Адреса

79010, м. Львів, вул. Пекарська, 75 (4 поверх НВА), Пекарська, 73 (корпус ботаніки)

Телефон:

+38 (032) 276-88-35; 275-76-22; 278-64-56

Email:

На карті: 

Завідувач кафедри

ШАПОВАЛОВА Наталія Валентинівна, кандидат фармацевтичних наук, доцент

 

Кафедра фармакогнозії і ботаніки заснована у 1929 році як курс при кафедрі фармакології проф. Вільчинським Т.Ф. і лише у 1940 році після надання медичному факультету статусу медичного інституту була створена самостійна кафедра фармакогнозії з курсом ботаніки, а її завідувачем став Т.Ф.Вільчинський. До складу кафедри входить ботанічний сад площею 1,5 га з колекцією тропічних і субтропічних рослин (більше 100 видів). Ботанічний сад є основною базою навчальних практик з ботаніки і фармакогнозії, а його колекційні ділянки є основним джерелом рослинних об’єктів для забезпечення навчального лабораторного практикуму і лекційних занять.

 

Кафедра розміщена у двох корпусах: основна база кафедри знаходиться на 4-му поверсі навчально – виробничої аптеки, викладання дисципліни ботаніки проводиться у старому корпусі, розміщеного на території Ботанічного саду. Загальна площа навчальних приміщень складає біля 400 кв.м.

 

Як самостійна дисципліна фармакогнозія у Львові викладається з 1855 року при медико-хірургічному відділенні Львівського університету, у 1897 році із створенням кафедри фармакології при ній читався окремий курс фармакогнозії на медичному факультеті цього ж університету. У 1920-23 р.р. для викладання курсу морфології і систематики рослин для фармацевтів був запрошений Т.Ф.Вільчинський, який з 1929 року виконує обов’язки викладача і керівника курсів фармакогнозії і ботаніки при кафедрі фармакології, що її очолював на той час професор В.Косковський. З цього часу Т.Ф.Вільчинський в повній мірі займається організацією навчальної бази фармакогнозії і ботаніки та навчального процесу, для чого придбав окремий будинок і ділянки землі для створення розсадника лікарських рослин.

 

Лише у 1940 році після організації на базі медичного факультету Львівського університету була створена самостійна кафедра фармакогнозії з курсом ботаніки, а її завідувачем став Т.Ф.Вільчинський. Невеликим викладацьким колективом з 5-ти осіб на чолі з професором Т.Ф.Вільчинським проводилась наукова робота з вивчення географії лікарських рослин та їх інтродукції, зокрема, ефірно-олійних видів.

 

В повоєнні роки кафедра, очолювана професором Т.Ф.Вільчинським, поряд з організацією навчального процесу і наукових досліджень, інтенсивно проводить підготовку науково-педагогічних кадрів. Основними напрямками наукової роботи стає дослідження морфолого-анатомічних особливостей лікарських рослин і сировини з метою визначення їх тотожності.  Зокрема, фармакогностичне дослідження термопсису ланцетного провів П.Д.Мельничук,  залізняка колючого – Т.Д.Беч, сокирок польових – І.П.Карпусь, щавлю альпійського – В.Д.Будзик. Отриманні результати були використані при складанні фармакопейних статей,  а за результатами проведених досліджень написані і захищені кандидатські дисертації.

 

За роки керівництва кафедрою /1929-1964 рр/ професор Т.Ф.Вільчинський створив унікальну колекцію лікарських рослин, яка на той час займала площу 5,5 га і нараховувала до 1500 видів.   Разом з тим було зібрано рідкісну колекцію взірців лікарської рослинної сировини тропічного  і субтропічного походження  і кліматичних зон по­мірного клімату. Лекційні матеріали доповнювала велика кількість кольорових таблиць лікарських рослин. Крім того,  3500 гербарних листів складала унікальна колекція флори Поділля і Карпатського регіону.  Як член Всесоюзного ботанічного товариства професор Т.Ф.Вільчинський надавав консультації  працівникам Ботанічного  інституту АН України  ім.академіка Холодного та ботанічних садів країни по вивченню багатьох виднів рослин Поділля,  Прикарпаття, Карпат, Закарпаття та їх  інтродукції в ботанічних садах.

 

Продовження наукових досліджень,  початих  Т.Ф.Вільчинським після  його виходу на пенсію з 1964 року проводив його учень доцент І.П.Карпусь, який у 1966 році після захисту кандидатської дисертації  був затверджений на посаді завідувача кафедрою,  якою керував до 1970 року. В цей період в навчальному процесі кафедри започатковано хімічний аналіз лікарської рослинної сировини, удосконалюється навчально-методична робота і поповнюється колекція лікарських рослин в розсаднику, який стає однією з кращих баз навчальної  практики з фармакогнозії.  В результаті проведених фармакогностичних досліджень горобейника лікарського,  підсніжника звичаного,  окремих видів пасльону співробітники кафедри І.Л. Лукасевич, І.Д.Калашников, О.Т.Дячишин-Слука написали і успішно захистили кандидатські дисертації,  а Р.Й.Гайдук запланувала кандидатську дисертацію,  присвячену вивченню жовтозілля ератичного.  З 1965 року на кафедрі започатковано виконання дипломних
робіт,  присвячених фармакогностичному вивченню лікарських рослин західних областей України,  15 з яких протягом 5-ти років було захищено.

 

У 1970 році кафедру очолила проф. Л.Я.Ладна-Роговська.  З її приходом активізується робота в напрямку дослідження хімічного складу лікарсь­кої сировини як під час лабораторних занять,  так  і в навчально-дослідній роботі студентів,  а також при виконанні студентських наукових робіт,  планової наукової роботи та дисертаційних робіт аспірантів  і пошукувачів кафедри.

 

Колективом кафедри: доц. І.Д.Калашниковим,  О.Т.Дячишин-Слукою, І.М.Балущак,  В.Д.Будзиком,   І.Т.Лукасевич,   І.М.Борняком,  Р.Й.Гай­дук,  Г.В.Крамаренко в навчальний процес та в наукову роботу впро­ваджуються сучасні методи аналізу,  такі як хроматографія,  фотоколориметрія,  УФ та ІЧ-спектрофотометрія та інші.  Значно  інтенсифі­куються пошукові дослідження лікарських рослин,  особливо західних областей України,  в двох напрямках: ресурсознавчі – /з метою виявлення природних джерел  лікарської рослинної сировини та хіміч­ні – з метою виявлення груп біологічно активних речовин в росли­нах для їх подальшого дослідження як джерел одержання нових лікар­ських засобів/.  В числі досліджуваних такі види як перстач білий, білоцвіт весняний,  сідач коноплевидний,  гадючник в’язолистий та гадючник оголений  і  інші.  Проведені дослідження вилилися в підго­товлені   і захищені  кандидатські дисертації  аспірантами Л.З.Бензе­лем /хімічні дослідження глауцину жовтого/, А.Я.Янутш /фармакогнос­тичні   і фармакологічні дослідження гадючника в’язолистого/,  асис­тентами Р.Є.Дармограєм /дослідження сідача коноплевидного/, В.О.Антонюком /дослідження золотого дощу звичайного/,  пошукувачем Б.М.Зузуком /дослідження льону посівного/.

 

Одночасно на кафедрі проводиться підготовка наукових кадрів для  інших вузів,  зокрема, аспірантів Ю.А.Сухомлинова з Курського, А.А.Рахметової  з Алма-Атинського медінститутів, які провели фар­макогностичні  і фармакологічні дослідження лікарських рослин та   захистили кандидатські дисертації.

 

Планові наукові дослідження,  як  і дисертаційні роботи,  мали не тільки теоретичне значення,  але   і практичне застосування.  В ре­зультаті агротехнічних досліджень глауцину жовтого доцентом Бен­зелем Л.В.  запропонований спосіб передпосівної обробки насіння матеріалу    γ -опромінювання,  що підвищує нагромадження глауцину, в рослині,  а результати  інтродукційних досліджень білоцвіту вес­няного І.Д.Калашніковим дозволили запропонувати цю рослину як нове джерело одержання лікорину.  На основі одержаних результатів роз­роблено  і рекомендовано спосіб вирощування та періодичність збирання сировини.  Про високий рівень наукових робіт в цей час свідчить те,  що результати проведених досліджень захищені 15 авторськими свідоцтвами.

 

Одержані результати покладені в основу створення нових лікарсь­ких засобів, зокрема,  з сідача коноплевидного як гепатозахисного  і гіпоазотемічного засобів;  з жовтозілля ератичного і жовтозілля гайо­вого як жовчогінного засобу;  з підсніжника білосніжного як нового джерела галантаміну;  з гадючника шестипелюсткового як засобу з антиферментною  і протипухлинною дією.  Одночасно запропоновано фітопрепарати – “Фітореніл” як діуретичний і гіпоазотемічний засіб,  “Симфікален” як гепатопротектор.

 

За роки керівництва кафедрою професором Л.Я.Ладною-Роговською підготовлено 12 кандидатів наук і опубліковано більше 300 наукових статей  і тезів,  започатковано виконання докторської дисертації доцен­том Л. В. Бензелем та ще 9 кандидатських дисертацій з фармакогностичного дослідження рослин західних областей України.

 

Розпочаті дослідження співробітники кафедри продовжили під керівництвом  доцента І.М.Борняка, який у 1995 році затверджений на посаду завідувача кафедри.  Активно вдосконалюється навчальний процес і навчально-методична робота згідно з новими навчальними програмами, орієнтованими на підготовку фахівців нового покоління.  З цією метою на кафедрі розробляються нові методичні матеріали як для студентів, так  і для викладачів.  Вперше розпочато навчання  іноземних студентів англійською мовою, це викликало необхідність створення нової методич­ної літератури як видання методичних розробок і текстів лекцій англійською мовою. Вводиться в навчальний процес  ілюстративний англомовний матеріал, зокрема таблиці та гербарні взірці окремих видів рослин.  В числі перших в університеті створено комп’ютерний клас,  що дозволило залучити студентів до збору і обробки  інформації про лікарські рослини  і на цій основі створити бази даних про них.    Розроблена і впроваджується програма з комп’ютерного контролю знань студентів /доцент Гулько Р.М./.  В цей час на кафедрі розроблено навчальну програму з елективного курсу для студентів П курсу “Рослини медоноси і продукти життєдіяльності медо­носної бджоли”  і програму спеціалізації для студентів У курсу “Фітофармація з основами фітотерапії”.

 

З 1999 р. до 2019р. кафедру фармакогнозії і ботаніки очолював доц. Р.Є.Дармограй. У цей період вперше розпочинається навчання студентів за новою спеціальністю “Клінічна фармація” (з 2001 р.), відбувається перехід  на новий навчальний план за спеціальністю “Фармація”, введення нових навчальних дисциплін, зміна форми Державної атестації з “Фармакогнозії” (практично-орієнтований випускний іспит), впровадження ліцензійних іспитів “Крок 1” (ботаніка) і “Крок 2” (фармакогнозія), комплексна комп’ютеризація навчального процесу, удосконалюються форми і методи викладання для іноземних студентів (англомовне відділення), значно інтенсифікується наукова робота, видання навчально-методичної та наукової літератури, в тому числі з грифами МОН та МОЗ України, налагоджується міжнародна співпраця, кафедра стає опорною з дисципліни “Фармакогнозія” для спеціальностей “Фармація” та “Клінічна фармація” для медичних (фармацевтичних) вузів IIІ–IV рівнів акредитації МОЗ України.

 

З лютого 2020р. завідувачем кафедри призначено доц. Шаповалову Н.В. У 2020-2021 н.р. освітній процес на кафедрі здійснювався у дистанційному форматі. Запровадження системи дистанційного навчання “Misa” дозволила студентам фармацевтичного факультету проводити самоконтроль теоретичних знань і практичних умінь з фармакогнозії шляхом вирішення ситуаційних задач і тестових завдань із зазначених дисциплін, розміщених у відповідних розділах системи дистанційного навчання. Для самоконтролю знань та умінь студенти проходили тестування на платформі системи дистанційного навчання “Misa”, для чого викладачами опрацьована нова інформаційна база з фармацевтичної ботаніки і фармакогнозії із включенням тестових завдань буклетів “Крок 1 і Крок 2” 2020 року, а також тестових завдань підготовлених викладачами кафедри, які проходили рецензування у Центрі тестування МОЗ України (12-14.02.2020 року) і були включені у зазначені буклети.

 

З метою засвоєння практичних навиків щодо ідентифікації лікарських рослин і лікарської рослинної сировини на платформі системи дистанційного навчання “Misa” згідно тематичних планів з фармацевтичної ботаніки і фармакогнозії  у 2020-2021н.р. розміщені фотоматеріали гербарних зразків програмних видів ЛР, зразків ЛРС, об’єктів ситуаційних завдань тощо. Із зазначеними матеріалами студенти мають можливість ознайомитись заздалегідь до проведення заняття для навчання та самоконтролю. Важливим елементом навчання студентів є заповнення протоколів у вигляді робочих зошитів в електронному форматі, які розміщені на платформі “Misa”. У протоколах студенти виконують ситуаційні задачі, завдання самостійної роботи  з обгрунтуванням правильності відповідей і формування висновків. Ефективність такої форми методичного забезпечення підтверджена при проведенні навчальних занять в період карантину в системі Zoom, що дозволило проводити лекційні і практичні заняття із студентами заочної форми на достатньо високому рівні. У зв’язку з переходом на дистанційне навчання іспити з  фармацевтичної ботаніки і фармакогнозії проводилися в режимі on-line.У зв’язку з цим кафедрою значна увага приділена способам та формам оцінювання знань студентів із використанням технологій дистанційного навчання відповідно до наказів ректора № 1042-з від 12.03.2020 “Про дистанційне навчання”, № 1095-з від 26.03.2020 “Про підготовку до атестації та екзаменаційної сесії”, № 1124-з від 14.04.2020 “Про проведення екзаменаційної сесії в умовах карантину”.

 

Протягом 2021-2022р.р. викладання дисциплін проводилося згідно «Положення про використання технологій дистанційного навчання у ЛНМУ ім. Данила Галицького (наказ ректора № 2815 від 30.09.2020 р.) з використанням платформи Zoom. Необхідні навчально-методичні матеріали для україномовних студентів (денна та заочна форми навчання) та англомовних студентів розміщено на сайті університету та в системі MISA.

 

Від початку російської військової агресії у лютому 2022р. співробітники кафедри фармакогнозії і ботаніки беруть активну участь у волонтерських проектах із допомоги Збройним силам України, підрозділам територіальної самооборони. Співробітники кафедри фармакогнозії і ботаніки у стали ініціаторами виготовлення м’яких лікарських засобів для нашкірного застосування (мазей, лініментів, паст) для потреб воїнів ЗСУ та інших військових формувань. На даний час співробітниками кафедри на чолі з ас. Лисюком Р.М. в приміщеннях кафедри облаштовано вирощування, збір, обробку та переробку деяких видів лікарської рослинної сировини (листків алое, каланхое тощо) з метою отримання субстанцій, виготовлення на їх основі лікарських форм. Сировина надходить від населення (добровільна допомога), від волонтерських організацій та за сприяння небайдужих свідомих громадян. Шукаємо її як через знайомих, так і через соціальні мережі, вайбер-групи. Це посприяло формуванню своєрідного вазонкового «Саду перемоги» на кафедрі фармакогнозії і ботаніки, який вирощують та доглядають працівники кафедри фармакогнозії і ботаніки, поповнюють працівники факультету, університету та небайдужі громадяни.

