Адреса

Основна база (філія “Центр ендокринного здоров’я населення” Львівського обласного клінічного діагностичного центру): 79010, м. Львів, вул. Острозького, 1 (3 поверх)

Додаткова база (Ендокринологічне відділення Комунальної 4-ї міської клінічної лікарні 2 ТМО): 79010, м. Львів, вул. Свєнціцького, 3

Телефон: +38 (068) 588 76 72

Email:

На карті:

Вул. Острозького,1                                       Вул. Свєнціцького,3

                       

 

 

Завідувач кафедри

УРБАНОВИЧ Аліна Мечиславівна, доктор медичних наук, професор

 

ІСТОРІЯ кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

 

Передісторія. Львівську ендокринологічну школу формували провідні терапевтичні та хірургічні клініки, кафедри фундаментальної медицини, колективи практичної охорони здоров’я. Серед фундаторів – ціла плеяда визначних постатей, як-от професори Тимофій Глухенький, Іван Грабченко, Гаврило Ковтунович, Анатолій Гнатишак, Євдокія Детюк, Дмитро Макар, Михайло Павловський, Павло Подорожний, Володимир Виговський, Володимир Урин, доценти Степан Барвінський, Ганна Рудницька, Іван Литвин, кандидат мед. наук Вероніка Станєва. Головною темою, котра об’єднала згаданих учених, а згодом і їх послідовників, стала проблема зоба в Прикарпатському регіоні, масштаби якої на той час справді вражали. Тому цілком логічним виглядало стихійне зародження ініціативних груп з вивчення та лікування ендемічного зоба, під впливом яких керівники окремих клінік і самі стали ентузіастами дослідження цієї крайової патології. Прикметно, що паралельно розроблялися біохімічні, патоморфологічні, терапевтичні та хірургічні (включаючи онкологічні) аспекти означеної проблеми. 1948 року Матвій Лотович захистив дисертацію на тему «Гіпертиреози та їх лікування» – першу в Західній Україні в повоєнні роки, присвячену одному з найпоширеніших захворювань. Згодом результати інших досліджень лягли в основу низки кандидатських і докторських дисертацій, а також монографії «Зобна хвороба» авторства Тимофія Глухенького (1958).

Висновки медичних наукових досліджень закономірно спонукали до розробки та втілення організаційно-практичних заходів стосовно діагностики, лікування та профілактики ендемічного зоба та інших ендокринних захворювань у західних областях України. Йдеться про організацію Львівського обласного протизобного (згодом – ендокринологічного) диспансеру, який прийняв першого пацієнта у січні 1947 року. Активним організатором і головним лікарем установи впродовж тривалого часу була Вероніка Станєва.

Становлення. Кафедра ендокринології – одна з перших в Україні як окремий підрозділ – була створена у 1978 році на базі Львівського обласного ендокринологічного диспансеру (ЛОЕД); її очолив доктор мед. наук, професор Ярема Томашевський (1929-2023рр). Період становлення кафедри був вкрай непростим, оскільки наявна матеріальна база не відповідала вимогам стосовно організації навчального процесу. Щойно в 1988 році став до ладу новий поліклінічний корпус ЛОЕД, у якому розмістилися лекційна аудиторія, навчальні кабінети та інші приміщення кафедри.

Головним напрямом створеної Я. Томашевським наукової школи стали дослідження станів гормональної регуляції процесів гліколізу та глюконеогенезу на етапах формування цукрового діабету, патології щитоподібної залози, автоімунного поліендокринного синдрому. Вагомим внеском у медичну науку та практику стало опрацювання «Програми загальної диспансеризації населення та профілактики йододефіцитних захворювань» та її широке впровадження на етапі первинної медико-соціальної опіки громадян України. Я. Томашевський є автором і співавтором понад 300 друкованих праць (у тому числі 6 монографій та навчальних посібників, багатьох методичних рекомендацій) з питань ендокринології, кардіології, клінічної фармакології, біохімії. Першим завучем кафедри був доцент Володимир Піскорський, наполегливість якого в організації підготовки молодих фахівців залишила глибокий слід.

Під керівництвом доктора мед. наук, професора Олександра Сергієнка, який завідував кафедрою з 1999 до 2013 року, здійснювались дослідження порушень метаболізму при цукровому діабеті, зокрема функціонального стану формених елементів крові; удосконалювались методи ранньої діагностики, профілактики і лікування діабетичних судинних ускладнень та нейропатій (автономної нейропатії серця, периферичної нейропатії).

