтвердити частину відповідей прикладами; виконує практичні завдання, оформлює їх та формулює висновки відповідно до мети дослідження; виконує 50-74% тестів.

Оцінка «2» ставиться, якщо студент присутній на заняттях, відтворює його тему та деякі поняття, нездатний виконати практичну роботу та оформити її, виконує менш 50% тестів.

Теоретичний компонент передбачає тестування чи опитування студентів з теми заняття, перевірку та оцінювання позаудиторної (самостійної) роботи. Контроль практичної підготовки – це проведення досліду, написання протоколу та оформлення відповідних висновків. Самостійна робота студента (опрацювання тем, які не увійшли до аудиторної роботи), передбачена робочим навчальним планом, оцінюється наприкінці вивчення розділу, входить до рейтингу розділу.

 

Для фармацевтичного факультету

Критерії оцінювання підсумкового контролю (іспиту)

Підсумковий контроль здійснюється у формі письмового іспиту по завершенню вивчення дисципліни.

До іспиту допускаються студенти, які виконали всі види робіт, передбачені навчальною програмою, та при вивченні дисципліни набрали кількість балів не меншу за мінімальну, а також не мають невідпрацьованих лекцій та практичних занять. Форма проведення іспиту є стандартизованою і включає контроль теоретичної і практичної підготовки:

  • письмові відповіді на 40 стандартних тестових завдань, кожне з яких має одну правильну відповідь з п’яти запропонованих (формат А);
  • письмові стандартизовані відповіді на 5 завдань (4–и теоретичні питання і 5-е питання контроль засвоєння практичних навичок).

 

Оцінка за іспит складається з оцінки тестових завдань та оцінки теоретичних завдань (включаючи практичні навички).

 

Критерії оцінки тестових завдань:

Менше 25 тестів – «незадовільно»;

25 – 30 тестів – «задовільно»;

31 – 36 тестів – «добре»;

37 – 40 тестів – «відмінно».

Правильна відповідь на 1 тест – 1 бал.

Мінімальна кількість балів за 40 тестів – 25 балів.

Максимальна кількість балів за 40 тестів – 40 балів.

 

Критерії оцінки теоретичних завдань:

Кожне з п’яти теоретичних завдань оцінюється від 5 до 8 балів:

Менше 5 балів – «незадовільно»;

5 балів – «задовільно»;

7 балів – «добре»;

8 балів – «відмінно».

Мінімальна кількість балів за 5 теоретичних завдань – 25 балів.

Максимальна кількість балів за 5 теоретичних завдань – 40 балів.

 

За теоретичні питання студент отримує:

Оцінку «відмінно», якщо без помилок відповів на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), обґрунтував одержані результати, тобто: всебічно і глибоко засвоїв навчально-програмний матеріал; в повному об’ємі володіє теоретичними знаннями та практичними навичками

Оцінку «добре», якщо припустився окремих незначних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), але не повно обґрунтував одержані дані

Оцінку «задовільно», якщо припустився значних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички)

Оцінку «незадовільно», якщо припустився грубих помилок у відповідях на письмові завдання або взагалі не дав відповідей на них.

 

За іспит студент отримує:

Оцінку «відмінно» (75 – 80 балів) одержує студент, який дав правильні відповіді на 37 – 40 стандартизованих тести, без помилок відповів на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), обґрунтував одержані результати (38 – 40 балів), тобто: всебічно і глибоко засвоїв навчально-програмний матеріал; в повному об’ємі володіє теоретичними знаннями та практичними навичками

Оцінку «добре» (62 – 74 бали) одержує студент, який дав правильні відповіді на 31 – 36 стандартизованих тести, припустився окремих незначних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички), але не повно обґрунтував одержані дані (31 – 37 балів).

Оцінку «задовільно» (50 – 61 бал) одержує студент, який дав правильні відповіді на 25 – 31 стандартизованих тести, припустився значних помилок у відповідях на письмові теоретичні завдання (включаючи практичні навички) (25 – 30 балів).

Оцінку «незадовільно» одержує студент, який дав правильні відповіді на менше ніж 25 стандартизованих тести,  припустився грубих помилок у відповідях на письмові завдання або взагалі не дав відповідей на них.

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при складанні екзамену становить 80.

Мінімальна кількість балів при складанні екзамену – не менше 50.

 

Визначення кількості балів, яку студент набрав з дисципліни:

Оцінка з дисципліни, яка завершується екзаменом визначається, як сума балів за поточну навчальну діяльність (не менше 72) та балів за екзамен (не менше 50).