 

Кафедра фармакогнозії   і ботаніки розташована у двох корпусах. Практичні заняття з фармацевтичної ботаніки проводяться у двох лабораторіях  і мето­дичному кабінеті /заг. площа 93 м2/,  що знаходяться в окремому корпу­сі,  розташованому на території ботанічного саду кафедри.  Навчально-допоміжні приміщення /лаборантська,  герботека,  комп’ютерна кімната/ у цьому корпусі складають 89 м2 .  Заняття з фармакогнозії   і ресурсознавства лікарських рослин проводяться на 4-му поверсі корпусу навчально-виробничої аптеки у двох навчальних лабораторіях /2 х 50 м2 /, метод.кабінеті /34 м2 /, лекційному залі /150 м2  на 60 посадочних місць/.  Навчально-допоміжні приміщення складають 77 м2,  наукові лабораторії 100 м2.

 

Навчальний процес повністю забезпечений мікроскопами та матеріалами для   індивідуальної роботи студентів при морфолого-анатомічному аналізі лікарської рослинної сировини.  При хімічному дослідженні рос­линних об”єктів на лабораторних заняттях використовуються сучасні фотоколориметри марки КФК-2, рефрактометри РПЛ-3.  Навчальний процес забезпечено наборами слайдів, прозірок, апаратурою для їх демонстрації,фільмами про лікарські рослини місцевої  і субтропічної флори. Колективом кафедри виготовлено комплекти таблиць з усіх тем лабораторних занять і лекційного курсу.

 

Лабораторії науково-дослідної роботи обладнані спектрофотомет­рами СФ-46, фотоелектроколориметрами КФК-2 МП,  апаратами для електро­форезу,  йономірами, термостатами для гемокоагуляції,  центрифугами, аналітичними вагами.

Навчальні програми:

Галузі знань 22 «Охорона здоров’я»
спеціальності 222 « Медицина»
освітньої програми магістра медицини

Мета та завдання навчальної дисципліни:

1.1.Метою викладання навчальної дисципліни «Медична інформатика» є формування
теоретичних знань, практичних вмінь і навичок роботи з персональним комп’ютером і
різноманітними прикладними програмами, які необхідні для ефективного використання
сучасних програмно-технічних засобів комп’ютеризації в учбовому процесі, науковій і
професійній діяльності, ознайомлення з новітніми інформаційними технологіями та
можливостями їх застосування у професійній діяльності.

1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни «Медична інформатика» є оволодіння
основами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, тенденціями щодо їхнього
розвитку, ознайомленні з принципами побудови інформаційних моделей, методами
обробки медичних зображень, методами пошуку, збереження, опрацювання та передавання
медико-біологічних даних, освоєння основних принципів формалізації і алгоритмізації
медичних задач

Структура
навчальної
дисципліни
Кількість кредитів, годин, з них Рік навчання
семестр
Вид контрою
Всього Аудиторних СРС
Лекцій
(годин)
Практичних
занять
(год.)
Назва дисципліни:
Медична
інформатика
Змістових модулів 2
3 кредити /
90 год.
10 34 46 ІІ курс
(ІІІ семестр/
ІV семестр)
залік
Змістовий модуль 1 1,5 кредити /
45 год.
4 16 25 ІІІ семестр/
ІV семестр
залік
Змістовий модуль 2 1,5 кредити /
45 год.
6 18 21 ІІІ семестр/
ІV семестр

Детальніше

[]

Розклад

[]

[]

КРИТЕРІЇ

оцінювання лабораторних занять з фармакогнозії  з теми

«Макро- і мікроскопічний аналіз ЛРС, що вміщує ………..(відповідна група БАР згідно тематичного плану)»

 

До кількості балів, отриманих за написання тестових завдань (15 завдань з однією правильною відповіддю) – вхідний контроль рівня знань, додаються бали на підставі перевірки якості і правильності виконання завдань, рівня набутих студентом практичних навичок з макро- і мікроскопічного аналізу цілої і подрібненої ЛРС, наявності оформленого протоколу та результатів усного опитування за взірцями гербарію ЛР, зразками ЛРС, мнемокартами анатомічної будови ЛРС інцевий контроль рівня знань і набутих студентом практичних навичок). На підставі проведеного контролю знань, враховуючи результати попереднього тестування, виставляється оцінка за 4 чотирибальною системою

 

При оцінюванні враховується якість і правильність виконання практичних завдань  лабораторного заняття та результати усного опитування:

  1. Опис макро- і мікроскопічних ознак ЛРС, зарисування фрагментів анатомічної будови ЛРС – 4 бали
  2. Виготовлення мікропрепарату – 3 бали
  3. Оформлення протоколу заняття – 3 бали
  4. Усне опитування за взірцями гербарію ЛР, зразками ЛРС, мнемокартами анатомічної будови ЛРС – 5 балів

 

Таким чином, максимальна кількість становить  15 балів.

 

Критерії оцінювання завдань Кількість

балів

1. Опис макро– і  мікроскопічних ознак ЛРС, зарисування фрагментів анатомічної будови ЛРС

 

Завдання виконано в повному обсязі, враховані і правильно описані всі ознаки ЛРС, включаючи розміри, органолептичні властивості ЛРС, на здерев’янілі органи (корені, кори) виконані і описані необхідні мікрохімічні реакції, всі рисунки виконані якісно і правильно в повному обсязі, позначки анатомічних ознак і підписи під рисунками зроблені правильно  

4

Завдання виконано з незначними похибками, ознаки описані правильно але у неповному обсязі, всі рисунки виконані якісно і правильно з незначними похибками  

3

Завдання виконано з похибками (ознаки описані частково, не описані мікрохімічні реакції тощо), анатомчні ознаки зарисовані правильно але частково (відсутній фрагмент одного з епідермісів тощо), немає позначок анатомічних ознак, неправильно зроблені підписи під рисунками  

2

Завдання виконано зі значними похибками і помилками (ознак зазначено дуже мало або не зовсім правильно,немає органолептичної характеристики, розмірів, не описані мікрохімічні реакції, не встановлено доброякісність за ДФ тощо) рисунки виконані неякісно і неправильно, немає позначок анатомічних ознак, не зроблені підписи під рисунками  

1

Завдання зовсім не виконано, ознаки не зазначено, відсутня ідентифікація ЛРС, рисунки взагалі відсутні 0
2.Виготовлення мікропрепарату з ЛРС

 

Мікропрепарат виготовлений якісно і правильно, студент вміє знайти  в мікропрепараті і оглянути анатомічні ознаки ЛРС на малому і великому збільшенні мікроскопа  

3

Мікропрепарат виготовлений правильно але не зовсім якісно, студент при огляді мікроскопічних ознак використовує тільки мале збільшення  

2

Мікропрепарат виготовлений правильно але неякісно, в мікроскопі оглянути всі ознаки неможливо  

1

Мікропрепарат не виготовлений, або виготовлений неправильно і неякісно; в мікроскопі неможливо знайти необхідні ознаки  

0

3. Оформлення протоколу заняття

 

Всі завдання виконані якісно і правильно, в повному обсязі, згідно зазначеного у методичних рекомендаціях алгоритма, протокол заняття оформлений правильно  

3

Всі завдання виконані правильно з незначними похибками, протокол заняття оформлений, з незначними похибками  

2

Завдання виконані зі значними похибками і помилками, виконання одного із завдань відсутнє  

1

Протокол заняття оформлений не правильно, з суттєвими помилками  або взагалі відсутній  

0

4.       Усне опитування за взірцями гербарію ЛР, зразками ЛРС, мнемокартами анатомічної будови ЛРС
Відповідь на питання змістовна, повна і правильна,  у повному обсязі 5
Відповідь на питання правильна, але неповна, або у неповному обсязі 4
Відповідь на питання частково правильна,  неповна з несуттєвими похибками 3
Відповідь на питання неповна,  з суттєвими похибками 2
Відповідь на питання неповна, неправильна  з суттєвими помилками , або відсутня 0

 

 

Усне опитування за взірцями гербарію ЛР, зразками ЛРС, мнемокартами анатомічної будови ЛРС проводиться у наступному обсязі:

  1. За гербарним зразком ЛР: визначити вид лікарської рослини, вказати назви рослини, родини і сировини латинською мовою, місце зростання рослини, дати характеристику сировинної бази (дикоросла, культивована тощо), вказати хімічний склад, фармакологічну активність, лікарські засоби та їх застосування.
  2. За зразком ЛРС: визначити тотожність і вказати назви ЛРС, ЛР і родини латинською мовою, фенофазу заготівлі, спосіб збирання, первинної обробки, сушіння та зберігання, вказати хімічний склад, фармакологічну активність, лікарські засоби та їх застосування.
  3. За мнемо картою анатомічної будови ЛРС: назвати мікроскопічні ознаки, встановити тотожність ЛРС за наведеними фото (малюнком), вказати назви рослини, сировини і родини латинською мовою, хімічний склад, фармакологічну активність, лікарські засоби та їх застосування.

 

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент на лабораторному занятті «Макро- і мікроскопічний аналіз ЛРС, що вміщує ……(група БАР)» визначається як сума балів, отриманих за написання тестових завдань (15 завдань з однією правильною відповіддю)і балів за виконання практичної частини заняття, оформлення протоколу та усної відповіді (15 балів), і становить 30 балів.

 

Критерії оцінювання заняття:

 

Кількість балів, отриманих на занятті Традиційна оцінка
28 – 30 балів (більше 90%) 5 – відмінно
23 – 27  балів (76 – 90 %) 4 – добре
18 – 22  балів (60 – 75 %) 3 – задовільно
17   і менше балів (менше 60 %) 2 – незадовільно

 

 

КРИТЕРІЇ

оцінювання лабораторних занять з фармакогнозії з теми

«Виявлення та кількісне визначення ……… (відповідна група БАР згідно тематичного плану) у ЛРС»

 

До кількості балів, отриманих за написання тестових завдань (15 завдань з однією правильною відповіддю) – вхідний контроль рівня знань, додаються бали на підставі перевірки якості і правильності виконання завдань, рівня набутих студентом практичних навичок з  фітохімічного аналізу ЛРС, наявності оформленого протоколу та результатів усного опитування методик виділення з ЛРС, якісного та кількісного  визначення БАР у ЛРС,  результатів проведених досліджень, мнемокарт хімічних структурінцевий контроль рівня знань і набутих студентом практичних навичок). На підставі проведеного контролю знань, враховуючи результати попереднього тестування, виставляється оцінка за 4 чотирибальною системою

 

При оцінюванні враховується якість і правильність виконання практичних завдань  лабораторного заняття та результати усного опитування:

  1. Опис методик виділення БАР з ЛРС, виявлення за допомогою реакцій ідентифікації та ТШХ, їх виконання, оформлення результатів досліджень та їх інтерпретація – 4 бали
  2. Опис методик та виконання кількісного визначення вмісту БАР у ЛРС, складання схеми та її обґрунтування – 3 бали
  3. Оформлення протоколу заняття – 3 бали
  4. Усне опитування методик виділення з ЛРС, якісного та кількісного визначення БАР у ЛРС,  результатів проведених досліджень, мнемокарт хімічних структур БАР  – 5 балів

 

Таким чином, максимальна кількість становить  15 балів.

 

Критерії оцінювання завдань Кількість

балів

1. Опис методик виділення БАР з ЛРС, виявлення за допомогою реакцій ідентифікації та ТШХ, їх виконання, оформлення результатів досліджень та їх інтерпретація
Завдання виконано в повному обсязі, правильно описані всі методики, самостійно виконані і описані всі реакції та наведено інтерпретацію їх результатів, висновки про наявність певних груп БАР зроблені правильно  

4

Завдання виконано з незначними похибками, описані не всі методики або у неповному обсязі, інтерпретацію результатів виявлення БАР подано правильно з незначними похибками  

3

Завдання виконано з похибками (методики описані частково, результати реакцій подані без інтерпретації і обґрунтування або частково не подані, тощо)  

2

Завдання виконано зі значними похибками і помилками (опис методик дуже скорочений або частково відсутній, немає результатів деяких реакцій, тощо)  

1

Завдання зовсім не виконано, методики не зазначено, відсутня ідентифікація або зовсім не подано результати, студент не виконував реакції або взагалі не приймав участі у практичній роботі 0
2. Опис методик та виконання кількісного визначення вмісту БАР у ЛРС, складання схеми та її обґрунтування
Завдання виконано в повному обсязі, описана методика і правильно складена схема кількісного визначення, наведено інтерпретацію  результатів, враховуючи які правильно оформлений висновок стосовно доброякісності ЛРС за вмістом БАР  

3

Завдання виконано у неповному обсязі, методика описана скорочено і схема кількісного визначення складена з незначними похибками, висновок зроблено, але не встановлена доброякісність ЛРС за вмістом БАР  

2

Завдання виконано зі значними похибками і помилками (опис методики, схема дуже скорочена або частково відсутня,  висновок оформлений  неправильно)  

1

Завдання не виконано (методику не зазначено,  відсутня схема визначення,  висновок відсутній, студент не виконував або взагалі не приймав участі у практичній роботі)  

0

3. Оформлення протоколу заняття

 

Всі завдання виконані якісно і правильно, в повному обсязі, згідно зазначеного у методичних рекомендаціях алгоритма, протокол заняття оформлений правильно  

3

Всі завдання виконані правильно з незначними похибками, протокол заняття оформлений, з незначними похибками  

2

Завдання виконані зі значними похибками і помилками, виконання одного із завдань відсутнє  

1

Протокол заняття оформлений не правильно, з суттєвими помилками  або взагалі відсутній  

0

4.       Усне опитування методик виділення з ЛРС, якісного та кількісного  визначення БАР у ЛРС,  результатів проведених досліджень, мнемокарт хімічних структур БАР  
Відповідь на питання змістовна, повна і правильна,  у повному обсязі 5
Відповідь на питання правильна, але неповна, або у неповному обсязі 4
Відповідь на питання частково правильна,  неповна з несуттєвими похибками 3
Відповідь на питання неповна,  з суттєвими похибками 2
Відповідь на питання неповна, неправильна  з суттєвими помилками , або відсутня 0

Усне опитування методик виділення з ЛРС, якісного та кількісного  визначення БАР у ЛРС,  результатів проведених досліджень, мнемокарт хімічних структур БАР проводиться у наступному обсязі:

  1. Враховуючи фізико-хімічні властивості досліджуваної групи БАР
  2. За мнемокартою хімічної структури: вказати назву сполуки, структурна формула якої представлена, до якої класифікаційної групи вона відноситься, вказати основні похідні цієї сполуки та сировинні джерела (назвати ЛРС, рослину, від якої походить сировина та родину латинською мовою); лікарські засоби, що одержують з ЛРС, яка вміщує похідні цієї сполуки та їх застосування; фізико-хімічні властивості даної групи БАР, до якої відноситься зазначена сполука; методи виявлення та кількісного визначення цих БАР в ЛРС.