У 2013 році в.о. кафедри стала доктор мед. наук, професорка Олеся Кіхтяк, яка займається вивченням проявів інсулінорезистентності при ендокринних захворюваннях.

Із 2014 року кафедру очолює доктор мед. наук, професорка Аліна Урбанович, її наукові дослідження сягають патогенезу серцево-судинних захворювань при цукровому діабеті та ожирінні; ролі гормонів жирової тканини у розвитку ендокринопатій; розладів метаболізму, харчової поведінки та сну при ендокринних захворюваннях. Разом із колективом кафедри продовжує і творчо розвиває наукові, педагогічні та клінічні традиції Львівської ендокринологічної школи. Аліна Урбанович – Експерт МОЗ України з напрямку Ендокринологія, Член мультидисциплінарних робочих груп з розробки медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) МОЗ України.

Розвиток. Педагогічна діяльність кафедри здійснюється з 1978 року, коли було розпочато викладання студентам ендокринології, з 1985 року – клінічної фармакології; з 2000 року паралельно проводиться навчання цих дисциплін англійською мовою. З 1997 року розпочато проведення циклів спеціалізації зі спеціальностей «Ендокринологія» та «Дитяча ендокринологія», передатестаційних циклів із цих самих спеціальностей для лікарів-ендокринологів, а також циклів тематичного удосконалення для лікарів-ендокринологів, сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, лікарів швидкої допомоги. Окрім цього, з 2004 року проводиться викладання як суміжних дисциплін ендокринології, дитячої ендокринології та клінічної фармакології для лікарів-інтернів різних напрямів підготовки.

Наукова діяльність кафедри розпочалась з моменту створення і активно продовжується дотепер. Працівники кафедри беруть участь у виконанні комплексної науково-дослідної роботи (спільно з кафедрами біологічної хімії; терапії №1, медичної діагностики та гематології і трансфузіології ФПДО; радіології та радіаційної медицини ЛНМУ імені Данила Галицького) на тему: «Особливості патогенезу, діагностики та лікування захворювань серцево-судинної, травної, ендокринної та дихальної систем в клініці та експерименті» (№ держреєстрації 0120U002142, термін виконання: 2020–2024 рр.).

За участю працівників кафедри видано 6 підручників, 59 монографій та навчальних посібників, опубліковано понад 1600 наукових праць у вітчизняних та закордонних виданнях. Результати наукових досліджень знайшли відображення в науко-метричних базах даних Scopus, Web of Science, Google Scholar.

При кафедрі від моменту її створення постійно функціонує студентський науковий гурток. Його засідання відбуваються щомісяця під керівництвом викладачів, які є фахівцями певного науково-практичного напрямку. Кожне засідання має тематичну спрямованість і складається з обговорення актуальних питань відповідної теми та клінічного розбору. Члени гуртка систематично виступають з доповідями на загально-університетських та інших студентських наукових конференціях, низка доповідей відзначена дипломами та грамотами. У період з 2015 по 2019 роки студенти, підготовлені кафедрою, тричі займали призові місця на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з ендокринології та двічі на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з клінічної фармакології.

Серед усіх видів діяльності кафедри чільне місце посідає лікувальна робота, котра серед іншого є джерелом професійного росту викладачів. У 2012 році, вже під керівництвом головного лікаря Юрія Вендзиловича, ЛОЕД був реорганізований у Львівський обласний державний клінічний лікувально-діагностичний ендокринологічний центр (ЛОДКЛДЕЦ), а в 2023 році – у «Центр ендокринологічного здоров’я» як філію Львівського обласного клінічного діагностичного центру (директор – Роман Пукаляк).

Професорсько-викладацький склад кафедри здійснює лікувально-профілактичну діяльність на клінічних базах Центру ендокринологічного здоров’я та ендокринологічного відділення 4-ї міської комунальної лікарні м. Львова. На кафедрі ендокринології функціонують навчальний центр для хворих на цукровий діабет і кабінет діабетичної невропатії. Працівники кафедри ведуть поліклінічні консультативні прийоми, беруть активну участь у клінічних обходах та консиліумах, клінічних конференціях, тематичних семінарах і науково-практичних конференціях для лікарів-ендокринологів та суміжних спеціалістів. Налагоджена тісна співпраця з іншими лікувальними установами, зокрема відповідними підрозділами Львівського обласного клінічного діагностичного центру, Львівської обласної клінічної лікарні та Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру. Тривала клінічна практика колективу посприяла переосмисленню принципів менеджменту пацієнтів з ендокринопатіями з урахуванням міжнародних настанов, які періодично оновлюються.