 

Критерії оцінювання поточної навчальної діяльності.

Під час оцінювання засвоєння кожної теми за поточну навчальну діяльність виставляються оцінки за 4-х бальною (традиційною) шкалою з урахуванням затверджених критеріїв оцінювання для відповідної дисципліни. При цьому враховуються усі види робіт, передбачені навчальною програмою. Форми оцінювання поточної навчальної діяльності мають бути стандартизованими і включати контроль теоретичної та практичної підготовки. Виставлені за традиційною шкалою оцінки конвертуються у бали.

Оцінка «5» ставиться, якщо студент здатен до самостійного вивчення матеріалу; встановлює і обґрунтовує причинно-наслідкові зв’язки; вміє застосовувати вивчений матеріал для винесення власних аргументованих суджень у практичній діяльності; самостійно знаходить інформацію (в науковій літературі, мас-медіа, Інтернеті, використовує комп’ютерні програми тощо); самостійно вирішує професійно-орієнтовні завдання, вільно оперує термінологією; самостійно розв’язує та виконує 91-100 % від загальної кількості тестів.

Оцінка «4» ставиться, якщо студент опанував більшу частину навчального матеріалу, здатен відтворити його з деякими невідповідностями, має стійкі навички роботи з текстом підручника, може самостійно оволодіти більшою частиною заданого матеріалу, формулює основні поняття, наводить приклади, знає основні терміни; підтверджує висловлене судження одним-двома аргументами; самостійно виконує практичні завдання, оформлює їх, не роблячи повних висновків; відповідям бракує логічності; виконує 75-90 % від загальної кількості тестів.

Оцінку «3» студент одержує, якщо він знає більше половини навчального матеріалу, здатен відтворити його за допомогою викладача, може виділити й запам’ятати основні положення навчального матеріалу, може підтвердити частину відповідей прикладами; виконує практичні завдання, оформлює їх та формулює висновки відповідно до мети дослідження; виконує 50-74% тестів.

Оцінка «2» ставиться, якщо студент присутній на заняттях, відтворює його тему та деякі поняття, нездатний виконати практичну роботу та оформити її, виконує менш 50% тестів.

Теоретичний компонент передбачає тестування чи опитування студентів з теми заняття, перевірку та оцінювання позаудиторної (самостійної) роботи. Контроль практичної підготовки – це проведення досліду, написання протоколу та оформлення відповідних висновків. Самостійна робота студента (опрацювання тем, які не увійшли до аудиторної роботи), передбачена робочим навчальним планом, оцінюється наприкінці вивчення розділу, входить до рейтингу розділу.

Лікувально-консультативна робота

Наукова робота та видавнича діяльність

ОСНОВНІ НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ

кафедри біологічної хімії (2021-2024 рр):

  1. Монографії:

 

  1. Найважливіші статті у міжнародних фахових виданнях:

 

  1. Одержані міжнарожні гранти:
  • Грант «Analysis of the vascular endothelial function influencing factors in the blood of high-risk patients with COVID-19-induced metabolic and cardiovascular diseases» RECOOP – CSMC Fusion Research Grant 2022 #31 в рамках співпраці RECOOP та ЛНМУ імені Данила Галицького.
  • Грант «Glycan biomarkers for posttraumatic stress disorder» RECOOP – CSMC Fusion Research Grant 2023 #34 в рамках співпраці RECOOP, Faculty of Medicine J. Strossmayer University of Osijek, (Croatia), компанія Glycanage (Хорватія) та кафедра біологічної хімії ЛНМУ імені Данила Галицького.
  • Грант «Immune response for complexes of 4-thiazolidinone-based chemotherapeutics with a PEG-containing polymeric nanocarrier» RECOOP Grant #017 (2019 – 2022 р.р.) Спільний грант асоціації RECOOP-HST (Будапешт, Угорщина), кафедра біологічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Department of Toxicology, Faculty of Public Health / Department of Immunology and Immunotoxicology, Faculty of Medicine, Slovak Medical University in Bratislava, Slovakia.
  • Грант “EAGER IMPRESS-U” RECOOP Ukrainian Wounded Soldiers» RECOOP – CSMC Fusion Research Grant 2024 #38 and NSF в рамках співпраці RECOOP HST Assosiation, Faculty of Medicine J. Strossmayer University of Osijek (Croatia), Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, ТНМУ імені І. Я. Горбачевського та кафедра біологічної хімії ЛНМУ імені Данила Галицького.
  1. Захист докторських дисертацій:
  • Кобилінська Л. І. Біохімічні механізми протипухлинної дії похідних 4-тіазолідинону за їхньої доставки у клітини нанорозмірним полімерним носієм. Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, Київ, 2021.