 

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент на лабораторному занятті «Виявлення та кількісне визначення ……… (група БАР) у ЛРС» визначається як сума балів, отриманих за написання тестових завдань (15 завдань з однією правильною відповіддю)і балів за виконання практичної частини заняття, оформлення протоколу та усної відповіді (15 балів), і становить 30 балів.

 

Критерії оцінювання заняття:

 

Кількість балів, отриманих на занятті Традиційна оцінка
28 – 30 балів (більше 90%) 5 – відмінно
23 – 27  балів (76 – 90 %) 4 – добре
18 – 22  балів (60 – 75 %) 3 – задовільно
17   і менше балів (менше 60 %) 2 – незадовільно

 

 

 

Критерії оцінювання екзамену з фармацевтичної ботаніки

для студентів ІІ курсу фармацевтичного факультету

спеціальності 226  «Фармація, промислова фармація»

             

Форма проведення екзамену з фармацевтичної ботаніки є стандартизованою, включає контроль теоретичної та практичної підготовки. Для проведення екзамену розроблені екзаменаційні білети, які включають

  • тестові завдання (додаток 1)
  • практичні навички:
  • завдання 1 (додаток 2)
  • завдання 2 (додаток 3)

Екзамен з фармацевтичної ботаніки складається із таких етапів:

І етап (контроль теоретичної підготовки) – письмова  відповідь  на  тестові  завдання  формату А  (тестовий контроль).  Кожен студент  відповідає  на  пакет  тестів укладений виключно з тестових завдань актуальних баз даних, доступних на сайті Центру тестування  при МОЗ України www.testcentr.org.ua.

Кожний  пакет  містить 50 тестів  формату  А. Правильна відповідь  оцінюється в 1 бал. Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при проведенні контролю його теоретичної підготовки, становить 50 балів.

ІІ етап (контроль практичної підготовки) – включає перевірку практичних навичок, які набули студенти під час вивчення дисципліни. Студент отримує блок з двох завдань, на які повинен відповісти письмово. При цьому встановлюються бали за кожне завдання, оцінюється якість і повнота їх виконання.

Критерії оцінювання практичних навичок є наступними:

–           завдання 1: за наведеними двома гербарними взірцями проведення опису характерних морфологічних діагностичних ознак вегетативних і генеративних органів лікарських рослин (життєва форма, тип кореневої системи, стебла, листка, суцвіття, квітки, плоду,) на їх основі визначення таксономічних категорій (родина, рід, вид) з вказанням їх назв українською і латинською мовами. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал:

№ з/п Завдання Кількість балів
Гербарний зразок лікарської рослини (2 зразки):
1. Життєва форма 1
2. Коренева система 1
3. Стебло 1
4. Листки 1
5. Суцвіття 1
6. Квітка 1
7. Плід 1
8. Родина 1
9. Рід 1
10. Вид 1
Всього: 10

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент за виконання завдання 1  – 20 балів (по 10 балів за кожний гербарний взірець);

–           завдання 2: проведення опису анатомічної будови вегетативного органу рослини, визначення його типу будови за фотографією або схематичним зображенням поперечного чи поздовжнього його розрізу.  Повний  гістологічний опис органу оцінюється у 8 балів, визначення типу будови органу – 2 бали.  Максимальна кількість балів, яку може набрати студент за виконання завдання 2  – 10 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при проведенні контролю його практичної підготовки, становить 30 балів (20+10 балів).

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при складанні екзамену, становить 80 балів (тестові завдання – 50 балів, практичні навички – 30 балів).

Мінімальна кількість балів при складанні екзамену – не менше 50.

 

 

Критерії оцінювання екзамену з фармакогнозії

для студентів фармацевтичного факультету

спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація»

             

Форма проведення екзамену з фармакогнозії є стандартизованою, включає контроль теоретичної та практичної підготовки. Для проведення екзамену розроблені екзаменаційні білети, які включають

  • тестові завдання (додаток 1)
  • ситуаційні завдання (додаток 2)
  • теоретичні запитання і практичні навички (додаток 3)

 

Екзамен з фармакогнозії складається із таких етапів:.

 

І етап (контроль теоретичної підготовки) – письмова  відповідь  на  тестові  завдання  формату А  (тестовий контроль).  Кожен студент  відповідає  на  пакет  тестів укладений виключно з тестових завдань актуальних баз даних, доступних на сайті Центру тестування  при МОЗ України www.testcentr.org.ua. Кожний  пакет  містить 40 тестів  формату  А  з тем кожного семестру. Правильна відповідь  оцінюється в 1 бал. Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при проведенні контролю його теоретичної підготовки, становить 40 балів.

ІІ етап (контроль практичної підготовки) – включає письмові відповіді на  ситуаційні завдання. Студент отримує 4 ситуаційних завдання, на які повинен відповісти письмово. При цьому встановлюються бали за кожне з чотирьох завдань, оцінюється якість і повнота виконання завдань.

При відповіді на перших 2 ситуаційних завдання студенту необхідно надати інформацію про лікарські засоби рослинного походження за наведеним алгоритмом. Критерії оцінювання кожного з цих  ситуаційних завдань є наступними:

 

№ з/п Завдання Кількість балів
До аптеки звернувся пацієнт з метою придбання лікарського засобу „Силібор”. Надайте необхідну інформацію за наступною схемою (алгоритмом):
1. сировинне джерело засобу (ЛРС, продукуюча рослина, родина) 1
2. хімічна природа діючих речовин засобу 1
3. фармакологічна активність засобу 1
4. покази до застосування засобу. 1
Всього: 4

 

При відповіді на 2 інших ситуаційних завдання студенту необхідно обрати правильну відповідь серед наведених. Правильна відповідь  оцінюється в 1 бал.

Ці завдання стосуються  аналізу лікарських зборів і лікарських рослинних чаїв та є наступного змісту:

  1. Вкажіть правильний склад збору протигемороїдального:

А –  трава полину гіркого  80,0, трава (квіти) деревію  20,0;

Б – листки м’яти перцевої  33,3, листки бобівника трилистого  33,3, кореневища з коренями валеріани  16,7, шишки хмелю  16,7;

В – листки касії (сени)  20,0, трава деревію 20,0, кора крушини  20,0, плоди коріандру  20,0, корені солодки  20,0;

Г – плоди малини  40,0, листки підбілу  40,0, трава материнки  20,0;

Д – листки мучниці  40,0, корені солодки  20,0, плоди ялівцю  40,0.

  1. Вкажіть використання збору Арфазетин у медичній практиці:

А – геморой та хронічні закрепи;

Б – цукровий діабет II типу легкої і середньої тяжкості (у складі комплексної терапії);

В – функціональна диспепсія, метеоризм; у складікомплексного лікуваннявиразки шлунка ідванадцятипалої кишки;

Г – хронічні холецистити, холангіти, ангіохоліти з гіпомоторною дискінезією жовчного міхура (у складі комплексної терапії)

Д – у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань вуха, горла та    носа, запальних захворювань ротової порожнини та травного тракту

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при вирішенні ситуаційних завдань становить 10 балів.

ІІІ етап (контроль практичної підготовки) – включає письмові відповіді на теоретичні запитання, а також перевірку практичних навичок, які набули студенти під час вивчення дисципліни.Студент отримує блок завдань, на які повинен відповісти письмово. При цьому встановлюються бали за кожне з чотирьох завдань, оцінюється якість і повнота виконання завдань.

 

Критерії оцінювання теоретичних запитань і практичних навичок при є наступними:

 

№ з/п Завдання Кількість балів
Гербарій ЛР (2 зразки):
1. Назва виду рослини українською та латинською мовами 0,5
2. Назва ЛРС українською та латинською мовами 0,5
3. Назва родини українською та латинською мовами 0,5
4. Місце зростання рослини 1
5. Сировинна база ЛРС (природна, імпортована, культивована) 0,5
Всього: 3
Зразок ЛРС (2 зразки):
1. Зовнішні ознаки, за якими визначено тотожність сировини; 2
2. Назва ЛРС українською та латинською мовами 0,5
3. Назва рослини, від якої походить ЛРС,  українською та латинською мовами 0,5
4. Назва родини українською та латинською мовами 0,5
5. Фенофаза заготівлі, спосіб збирання, первинна обробка, сушіння, зберігання ЛРС 1
6. Хімічний склад ЛРС 1
7. Фармакологічна активність, лікарські засоби, застосування в медицині. 1,5
Всього: 7
Мнемокарта (1 зразок):
1. Мікроскопічні ознаки, за якими визначена тотожність сировини; 1
2. Назва ЛРС українською та латинською мовами 0,5
3. Назва рослини, від якої походить ЛРС,  українською та латинською мовами 0,5
4. Назва родини українською та латинською мовами 0,5
5. Хімічний склад ЛРС 1
6. Фармакологічна активність, лікарські засоби, застосування в медицині. 1,5
Всього: 5
Формула БАР (1 зразок):
1. Назва сполуки, структурна формула якої представлена, до якого класу БАР вона відноситься  і в якій ЛРС вона міститься 1
2. Методи виділення з ЛРС 1
3. Якісне виявлення БАР (вказати реакції та їх результати ) 2
4. Методи кількісного визначення БАР. 1
Всього: 5

 

Максимальна кількість балів, яку може набрати студент при відповіді на теоретичні запитання і практичні навички становить 30 балів (3+3+7+7+5+5 балів).

Максимальна сума балів, яку може набрати студент при складанні екзамену становить 80 балів (тестові завдання – 40 балів, ситуаційні завдання – 10 балів, теоретичні запитання і практичні навички – 30 балів).

Мінімальна кількість балів при складанні екзамену – не менше 50.

 

 

[]

Лікувально-консультативна робота

Комплексна наукова тема:
Терміни виконання:
2021-2025 р.р.

Синтез та перетворення нових фізіологічно-активних речовин – похідних неконденсованих, конденсованих і макрогетероциклічних азолідонів і споріднених гетероциклічних систем, з використанням методів віртуального синтезу, вивчення фізико-хімічних властивостей та проведення фармакологічного скринінгу одержаних сполук, дослідження різних видів рослин прикарпатської флори з метою одержання нових лікарських засобів, розробка технології лікарських форм нових складів та опрацювання сучасних методик фармацевтичного та токсикологічного аналізу

 

Основні  напрямки досліджень:

  • встановлення ареалу, основних ресурсних характеристик видів гінкгових, клузієвих, айстрових, розових, гречкових, бобових, геранієвих, вересових та інших флори західного регіону України;
  • встановлення характерних діагностичних морфолого-анатомічних ознак надземних і підземних органів досліджуваних видів рослин;
  • дослідження хімічного складу сировини та фракцій БАР;
  • розробка раціональних способів одержання БАР з рослинної сировини та вивчення їх фармакологічної дії;
  • розробка методик кількісного визначення діючих речовин в ЛРС та фітозасобах;
  • розробка АНД на лікарську рослинну сировину та запропоновані фітозасоби.
  • удосконалення методів стандартизації фармакопейних видів ЛРС ДФУ 2.0 (2014 р.), а також Доповнень ( ДФУ 2.1 – 2.6, 2016 – 2022 р.р.).

 

Перелік і стан виконання дисертаційних робіт співробітниками і аспірантами кафедри.

У 2021р.  виконані і захищені 2 дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук: аспірант очного навчання Врубель О.Р. та тему: “Фармакогностичне вивчення бруслини європейської (Euonymus europaea  L.”)  та здобувач, асистент кафедри Лисюк Р.М. та тему: “Фармакогностичне дослідження видів лікарських рослин з нефропротекторною (гіпоазотемічною) активністю”, захист яких відбувся 12.05.2021р.

 

 

Напрямки міжнародної наукової співпраці

  • Рада з питань нутріціології та медицини довкілля (Council for Nutritional and Environmental Medicine, CONEM), Норвегія
  • Гданський медичний університет (аналіз вмісту макро- і мікроелементів, флавоноїдів у ЛРС)
  • Гданський університет (аналіз вмісту радіонуклідів)
  • Інститут Хімії Університету Сілезії, м.Катовіце, Польща (аналіз лікарських рослин за допомогою тонкошарової хроматографії (ТШХ) і газової хроматографії/мас-спектрометрії (ГХ/МС)
  • Інститут хімії рослинних сполук імені акад. С.Ю. Юнусова АН Республіки Узбекистан (дослідження тритерпенових сапонінів у ЛРС)
  • Ташкентський фармацевтичний інститут (дослідження ефірних олій та ефірно-олійної сировини)

Напрямки наукової співпраці

  1. Розробка методів раціонального використання, охорони і відтворення лікарських рослин, вивчення стану лікарських рослин об’єктів природньо-заповідного фонду західного регіону ( Інститут екології Карпат, Шацький НПП, НПП “Синевир”, заповідник “Розточчя” )
  2. Дослідження хімічного складу, фармакологічних властивостей та перспектив використання деревних та декоративних культур (Національний лісотехнічний університет України, м. Львів)
  3. Розробка та удосконалення фармакопейних методів аналізу лікарської рослинної сировини та лікарських засобів рослинного походження (АТ “Галичфарм”,  ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок)
  4. Розробка сучасних методів культивування перспективних видів лікарських рослин за вимогами належних практик (Інститут лікарських рослин, с. Березоточа, Полтавська обл.)
  5. Обґрунтування і розробка складу нових функціональних харчових продуктів (апіфітокомпозицій) спрямованої терапевтичної активності на основі продуктів бджільництва і лікарської рослинної сировини (СОК “Карпатський мед”, с. Повітно, Львівська обл.)
  6. Обґрунтування складу і застосування комплексних рослинних засобів і дієтичних добавок (ПП “Рослина Карпат”, м. Стрий)
  7. Розробка концепції і плану створення розсадника лікарських рослин регіонального рекреаційного парку «Воля Якубова» (ТзОВ “ГКК “Карпати” м. Трускавець)
  8. Вивчення хімічного складу, фармакологічних властивостей та застосування трава щучки дернистої (Herba Deschampsia caespitosa) та трава війника наземного (Herba Calamagrostis epigeios) (Товариство з обмеженою відповідальністю “Біхелс” (м. Київ)

 

 

ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ_фармакогнозії і ботаніки_

ЗА 01.09.2022 р. по 29.09.2023 р.

  1. Книжкові видання

  Монографії ________;

  посібники __________;

  підручники ________;

  довідники __________;

  словники  __________;

  науково-популярні видання         .

