Спеціальність 222 “Медицина” (галузь знань 22 “Охорона здоров’я”)

 

Профіль освітньої програми зі спеціальності 222 “Медицина”
Повна назва закладу вищої освіти та структурних підрозділів, у яких здійснюється навчання Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького
  • Медичний факультет № 1
  • Медичний факультет № 2
  • Факультет іноземних студентів
Рівень вищої освіти Другий (магістерський) рівень
Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналу Ступінь освіти – Магістр Кваліфікація освітня – Магістр медицини Кваліфікація професійна – Лікар Кваліфікація в дипломі – Магістр, Лікар
Галузь знань 22 Охорона здоров’я
Спеціальність 222 Медицина
Форма навчання Підготовка здійснюється лише за денною формою навчання
Освітня кваліфікація Магістр медицини
Кваліфікація в дипломі
  • Ступінь вищої освіти − магістр
  • Спеціальність – 222 Медицина
  • Професійна кваліфікація – лікар
Офіційна назва освітньої програми Освітньо-професійна програма «Медицина»
Тип диплому та обсяг освітньої програми Диплом магістра, одиничний, 360 кредитів ЄКТС, термін навчання 5 років 10 місяців
Наявність акредитації - Рішення Акредитаційної комісії МОН України від 28.05.2015, протокол №116 (наказ МОН України від 10.06.2015 № 1415л) - Сертифікат про акредитацію, серія НД №1497024, дата видачі 09.11.2017 - Термін дії сертифіката до 1 липня 2025 р.
Цикл/рівень НРК України – 7 рівень, FQ-EHEA – другий цикл, ЕQF-LLL – 7 рівень
Передумови Особа має право здобувати ступінь магістра на основі повної загальної середньої освіти за умови успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти/ національного мультипредметного тесту. Особа має право здобувати ступінь магістра на основі ступеня бакалавра, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста зі спеціальності 223 Медсестринство за результатами  зовнішнього незалежного оцінювання та за умови успішного складання вступних фахових випробувань. Умови вступу визначаються Правилами прийому до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
Мова(и) викладання Українська, англійська
Термін дії освітньої програми 01 вересня 2024 р. – 30 червня 2030 р.
Інтернет-адреса постійного розміщення опису освітньої програми http://new.meduniv.lviv.ua/osvitni-programy/

Формування здатності майбутніх лікарів вирішувати складні задачі та проблеми з медицини у галузі охорони здоров’я і у процесі навчання, що характеризуються невизначеністю умов і вимог та потребують застосування набутих компетентностей для вирішення типових задач діяльності лікаря, сфера застосування яких передбачена переліками синдромів та симптомів, захворювань, невідкладних станів, лабораторних та інструментальних досліджень, медичних маніпуляцій, проблем громадського здоров’я, а також виконувати професійну діяльність лікаря, здатного продовжувати навчання з високим ступенем особистісно-професійного саморозвитку.

Предметна область (галузь знань, спеціальність, спеціалізація)

Галузь знань – 22 Охорона здоров’я Спеціальність – 222 Медицина Зміст предметної області: знання гуманітарних (3,7%), фундаментальних (27,8%) та клінічних наук (68,5%) з питань охорони здоров’я населення, профілактики, діагностики та лікування хвороб людини на індивідуальному, родинному та популяційному рівні, що потрібні для здійснення професійної діяльності лікаря. Об’єкт вивчення та/або діяльності: профілактика, діагностика (включаючи ранні втручання) та лікування хвороб людини, вплив проблем зі здоров’ям на індивідуальному, родинному та популяційному рівнях, медична реабілітація, підтримка індивідуального та популяційного здоров’я. Цілі навчання: здобуття здатності розв’язувати задачі та проблеми будь-якого рівня складності у сфері медицини, у тому числі дослідницького, наукового та інноваційного характеру та здатності продовжувати особисте професійне навчання з високим ступенем автономії. Теоретичний зміст предметної області: теорії і концепції, стратегія і практика профілактики, діагностики (включаючи ранні втручання), лікування та реабілітації людини на індивідуальному, родинному, популяційному рівнях. Методи, методики та технології: увесь спектр клінічних, лабораторних, інструментальних методів симптоматичної, синдромологічної та нозологічної діагностики та диференційної діагностики; сучасні технології лікування та профілактики хвороб з врахуванням досягнень доказової медицини; інноваційні ефективні методи управління та організації роботи у галузі охорони здоров’я. Інструменти та обладнання: сукупність сучасних лабораторно-інструментальних, діагностичних та лікувальні інструментів, пристроїв та приладів для здійснення ефективної професійної діяльності лікаря.