З ініціативи Аліни Урбанович у Львові систематично відбуваються навчальні курси для лікарів-ендокринологів та науково-практичні конференції під егідою провідних європейських фахових асоціацій, зокрема EASD, ESE, PTE. Також нею започатковане із 2012 року проведення у Львові щорічних Всеукраїнських науково-практичних конференцій з міжнародною участю «Проблемні питання діагностики та лікування ендокринних захворювань» та «Практичні аспекти сучасної ендокринології».

Урбанович Аліна Мечиславівна

професор, доктор медичних наук, завідувачка кафедри

Закінчила лікувальний факультет Львівського державного медичного університету в 1997 році з відзнакою. Після успішного завершення магістратури у 1998 році, продовжила з 1998 по 2001 рік навчання в очній аспірантурі зі спеціальності «Внутрішні хвороби».

З 2001 року зарахована на посаду асистента кафедри ендокринології.

У 2002 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидати медичних наук на тему «Метаболічні порушення при автономній нейропатії серця у хворих на цукровий діабет першого і другого типу та їх корекція», присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності Ендокринологія.

З 2004 року по 2014 рік відповідальна за навчально-методичну роботу із лікарями-слухачами циклів ФПДО та із інтернами на кафедрі ендокринології.

У 2005 році присвоєно вчене звання доцента кафедри ендокринології.

У 2014 році обрана за конкурсом та призначена на посаду завідувача кафедри ендокринології.

У 2017 році завершила роботу над виконанням докторської дисертації на тему: «Роль гормонів жирової тканини та неспецифічного запалення у патогенезі серцево-судинних ускладнень у хворих на цукровий діабет 2 типу», отримала диплом Доктора медичних наук за спеціальністю Ендокринологія.

У 2018 році отримала вчене звання професора.

Член Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD), Європейської асоціації ендокринологів (ESE), Міжнародної асоціації гінекологів-ендокринологів (ISGE), Української діабетологічної асоціації, Української асоціації клінічних ендокринологів, Української тиреоїдної асоціації

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Сергієнко Олександр Олексійович

професор, доктор медичних наук

У 1980 р. з відзнакою закінчив Львівський державний медичний інститут за спеціальністю “Лікувальна справа”.

Член Української діабетологічної асоціації, Української асоціації клінічних ендокринологів,  Європейської асоціації по вивченню атеросклерозу (EAS),  Міжнародної федерації діабету (IDF), Діабет й серцево-судинні захворювання (D&CVD – дослідницької групи EASD)

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Кіхтяк Олеся Павлівна

професор, доктор медичних наук

Член Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD), Американської діабетологічної асоціації (ADA), Асоціації превентивної та антиейджинг медицини, International Hormone Society (IHS), Української діабетологічної асоціації, Наукового товариства ім. Шевченка

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Сафонова Оксана Валентинівна

доцент, кандидат медичних наук, завуч кафедри

Член Асоціації ендокринологів України, Львівського обласного товариства ендокринологів, Української діабетологічної асоціації

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Гоцко Марта Євстахіївна

доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за лікувальну роботу

Член Української діабетологічної асоціації, Українського лікарського товариства

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Москва Христина Андріївна

доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за наукову та ідейно-виховну роботу

Член Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD), Американської діабетологічної асоціації (ADA), Асоціації превентивної та антиейджинг медицини, International Hormone Society (IHS), Української діабетологічної асоціації, Наукового товариства ім. Шевченка

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Суслик Галина Іванівна

доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за навчальну-методичну роботу з інтернами та слухачами ФПДО

Член Української діабетологічної асоціації, Українського лікарського товариства

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Козловська Христина Юріївна

доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за навчально-методичну роботу із студентами іноземного факультету

У 2007 р. закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького.

У 2014 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Взаємозвʼязок порушень функціональних станів нирок і серцевого-судинної системи у хворих на цукровий діабет 2-го типу з ожирінням”.