  1. Інформаційні листи: всього
  2. Методичні рекомендації затверджені МОЗ України та рекомендовані Вченою Радою університету: всього
  3. Опубліковано наукових статей ( всього) _______20

в тому числі:

в іноземних журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз______16

в інших іноземних журналах________2

в українських журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз –

=в українських фахових журналах (перелік ДАК)_______2

в інших українських журналах –

  1. Опубліковано тез доповідей: (всього) _______29

в тому числі:

в українських виданнях_______24

в іноземних виданнях_______5

  1. Об’єкти інтелектуальної власності.

– патентів на винахід –

– патентів на корисну модель –

– свідоцтв на авторський твір –

  1. Впровадження наукових досягнень

– нововведень__________1

– заявок на нововведення –

–  актів впровадження на наукову продукцію (копії подати при здачі звітів)  –

  1. Наукові форуми, (наук.-практ. конференції, з’їзди, симпозіуми та ін.),

Кількість:

– наукових форумів без міжнародної участі (де організатором є співробітники університету) –

–  наукових форумів з міжнародною участю  –

– наукових форумів, що проводились за кордоном, у яких особисто взяли участь співробітники кафедри –

  1. Виступи співробітників у наукових конференціях (з’їзди, симпозіуми та ін.),

Кількість: ______5

– виступів, що підтверджені відповідними документами, які відбувались в Україні _____ 1

– виступів, що підтверджені відповідними документами, які відбувались за кордоном ___4

Участь у наукових конференціях співробітників:

–  що брали участь у вітчизняних конференціях  –

–  що брали участь у міжнародних конференціях  –

  1. Захищені дисертації з датою захисту:

 

          Статті у міжнародних фахових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science  (бібліографічний опис)= в іноземних журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз

  1. Bjørklund G, Shanaida M, Lysiuk R, Butnariu M, Peana M, Sarac I, Strus O, Smetanina K, Chirumbolo S. Natural Compounds and Products from an Anti-Aging Perspective. Molecules. 2022 Oct 20;27(20):7084. doi: 10.3390/molecules27207084 (Scopus Citescore 6,7; IF 4.6; Q1) https://www.mdpi.com/1420-3049/27/20/7084
  2. Bjørklund G, Shanaida M, Lysiuk R, Antonyak H, Klishch I, Shanaida V, Peana M. Selenium: An Antioxidant with a Critical Role in Anti-Aging. Molecules. 2022 Oct 5;27(19):6613. doi: 10.3390/molecules27196613 (Scopus Citescore 6,7; IF 4.6; Q1) https://www.mdpi.com/1420-3049/27/19/6613
  3. Bjørklund G, Gasmi A, Lenchyk L, Shanaida M, Zafar S, Mujawdiya PK, Lysiuk R, Antonyak H, Noor S, Akram M, Smetanina K, Piscopo S, Upyr T, Peana M. The Role of Astaxanthin as a Nutraceutical in Health and Age-Related Conditions. Molecules. 2022 Oct 23;27(21):7167. doi: 10.3390/molecules27217167 (Scopus Citescore 6,7; IF 4.6; Q1) https://www.mdpi.com/1420-3049/27/21/7167
  4. Gasmi A, Mujawdiya PK, Beley N, Shanaida M, Lysiuk R, Lenchyk L, Noor S, Muhammad A, Strus O, Piscopo S, Komisarenko A, Fedorovska M, Bjørklund G. Natural Compounds Used for Treating Hair Loss. Curr Pharm Des. 2023;29(16):1231-1244. doi: 10.2174/1381612829666230505100147 (Scopus Citescore 6,7; IF 3.1; Q2) https://www.eurekaselect.com/article/131514
  5. Gasmi A, Mujawdiya PK, Noor S, Lysiuk R, Darmohray R, Piscopo S, Lenchyk L, Antonyak H, Dehtiarova K, Shanaida M, Polishchuk A, Shanaida V, Peana M, Bjørklund G. Polyphenols in Metabolic Diseases. Molecules. 2022 Sep 23;27(19):6280. doi: 10.3390/molecules27196280 (Scopus Citescore 6,7; IF 4.6; Q1) https://www.mdpi.com/1420-3049/27/19/6280
  6. Gasmi A, Noor S, Menzel A, Khanyk N, Semenova Y, Lysiuk R, Beley N, Bolibrukh L, Gasmi Benahmed A, Storchylo O, Bjørklund G. Potential drugs in COVID-19 management. Curr Med Chem. 2023 Jul 17. doi: 10.2174/0929867331666230717154101 (Scopus Citescore 8,7; IF 3.9; Q1) https://benthamscience.com/article/132951
  7. Bjørklund G, Cruz-Martins N, Goh BH, Mykhailenko O, Lysiuk R, Shanaida M, Lenchyk L, Upyr T, Rusu ME, Pryshlyak A, Shanaida V, Chirumbolo S. Medicinal Plant-Derived Phytochemicals in Detoxification. Curr Pharm Des. 2023 Aug 9. doi: 10.2174/1381612829666230809094242 (Scopus Citescore 6,7; IF 3.1; Q2) https://www.eurekaselect.com/article/133472
  8. Mishra A, Oliinyk P, Lysiuk R, Lenchyk L, Rathod SSS, Antonyak H, Darmohray R, Dub N, Antoniv O, Tsal O, Upyr T. Flavonoids and stilbenoids as a promising arsenal for the management of chronic arsenic toxicity. Environ Toxicol Pharmacol. 2022 Oct;95:103970. doi: 10.1016/j.etap.2022.103970 (Scopus Citescore 8,9; IF 4.44; Q1) https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1382668922001636
  9. Bjørklund G, Antonyak H, Polishchuk A, Semenova Y, Lesiv M, Lysiuk R, Peana M. Effect of methylmercury on fetal neurobehavioral development: an overview of the possible mechanisms of toxicity and the neuroprotective effect of phytochemicals. Arch Toxicol. 2022 Dec;96(12):3175-3199. doi: 10.1007/s00204-022-03366-3 (Scopus Citescore 10,5; IF 6.1; Q1) https://link.springer.com/article/10.1007/s00204-022-03366-3
  10. Gasmi A, Gasmi Benahmed A, Shanaida M, Chirumbolo S, Menzel A, Anzar W, Arshad M, Cruz-Martins N, Lysiuk R, Beley N, Oliinyk P, Shanaida V, Denys A, Peana M, Bjørklund G. Anticancer activity of broccoli, its organosulfur and polyphenolic compounds. Crit Rev Food Sci Nutr. 2023 May 2:1-19. doi: 10.1080/10408398.2023.2195493 (Scopus Citescore 23,6; IF 10.2; Q1) https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10408398.2023.2195493
  11. Gasmi A, Asghar F, Zafar S, Oliinyk P, Khavrona O, Lysiuk R, Peana M, Piscopo S, Antonyak H, Pen JJ, Lozynska I, Noor S, Lenchyk L, Muhammad A, Vladimirova I, Dub N, Antoniv O, Tsal O, Upyr T, Bjørklund G. Berberine: Pharmacological features in health, disease and aging. Curr Med Chem. 2023 Feb 7. doi: 10.2174/0929867330666230207112539 (Scopus Citescore 8,7; IF 3.9; Q1) https://www.eurekaselect.com/article/129343
  12. Bjørklund G, Semenova Y, Gasmi A, Ruwan Indika NL, Hrynovets I, Lysiuk R, Lenchyk L, Uryr T, Yeromina H, Peana M. Coenzyme Q10 for enhancing physical activity and extending the human life cycle. Curr Med Chem. 2023 Feb 28. doi: 10.2174/0929867330666230228103913 (Scopus Citescore 8,7; IF 3.9; Q1) https://benthamscience.com/article/129863
  13. Gasmi A, Tippairote T, Mujawdiya PK, Menzel A, Lysiuk R, Shanaida M, Lenchyk L, Peana M, Bjørklund G. Traditional Chinese Medicine as the preventive and therapeutic remedy for COVID-19. Curr Med Chem. 2023 Mar 31. doi: 10.2174/0929867330666230331084126 (Scopus Citescore 8,7; IF 3.9; Q1) https://www.eurekaselect.com/article/130592
  14. Bjørklund G, Lysiuk R, Semenova Y, Lenchyk L, Dub N, Doşa MD, Hangan T. Herbal Substances with Antiviral Effects: Features and Prospects for the Treatment of Viral Diseases with Emphasis on Pro-Inflammatory Cytokines. Curr Med Chem. 2023 Jan 25. doi: 10.2174/0929867330666230125121758 (Scopus Citescore 8,7; IF 3.9; Q1) https://benthamscience.com/article/129081
  15. Ivaniuk, V. Zayachuk, R. Lysiuk, T. Kharachko, and M. Lisoviy. Physical and mechanical properties of Paulownia tomentosa(Thunb.) Steud. wood under the conditions of the Western Forest-Steppe of Ukraine. Forestry ideas, 2023, vol. 29, No 1 (65): 168–180 (Scopus Citescore 0.166, Q4😉 https://forestry-ideas.info/issues/issues_Download.php?download=484
  16. V. Yavorska, N. M. Vorobets, N. Y. Yavorska, R. V. Fafula. Screening of anticandidal activity of Vaccinium corymbosum shoots’ extracts and content of polyphenolic compounds during seasonal variation. Biol. Stud. 2023; 17(1): 3–18 • DOI:https://doi.org/10.30970/sbi.1701.699 www.http://publications.lnu.edu.ua/journals/index.php/biologyDOI:

 

в інших іноземних журналах_____2

  1. Dastyar N, Lysiuk R. Identification of the most important medicinal plants used for wound healing: An ethnobotanical study of Sistan and Baluchestan province. Journal of Biochemicals and Phytomedicine. 2023; 2(1): 16–19. doi: 10.34172/jbp.2023.4. https://jbcpm.com/Article/jbp-16
  2. Hrynovets IS, Hrynovets VS, Lysiuk RM. Research design of the release of Amizon, Decametoxine, and Chlorhexidine from the composition of dental medicinal films. Journal of Biochemicals and Phytomedicine. 2023; 2(2): 64–69. doi: 10.34172/jbp.2023.13 https://jbcpm.com/Article/jbp-17

 

в українських журналах, які включені до міжнародних наукометричних баз  –  українських фахових журналах

– (перелік ДАК)_______2

  1. Bjorklund, G., Lysiuk, R., Butnariu, M., Lenchyk, L., Sharma, V., Sharma, R., & Martins, N. (2022). Low prevalence of Сovid-19 in Laos and Cambodia: does diet play a role?. Acta Medica Leopoliensia28(1-2), 161-180. https://doi.org/10.25040/aml2022.1-2.161 https://amljournal.com/index.php/journal/article/view/279
  1. V. Yavorska, N. M. Vorobets, N. Y., Yavorska,R. V. Fafula. Antibacterial activity of extracts of Vaccinium corymbosum L. shoots. Bulletin of Problems in Biology and Medicine / Вісник проблем біології і медицини. – 2022. – 3 (166). – С. 120-128. Doi 10.29254/2077-4214-2022-3-166-120-128

 

  1. Опубліковано тез доповідей: (всього) ____29

в тому числі:

в українських виданнях____24

 