Академічні права

 

Набуття додаткових кваліфікацій та лікарських спеціалізацій в системі освіти дорослих. Здобуття освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

Орієнтація освітньої програми

Освітньо-професійна програма професійно орієнтована на теорію та практику медицини і передбачає можливість теоретичного, клінічного та симуляційного навчання. 96,3% обсягу освітньо-професійної програми спрямовано на забезпечення загальних та спеціальних (фахових) компетентностей магістра за спеціальністю «Медицина»

Основний фокус освітньої програми та спеціалізації

Вища медична освіта галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222«Медицина». Ключові слова: магістр, медицина, охорона здоров’я, вища освіта, лікар

Особливості програми

Реалізація програми відбувається з поєднанням теоретичної та практичної підготовки у малих групах здобувачів. Вивчення клінічних дисциплін та засвоєння здобувачами спеціальних (фахових) компетентностей здійснюється на клінічних кафедрах за відповідними навчальними планами з урахуванням специфіки дисципліни, з використанням імітаційно-симуляційних методів навчання, з роботою безпосередньо з пацієнтом чи діагностичним обладнанням (50% аудиторних годин); з практикою у лікувальних закладах (30 кредитів). Реалізація Програми здійснюється також англійською мовою. Здобувачі вищої освіти за цією освітньо-професійною програмою мають можливість брати участь у доступних програмах міжнародної академічної мобільності.

Придатність до працевлаштування

Відповідно до Національного класифікатора України фахівець підготовлений до роботи за ДК 009:2010: Код 86 Охорона здоров’я Секція Q. Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги Розділ 86.1. Діяльність лікарняних закладів Група 86.10 Діяльність лікарняних закладів Клас 86.21 Загальна медична практика Клас 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров’я Після завершення навчання за освітньо-професійною програмою магістра спеціальності «Медицина» фахівець здатний виконувати професійну роботу:  лікар-інтерн (код КП – 3229);  лікар-стажист (код КП - 3221);  лікар-резидент (код КП – ХХХ)

Подальше навчання

Випускник програми може вступати на програми післядипломної освіти (інтернатура, резидентура) для набуття додаткових кваліфікацій за освітніми програмами підготовки лікаря певної спеціальності та лікарських спеціалізацій у системі освіти дорослих. Продовження освіти на третьому освітньо-науковому рівні вищої освіти (аспірантура). Професійні назви робіт, які може виконувати випускник спеціальності «Медицина» після закінчення інтернатури або лікарської резидентури: Розділ 2 Професіонали Підрозділ 22 Професіонали в галузі наук про життя та медичних наук Клас 221 Професіонали в галузі наук про життя та медичних наук; Клас 222 Професіонали в галузі медицини (крім медичних сестер); Підклас 2221 Професіонали в галузі лікувальної справи (крім стоматології); Група 2221.2 Лікарі Підклас 2225 Професіонали в галузі медико-профілактичної справи 2225.2 Лікарі, фахівці в галузі медико-профілактичної справи 2229.2 Професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства) Професійні назви робіт – відповідно до Національного класифікатора України: Класифікатор професій ДК 003:2010 Фахівець підготовлений до роботи за ДК 009-2010: Секція Q. Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги Розділ 86.1 Діяльність лікарняних закладів Група 86.10 Діяльність лікарняних закладів Клас 86.21 Загальна медична практика Клас 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров’я

Викладання та навчання

Комплексне проблемно-орієнтоване, компетентнісне, студентоцентроване навчання з професійно-орієнтованою практичною підготовкою та з ініціативним самонавчанням і забезпеченням можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії. Форми навчання: лекції, семінари, практичні заняття в малих групах, виробнича практика, консультації, клінічні конференції. Методи, методики, технології: увесь спектр клінічних, лабораторно-інструментальних (включаючи сучасні ультразвукові, рентгенологічні та функціональні) згідно з стандартами лікування та профілактики хвороб, методи ефективного управління та організації роботи у галузі охорони здоров’я, основи медичної науково-дослідної роботи.