З 2023 р. – доцент кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Google Scholar ORCID WoS Scopus

 

Ліщук Орися Зіновіївна

доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за студентський науковий гурток

Член Української діабетологічної асоціації, Українського лікарського товариства

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Красний Михайло Романович

асистент, кандидат медичних наук, профорг

Член Товариства української асоціації клінічних ендокринологів, Наукового товариства ім. Шевченка, Української асоціації терапевтів

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Ланюш Федір Вікторович

асистент, доктор філософії з медицини, відповідальний за інтернет-сторінку кафедри та наповнення платформи MISA

У 2017 р. з відзнакою закінчив Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького за спеціальністю “Лікувальна справа”.

З 2021 р. – асистент кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

У 2023 р. захистив дисертацію на здобуття ступеня “Доктор філософії” на тему “Порушення харчової поведінки у хворих на цукровий діабет 2 типу”.

Член Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD), Європейської асоціації ендокринологів (ESE)

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Дунець Юлія Вікторівна

асистент

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Сергієнко Вікторія Олександрівна

професор, доктор медичних наук

У 2007 р. з відзнакою закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького за спеціальністю “Лікувальна справа”.

У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Метаболічні та функціональні порушення у хворих на цукровий діабет 2-го типу з кардіоміопатією”.

У 2016 р. захистила докторську дисертацію на тему: “Автономна нейропатія серця у хворих на цукровий діабет 2-го типу: патогенез, діагностика, класифікація, прогностичне значення, лікування”

Член Наукового товариства імені Шевченка (НТШ), Української діабетологічної асоціації, Української асоціації клінічних ендокринологів, Європейської асоціації по вивченню атеросклерозу (EAS ), Міжнародної федерації діабету (IDF), Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD ), Діабет й серцево-судинні захворювання (D&CVD- дослідницької групи EASD)

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Макар Роман Дмитрович

доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Верещинська Андріана Петрівна

аспірант очної форми навчання

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Шикула Соломія Ігорівна

аспірант очної форми навчання

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Сегін Володимир Богданович

аспірант очної форми навчання

Google Scholar ORCID WoS Scopus

Слєсар Галина Михайлівна

старший лаборант

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Положення про кафедру ендокринології розроблено на основі типового положення про кафедру (далі – Положення) Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (далі – Університет), відповідно до чинного законодавства України і є документом, який регламентує діяльність кафедр Університету. Кафедра у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», Статутом Університету, Положенням «Про організацію освітнього процесу у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького», наказами ректора Університету, ухвалами Вченої ради Університету, рішеннями ректорату, вчених рад факультетів, розпорядженнями декана, даним Положенням та іншими нормативно-правовими актами.  Положення, а також зміни і доповнення до нього, розглядаються і затверджуються Вченою радою Університету і вводяться у дію наказом ректора Університету.

 

Детальніше

 

На базі кафедри ендокринології ЛНМУ ім. Данила Галицького здійснюється підготовка студентів з дисциплін:

  1. «Ендокринологія» (7/8 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 222 « Медицина»
освітня програма магістра медицини

Силабус

2. «Ендокринологія» (7/8 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 228 « Педіатрія»
освітня програма магістра медицини

Силабус

3. «Клінічна фармакологія» (9/10 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 222 « Медицина»
освітня програма магістра медицини

Силабус

4. «Клінічна фармакологія» (9/10 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 228 « Педіатрія»
освітня програма магістра медицини

Силабус

5. «Клінічна фармакологія» (7/8 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 221 « Стоматологія»
освітня програма магістра медицини

Силабус

6. «Ендокринологія» (11/12 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 222 « Медицина»
освітня програма магістра медицини   

індивідуальний профільний курс “Акушерство і гінекологія”     

Силабус

7. «Ендокринологія» (11/12 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 222 « Медицина»
освітня програма магістра медицини   

індивідуальний профільний курс “Внутрішні хвороби”     

Силабус

8. «Ендокринологія» (11/12 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 222 « Медицина»
освітня програма магістра медицини   

індивідуальний профільний курс “Хірургія”     

Силабус

9. «Ендокринологія» (11/12 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 222 « Медицина»
освітня програма магістра медицини   

індивідуальний профільний курс “Профілактична медицина”     