  1. Лисюк Р.М., Носуліч В.А. Розробка складу збору тромболітичної дії. Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження : матеріали V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Харків, 14 квітня 2023 р.). X. : НФаУ, 2023. [186 с]: 126-127.
  2. Чухонкіна А.С., Дармограй Р.Є. Хроматографічні методи аналізу ЛРС в ДФУ. Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження : матеріали V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Харків, 14 квітня 2023 р.). : НФаУ, 2023. [186 с]: 173.
  1. Іванюк А.П., Заячук В.Я., Лисюк Р.М. Перспективи вирощування павловнії повстистої (Рaulownia tomentosa (Thunb.) Steud.) в Україні. Основні, малопоширені і нетрадиційні види рослин – від вивчення до освоєння (сільськогосподарські і біологічні науки): Матеріали VІI Міжнародної науково-практичної конференції (у рамках VIІI наукового форуму «Науковий тиждень у Крутах – 2023», 2 березня 2023 р., с. Крути, Чернігівська обл.) / ДС «Маяк» ІОБ НААН: у 2 т. Обухів: Друкарня ФОП Гуляєва В.М., 2023. [Т. 1. 342 с]: 106-109.
  2. Грисюк М.С., Лисюк Р.М. Розробка складу збору з антигельмінтною активністю. Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали ІV Науково- практичної конференції з міжнародною участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (Київ, 20 лютого 2023 р.). Київ, 2023. [Т. 1. 260 с]: 216-219.
  3. Лавра Х. І., Шаповалова Н. В., Лисюк Р. М. Опрацювання складу фітокомпозиції для лікування пролежнів та інших ран. Теоретичні та практичні аспекти дослідження лікарських рослин : матеріали V Міжнародної науково-практичної internet-конференції (м. Харків, 23-25 листопада 2022 р.). Харків: НФаУ, 2022. [130 с.]: 77-79.
  4. Мигловець Д.М., Лисюк Р.М., Дармограй Р.Є., Бойко А.І., Цаль О.Я. Розробка складу збору гіпоглікемічної дії. Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково- практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – [205 с.] с. 123-125
  5. Рибак О.В., Шаповалова Н.В., Лисюк Р.М., Тимчук В.П. Гібіскус їстівний (Аbelmoshus esсulenеus (L) Moench.) – перспективна лікарська рослина для розробки фітопрепаратів. Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково- практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – [205 с.] с. 67
  6. Кравчук К.В., Шаповалова Н.В., Лисюк Р.М. Обґрунтування вибору рослинних компонентів збору для усунення симптомів подагри. Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково- практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – [205 с.] с. 117-118
  7. Шаповалова Н.В. Дослідження біологічно активних речовин коренів лаконосу американського.  Матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Хімія природних сполук» (Тернопіль, 27-28.10.2022). 2022: 75-77.
  8. Шаповалова Н. В. Пошук перспективних лікарських рослин противірусної дії.  Матеріали V Міжнародної  науково-практичної  internet-конференції  «Теоретичні  та  практичні  аспекти  дослідження  лікарських  рослин» (Харків, 23-25.11. 2022). 2022: 119-120.
  9. Шаповалова Н.В., Ленчко Я.І.  Сучасний стан і перспективи застосування  еруки посівної в медицині.  Матеріали  V  Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції  «Сучасні  досягнення  фармацевтичної  науки  в  створенні  та стандартизації  лікарських  засобів  і  дієтичних  добавок,  що  містять компоненти  природного  походження» (Харків, 14.04.2023).  2023: 174-175.
  10. Дармограй Р.Є, Назарук А.В.  Вітчизняні види роду рододендрон як перспективні джерела БАР . Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково- практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – [205 с.] с. 28-29
  11. Воробець Н.М., Заблоцька Т.О. Проантоціанідини пагонів лохини високорослої. Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнар участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац мед унів. Імені О.О. Богомольця: Київ,  2023 р. – Т.1. –  С.191-193.
  12.  Яворська Г.В., Воробець Н.М., Свиденко Л.В., Топільницька А.В., Божок А.В. Антибактерійна активність та вміст хлорофілів у Calamintha menthifolia Host. Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнар участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац мед унів. Імені О.О. Богомольця: Київ,  2023 р. – Т.2. –  С.270-271.
  13. Яворська Г.В., Воробець Н.М., Паску А.А., Пазур В.М. Антибактерійна активність та гідроксикоричні кислоти пухироплідника калинолистого. Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнар участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац мед унів. Імені О.О. Богомольця: Київ,  2023 р. – Т.1. –  С.268-269.
  14. Vorobets N.M., Yavorska H.M., Shchepanovych U.R., Topilnytska T.P. Photosynthetic Pigments of Stachys Palustris and Antibacterial Properties of its Ethanolic Extract on Bacillus subtilis. Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнар участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац мед унів. Імені О.О. Богомольця: Київ,  2023 р. – Т.1. –  С.124-125.
  15. Vorobets N.M., Yavorska H.V., Topilnytska A.V. Carotenoid content in Buddleja oficinalis and antibacterial activity of its extract. Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнар участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац мед унів. Імені О.О. Богомольця: Київ,  2023 р. – Т.1. –  С. 125-127.
  16. Яворська Г.В., Кузеляк Х.В., Воробець Н.М., Воронюк О.М. Антикандідозні властивості Hemerocallis fulva I Hemerocallis citrina. Матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Хімія природних сполук» 27-28 жовтня 2022 року. М.Тернопіль. С. 146-147.
  17. Воробець Н.М., Яворська Г.В., Яворська Н.Й. Перспективи використання пагонів Vaccinium corymbosum як лікарської сировини з протибактерійними властивостями. Матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Хімія природних сполук» 27-28 жовтня 2022 року. М.Тернопіль. С. 101-102.
  18. Yavorska H.V., Vorobets N.M. Stachys palustris as an edible and medicinal plant. Сучасні аспекти збереження здоров’я людини: збірник праць XVI Міжнародної міждисциплінарної наук.-практ. Конф. / За ред. Проф. Т.М. Ганича. – Ужгород: ДВНЗ «УжНУ», 2023. – 309с. P.9-11.
  19. Кузеляк Х. , Яворська Г. , Воробець Н. ВПЛИВ ЕКСТРАКТІВ КВІТОК HEMEROCALLIS FULVA НА БАКТЕРІЇ BACILLUS SUBTILIS. Молодь і поступ біології: збірник тез доповідей ХIX Міжнародної наукової конференції студентів і аспірантів (м. Львів, 26-28 квітня 2023 р.). – Львів: Галич-Прес, 2023. – 238 с. “Молодь і поступ біології”, Львів, 26–28 квітня 2023 р., С.134
  20. Pazur V. , Vorobets N. , Yavorska H. EFFECT OF EXTRACTS FROM THE LEAVES OF PHYSOCARPUS OPULIFOLIUS (L.) MAXIM. ON BACILLUS SUBTILIS. Молодь і поступ біології: збірник тез доповідей ХIX Міжнародної наукової конференції студентів і аспірантів (м. Львів, 26-28 квітня 2023 р.). – Львів: Галич-Прес, 2023. – 238 с. “Молодь і поступ біології”, Львів, 26–28 квітня 2023 р., С. 148-149.
  21.  Topilnytska А. , Kuzeliak Kh , Vorobets N., Yavorska H. EFFECT OF EXTRACTS FROM BUDDLEJA OFFICINALIS MAXIM. ON CANDIDA.  Молодь і поступ біології: збірник тез доповідей ХIX Міжнародної наукової конференції студентів і аспірантів (м. Львів, 26-28 квітня 2023 р.). – Львів: Галич-Прес, 2023. – 238 с. “Молодь і поступ біології”, Львів, 26–28 квітня 2023 р., С.155-156.
  22.  Topilnytska T. , Vorobets N., Yavorska H. EFFECT OF EXTRACTS FROM STACHYS PALUSTRIS L. ON PSEUDOMONAS FLUORESCENS. Молодь і поступ біології: збірник тез доповідей ХIX Міжнародної наукової конференції студентів і аспірантів (м. Львів, 26-28 квітня 2023 р.). – Львів: Галич-Прес, 2023. – 238 с.  “Молодь і поступ біології”, Львів, 26–28 квітня 2023 р.,  С.156-157.

 

в іноземних виданнях_______5

  1. Konieczynski P.,  Lysiuk R. Comparison of Polish and Ukrainian Medicinal Herbs based on Their Metallic Elements Content. International Conference on Environmental Chemistry and Engineering ICECE-23, Montreal, Canada, 13th July 2023. Publisher: ASAR Explore, Association for Scientific and Academic Research. [55 p.]: p.55.
  2. N.Vorobets.,  H.Yavorska. Anticandidal activity of Calamintha menthifolia Host. Essential oil. Natural Products in Drug Discovery and Development – Advances and Perspectives, 19-22 September 2023. Iasi, Romania. P. 155.
  3. N.Vorobets.,  H.Yavorska. Investigation on the allergenicity of Vaccinium corymbosum L. shoots aqueous extract. Products in Drug Discovery and Development – Advances and Perspectives, 19-22 September 2023. Iasi, Romania. P. 207.
  4. N. Vorobets, H.Yavorska. ANTIBACTERIAL PROPERTIES OF INTRODUCED BUDDLEJA OFFICINALIS MAXIM. V Slaskie Farmaceutyczne Spotkanie Naukowe. Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, 9 grudnia 2022 roku, Sosnowiec. ISBN 978-83-64968-29-7   S.41-42.
  5. N. Vorobets, H.Yavorska, L Svydenko. Antibacterial activity of Calamintha mentifolia Host. Essential oils. Planta Med. 2022; 88(15): 1530. DOI: 10.1055/s-0042-1759234

Наукові форуми, (наук.-практ. конференції, з’їзди, симпозіуми та ін.),

Кількість:

– наукових форумів без міжнародної участі (де організатором є співробітники університету) –

–  наукових форумів з міжнародною участю –

– наукових форумів, що проводились за кордоном, у яких особисто взяли участь співробітники кафедри –

  1. Впровадження наукових досягнень

нововведень_____1

Лисюк Р.М.; Дармограй Р.Є.  Морфологічні та анатомічні ознаки трави астрагалу солодколистого. – Київ: 2022, реєстр. № 65/8/22.

  1. Виступи співробітників у наукових конференціях (з’їзди, симпозіуми та ін.),

кількість:

– виступів, що підтверджені відповідними документами, які відбувались в Україні ____1

проф.Воробець Н.М. VI Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнар.участю «Хімія природних сполук» 27-28 жовтня 2022 року

– виступів, що підтверджені відповідними документами, які відбувались за кордоном_____4

проф.Воробець Н.М.

  1. Natural Products in Drug Discovery and Development – Advances and Perspectives, 19-22 September 2023. Iasi, Romania
  2. V Slaskie Farmaceutyczne Spotkanie Naukowe. Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, 9 grudnia 2022 roku, Sosnowiec.
  3. Interreg C-funded by the European Union. Форум пошуку партнерів “Довкілля” Люблін, 26-28 квітня 2023 р.
  4. OEMONOM project promotional meeting, Hradec kralove, Czech Republic, 19th June, 2023

 

 

ТЕМАТИКА ВИПУСКНИХ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ (МАГІСТЕРСЬКИХ  РОБІТ), ЯКІ РЕКОМЕНДУЮТЬСЯ ДО ВИКОНАННЯ

НА КАФЕДРІ ФАРМАКОГНОЗІЇ І БОТАНІКИ

НА 2024 – 2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Випускні  кваліфікаційні  роботи  (ВКР)  на  кафедрі  фармакогнозії  і ботаніки виконуються згідно “Положення про підготовку та захист випускної кваліфікаційної роботи за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького” (Львів, 2022) і оформляються у формі магістерської роботи. Планування ВКР проводиться на 4 році навчання, а їх  виконання  і  захист  є   складовою атестації здобувачів вищої освіти за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація». Орієнтовна  тематика  випускних  кваліфікаційних  робіт  на  кафедрі фармакогнозії і ботаніки узгоджена із темою загальнокафедральної наукової роботи на  2021-2025  р.р.:  “Дослідження різних  видів дикорослих  та культивованих рослин західного регіону України з метою одержання нових лікарських засобів”.

Вибір  конкретної  теми,  рослинних  об’єктів  і  формування  завдань  ВКР  проводиться  студентом разом  з майбутнім науковим керівником, враховуючи особисті попередні напрацювання, зацікавленість певною проблемою та можливістю підбору необхідного матеріалу. Студент має право запропонувати власну тему ВКР з обґрунтуванням її актуальності, доцільності та перспектив впровадження отриманих результатів.

 

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ТЕМАТИК ВКР ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ КЕРІВНИКІВ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ ЗА ДАНИМ НАПРЯМКОМ:

 

проф. Воробець Н.М.

  1. Підбір рослин для лікування ревматоїдного артриту та вивчення їх фармакогностичних властивостей.
  2. Підбір рослин для лікування періодонтиту та вивчення їх фармакогностичних властивостей.
  3. Підбір рослин для лікування гінгівіту та вивчення їх фармакогностичних властивостей.
  4. Вивчення фармакогностичних властивостей інтродукованих рослин.
  5. Вивчення фармакогностичних властивостей інвазивних рослин.
  6. Підбір та фармакогностичне вивчення рослин, які мають властивості знижувати масу тіла людини. Перспективи їх використання для лікування ожиріння.
  7. Підбір видів рослин та аналіз їх екстрактів з метою застосування для покращення стану волосся.
  8. Підбір та фармакогностичне дослідження рослин з протифунгальними властивостями.
  9. Підбір та фармакогностичне дослідження рослин з протимікробними властивостями для лікування захворювань ротової порожнини.
  10. Підбір та фармакогностичне інтродукованих рослин з протимікробними властивостями для лікування захворювань ротової порожнини Середземноморської флори.
  11. Підбір та фармакогностичне інтродукованих рослин з протимікробними властивостями для лікування захворювань ротової порожнини Карпатської флори.

 

доц. Шаповалова Н.В.

  1. Опрацювання складу, розробка та обґрунтування критеріїв стандартизації та фармакотерапевтичного використання лікарських рослинних зборів, лікувально-профілактичних фіточаїв, дієтичних добавок, фітозасобів.
  2. Фармакогностичне дослідження лікарських рослин України, що вміщують різні класи біологічно активних речовин.
  3. Фармакогностичне дослідження лікарських рослин з різним спектром фармакологічної дії (протизапальної, противірусної, відхаркульної, протиалергійної тощо)
  4. Сучасний стан і перспективи використання лікарських рослин, фітозасобів, дієтичних добавок на їх основі в оторинолангології, офтальмології, педіатрії, гінекології, косметології, стоматології, дерматології тощо.

 

доц. Дармограй Р.Є.

  1. ЛР і ЛРС як джерело макро- та мікроелементів.
  2. Фармакогностичне дослідження арбутинвмісних видів ЛР.
  3. Фармакогностичне вивчення рослинних обʼєктів природно-заповідного фонду західного регіону.
  4. Актуальні аспекти класифікації лікарських рослин та лікарської рослинної сировини.
  5. Вивчення БАР ЛРС, отриманних методами культури тканин лікарських рослин.
  6. БАР вищих грибів як потенційне джерело нових ЛЗ.
  7. Історичні аспекти розвитку вітчизняної фармакогнозії як науки і навчальної дисципліни.
  8. Фармакогностичне дослідження декоративних видів як джерела БАР.
  9. Фармацевтична розробка лікарських засобів рослинного походження: прикладні аспекти та перспективи.
  10. Лікарські засоби на основі лікарської рослинної сировини (номенклатура, склад, перспективи розробки і впровадження).
  11. Лікарські рослини ботанічного саду ЛНМУ імені Данила Галицького як джерело нових біологічно активних субстанцій і лікарських засобів.

 

ст. викл. Бензель І.Л.

  1. Фармакогностичне вивчення лікарських рослин, що вміщують групи БАР, а саме: флавоноїди, дубильні речовини, антраценпохідні, фенологлікозиди, кумарини, хромони, гідроксикоричні кислоти, фенолкарбонові кислоти, полісахариди, вітаміни, алкалоїди.
  2. Перспективні рослинні джерела з імуномодулюючими, протипухлинними, гепатопротекторними властивостями.
  3. Рослинні джерела індукторів інтерферону.
  4. Сучасний стан і перспективи використання фітозасобів у дерматології, офтальмології, стоматології, педіатрії та інших сферах медицини.
  5. Рослинні джерела танідів, флавоноїдів, полісахаридів, вітамінів, кардіостероїдів, алкалоїдів та інших БАР та їх використання в медицині.

 

асист. Лисюк Р.М.

32.         Фармакогностичне дослідження рослин родів Алое, Каланхое та ін., перспективних для розробки комбінованих рослинних засобів ранозагоювальної дії.

33.     Порівняльний аналіз функціональних можливостей комп’ютерних додатків для ідентифікації лікарських рослин за морфологічними ознаками.

34.     Актуальний стан досліджень у галузі доказової медицини щодо ефективності, безпечності та раціонального застосування офіцинальних рослинних субстанцій.

35.     Пошук перспективних джерел мікроелементів йод і селен у флорі України.

36.     Розробка складу та аналіз рослинних засобів для корекції метаболічних і ендокринних порушень (цукрового діабету, гіпертиреозу, гіпотиреозу й ін.).

37.     Рослинні соки: пошук та дослідження перспективних субстанцій.

38.     Продукти функціонального призначення, які містять рослинні компоненти: обґрунтування складу, розробка та аналіз.

39.     Фармакогностичне дослідження видів роду Астрагал.

40.     Фармакогностичне вивчення робінінвмісних лікарських рослин.

41.     Аналіз перспективних видів лікарської рослинної сировини нефропротекторної дії та розробка комплексних рослинних засобів на їх основі.

 

асист. Рибак О.В.

  1. Фармакогностичне дослідження майорців струнких (або будь-якого іншого виду рослини за бажанням студента).
  2. Пошук і дослідження рослинних джерел біологічно активних речовин для лікування гепатиту (або будь-якого іншого захворювання за бажанням студента).
  3. Сучасний стан використання та перспективи дослідження рослинних джерел полісахаридів (або будь-якої групи біологічно активних речовин за бажанням студента) та їх використання в медицині.
  4. Сучасний стан і перспективи використання лікарських рослин, лікарської рослинної сировини, лікарських засобів і дієтичних добавок на їх основі, що вміщують камеді.
  5. Сучасний стан і перспективи використання лікарських рослин, лікарської рослинної сировини, лікарських засобів і дієтичних добавок на їх основі, що вміщують амінокислоти.

 

асист. Врубель О.Р.