Оцінювання

Поточний і підсумковий контроль здійснюються відповідно до положення «Критерії, правила і процедури оцінювання результатів навчальної діяльності студентів у ЛНМУ імені Данила Галицького». Форми підсумкового контролю: заліки, диференційні заліки, іспити, Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), включаючи Об’єктивний структурований практичний (клінічний) іспит (ОСП(К)І).

Обов’язковими умовами оцінювання результатів навчання є об’єктивність, систематичність, уніфікація вимог, прозорість методики оцінювання, доступ до результатів.

Оцінювання навчальних досягнень студента здійснюється за 4- бальною, 200-бальною та рейтинговою ECTS шкалами.

Інтегральна компетентність

Здатність розв’язувати складні задачі, у тому числі дослідницького та інноваційного характеру у сфері медицини. Здатність продовжувати навчання з високим ступенем автономії.

Загальні компетентності (ЗК)

  1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
  2. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
  3. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
  4. Знання та розуміння предметної галузі та розуміння  професійної діяльності.
  5. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.
  6. Здатність приймати обґрунтовані рішення.
  7. Здатність працювати в команді.
  8. Здатність до міжособистісної взаємодії.
  9. Здатність спілкуватись іноземною мовою.
  10. Здатність використовувати інформаційні і комунікаційні технології.
  11. Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу  інформації з різних джерел.
  12. Визначеність і наполегливість щодо поставлених завдань і взятих обов’язків.
  13. Усвідомлення рівних можливостей та гендерних проблем.
  14. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
  15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

Фахові компетентності спеціальності (ФК)

  1. Здатність збирати медичну інформацію про пацієнта і аналізувати клінічні дані.
  2. Здатність до визначення необхідного переліку лабораторних та інструментальних досліджень та оцінки їх результатів.
  3. Здатність до встановлення попереднього та клінічного діагнозу захворювання.
  4. Здатність до визначення необхідного режиму праці та відпочинку при лікуванні та профілактиці захворювань.
  5. Здатність до визначення характеру харчування при лікуванні та профілактиці захворювань.
  6. Здатність до визначення принципів та характеру лікування та профілактики захворювань.
  7. Здатність до діагностування невідкладних станів.
  8. Здатність до визначення тактики та надання екстреної медичної допомоги.
  9. Здатність до проведення лікувально-евакуаційних заходів.
  10. Здатність до виконання медичних маніпуляцій.
  11. Здатність розв’язувати медичні проблеми у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності, включаючи систему раннього втручання.
  12. Здатність до визначення тактики ведення фізіологічної вагітності, фізіологічних пологів та післяпологового періоду. Навички консультування з питань планування сім’ї та підбору методу контрацепції.
  13. Здатність до проведення санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів.
  14. Здатність до планування і проведення профілактичних та протиепідемічних заходів щодо інфекційних хвороб.
  15. Здатність до проведення експертизи працездатності.
  16. Здатність до ведення медичної документації, в тому числі електронних форм.
  17. Здатність до оцінювання впливу навколишнього середовища, соціально-економічних та біологічних детермінант на стан здоров’я індивідуума, сім’ї, популяції.
  18. Здатність до проведення аналізу діяльності лікаря, підрозділу, закладу охорони здоров’я, забезпечення якості медичної допомоги і підвищення ефективності використання медичних ресурсів.
  19. Здатність до організації та інтеграції надання медичної допомоги населенню та проведення маркетингу медичних послуг.
  20. Здатність до проведення епідеміологічних та медико-статистичних досліджень здоров’я населення; обробки соціальної, економічної та медичної інформації.
  21. Зрозуміло і неоднозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію з проблем охорони здоров’я та дотичних питань до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
  22. Здатність управляти робочими процесами у сфері охорони здоров’я, які є складними, непередбачуваними та потребують нових стратегічних підходів.
  23. Здатність розробляти і реалізовувати наукові та прикладні проекти у сфері охорони здоров’я.
  24. Дотримання етичних принципів при роботі з пацієнтами, лабораторними тваринами.
  25. Дотримання професійної та академічної доброчесності, нести відповідальність за достовірність отриманих наукових результатів.