Силабус

10. «Ендокринологія» (11/12 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 228 « Педіатрія»
освітня програма магістра медицини   

індивідуальний профільний курс “Дитячі хвороби з дитячими інфекціями”     

Силабус

11. «Ендокринологія» (11/12 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 228 « Педіатрія»
освітня програма магістра медицини   

індивідуальний профільний курс “Хірургія з дитячою хірургією”     

Силабус

12. «Ендокринологія» (11/12 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 228 « Педіатрія»
освітня програма магістра медицини   

індивідуальний профільний курс “Профілактична медицина”     

Силабус

13. Курс за вибором «Вікові аспекти фармакотерапії» (9/10 семестр)

Галузь знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальність 222 “Медицина, 228 « Педіатрія»
освітня програма магістра медицини       

Силабус

14. «Endocrinology» (7/8 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 222 « Medicine»
Second Level of Higher Education

Syllabus

15. «Clinical Pharmacology» (9/10 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 222 « Medicine»
Second Level of Higher Education

Syllabus

16. «Clinical Pharmacology» (7/8 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 221 « Dentistry»
Second Level of Higher Education

Syllabus

17. «Endocrinology» (11/12 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 222 « Medicine»
Second Level of Higher Education

Individual Elective Course: Obstetrics and Gynecology

Syllabus

18. «Endocrinology» (11/12 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 222 « Medicine»
Second Level of Higher Education

Individual Elective Course: Internal Medicine

Syllabus

19. «Endocrinology» (11/12 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 222 « Medicine»
Second Level of Higher Education

Individual Elective Course: Surgery

Syllabus

20. «Endocrinology» (11/12 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 222 « Medicine»
Second Level of Higher Education

Individual Elective Course: Preventive Medicine

Syllabus

21. Elective Course «Age Aspects of Pharmacology» (9/10 year)

Field of Knowledge 22 «Health Care»
Major 222 « Medicine»
Second Level of Higher Education

Syllabus

Післядипломне навчання лікарів на циклах:
-Цикл спеціалізації «Ендокринологія».
-Цикл спеціалізації «Дитяча ендокринологія».
-Цикл стажування “Ендокринологія”.
-Цикл стажування “Дитяча ендокринологія”.

Тематичне удосконалення:
-ТУ «Новітні тенденції в діагностиці та лікуванні цукрового діабету»
-ТУ «Патологія щитоподібної залози у практиці сімейного лікаря, педіатра, ендокринолога».

-ТУ «Ендокринна патологія та вагітність».

-ТУ «Сучасні аспекти діагностики та лікування ендокринної патології»

 

 

Лікувально-консультативна робота

Наукова робота та видавнича діяльність

Відповідальний співробітник: Москва Христина Андріївна, доцент, кандидат медичних наук,

Основні напряки наукової роботи.

Поточна ініціативна тема науково-дослідної роботи (НДР): “Особливості патогенезу, діагностики та лікування захворювань серцево-судинної, травної, ендокринної та дихальної систем в клініці та експерименті” (державний реєстраційний № 0120U002142), (2020 – 2024).

НДР за останні 5 років: «Патологія дихальної, серцево-судинної та травної систем у хворих з цукровим діабетом та ожирінням: особливості патогенезу, діагностики та лікування» (державний реєстраційний № 0116U004505), (2015 – 2019).

Видавнича діяльність.

Участь співробітників у виданні фахових журналів.

Міжнародні стажування та участь у міжнародних конференціях.

Підготовка аспірантів та докторантів.

Ланюш Федір Вікторович. Тема дисертації: “Порушення харчової поведінки у хворих на цукровий діабет 2 типу”.

Дунець Юлія Вікторівна. Тема дисертації: “Порушення харчової поведінки у хворих на цукровий діабет 2 типу”.

Верещинська Андріана Петрівна. Тема дисертації: “Порушення харчової поведінки у хворих на цукровий діабет 2 типу”.

Шикула Соломія Ігорівна. Тема дисертації: “Порушення харчової поведінки у хворих на цукровий діабет 2 типу”.

Сегін Володимир Богданович. Тема дисертації: “Порушення харчової поведінки у хворих на цукровий діабет 2 типу”.