  1. Дослідження рослин, як джерел лектинів, пептидів та ферментів
  2. Дослідження перспективних видів рослин для лікування дерматологічних захворювань
  3. Фармакогностичне дослідження рослин, що вміщують жирні олії
  4. Пошук та вивчення рослин, що мають перспективу застосування у якості лікарських засобів при лікуванні метаболічних захворювань

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

ПРО СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК

КАФЕДРИ ФАРМАКОГНОЗІЇ І БОТАНІКИ

 

У студентському науковому гуртку при кафедрі фармакогнозії і ботаніки можуть займатися студенти всіх курсів спеціальності «Фармація. Промислова фармація» під керівництвом викладачів кафедри.

Тематика кафедральної науково – дослідної роботи є: «Дослідження різних видів дикорослих та культивованих рослин західного регіону України з метою одержання нових лікарських засобів».

Мета і завдання студентського наукового гуртка. Метою роботи студентського наукового гуртка є: виявлення найбільш здібних і талановитих, схильних до науково-дослідної роботи студентів; поглиблення дослідження за проблематикою наукової діяльності кафедри за участю студентів; оволодівання студентами навичок наукової роботи; залучення обдарованих студентів до науково-дослідної діяльності кафедри.

Основними завданнями студентського наукового гуртка є:

  • залучення до роботи студентів, які виявляють інтерес до науково – дослідної роботи;
  • організація науково-дослідної роботи студентів;
  • поглиблене вивчення студентами дисципліни «Фармакогнозія»;
  • опанування студентами сучасних методів фармакогностичного аналізу;
  • розвиток творчого мислення, самостійності та ініціативності у науковому пошуку;
  • підготовка студентів до участі у студентських наукових заходах вітчизняного та міжнародного рівня;
  • формування у студентів вміння представити результати досліджень у формі доповіді та друкованих праць на сучасному науковому рівні;
  • впровадження у навчальний процес кафедри результатів науково – дослідної роботи студентів.

Керівництво студентським науковим гуртком.

  • Загальне керівництво роботою студентського наукового гуртка здійснює завідувач кафедри.
  • Поточну роботу студентського наукового гуртка організовує і контролює науковий керівник, що призначається завідувачем кафедри з числа науково-педагогічних співробітників кафедри.
  • Засідання студентського наукового гуртка проводяться не рідше одного разу на місяць з обговоренням підсумків наукових робіт, реферативних повідомлень та ін.
  • Членом студентського наукового гуртка може бути будь-який студент, який хоче поглибити свої знання з предмету і набути навичок дослідницької роботи.
  • Організаційна робота студентського наукового гуртка здійснюється старостою, який обирається відкритим голосуванням на засіданні і затверджується науковим керівником гуртка.
  • На початку навчального року складається розгорнутий річний план роботи студентського наукового гуртка, який розробляється відповідно до науково-дослідної тематики кафедри.

Обов’язки старости студентського наукового гуртка:

  • Складання спільно з науковим керівником планів і звітів про роботу студентського наукового гуртка і своєчасне представлення їх до Ради студентського наукового товариства університету.
  • Систематичне проведення організаційної роботи.
  • Сприяння своєчасному виконанню плану наукових робіт членами студентського наукового гуртка.
  • Систематичне інформування Ради студентського наукового товариства університету про роботу студентського наукового гуртка.
  • Періодичний звіт про роботу на засіданнях студентського наукового гуртка і Ради студентського наукового товариства університету.
  • Забезпечення зв’язку студентського наукового гуртка з Радою студентського наукового товариства університету.
  • Представлення інтересів студентського наукового гуртка в Раді студентського наукового товариства університету.

Члени студентського наукового товариства кафедри фармакогнозії і ботаніки можуть за консультативною допомогою наукового керівника самостійно обирати тему своєї наукової роботи та напрямок досліджень, а саме:

  • Вивчення анатомічної будови лікарських рослин та встановлення макро- і мікроскопічних ознак лікарської рослинної сировини;
  • Вивчення методів вирощування лікарських рослин при інтродукції в областях західного регіону України;
  • Вивчення ресурсів лікарських рослин Львівської області і західного регіону України;
  • Вивчення хімічного складу окремих видів лікарської рослинної сировини;
  • Вивчення фармакологічної активності фітосубстанцій;
  • Розробка критеріїв стандартизації нових видів лікарської рослинної сировини, фітосубстанцій та їх удосконалення та ін.

Результати власних наукових досліджень студенти мають можливість опублікувати у періодичних фахових виданнях, а також доповідати щорічно на кафедральній та загальноуніверситетській студентських наукових конференціях нашого університету та інших науково – практичних конференціях та з’їздах студентів і молодих вчених, як в Україні, так і за кордоном, брати участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, також у міжнародних конкурсах, можуть проходити стажування в інших науково – дослідних закладах, в тому числі і за кордоном.

У студентському науковому товаристві кафедри фармакогнозії і ботаніки кожного року налічується більше 30 студентів з різних курсів. Студенти – гуртківці кафедри беруть активну участь науковій студентській конференції нашого університету, де займають призові місця і нагороджуються дипломами 1-3 ступеня, а також беруть участь у роботі позауніверситетських конференцій та щороку в on-line режимі беруть активну участь у наукових конференціях студентів та молодих вчених, результати власних досліджень оприлюднюють у вигляді статей та тез доповідей.

Крім цього, результати наукових досліджень студенти – гуртківці представляють та успішно захищають у вигляді магістерських робіт. Так, у 2021 році як етап атестації випускників фармацевтичного факультету на кафедрі студентами – гуртківцями виконано та успішно захищено 7  магістерських робіт, у 2022 році – 15 магістерських робіт, а у 2023 році – 23 магістерських робіт.

Відповідальна за роботу студентського наукового гуртка – ас. Рибак О.В.

Староста студентського наукового гуртка при кафедрі фармакогнозії і ботаніки – студ. 5 курсу Приведенець Анастасія.

 

ПЛАН

РОБОТИ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА

КАФЕДРИ ФАРМАКОГНОЗІЇ І БОТАНІКИ НА 2023 – 2024 НАВЧ. РІК

 

№ з/п Тема засідання Термін проведення
1. Організаційне засідання. Загальні збори членів гуртка Підсумки роботи за 2022 – 2023 навч. рік. Ознайомлення нових членів з тематикою НДР кафедри. Вибори старости гуртка. Обговорення та затвердження календарного плану проведення засідань студентського наукового гуртка на 2023-2024 н.р. Планування тем наукових робіт студентів-гуртківців на поточний навчальний рік. вересень
2. Заготівля зразків рослинної сировини для запланованих досліджень. вересень
3. Підготовка доповідей студентів-гуртківців до участі у 83 – ій загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon (14-15.11.23р.). Організаційне засідання наукового гуртка у формі індивідуальної роботи з членами гуртка, які братимуть участь у науковій конференції жовтень
4. Проведення наукового семінару на тему: «Основні аспекти розробки нових рослинних засобів» жовтень
5. Заготівля зразків рослинної сировини для запланованих досліджень. жовтень
6. Участь студентів – гуртківців кафедри у 83 – ій загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon (14-15.11.23р.) листопад
7. Допомога студентам у написанні студентських наукових робіт (спеціальність 226 «Фармація. Промислова фармація») протягом року
8. Проведення наукового семінару на тему: «Академічна доброчесність студентів: засади якісної освіти» грудень
9. Узгодження тем магістерських робіт з напрямками наукових досліджень членів гуртка на 2024 – 2025 навч. рік. Пошук напрямів дослідження, збір матеріалу, формулювання мети та завдань дослідження. грудень
10. Налагодження зв’язків кафедри із адміністрацією та учнями Львівського відділення Малої академії наук з метою активізації роботи з талановитими учнями середньої школи і підвищення рейтингу потенційних вступників на спеціальність «Фармація. Промислова фармація». протягом року
11. Проведення наукового семінару на тему: «Основні показники якості лікарської рослинної сировини згідно до вимог ДФУ» січень
12. Підготовка тез доповідей, статей та наукових доповідей студентів до участі у щорічних наукових конгресах, конференціях. Структура наукової статті. Коректні посилання. Принцип IMRAD (загальна стандартна структура наукових статей). Правила підготовки презентацій доповіді. січень – березень
13. Підготовка до участі студентів кафедри (магістрів) у конкурсі на кращу наукову роботу лютий
14. Підготовка студентів до участі у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях протягом року
15. Семінарське засідання «Методи хроматографічного аналізу для ідентифікації біологічно-активних речовин» березень
16. Допомога студентам в оволодінні методикою й навичками проведення самостійних наукових досліджень протягом року
17. Проведення наукового семінару на тему: «Основні аспекти переробки лікарської рослинної сировини згідно до вимог ДФУ» квітень
18. Заготівля зразків рослинної сировини для досліджень. квітень
19. Передзахист магістерських робіт, які виконують студенти 5-го курсу. Обговорення ключових аспектів захисту магістерських робіт. Особливості публічних виступів, вміння вести наукову дискусію. травень
20. Заготівля зразків рослинної сировини для досліджень. червень
21. Підведення підсумків роботи студентського наукового гуртка. Обговорення проблем і перспектив подальших наукових досліджень членів гуртка. червень

 

ТЕМАТИКА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

КАФЕДРИ ФАРМАКОГНОЗІЇ І БОТАНІКИ

ДЛЯ ВИБОРУ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТЕМИ СТУДЕНТА(ТКИ)

 

Вибір конкретної теми, рослинних об’єктів, формування мети і завдань науково – дослідної роботи здобувача(чки) вищої освіти проводиться разом з обраним науковим керівником, враховуючи особисті попередні знання, напрацювання, зацікавлення певною проблемою та можливістю підбору необхідного матеріалу.

Студент(тка) має право запропонувати власну тему з обґрунтуванням її актуальності, доцільності та перспектив впровадження отриманих результатів.

Орієнтовний перелік тематик досліджень наведено із зазначенням керівників, які працюють за даним напрямком:

 

проф. Воробець Н.М.:

  1. Підбір рослин для лікування ревматоїдного артриту та вивчення їх фармакогностичних властивостей.
  2. Підбір рослин для лікування періодонтиту та вивчення їх фармакогностичних властивостей.
  3. Підбір рослин для лікування гінгівіту та вивчення їх фармакогностичних властивостей.
  4. Вивчення фармакогностичних властивостей інтродукованих рослин.
  5. Вивчення фармакогностичних властивостей інвазивних рослин.
  6. Підбір та фармакогностичне вивчення рослин, які мають властивості знижувати масу тіла людини. Перспективи їх використання для лікування ожиріння.
  7. Підбір видів рослин та аналіз їх екстрактів з метою застосування для покращення стану волосся.
  8. Підбір та фармакогностичне дослідження рослин з протифунгальними властивостями.
  9. Підбір та фармакогностичне дослідження рослин з протимікробними властивостями для лікування захворювань ротової порожнини.
  10. Підбір та фармакогностичне інтродукованих рослин з протимікробними властивостями для лікування захворювань ротової порожнини Середземноморської флори.
  11. Підбір та фармакогностичне інтродукованих рослин з протимікробними властивостями для лікування захворювань ротової порожнини Карпатської флори.

 

доц. Шаповалова Н.В.:

  1. Опрацювання складу, розробка та обґрунтування критеріїв стандартизації та фармакотерапевтичного використання лікарських рослинних зборів, лікувально-профілактичних фіточаїв, дієтичних добавок, фітозасобів.
  2. Фармакогностичне дослідження лікарських рослин України, що вміщують різні класи біологічно активних речовин.
  3. Фармакогностичне дослідження лікарських рослин з різним спектром фармакологічної дії (протизапальної, противірусної, відхаркульної, протиалергійної тощо).
  4. Сучасний стан і перспективи використання лікарських рослин, фітозасобів, дієтичних добавок на їх основі в оторинолангології, офтальмології, педіатрії, гінекології, косметології, стоматології, дерматології тощо.

 

доц. Дармограй Р.Є.:

  1. ЛР і ЛРС як джерело макро- та мікроелементів.
  2. Фармакогностичне дослідження арбутинвмісних видів ЛР.
  3. Фармакогностичне вивчення рослинних обʼєктів природно-заповідного фонду західного регіону.
  4. Актуальні аспекти класифікації лікарських рослин та лікарської рослинної сировини.
  5. Вивчення БАР ЛРС, отриманних методами культури тканин лікарських рослин.
  6. БАР вищих грибів як потенційне джерело нових ЛЗ.
  7. Історичні аспекти розвитку вітчизняної фармакогнозії як науки і навчальної дисципліни.
  8. Фармакогностичне дослідження декоративних видів як джерела БАР.
  9. Фармацевтична розробка лікарських засобів рослинного походження: прикладні аспекти та перспективи.
  10. Лікарські засоби на основі лікарської рослинної сировини (номенклатура, склад, перспективи розробки і впровадження).
  11. Лікарські рослини ботанічного саду ЛНМУ імені Данила Галицького як джерело нових біологічно активних субстанцій і лікарських засобів.

 

ст. викл. Бензель І.Л.:

  1. Фармакогностичне вивчення лікарських рослин, що вміщують групи БАР, а саме: флавоноїди, дубильні речовини, антраценпохідні, фенологлікозиди, кумарини, хромони, гідроксикоричні кислоти, фенолкарбонові кислоти, полісахариди, вітаміни, алкалоїди.
  2. Перспективні рослинні джерела з імуномодулюючими, протипухлинними, гепатопротекторними властивостями.
  3. Рослинні джерела індукторів інтерферону.
  4. Сучасний стан і перспективи використання фітозасобів у дерматології, офтальмології, стоматології, педіатрії та інших сферах медицини.
  5. Рослинні джерела танідів, флавоноїдів, полісахаридів, вітамінів, кардіостероїдів, алкалоїдів та інших БАР та їх використання в медицині.

 

асист. Лисюк Р.М.:

32.         Фармакогностичне дослідження рослин родів Алое, Каланхое та ін., перспективних для розробки комбінованих рослинних засобів ранозагоювальної дії.

33.     Порівняльний аналіз функціональних можливостей комп’ютерних додатків для ідентифікації лікарських рослин за морфологічними ознаками.

34.     Актуальний стан досліджень у галузі доказової медицини щодо ефективності, безпечності та раціонального застосування офіцинальних рослинних субстанцій.

35.     Пошук перспективних джерел мікроелементів йод і селен у флорі України.

36.     Розробка складу та аналіз рослинних засобів для корекції метаболічних і ендокринних порушень (цукрового діабету, гіпертиреозу, гіпотиреозу й ін.).

37.     Рослинні соки: пошук та дослідження перспективних субстанцій.

38.     Продукти функціонального призначення, які містять рослинні компоненти: обґрунтування складу, розробка та аналіз.

39.     Фармакогностичне дослідження видів роду Астрагал.

40.     Фармакогностичне вивчення робінінвмісних лікарських рослин.

41.     Аналіз перспективних видів лікарської рослинної сировини нефропротекторної дії та розробка комплексних рослинних засобів на їх основі.