Програмні результати навчання, визначені стандартом вищої освіти спеціальності:

  1. Мати ґрунтовні знання із структури професійної діяльності. Вміти здійснювати професійну діяльність, що потребує оновлення та інтеграції знань. Нести відповідальність за професійний розвиток, здатність до подальшого професійного навчання з високим рівнем автономності.

  2. Розуміння та знання фундаментальних і клінічних біомедичних наук на рівні, достатньому для вирішення професійних задач у сфері охорони здоров’я.

  3. Спеціалізовані концептуальні знання, що включають наукові здобутки у сфері охорони здоров’я і є основою для проведення досліджень, критичне осмислення проблем у сфері медицини та дотичних до неї міждисциплінарних проблем, включаючи систему раннього втручання.

  4. Виділяти та ідентифікувати провідні клінічні симптоми та синдроми (за списком 1); за стандартними методиками, використовуючи дані анамнезу хворого, обстеження хворого, знання про людину, її органи та системи, встановлювати попередній діагноз захворювання (за списком 2).

  5. Збирати скарги, анамнез життя та захворювання, оцінювати психомоторний та фізичний розвиток пацієнта, стан органів та систем організму; на підставі результатів лабораторних та інструментальних досліджень оцінювати інформацію щодо діагнозу (за списком 4) із врахуванням віку та статі пацієнта.

  6. Встановлювати остаточний клінічний діагноз шляхом прийняття обґрунтованого рішення та аналізу отриманих суб’єктивних і об’єктивних даних клінічного та додаткового обстежень, проводити диференційну діагностику; дотримуватись відповідних етичних і юридичних норм; працювати під контролем лікаря-керівника в умовах закладу охорони здоров’я (за списком 2).

  7. Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та додаткові) методи обстеження (лабораторні, функціональні та/або інструментальні) (за списком 4) для пацієнтів із захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики (за списком 2).

  8. Визначати провідний клінічний синдром або встановлювати, чим обумовлена тяжкість стану потерпілого/постраждалого (за списком 3) шляхом прийняття обґрунтованого рішення та оцінки стану людини за будь-яких обставин (в умовах закладу охорони здоров’я та за його межами, у т.ч. в умовах надзвичайної ситуації та бойових дій, в польових умовах, в умовах нестачі інформації та обмеженого часу).

  9. Визначати характер та принципи лікування хворих(консервативне, оперативне) із захворюваннями за списком 2, враховуючи вік та стать пацієнта, в умовах закладу охорони здоров’я та за його межами, у т.ч на етапах медичної евакуації і у польових умовах, на підставі попередньо встановленого клінічного діагнозу, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм, шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартними схемами; у разі потреби розширення стандартної схеми вміти обґрунтувати персоніфіковані рекомендації під контролем лікаря-керівника в умовах лікувальної установи.

  10. Визначати необхідний режим праці, відпочинку та харчування пацієнта на підставі попереднього та/чи заключного клінічного діагнозу, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм, шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартами.

  11. Визначати підхід, план та тактику ведення фізіологічної вагітності, фізіологічних пологів та післяпологового періоду шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартними схемами.

  12. Проводити оцінку загального стану новонародженої дитини шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартами, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм.

  13. Проводити оцінку та моніторинг розвитку дитини, надавати рекомендації з вигодовування та особливостей харчування залежно від віку, організовувати проведення профілактичних щеплень за календарем.

  14. Визначати тактику та надавати екстрену медичної допомогу при невідкладних станах (за списком 3) в умовах обмеженого часу згідно з існуючими клінічними протоколами та стандартами.