 

Завідувач кафедри                                                              проф. Леся КОБИЛІНСЬКА

 

ОРІЄНТОВНА ТЕМАТИКА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

науковців кафедри біологічної хімії

проф. Леся КОБИЛІНСЬКА Таргетна доставка ліків до клітин-мішеней в організмі за допомогою нанорозмірних полімерних носіїв
Біохімічні маркери крові при коронавірусній хворобі на фоні коморбідних патологій (артеріальна гіпертензія, хронічна серцева недостатність, цукровий діабет 2 типу, хронічна хвороба нирок, тощо)
Гліканові біомаркери крові при посттравматичних стресових розладах
Токсикологічні дослідження нових наноматеріалів для гемостатичних, антиопікових і антибактеріальних пов’язок
проф. Ірина ФОМЕНКО Дослідженння ролі газових медіаторів за умов норми та при патології
Дослідження змін рівня цитокінів та адипоцитокінів при COVID-19, артеріальній гіпертензії, цукровому діабеті 2-го типу,  ожирінні
доц. Оксана ХАВРОНА Корекція лікарськими засобами негативного впливу стресу на організм
доц. Тетяна БОНДАРЧУК Дослідження показників нітрозо-оксидативного стресу при експериментальному гострому панкреатиті в щурів
доц. Тетяна МАКАРЕНКО Експериментальна тетрациклінова модель гепатозу в оцінці гепатопротекторних препаратів
доц. Віра ТУРКІНА Біохімічні маркери репаративних процесів при загоєнні опікових ран
доц. Юрій ФЕДЕВИЧ Процеси пероксидного окиснення ліпідів та антиоксидантний захист за умов норми і патологічних станів
ст.викл. Лілія БІЛЕЦЬКА Дослідження впливу різних доз диклофенаку натрію на стан антиоксидантної системи у печінці, легенях та селезінці щурів за умов одноразового введення
ас. Тетяна АЛЬОХІНА Біохімічні маркери при визначенні порогу гострої дії фармпрепаратів
ас. Оксана МАЗУР Дослідження енергетичного обміну та процесів пероксидного окиснення ліпідів при захворюваннях органів ШКТ

 

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК

Керівник наукового гуртка – ст.викладач кафедри біологічної хімії, к.б.н. Білецька Лілія Петрівна

Мeта та завдання гуртка –залучення студентів – гуртківців до участі в науковій діяльності за проблематикою кафедри; виховання у його членів академізму в навичках наукової роботи та застосування їх у самостійній науково-дослідній діяльності; забезпечення участі студентів у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращий грантовий проект (кращу наукову роботу), наукових семінарів кафедри та університету.

Заняття наукового гуртка проводять провідні викладачі кафедри, котрі мають досвід викладацької та наукової роботи.

Студенти, котрі відвідують засідання наукового гуртка мають можливість:

  • Опрацювати методологічні основи наукових досліджень та способи одержання наукової та професійної інформації;
  • Планувати та організовувати науково-дослідну роботу;
  • Здійснювати експериментальні дослідження;
  • Оформляти наукову роботу у вигляді доповідей, тез, статей;

Основні тематики наукових досліджень

– Особливості патогенезу, діагностики та лікування захворювань серцево-судинної, травної, ендокринної та дихальної систем в клініці та експерименті;

– Вивчення молекулярних механізмів розвитку метаболічних змін за умов експериментального діабету, метаболічного синдрому, ожиріння, інфікування Сovid-19 та пошук шляхів їх корекції.

Заняття наукового гуртка проводять провідні викладачі кафедри, котрі мають досвід викладацької та наукової роботи. Щорічно гуртківці успішно беруть участь у студентських наукових конференціях.