 

асист. Рибак О.В.:

  1. Фармакогностичне дослідження рослин родини айстрових (деякі види рослин).
  2. Фармакогностичне дослідження рослин родини розових (деякі види рослин).
  3. Фармакогностичне дослідження рослин родини мальвових.
  4. Фармакогностичне дослідження майорців струнких (або будь-якого іншого виду рослини за бажанням студента).
  5. Пошук і дослідження рослинних джерел біологічно активних речовин для лікування гепатиту (або будь-якого іншого захворювання за бажанням студента).
  6. Сучасний стан використання та перспективи дослідження рослинних джерел полісахаридів (або будь-якої групи біологічно активних речовин за бажанням студента) та їх використання в медицині.
  7. Сучасний стан і перспективи використання лікарських рослин, лікарської рослинної сировини, лікарських засобів і дієтичних добавок на їх основі, що вміщують камеді (або будь-якої групи біологічно активних речовин за бажанням студента).
  8. Сучасний стан і перспективи використання лікарських рослин, лікарської рослинної сировини, лікарських засобів і дієтичних добавок на їх основі, що вміщують амінокислоти (або будь-якої групи біологічно активних речовин за бажанням студента).
  9. Сучасний стан і перспективи використання продуктів бджільництва.

 

асист. Врубель О.Р.:

  1. Дослідження рослин, як джерел лектинів, пептидів та ферментів.
  2. Дослідження перспективних видів рослин для лікування дерматологічних захворювань.
  3. Фармакогностичне дослідження рослин, що вміщують жирні олії.
  4. Пошук та вивчення рослин, що мають перспективу застосування у якості лікарських засобів при лікуванні метаболічних захворювань.

 

СПИСОК НАУКОВИХ ПРАЦЬ ТА УЧАСТЬ У НАУКОВИХ ЗАХОДАХ

СТУДЕНТІВ-ГУРТКІВЦІВ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА

КАФЕДРИ ФАРМАКОГНОЗІЇ І БОТАНІКИ ЗА 2019 – 2023 р.р.

 

  1. Кожан Марія – усна доповідь на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р.диплом І ступеня, (Кожан Марія Перспективи медичного застосування видів роду Каланхое // LYSICon: матеріали 83-ї Загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених (м. Львів, 14-15 листопада 2023р.). – Львів: ЛНМУ ім.Данила Галицького, 2023. – С.89-90) – керівник ас.Лисюк Р.М.
  2. Приведенець Анастасія – усна доповідь на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р.диплом І ступеня, (Приведенець Анастасія Сучасний стан вивчення видів роду Алое, які застосовуються у медичній практиці // LYSICon: матеріали 83-ї Загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених (м. Львів, 14-15 листопада 2023р.) . – Львів: ЛНМУ ім.Данила Галицького, 2023. – С.91-92),  керівник ас.Лисюк Р.М.
  3. Телепчук Уляна, Крайник Андріана – 2 стендових доповіді на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р. – диплом І ступеня (Телепчук Уляна, Крайник Андріана Дослідження перспективних видів рослин для застосування в дерматології // LYSICon: матеріали 83-ї Загальноуніверситетської наукової конференції  студентів та молодих вчених (м. Львів, 14-15 листопада 2023р.). – Львів: ЛНМУ ім.Данила Галицького, 2023. – С.94-95),   керівник ас.Врубель О.Р.
  4. Пец Діана, Москалевська Лілія – 2 стендових доповіді на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р.- диплом ІІ ступеня (Пец Діана, Москалевська Лілія Дослідження перспективних лікарських рослин для лікування пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу та резистентністю до інсуліну// LYSICon: матеріали 83-ї Загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених (м. Львів, 14-15 листопада 2023р.). – Львів: ЛНМУ ім.Данила Галицького, 2023. – С.95-96),  керівник ас.Врубель О.Р.
  5. Давидюк Марія усна доповідь на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р.диплом ІІ ступеня (Давидюк Марія Фітохімічний скринінг листків та суцвіть Buddleja officinalis Maxim.// LYSICon: матеріали 83-ї Загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених (м. Львів, 14-15 листопада 2023р.). – Львів: ЛНМУ ім.Данила Галицького, 2023. – С.100), керівник проф.Воробець Н.М.
  6. Задерей Дана – стендова доповідь на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р.диплом ІІІ ступеня, (Задерей Дана Морфолого-анатомічна характеристика Galinsoga parviflora Cav. з околиць Львова / LYSICon: матеріали 83-ї Загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених (м. Львів, 14-15 листопада 2023р.). – Львів: ЛНМУ ім.Данила Галицького, 2023. – С.100-101), керівник проф.Воробець Н.М.
  7. Баланюк Ліна Види роду Пеларгонія як перспективні джерела нових лікарських засобів — стендова доповідь на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р., керівник доц.Дармограй Р.Є.
  8. Кобілінська Марʼяна Potential contamination of medical plants as a result of environmental pollution during the war – усна доповідь на 83 загальноуніверситетській студентській науковій конференції 83LYSICon 14-15.11.23р., керівник проф.Воробець Н.М.
  9. Носуліч В.А. (Лисюк Р.М., Носуліч В.А. Розробка складу збору тромболітичної дії // Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження: матеріали V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Харків, 14 квітня 2023 р.). X. : НФаУ, 2023.- С. 126-127), керівник ас.Лисюк Р.М.
  10. Чухонкіна А.С. (Чухонкіна А.С., Дармограй Р.Є. Хроматографічні методи аналізу ЛРС в ДФУ // Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження : матеріали V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Харків, 14 квітня 2023 р.). X.: НФаУ, 2023.- С.173), керівник доц.Дармограй Р.Є.
  11. Грисюк М.С. (Грисюк М.С., Лисюк Р.М. Розробка складу збору з антигельмінтною активністю // Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали ІV Науково- практичної конференції з міжнародною участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (Київ, 20 лютого 2023 р.). Київ, 2023. – С. 216-219), керівник ас.Лисюк Р.М.
  12. Мигловець Д.М. – онлайн-доповідь на VІ Всеукраїнської науково- практичної конференції з міжнародною участю “Хімія природних сполук” (Мигловець Д.М.,Лисюк Р.М., Дармограй Р.Є., Бойко А.І., Цаль О.Я. Розробка складу збору гіпоглікемічної дії // Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково- практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – С.123-125), керівник ас.Лисюк Р.М.
  13. Кравчук К.В. – онлайн-доповідь на VІ Всеукраїнської науково- практичної конференції з міжнародною участю “Хімія природних сполук” (Кравчук К.В., Шаповалова Н.В., Лисюк Р.М. Обґрунтування вибору рослинних компонентів збору для усунення симптомів подагри // Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – С. 117-118) — керівник доц.Шаповалова Н.В.
  14. Воронюк О.М. (Яворська Г.В., Воробець Н.М., Кузеляк Х.B., Воронюк О.М. Антикандідозні властивості Hemerocallis fulva L. i Hemerocallis citrina // Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – С. 146-147), керівник проф.Воробець Н,М.
  15. Тимчук В.П. (Рибак О.В., Шаповалова Н.В., Лисюк Р.М., Тимчук В.П. Гібіскус їстівний (Аbelmoshus eseulenbus (L) Moench.) – перспективна лікарська рослина для розробки фітопрепаратів. // Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – С. 67), керівник ас.Рибак О.В., доц.Шаповалова Н.В.
  16. Назарук А.В. (Дармограй Р.Є, Назарук А.В. Вітчизняні види роду Рододендрон як перспективні джерела важливих БАР. // Хімія природних сполук: матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 27-28 жовтня 2022 р.). – Тернопіль: ТНМУ, 2022. – С. 28-29), керівник доц.Дармограй Р.Є.
  17. Лавра Х. І (Лавра Х. І., Шаповалова Н. В., Лисюк Р. М. Опрацювання складу фітокомпозиції для лікування пролежнів та інших ран // Теоретичні та практичні аспекти дослідження лікарських рослин: матеріали V Міжнародної науково-практичної internet-конференції (м. Харків, 23-25 листопада 2022 р.). Харків: НФаУ, 2022. – С.77-79), керівник ас.Лисюк Р.М., доц.Шаповалова Н.В.
  18. Ленчко Я.І. (Шаповалова Н.В., Ленчко Я.І. Сучасний стан і перспективи застосування еруки посівної в медицині // Матеріали V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження» (Харків, 14.04.2023). – С.174-175), керівник доц.Шаповалова Н.В.
  19. Заблоцька Т.О. (Воробець Н.М., Заблоцька Т.О. Проантоціанідини пагонів лохини високорослої // Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнаручастю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац. мед. унів. Імені О.О. Богомольця: Київ, 2023 р. – Т.1. – С.191-193), керівник проф.Воробець Н,М.
  20. Божок А.В. (Яворська Г.В., Воробець Н.М., Свиденко Л.В., Топільницька А.В., Божок А.В. Антибактерійна активність та вміст хлорофілів у Calamintha menthifolia Host. // Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнар участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац мед унів. Імені О.О. Богомольця: Київ,  2023 р. – Т.2. – С.270-271), керівник проф.Воробець Н,М..
  21. Паску А.А. (Яворська Г.В., Воробець Н.М., Паску А.А., Пазур В.М. Антибактерійна активність та гідроксикоричні кислоти пухироплідника калинолистого // Planta+. Наука, практика та освіта: матеріали IV Науково-практичної конференції з міжнар участю, до 20-річчя кафедри фармакогнозії та ботаніки Нац мед унів. Імені О.О. Богомольця: Київ, 2023 р. – Т.1. –  С.268-269), керівник проф.Воробець Н,М.
  22. Стрельченко І.С. (Стрельченко І.С., Лисюк Р.М., Рибак О.В. Обгрунтування вибору компонентів лікарського збору імуномодулюючої дії // PLANTA+. НАУКА, ПРАКТИКА ТА ОСВІТА: матеріали ІІІ Науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 180-річчю Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (Київ, 18 лютого 2022 р.).– Київ, 2022. Т. 2. – С. 220 – 222), керівник ас.Лисюк Р.М.
  23. Abanoub Eshak Elkomos Shenouda Eshak (Lysiuk Roman, Abanoub Eshak Elkomos Shenouda Eshak. Detoxifying herbal formulation: justification of ingredients and development of the composition // «Фітофармакологія нирок, печінки та обміну речовин »: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (19-20 травня 2022 року) – Х.: НФаУ, 2022. – С.52-58), керівник ас.Лисюк Р.М.
  24. Мусій Т. М., Лисюк О. М. (Лисюк Р. М., Мусій Т. М., Антонів О. І., Гойсак Н. Р., Лисюк О. М. Вивчення взаємозв’язку між хімічною структурою і фармакологічною дією флавоноїдів як критерію для розробки лікарських засобів // Від експериментальної та клінічної патофізіології до досягнень сучасної медицини і фармації : тези доповідей ІV науково-практичної конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю (19 травня 2022 р.). – Х. : Вид-во НФаУ, 2022. – С. 213-217), керівник ас.Лисюк Р.М.
  25. Гриценюк К.М. (Гриценюк К.М., Лисюк Р.М. Розробка, обгрунтування складу та аналіз лікарського збору для зміцнення волосся // Від експериментальної та клінічної патофізіології до досягнень сучасної медицини і фармації: тези доповідей ІV науково-практичної конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю (19 травня 2022 р.). – Х.: Вид-во НФаУ, 2022. – С. 129-132), керівник ас.Лисюк Р.М.
  26. Лисюк О.М. (Горбенко Н.Є., Лисюк Р.М., Заячук В.Я., Геник Я.В., Лисюк О.М. Види роду Ліквідамбар (Liquidambar L.) флори України як цінні інтродуценти – актуальний стан та перспективи використання // Основні, малопоширені і нетрадиційні види рослин – від вивчення до освоєння (сільськогосподарські і біологічні науки): Матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції (у рамках VII наукового форуму «Науковий тиждень у Крутах – 2022», 3 березня 2022 р., с. Крути, Чернігівська обл.) / ДС «Маяк» ІОБ НААН: у 2 т. Обухів: Друкарня ФОП Гуляєва В.М., 2022. -Т. 2. -С.122-127), керівник ас.Лисюк Р.М.
  27. Давидюк М., Баран О. (Давидюк М., Баран О. Анатомічна будова вегетативних органів Hemerocallis fulva L. // LYSICon 82 – 82nd Lviv Young Scientists International Conference. – Львів 2021. – C. 26-27) – дві доповіді – 3тє місце за доповідь, керівник проф.Воробець Н,М.
  1. Пастух Я., Морозюк К. (Пастух Я., Морозюк К. Макро- і мікроскопічне дослідження листків Buddleja officinalis (Scrophulariaceae) // LYSICon 82 – 82nd Lviv Young Scientists International Conference. – Львів 2021. – C. 34-35) – дві доповіді, керівник проф.Воробець Н,М.
  2. Nouasse Amina, Lysiuk O. (Lysiuk R., Nouasse Amina, Lysiuk O., Tsal O., Antoniv O., Hoisak N. Corroboration on ingredients of herbal composition for amelioration of menopausal complications // «Ліки – людині. Сучасні проблеми фармакотерапії та призначення лікарських засобів»: матеріали V Міжнар. наук.-практ. конф. (11-12 березня 2021 року). Х. : НФаУ, 2021. С. 85-86), керівник ас.Лисюк Р.М.
  3. Nouasse A., Lysiuk O. (Lysiuk R., Nouasse A., Tsal O., Antoniv O., Hoisak N., Lysiuk O. The search by PASS analysis of active plant principles for menopause symptom relief // PLANTA+. Наука, практика та освіта: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Київ, 19 лютого 2021 р.). Київ, Паливода А. В., 2021. – C. 266-269), керівник ас.Лисюк Р.М.
  4. Лисюк О. М. (Лисюк О. М., Заячук В. Я., Погрібний О. О, Лисюк Р. М. Таксономічна, еколого-біологічна і хоролого-ресурсна характеристика видів роду Форзиція (Forsythia Vahl) // Збірник матеріалів науково-практичної конференції з міжнародною участю «YOUNG SCIENCE0» (м. Київ, 20 листопада 2020 року). – C. 71 – 73), керівник ас.Лисюк Р.М.
  5. Sabet Mohamed Ashraf. (Lysiuk Roman M., Sabet Mohamed Ashraf. Substantiation on choice of ingredients for herbal collection of radioprotective action // Від експериментальної та клінічної патофізіології до досягнень сучасної медицини і фармації : тези доповідей ІІ Науково-практичної конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю (15 травня 2020 р.). – Х. : Вид-во НФаУ, 2020. – С.17), керівник ас.Лисюк Р.М.
  6. Malak Arbid (Lysiuk R.M., Malak Arbid. Comparative analysis of Amaranthus species grown in Lebanon and Ukraine // Сучасні напрямки удосконалення фармацевтичного забезпечення населення: від розробки до використання лікарських засобів природного і синтетичного походження: матеріали науково-практичної дистанційної міжнародної конференції, м. Івано-Франківськ, 19-20 травня 2020 р. / редкол.: М. М. Рожко, І. О Федяк, Л. М. Гаврищук та ін. – Івано-Франківськ: ІФНМУ, 2020. – С. 186), керівник ас.Лисюк Р.М.
  7. Лещишин М.M. (Лисюк Р.М., Дармограй Р.Є., Лещишин М.M. Інтродукційне та фітохімічне вивчення астрагалу козлятникоподібного // Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження: матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (11 березня 2020 р., м. Харків). – X.: НФаУ, 2020. – С. 88-89), керівник ас.Лисюк Р.М.
  8. Кужель І.В. (Лисюк Р.М., Заячук В.Я., Сопушинський І.М., Мандзюк Р.І, Кужель І.В. Евкомія в’язолиста (Eucommia ulmoides Oliv.) як перспективне джерело рослинних субстанцій // Сучасні досягнення фармацевтичної науки в створенні та стандартизації лікарських засобів і дієтичних добавок, що містять компоненти природного походження: матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (11 березня 2020 р., м. Харків). – X.: НФаУ, 2020. – С. 90-91), керівник ас.Лисюк Р.М.
  9. Sabet Mohamed Ashraf Kamal (Sabet Mohamed Ashraf Kamal, Lysiuk R. Prediction of radioprotective potential of natural polyphenols as an important tool for development of phytopharmaceuticals. // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «YOUNG SCIENCE 2.0» (м. Київ, 19 лютого 2020 року). – K., 2020. – С. 94-95), керівник ас.Лисюк Р.М.
  10. Arbid Malak (Arbid Malak, Lysiuk R. Amaranthaceae species as promising sources of herbal drugs. //Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «YOUNG SCIENCE 2.0» (м. Київ, 19 лютого 2020 року). – K., 2020. –С.89-90), керівник ас.Лисюк Р.М.
  11. Штойко В.І. (Лисюк Р.М., Антахович І.П., Штойко В.І. Терапевтичний потенціал та перспективи розширення застосування трави іван-чаю. // PLANTA+. Досягнення та перспективи: матеріали Міжнародної науково – практичної конференції, присвяченої пам’яті доктора хімічних наук, професора Ніни Павлівни Максютіної (до 95-річчя від дня народження) (Київ, 20–21 лютого К. : ПАЛИВОДА А. В., 2020. – С. 110-112), керівник ас.Лисюк Р.М.
  12. Савінова Л.І. Вивчення морфолого-анатомічної будови листка оману верболистого / Л.І. Савінова, О.В. Рибак // Інновації в медицині та фармації: тези доповідей 89-ї науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю (Україна, Івано-Франківськ, 2020 р.). – Івано-Франківськ: ІФНМУ, 2020. – С. 199-200. –  керівник ас. Рибак О.В.
  13. Біксей М.Е. Вивчення можливостей вирощування розмарину лікарського в умовах західного регіону України / М.Е. Біксей, О.В. Рибак // Інновації в медицині та фармації: тези доповідей 89-ї науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю (Україна, Івано-Франківськ, 2020 р.). – Івано-Франківськ: ІФНМУ, 2020. – С. 234. – керівник ас. Рибак О.В.
  14. Домальчук Ю. Охорона рідкісних лікарських рослин на території національного природного парку «Прип’ять-Стохід» / Ю. Домальчук, О. Рибак // Інновації в медицині та фармації: тези доповідей 89-ї науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю (Україна, Івано-Франківськ, 2020 р.). – Івано-Франківськ: ІФНМУ, 2020. – С. 234. – керівник ас. Рибак О.В.
  15. Галюк А. Сучасний стан та перспективи збереження лікарських рослин Подільских Товтр / А. Галюк, О. Рибак // Інновації в медицині та фармації: тези доповідей 89-ї науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю (Україна, Івано-Франківськ, 2020 р.). – Івано-Франківськ: ІФНМУ, 2020. – С. 235. – керівник ас. Рибак О.В.
  16. Сенюк Ю.В. Вивчення морфолого-анатомічної будови плодів бузини / Ю.В. Сенюк, О.В. Рибак // Перспективні напрямки наукових досліджень лікарських та ефіроолійних культур: матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених (Березоточа, 25 березня 2020 року) / ДСЛР ІАП НААН – Лубни: Комунальне видавництво «Лубни», 2020 – C. 254-255. – керівник ас. Рибак О.В.
  17. Ципук У.О. Вивчення морфолого-анатомічної будови листка анемони дібровної / У.О. Ципук, О.В. Рибак // Перспективні напрямки наукових досліджень лікарських та ефіроолійних культур: матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених (Березоточа, 25 березня 2020 року) / ДСЛР ІАП НААН – Лубни: Комунальне видавництво «Лубни», 2020 – C. 266-268. – керівник ас. Рибак О.В.
  18. Ткач У.-М. Р. Вивчення перспективи вирощування видів роду Лаванда в Україні / У.-М. Р. Ткач, О.В. Рибак // Перспективні напрямки наукових досліджень лікарських та ефіроолійних культур: матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених (Березоточа, 25 березня 2020 року) / ДСЛР ІАП НААН – Лубни: Комунальне видавництво «Лубни», 2020 – C. 76-78. – керівник ас. Рибак О.В.
  19. Квачан А.В. (Лисюк Р.М., Антонів О.І., Квачан А.В. Пошук перспективних рослинних джерел антигіпоксантної дії // Тези доповідей 88-ї науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю «Інновації в медицині», 28-30 березня 2019 р., м. Івано-Франківськ. – С.97), керівник ас.Лисюк Р.М.
  20. Долик Н. М. (Лисюк Р. М., Сметаніна К. І., Долик Н. М. Перспективи використання насіння кропиви дводомної як нового виду ЛРС // Хімія природних сполук: матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (м. Тернопіль, 30-31 травня 2019 р.). – Тернопіль: ТДМУ, 2019. – С. 43-44), керівник ас.Лисюк Р.М.
  21. Коваль Ірина (Коваль Ірина Листя ліщини звичайної як перспективна рослинна субстанція // Матеріали 80-ї загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених – Львів 2019. – C. 286-287) – усна доповідь, керівник ас.Лисюк Р.М.
  22. Маслій Наталія (Маслій Наталія Гібриди лаванди – фармакогностичне дослідження, перспективи застосування // Матеріали 80-ї загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених – Львів 2019. – C. 288-289) – усна доповідь, керівник проф.Воробець Н,М.
  23. Попович Вікторія (Попович Вікторія Кількісне визначення мікроелементів у листі гінкго білоба та ресурсний потенціал в Україні // Матеріали 80-ї загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених – Львів 2019. – C. 290-291) – усна доповідь, керівник  ас.Лисюк Р.М.
  24. Роман Василь (Роман Василь Лохина болотна як лікарська рослина: хімічний склад, сировинні ресурси, перспективи використання // Матеріали 80-ї загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених – Львів 2019. – C. 291-292) – усна доповідь, керівник доц.Дармограй Р.Є.
  25. Сьома Юрій (Сьома Юрій Визначення вмісту водорозчинних біологічно активних речовин у сировині деяких видів рослин роду Sedum L. // Матеріали 80-ї загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених – Львів 2019. – C. 294-295) – усна доповідь, керівник проф.Воробець Н,М.
  26. Трощенко Ольга (Трощенко Ольга Маклея серцевидна як перспективне джерело антимікробних лікарських засобів // Матеріали 80-ї загальноуніверситетської наукової конференції студентів та молодих вчених – Львів 2019. – C. 295-296) – усна доповідь, керівник доц.Дармограй Р.Є.