  15. Організовувати надання медичної допомоги та лікувально-евакуаційних заходів населенню та військовослужбовцям в умовах надзвичайних ситуації та бойових дій, у т.ч. у польових умовах.

  16. Формувати раціональні медичні маршрути пацієнтів; організовувати взаємодію з колегами у своєму та інших закладах, організаціях та установах; застосовувати інструменти просування медичних послуг на ринку на підставі аналізу потреб населення, в умовах закладу охорони здоров’я, його підрозділу та у конкурентному середовищі.

  17. Виконувати медичні маніпуляції (за списком 5) в умовах лікувального закладу, на виробництві та вдома у пацієнта на підставі попереднього клінічного діагнозу та/або показників стану пацієнта шляхом прийняття обґрунтованого рішення, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм.

  18. Визначати стан функціонування та обмежень життєдіяльності особи та тривалість непрацездатності з оформленням відповідних документів в умовах закладу охорони здоров’я на підставі даних про захворювання та його перебіг, особливості професійної діяльності людини, тощо. Вести медичну документацію щодо пацієнта та певного контингенту населення на підставі нормативних документів.

  19. Планувати та втілювати систему протиепідемічних та профілактичних заходів щодо виникнення та розповсюдження захворювань серед населення.

  20. Аналізувати епідеміологічний стан та проводити заходи масової й індивідуальної, загальної й локальної профілактик інфекційних хвороб.

  21. Знаходити необхідну інформацію у професійній літературі та базах даних інших джерел, аналізувати, оцінювати та адекватно застосовувати цю інформацію.

  22. Застосовувати сучасні цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення, статистичні методи аналізу даних для розв’язання складних задач охорони здоров’я та дослідницької роботи.

  23. Оцінювати вплив довкілля на стан здоров`я людини для оцінки захворюваності населення.

  24. Забезпечувати необхідний рівень індивідуальної безпеки (власної та осіб, про яких піклуєтеся) у разі виникнення типових небезпечних ситуацій в індивідуальному полі діяльності.

  25. Зрозуміло і однозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію з проблем охорони здоров’я та дотичних питань до фахівців і нефахівців.

  26. Управляти робочими процесами у сфері охорони здоров’я, які можуть бути складними, непередбачуваними та потребувати нових стратегічних підходів; організовувати роботу та професійний розвиток персоналу з урахуванням набутих навиків ефективної роботи в команді з дотриманням позицій лідерства, належної якості, доступності і справедливості, забезпечення надання інтегрованої медичної допомоги.

  27. Вільно спілкуватися державною та англійською мовою як усно так і письмово для обговорення професійної діяльності, досліджень та проектів.

  28. Приймати ефективні рішення з проблем охорони здоров’я, оцінювати потрібні ресурси, враховувати соціальні, економічні та етичні наслідки.

  29. Планувати, організовувати та проводити заходи зі специфічної профілактики інфекційних захворювань, у т.ч. згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, як обов‘язкових так і рекомендованих. Управляти залишками вакцин, організовувати додаткові вакцинальні кампанії та заходи з імунопрофілактики.

Кадрове забезпечення

Усі науково-педагогічні працівники, залучені до реалізації освітньої складової Програми, мають відповідну до  спеціальності кваліфікацію, науковий ступінь або вчене звання, підтверджений рівень достатньої наукової та професійної активності. Переважна більшість науково-педагогічних працівників є штатними працівниками ЛНМУ імені Данила Галицького, викладачі клінічних кафедр одночасно є практикуючими фахівцями. Проведення лекцій, практичних, семінарських та лабораторних занять, належний рівень науково-професійної активності усіх науково-педагогічних працівників за останні 5 років засвідчений виконанням не менше чотирьох умов пункту 38 підпунктів 1-20 «Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1187 зі змінами. Підвищення професійної кваліфікації за фахом здійснюється регулярно та систематично, що засвідчено відповідними сертифікатами. Випускні кафедри спеціальної (фахової) підготовки очолюють висококваліфіковані фахівці відповідних спеціальностей, доктори медичних наук.