Науковий гурток кафедри ендокринології

Керівник наукового гуртка –доцент, кандидат медичних наук, Орися Зіновіївна Ліщук. Контактний номер телефону: +380 67 697 02 56

Староста наукового гуртка – Сідельник Надія.

Мета та завдання гуртка.

Основні тематики наукових досліджень. Основними напрямами роботи студентського наукового гуртка є дослідження різних аспектів клінічної ендокринології.

На кафедрі ендокринології активно працює студентський науковий гурток. Чисельність студентів гуртка кафедри ендокринології становить понад 20 осіб, серед них студенти медичного факультету № 1 та медичного факультету № 2, а також англомовні студенти. Засідання гуртка відбуваються згідно з затвердженим тематичним планом.

Щорічно гуртківці успішно беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з ендокринології, щорічній підсумковій студентській науково-практичній конференції, приймають активну участь у кафедральних студентських конференціях, представляють університет на студентських наукових секціях всеукраїнських та міжнародних форумах.

Графік засідань.

 

 

Презентація СНГ кафедри ендокринології

 

 

Міжнародне співробітництво

Кафедра медичної інформатики співпрацює з Державною вищою професійною школою ім. проф. Едварда Щепаніка (м. Сувалки, Польща), Вищою Медичною Школою у Білостоку (Польща), Люблінською політехнікою (Польща)

Спільно проведено комп’ютерні скринінгові дослідження стилю життя студентської молоді України та Польщі.

Проведено дослідження в рамках проекту «Інвалідність як відмінність – соціальне ставлення студентів з Польщі та України до людей в інвалідних візках.

Розроблено спільний проект для участі у партнерський програмі: Partnership for joint implementation of the Programme “Current medical-social, sanitary, technical and economic security challenges” under the International Academic Partnership Programme announced by the National Agency for Academic Exchange.

Участь співробітників кафедри медичної інформатики у міжнародних форумах, з’їздах, конференціях

  1. Barylo N., Boyko O., Holyaka R., Stakhira P., Kutsiy S., Yaremchuk I. Structure and Mixed Signal Front-End of White Organic Light Source for MEMS Sensor. IEEE XVIIIth International Conference on the Perspective Technologies And Methods In Mems Design. 7-11 September 2022. Polyana. https://doi.org/10.1109/MEMSTECH55132.2022.10002912(Scopus)

  2. Barylo H., Holyaka R., Kremer I., Marusenkova T., Kachurak Yu., Adamiak O. Models and Development of a Spectral Express Analyzer for MEMS Optical Systems // IEEE XVIIIth International Conference on the Perspective Technologies And Methods In Mems Design. 7-11 September 2022. Polyana. (Scopus)

Статті у міжнародних виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science (бібліографічний опис)

  1. Yatsyshyn S., Hotra O., Skoropad P., Bubela T., Mykyichuk M., Kochan O., Boyko O. Investigating Thermoelectric Batteries Based on Nanostructured Materials. Energies. 2023; 16(9): 3940. (Scopus Q1, IF=3.25) https://econpapers.repec.org/article/gamjeners/v_3a16_3ay_ 3a2023_3ai_3a9_3ap_3a3940-_3ad_3a1141094.htm ]

  2. Quercia A., Pironti A., Bolshakova I., Holyaka R., Duran I., Murari A. Long term operation of the radiation-hard Hall probes system and the path toward a high performance hybrid magnetic field sensor. Nuclear Fusion. 2022;62:106032. (Scopus Q1, IF=4.215). https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1741-4326/ac8aad

  3. Chorna V., Lototska L., Karimulin R., Hubar A., Khliestova, I. Risk factors of in-hospital infections occurrence in healthcare institutions in ukraine and eu countries. Georgian Medical News. 2023;336:17-21. (Scopus Q4 IF=0.13).
  4. Sokil B. I., Pukach P. Y., Senyk A. P., Sokil M. B., Andrukhiv A. I., Vovk M. I. Asymptotic method and wave theory of motion in studying the effect of periodic impulse forces on systems characterized by longitudinal motion velocity. Mathematical Modeling and Computing. 2022;9(4):909-920.  (Scopus Q4 IF=0.24) https://doi.org/10.23939/mmc2022.04.909 .
  5. Dyhdalovych T., Fechan A., Kutsiy S., Melnykov S. Development of the automated system of analysis and quality assessment of visible light sources 2022 IEEE 16th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering (TCSET). 2022:694-697 https://doi.org/10.1109/TCSET55632.2022.9767066 (Scopus)

Міжнародне стажування

Бойко О.В. пройшла стажування на кафедрі електроніки та інформаційних технологій Люблінського політехнічного університету (Department of Electronics and Information Technology, Faculty of Electrical Engineering and Computer Science at Lublin University of Technology. Poland), а також брала участь у міжнародній програмі підвищення кваліфікації «Together with Outstanding Leaders of Modernity: Values, Experience, Knowledge, Competences and Tehnologies for Formation of the Successful Personality and Transformation on the World» (International Historical Biographical Institute).