 

 

СПИСОК ЧЛЕНІВ

СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА

КАФЕДРИ ФАРМАКОГНОЗІЇ І БОТАНІКИ

 

ПІП студента (тки) Курс, факультет Науковий керівник
     
Вершак Діана Тарасівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Войтишин Вікторія Володимирівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.М.
Гелій Віталія Вікторівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ст. викл. Бензель І.Л.
Гілюк Вікторія Вікторівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.М.
Гущін Анна Юріївна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

проф. Воробець Н.М.
Давидюк Марія Вікторівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

проф. Воробець Н.М.
Дмитришин Олена Романівна 4 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Задерей Дана Михайлівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

проф. Воробець Н.М.
Запотічна Василина Іванівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Калініченко Валерія Олегівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Кобилінська Роксолана Володимирівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

проф. Воробець Н.М.
Кожан Марія Богданівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.М.
Крайник Андріана Юріївна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Врубель О.Р.
Кулакевич Аліна Володимирівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Дармограй Р.Є.
Левкович Христина Андріївна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Дармограй Р.Є.
Лисюк Ольга Миколаївна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.М.

 

Мартинів Юлія Ігорівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

проф. Воробець Н.М.
Мацько Христина Іванівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.М.
Мішаткіна Андріана Михайлівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Москалевська Лілія Іванівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Врубель О.Р.
Мханна Мохамад 5 к. фарм. фак.

іноз. студентів

ас. Лисюк Р.М.
Нагайчук Надія Юріївна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Дармограй Р.Є.
Німців Анастасія Петрівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Новіченко Іванна Володимирівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Дармограй Р.Є.
Павлюк Катерина Володимирівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В.
Пацкан Анна Владиславівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В.
Перпета Мар’яна Миколаївна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В.
Пец Діана Андріївна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Врубель О.Р.
Поворозник Андріана Ростиславівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В.
Помірко Тетяна Ігорівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Пона Денис Ігорович 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Попович Дарина Степанівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Дармограй Р.Є.
Приведенець Анастасія Вікторівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.Є.
Прокоп’юк Уляна Василівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

проф. Воробець Н.М.
Раух Анастасія Сергіївна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.Є.
Рахімова Айша Сайваліївна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Семенюк Галина Михайлівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В.
Синишин Марія Тарасівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В.
Сміх Діана Богданівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В
Тарнавська Ольга Михайлівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Лисюк Р.Є.
Телепчук Уляна Петрівна 5 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Врубель О.Р.
Шевчук Наталія Михайлівна 4 к. фарм. фак.

ден. форм. навч.

ас. Рибак О.В.
Якимів Марія-Марта Олегівна 5 к. фарм. фак.

заоч. форм. навч.

доц. Шаповалова Н.В.

 

 

Міжнародне співробітництво

  • Рада з питань нутріціології та медицини довкілля (Council for Nutritional and Environmental Medicine, CONEM), Норвегія
  • Гданський медичний університет (аналіз вмісту макро- і мікроелементів, флавоноїдів у ЛРС)
  • Гданський університет (аналіз вмісту радіонуклідів)
  • Інститут Хімії Університету Сілезії, м.Катовіце, Польща (аналіз лікарських рослин за допомогою тонкошарової хроматографії (ТШХ) і газової хроматографії/мас-спектрометрії (ГХ/МС)
  • Інститут хімії рослинних сполук імені акад. С.Ю. Юнусова АН Республіки Узбекистан (дослідження тритерпенових сапонінів у ЛРС)
  • Ташкентський фармацевтичний інститут (дослідження ефірних олій та ефірно-олійної сировини)

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  1. Призначити відповідальною за виховну роботу на кафедрі у 2023-2024н.р. канд.фарм.наук, асистента Врубель О.Р.
  2. Призначити кураторами з виховної роботи академічних груп 1-го курсу фармацевтичного факультету у 2023-2024 н.р.:

5 гр. – доц.Дармограй Р.Є.

6 гр. – ас.Рибак О.В.

7 гр. – ас. Врубель О.Р.

Завідувач кафедри

фармакогнозії і ботаніки

ЛНМУ імені Данила Галицького

 

 

доц.  Шаповалова Н.В.

 

 

Тематичний план виховної роботи

кафедри фармакогнозії і ботаніки

зі студентами 5-7 – ї академічних груп

І курсу фармацевтичного факультету

на 2023-2024 н.р.

 

 

Назва заходу Термін виконання
1. День фармацевтичного працівника. Історія та виклики сучасності у професійній діяльності. Знайомство та обговорення побажань та бачення виховного процесу Вересень
2. День захисників та захисниць та день козатства Жовтень
3. День пам’яті жертв голодомору. Акція “Запали свічку пам’яті”. Поведінка у пам’ятні дні Листопад
4. Планування в особистій та професійній діяльності. Тренди та консервативні способи підвищення продуктивності та ефективності. Обговорення джерел інформації Грудень
5. Дозвілля. Важливість комунікації. Роль ігор у житті; види сучасних настільних ігор для розвитку комунікації Січень
6. Театр- культурний архаїзм чи необхідний вид мистецтва у сучасному світі. Види театрів, відвідування театральної вистави та обговорення вражень Лютий
7. День здоров’я. Обговорення сучасних підходів до збереження здоров’я, здоровий спосіб життя, небезпечні тенденції та «мода» у сфері збереження здоров’я Березень
8. Львів- місто культури, освіти, архітектури, фестивалів. Обговорення життя міста і можливостей, які воно відкриває Квітень
9. День вишиванки. Обговорення ролі вишиванки та інших символів національної ідентичності Травень

Завідувач кафедри

фармакогнозії і ботаніки                                                                              доц. Шаповалова Н.В.

 

З В І Т

з виховної роботи кафедри фармакогнозії і ботаніки

Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького

за 2022-2023 н.р.

 

За звітний період виховна робота  проводилась  викладачами кафедри  зі студентами 6-9 академічних груп протягом їх навчання на 5 курсі фармацевтичного факультету.

Наставники груп:    доц. Р.Є. Дармограй,         доц. О.М.Черпак, ас. Р.М. Лисюк та ас. О.В. Рибак проводили зустрічі зі студентами згідно календарно-тематичного плану з виховної роботи. Тематика зустрічей була присвячена видатним подіям України, визначним історичним і політичним діячам, діячам культури і мистецтва.  Обговорювались актуальні проблеми сьогодення молоді, а також життя і побут студентів.

Протягом навчального року куратори груп працювали над національно-патріотичним вихованням молоді, дотримання ними традицій, уміння пам’ятати та аналізувати видатні історичні події та постаті.

За звітний період  в плані виховної роботи студентів були проведені наступні заходи, зокрема:

– провели зустріч з нагоди проголошення Акту незалежності України, де наставники приділили   особливу увагу згуртованості, мужності, єдності українського народу і нації, розуміння  важливості побудови незалежної демократичної держави;

– 14 жовтня 2022 р. до Дня  захисника України  і річниці створення УПА, провели обговорення на тему «Сила нескорених», де відзначили стійкість  духу  і відвагу наших військових, що передається молодим поколінням воїнів – майбутнім захисникам Вітчизни;

– вшановували пам’ять жертв  голодомору та політичних репресій в Україні. Підтримали  Всеукраїнську акцію «Засвіти свічку»;

– проводили дискусію на тему державності та єдності присвячену річниці створення ЗУНР та соборності Української держави.

 

Відповідальна за виховну

роботу кафедри, асистент                                            Врубель О.Р.

Завідувач кафедри

фармакогнозії

і ботаніки, доцент                                                        Шаповалова Н.В.

Соціальні мережі