Матеріально-технічне забезпечення

Відповідає вимогам щодо матеріально-технічної бази для здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти згідно з діючим законодавством України (Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» від 30.12 2015 №1187 зі змінами, внесеними Постановою КМУ № 365 від 24.03.2021). Університет забезпечений усіма необхідними приміщеннями для проведення навчальних занять, контрольних заходів та інших форм роботи. Лекційні аудиторії обладнані сучасними мультимедійними демонстраційними приладами. Освітні компоненти ОПП забезпечені відповідними клінічними  базами, комп’ютерними робочими місцями, лабораторіями, необхідним кафедральним обладнанням та устаткуванням. Практичні навички закріплюються в університетському навчальному імітаційному центрі та симуляційних класах;  клініко-діагностичних та наукових лабораторіях: НДІ епідеміології та гігієни, центральна науково-дослідна лабораторія (ЦНДЛ), лабораторія промислової токсикології; лабораторія електронної мікроскопії; цитогістохімічна лабораторія з вивченням лектинів; лабораторія синтезу біологічно-активних гетероциклічних сполук; лабораторії кафедр клінічної лабораторної діагностики, імунології; мікробіології; біологічної хімії; невропатології і нейрохірургії; онкології і радіології. Матеріальне забезпечення кафедр та їхніх клінічних баз дають можливість забезпечити організацію та проведення занять з усіх дисциплін на сучасному науково-методичному рівні з використанням ефективних діагностично-лікувальних інструментів, приладів та технологій професійної фахової діяльності лікаря. Для забезпечення ефективної практично-орієнтованої підготовки здобувачів освіти в ЛНМУ створено структурний підрозділ «Університетська лікарня ЛНМУ імені Данила Галицького». В Університеті працюють 7 музеїв, два з яких включені до Державного реєстру загальнонаціональних надбань: Музей хвороб людини та Анатомічний музей ЛНМУ. В Університеті створена розвинена соціально-побутова інфраструктура, зокрема, актові зали, наукова і студентська бібліотеки з читальними залами, підприємства і пункти громадського харчування, спортивний зал та обладнані спортивні майданчики, медичний пункт, спортивно-оздоровчий табір «Медик» на Волині. Здобувачі вищої освіти забезпечені гуртожитком.

Інформаційне та навчально-методичне забезпечення

Кожен компонент освітньо-професійної програми комплексно забезпечується робочими програмами, силабусами та навчально-методичними матеріалами для здобувачів освіти та викладачів, створеними відповідними кафедрами, що постійно оновлюються. Здобувачі освіти достатньо забезпечені літературою та навчально-методичними матеріалами до занять, методично-довідниковими матеріалами до атестації з усіх дисциплін, включаючи практики. Фонди бібліотеки ЛНМУ імені Данила Галицького задовольняють потреби здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників у необхідних сучасних вітчизняних та закордонних фахових виданнях. Бібліотека надає доступ до баз даних періодичних наукових видань англійською мовою за медичним профілем, постійно працює над розширенням діапазону послуг і ресурсів, які можна отримувати дистанційно. В Університеті працює потужний поліграфічний центр з друкарнею і підрозділом оперативного друку. На офіційному веб-сайті ЛНМУ імені Данила Галицького http://new.meduniv.lviv.ua/en/ розміщена основна інформація про діяльність Університету (структура, ліцензії та сертифікати про акредитацію, відомості про освітні програми, які реалізуються у ЛНМУ імені Данила Галицького, документи, якими регулюється освітній процес, напрями освітньої та наукової діяльності, щорічні звіти ректора ЛНМУ імені Данила Галицького та результати моніторингу якості освіти, результати щорічного оцінювання здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників, інформація про навчальні та наукові структурні підрозділи, їх склад та діяльність, правила прийому до університету, перелік навчальних дисциплін, їхні програми та силабуси; контактна інформація тощо).

Національна кредитна мобільність

Національна кредитна мобільність за Програмою здійснюється відповідно Закону України «Про вищу освіту». Визнання результатів навчання в інших закладах освіти України в рамках академічної мобільності проводиться відповідно угодам ЛНМУ імені Данила Галицького з іншими навчальними закладами як визначено у «Положенні про порядок реалізації права на академічну мобільність у ЛНМУ імені Данила Галицького».