Виступи учасників студентського наукового гуртка кафедри Біологічна хімія на конференціях в період 2023–2024 року:

  1. Мигаль Лілія Характеристика про- та антиоксидантних процесів у різних органах щурів за умов введення диклофенаку натрію при водно-іммобілізаційному стресі. Загальноуніверситетська студе,тська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 83), жовтень 2023, Львів, Україна.
  2. Фоменко Уляна Активність NO-синтази і аргінази та вміст l-аргініну в лімфоцитах периферичної крові пацієнтів з артеріальною гіпертензією у поєднанні із Covid-19 пневмонією. Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 83), жовтень 2023, Львів, Україна.
  3. Курик Маряна Ефективність похідних тіазолідинону на моделі диметилгідразин-індукованого колоректального раку. 83 Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 83), жовтень, 2023, Львів, Україна.
  4. Пелех Андрій Патохімічні аспекти розвитку ДВЗ синдрому, 83 Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 83), жовтень. 2023, Львів, Україна.
  5. Іваникович Тарас Толл-подібний рецептор 4 (TLR4) та його роль в реалізації прозапальних процесів при інфаркті міокарда. 83 Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 83), жовтень, 2023, Львів, Україна.
  6. Миколаєнко Єгор Дослідження стану антиоксидантної системи та прооксидантних показників у хворих на цукровий діабет 2 типу й при поєднанні його з COVID-19. AYMS CONF23-24 листопада 2023, Київ, Україна.
  7. Цюрюпа Олег Дослідження порушень метаболізму у хворих на COVID-19 ускладненому метаболічним синдромом. AYMS CONF23-24 листопада 2023, Київ, Україна.
  8. Гайдук Софія 93 науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Інновації в медицині та фармації» Івано-Франківськ, 28–30 березеня 2024.
  9. Мигаль Лілія 93 науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Інновації в медицині та фармації» Івано-Франківськ, 28–30 березеня 2024.
  10. Пелех А. Дослідження змін у системі NO-аргінін-аргіназа за умов COVID-19 із супутньою артеріальною гіпертензією. XXI Студентська наукова конференція» Перший крок у науку -2024, Вінниця, 18-19 квітня, 2024.
  11. Явна О. Рівень інтерлейкінів 1В, 6, 25 у сироватці крові пацієнтів з артеріальною гіпертензією і COVID-19. XXI міжнародна науково-практична конференція “Uzhhorod Medical Students’ Conference” 17-19 квітня 2024 року, м. Ужгород.
  12. Драгун А. Використання слини для діагностики захворювань. XXI міжнародна науково-практична конференція “Uzhhorod Medical Students’ Conference” 17-19 квітня 2024 року, м. Ужгород.
  13. Леньо О. Цинк як додатковий механізм противірусного захисту. Міжнародна Медична Конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «BIOMEDICAL PERSPECTIVES IV». 24-25 квітня 2024, м. Суми.
  14. Репета К. Селен як додатковий механізм противірусного захисту. Міжнародна Медична Конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «BIOMEDICAL PERSPECTIVES IV». 24-25 квітня 2024, м. Суми.
  15. Курик Мар’яна Аналіз можливостей фібринової капсули в гальмуванні процесів клітинного росту та метастазування злоякісних новоутворень 84 Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 84), 7 травня, 2024, Львів, Україна.
  16. Миколаєнко Єгор Дослідження процесів ендогенної інтоксикації у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця та дилатаційною міокардіопатією. 84 Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 84), 7 травня, 2024, Львів, Україна.
  17. Явна Олеся Дослідження інтерлейкінів il-1β, il-6 та il-25 у хворих на covid-19 і артеріальну гіпертензію. 84 Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 84), 7 травня, 2024, Львів, Україна.
  18. Dragun Anastasiia Diagnostic markers of human. saliva84 Загальноуніверситетська студентська наукова конференція / Lviv Young Scientist International Conference (LYSICon 84), 7 травня, 2024, Львів, Україна.

Yavna Olesya, Drahun Anastasiia Study of interleukins IL-1β, IL-6 and IL-25 in patients with COVID-19 and arterial hypertension. 84 Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів з міжнародною участю «Актуальні питання сучасної медицини і фармації – 2024» (Запорізький державний медикофармацевтичний університет, м. Запоріжжя, 23 – 24 травня 2024 р.).

                    Заходи

     Відповідальні за виконання

Термін виконання
1   ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ.

Доповідь: Сучасні методи біохімічних досліджень. Вдосконалення методів біохімічної діагностики.

 

Білецька Л. П. Жовтень 2021 р
2 Особливості перебігу Covid 19  у хворих, які страждають супутніми захворюваннями Пришляк Мар’яна Листопад 2021.р – травень 2022 р..
4 Характеристика показників про- та антиоксидантної систем за умов норми та при патологіях (Сисун Лілія медичний факультет) Доц. Хаврона О.П.  

Листопад 2021.р – травень 2022 р.