 

План

виховної роботи на кафедрі ендокринології на 2023-2024 навчальний рік весняний семестр

Назва заходу Витрати часу
(год.)
Дата (місяць)
1 Святкування Різдвяних Свят, організація святкових вертепів, колядок. Обговорення подвигу загиблих Героїв під Крутами До 3 годин січень
2 Тематичні бесіди присвячені святкуванню злуки ЗУНР з УНР 1 лютий
3 Тематична бесіда присвячена масовим акціям громадянського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 р. -лютому 2014 р. День пам’яті героїв Небесної Сотні, та акції громадянського спротиву 1990 і 2004 років та про їх учасників 1 лютий
4 Урочистий вечір присвячений пам’яті Великого Кобзаря 1 березень
5 Тематичні читання присвячені утворенню Української Центральної Ради 1 березень
6 Тематичні бесіди присвячені дню заснування «Пласту» 1 квітень
7 Тематичні бесіди присвячені дню Чорнобильської трагедії 1 квітень
8 Тематична бесіда присвячена масовим жертвам політичних репресій , та жертв геноциду кримськотатарського народу 1 квітень
9 Вшанування дня героїв України 1 травень
10 Проведення роботи з прибирання та благоустрою території лісопарку «Погулянка» 1 травень

 

Медичний факультет №2

Кафедра ендокринології

Список груп та кураторів на весняний семестр 2023-2024 навчального року

акад. гр.

Курс Куратор (ПІП, ел. адреса, моб. тел) Місце проведення

Кафедра

ендокринології

1. 18 4 Красний Михайло Романович,
krasniy_mihaylo@meduniv.lviv.ua, 095 501 06 44
Актовий зал
2. 19 4 Ланюш Федір Вікторович,
lanusch_fedir@meduniv.lviv.ua, 098 225 06 41
26каб
3. 20 4 Верещинська Адріана Петрівна

vereschchynska_andriana@meduniv.lviv.ua, 063 846 91 72

Актовий зал
4. 21 4 Верещинська Адріана Петрівна

vereschchynska_andriana@meduniv.lviv.ua, 063 846 91 72

Актовий зал
5. 22 4 Красний Михайло Романович,
krasniy_mihaylo@meduniv.lviv.ua, 095 501 06 44
Актовий зал
6. 23 4 Ланюш Федір Вікторович,
lanusch_fedir@meduniv.lviv.ua, 098 225 06 41
26каб
7. 24 4 Красний Михайло Романович,
krasniy_mihaylo@meduniv.lviv.ua, 095 501 06 44
Актовий зал
8. Куратор закріплених за кафедрою ендокринології іноземних студентів

Козловська Христина Юріївна, kozlovska_kristina@meduniv.lviv.ua, 050 430 88 15

30каб.

2.На 2023-2024 навчальнийрік осінній семестр,куратори гуртожитків №7 (1,2,3 поверхи), вул. Мечникова, 8а та №9 – вул. Солодова, 10відвідують гуртожитки у понеділок кожного ІІ-го тижня місяця.

Гуртожиток, поверх Куратор ПІП
1 гуртожиток №7 поверх 1 Ланюш Федір Вікторович
2 гуртожиток №7 поверх 2 Ланюш Федір Вікторович
3 гуртожиток №7 поверх 3 Ланюш Федір Вікторович
4 гуртожиток №9 поверх 1 Ланюш Федір Вікторович
5 гуртожиток №9 поверх 2 Ланюш Федір Вікторович
6 гуртожиток №9 поверх 3 Ланюш Федір Вікторович
Відповідальна з питань гуманітарної освіти і національного виховання,

доц. кафедри ендокринології

 

 

Москва Х.А.