5 Характеристика метаболізму NO cинтази та рівня аргініну в органах щурів за умов патології  (Пришляк Мар’яна  медичний факультет) Ас. Білецька Л.П. Листопад 2021.р – травень 2022 р.
6 Роль оксидативного стресу в патогенезі COVID-19 та актуальність антиоксидантної терапії Пришляк  М. Листопад 2021.р – травень 2022 р
7 Біохімічні показники, як основний критерій діагностики. Ас.Мазур О.Є. .

Листопад 2021.р – травень 2022 р

8 Метаболічні зміни та їх вплив на перебіг біохімічних процесів при інфаркті міокарда та гіпертонії (Сисун Лілія, медичний факультет)

 

Ас. Білецька Л. П. Листопад 2021.р – травень 2022 р
9 КАФЕДРАЛЬНА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ Викладачі кафедри Листопад 2021.р – травень 2022 р
10 Участь студентів у  82 – й загальноуніверситетській студентській конференції Викладачі кафедри Жовтень 2021р.
11 Участь студентів у міжнародних форумах і конференціях Викладачі кафедри Протягом року

Презентація гуртка

Кафедра біологічної хімії в межах грантових програм співпрацює з:

  • Медичним центром міжнародних досліджень та інновацій в медицині Cedars-Sinai та асоціацією з регіональної співпраці в галузі здоров’я, науки та технологій (RECOOP HST Association).
  • Кафедрою токсикології, факультету громадського здоров’я та кафедрою імунотоксикології факультету медицини Словацького медичного університету м. Братислава (Хорватія).
  • Факультетом медицини університету Дж. Стросмаєра м. Осієк (Хорватія) та компанією Glycanage м. Загреб (Хорватія)

 

Одержано міжнародні гранти:

  • Грант «Analysis of the vascular endothelial function influencing factors in the blood of high-risk patients with COVID-19-induced metabolic and cardiovascular diseases» RECOOP – CSMC Fusion Research Grant 2022 #31 в рамках співпраці RECOOP та ЛНМУ імені Данила Галицького.
  • Грант «Glycan biomarkers for posttraumatic stress disorder» RECOOP – CSMC Fusion Research Grant 2023 #34 в рамках співпраці RECOOP, Faculty of Medicine J. Strossmayer University of Osijek, (Croatia), компанія Glycanage (Хорватія) та кафедра біологічної хімії ЛНМУ імені Данила Галицького.
  • Грант «Immune response for complexes of 4-thiazolidinone-based chemotherapeutics with a PEG-containing polymeric nanocarrier» RECOOP Grant #017 (2019 – 2022 р.р.) Спільний грант асоціації RECOOP-HST (Будапешт, Угорщина), кафедра біологічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Department of Toxicology, Faculty of Public Health / Department of Immunology and Immunotoxicology, Faculty of Medicine, Slovak Medical University in Bratislava, Slovakia.

Грант “EAGER IMPRESS-U” RECOOP Ukrainian Wounded Soldiers» RECOOP – CSMC Fusion Research Grant 2024 #38 and NSF в рамках співпраці RECOOP HST Assosiation, Faculty of Medicine J. Strossmayer University of Osijek (Croatia), Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, ТНМУ імені І. Я. Горбачевського та кафедра біологічної хімії ЛНМУ імені Данила Галицького.

 

Міжнародне співробітництво

Кафедра медичної інформатики співпрацює з Державною вищою професійною школою ім. проф. Едварда Щепаніка (м. Сувалки, Польща), Вищою Медичною Школою у Білостоку (Польща), Люблінською політехнікою (Польща)

Спільно проведено комп’ютерні скринінгові дослідження стилю життя студентської молоді України та Польщі.

Проведено дослідження в рамках проекту «Інвалідність як відмінність – соціальне ставлення студентів з Польщі та України до людей в інвалідних візках.

Розроблено спільний проект для участі у партнерський програмі: Partnership for joint implementation of the Programme “Current medical-social, sanitary, technical and economic security challenges” under the International Academic Partnership Programme announced by the National Agency for Academic Exchange.

Участь співробітників кафедри медичної інформатики у міжнародних форумах, з’їздах, конференціях

  1. Barylo N., Boyko O., Holyaka R., Stakhira P., Kutsiy S., Yaremchuk I. Structure and Mixed Signal Front-End of White Organic Light Source for MEMS Sensor. IEEE XVIIIth International Conference on the Perspective Technologies And Methods In Mems Design. 7-11 September 2022. Polyana. https://doi.org/10.1109/MEMSTECH55132.2022.10002912(Scopus)

  2. Barylo H., Holyaka R., Kremer I., Marusenkova T., Kachurak Yu., Adamiak O. Models and Development of a Spectral Express Analyzer for MEMS Optical Systems // IEEE XVIIIth International Conference on the Perspective Technologies And Methods In Mems Design. 7-11 September 2022. Polyana. (Scopus)

Статті у міжнародних виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science (бібліографічний опис)

  1. Yatsyshyn S., Hotra O., Skoropad P., Bubela T., Mykyichuk M., Kochan O., Boyko O. Investigating Thermoelectric Batteries Based on Nanostructured Materials. Energies. 2023; 16(9): 3940. (Scopus Q1, IF=3.25) https://econpapers.repec.org/article/gamjeners/v_3a16_3ay_ 3a2023_3ai_3a9_3ap_3a3940-_3ad_3a1141094.htm ]

  2. Quercia A., Pironti A., Bolshakova I., Holyaka R., Duran I., Murari A. Long term operation of the radiation-hard Hall probes system and the path toward a high performance hybrid magnetic field sensor. Nuclear Fusion. 2022;62:106032. (Scopus Q1, IF=4.215). https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1741-4326/ac8aad

  3. Chorna V., Lototska L., Karimulin R., Hubar A., Khliestova, I. Risk factors of in-hospital infections occurrence in healthcare institutions in ukraine and eu countries. Georgian Medical News. 2023;336:17-21. (Scopus Q4 IF=0.13).
  4. Sokil B. I., Pukach P. Y., Senyk A. P., Sokil M. B., Andrukhiv A. I., Vovk M. I. Asymptotic method and wave theory of motion in studying the effect of periodic impulse forces on systems characterized by longitudinal motion velocity. Mathematical Modeling and Computing. 2022;9(4):909-920.  (Scopus Q4 IF=0.24) https://doi.org/10.23939/mmc2022.04.909 .
  5. Dyhdalovych T., Fechan A., Kutsiy S., Melnykov S. Development of the automated system of analysis and quality assessment of visible light sources 2022 IEEE 16th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering (TCSET). 2022:694-697 https://doi.org/10.1109/TCSET55632.2022.9767066 (Scopus)

Міжнародне стажування

Бойко О.В. пройшла стажування на кафедрі електроніки та інформаційних технологій Люблінського політехнічного університету (Department of Electronics and Information Technology, Faculty of Electrical Engineering and Computer Science at Lublin University of Technology. Poland), а також брала участь у міжнародній програмі підвищення кваліфікації «Together with Outstanding Leaders of Modernity: Values, Experience, Knowledge, Competences and Tehnologies for Formation of the Successful Personality and Transformation on the World» (International Historical Biographical Institute).

                    Заходи

     Відповідальні за виконання

Термін виконання
1   ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ.

Доповідь: Сучасні методи біохімічних досліджень. Вдосконалення методів біохімічної діагностики.

 

Білецька Л. П. Жовтень 2021 р
2 Особливості перебігу Covid 19  у хворих, які страждають супутніми захворюваннями Пришляк Мар’яна Листопад 2021.р – травень 2022 р..
4 Характеристика показників про- та антиоксидантної систем за умов норми та при патологіях (Сисун Лілія медичний факультет) Доц. Хаврона О.П.  

Листопад 2021.р – травень 2022 р.

5 Характеристика метаболізму NO cинтази та рівня аргініну в органах щурів за умов патології  (Пришляк Мар’яна  медичний факультет) Ас. Білецька Л.П. Листопад 2021.р – травень 2022 р.
6 Роль оксидативного стресу в патогенезі COVID-19 та актуальність антиоксидантної терапії Пришляк  М. Листопад 2021.р – травень 2022 р
7 Біохімічні показники, як основний критерій діагностики. Ас.Мазур О.Є. .

Листопад 2021.р – травень 2022 р

8 Метаболічні зміни та їх вплив на перебіг біохімічних процесів при інфаркті міокарда та гіпертонії (Сисун Лілія, медичний факультет)

 

Ас. Білецька Л. П. Листопад 2021.р – травень 2022 р
9 КАФЕДРАЛЬНА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ Викладачі кафедри Листопад 2021.р – травень 2022 р
10 Участь студентів у  82 – й загальноуніверситетській студентській конференції Викладачі кафедри Жовтень 2021р.
11 Участь студентів у міжнародних форумах і конференціях Викладачі кафедри Протягом року

 

Соціальні мережі