Міжнародна кредитна мобільність

Міжнародна кредитна мобільність та зарахування результатів міжнародної мобільності за програмою Erasmus+ здійснюються відповідно Закону України «Про вищу освіту» та угодам щодо співпраці між ЛНМУ та закладами вищої освіти інших країн відповідно до «Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького».

Навчання іноземних здобувачів вищої

освіти

Навчання іноземних студентів проводиться відповідно до вимог законодавства України. Прийом на навчання здійснюється відповідно до «Правил прийому» із складанням відповідних фахових іспитів. Навчання може здійснюватись українською чи англійською мовами за бажанням студента. Іноземні здобувачі вищої освіти, які навчаються за цією Програмою, не залучаються до виконання наскрізної програми з підготовки офіцерів запасу галузі знань «Охорона здоров’я», натомість вдосконалюють володіння українською мовою та опановують курси за вибором на клінічних кафедрах.

Освітньо-професійна програма «Медицина» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 222 Медицина галузі знань 22 Охорона здоров’я розроблена на виконання Закону України «Про вищу освіту» з урахуванням вимог «Стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня, галузь знань 22 Охорона здоров’я, спеціальність 222 Медицина», затвердженого та введеного у дію наказом Міністерства освіти і науки України 08.11.2021 р. № 1197 зі змінами, внесеними наказом МОН України від 29.12.2023 № 1583 «Про внесення змін до деяких стандартів вищої освіти».

Перегляд освітньо-професійної програми «Медицина» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти зі спеціальності 222 Медицина галузі знань 22 Охорона здоров’я:

Навчальний рік

Дата затвердження ОПП Вченою радою

Наказ ректора про введення в дію ОПП

Дата введення в дію ОПП

2016-2017

Протокол №4-ВР від 25.05.2016

Наказ №1605-з від 08.06.2016

01.09.2016

2019-2020

Протокол №5-ВР від 24.05.2019

Наказ №2040-з від 24.06.2019

01.09.2019

2020-2021

Протокол №1-ВР від 19.02.2020

Наказ №706-з від 19.02.2020

01.09.2020

2021-2022

Протокол №1-ВР від 17.02.2021

Наказ №647-з від 24.02.2021

01.09.2021

2022-2023

Протокол №1-ВР від 23.02.2022

Наказ №636-з від 24.02.2022

01.09.2022

2023-2024

Протокол №1-ВР від 15.02.2023

Наказ №656-з від 15.02.2023

01.09.2023

2024-2025

Протокол №1-ВР від 15.02.2023

 

Наказ № 600-з від 22.02.2024

01.09.2024

Освітньо-професійна програма (ОПП) підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 222 «Медицина» є документом, у якому визначено обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відповідного ступеня вищої освіти; перелік компетентностей випускників; нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти; форми атестації здобувачів; вимоги до системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти; перелік нормативних документів, на яких базується ОПП.

Освітньо-професійна програма розроблена та акцептована проєктною групою Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького у складі:

Гарант програми, керівник проєктної групи (гарант освітньої програми):

О.М. Радченко – доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини №2.

Члени проєктної групи:

  • М.А. Колішецька декан медичного факультету №1, доктор медичних наук, професор кафедри патологічної фізіології

  • О.О. Капустинський декан медичного факультету №2, кандидат медичних наук, доцент кафедри сімейної медицини ФПДО

  • О.М. Зінчук проректор з лікувальної роботи, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб

  • Г.Б. Семенина доктор медичних наук, професор кафедри акушерства і гінекології

  • Д.О. Добрянський доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії №2

  • І.І. Кобза доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 2

  • Т.І. Негрич доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології

  • Я.М. Підгірний доктор медичних наук, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії

  • О.Р. Ковальська кандидат медичних наук, доцент кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я

  • Л.Р. Матешук-Вацеба доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри нормальної анатомії

  • Ю.І. Кузик доктор медичних наук, професор кафедри патологічної анатомії та судової медицини

  • І.Я. Сенюта доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри медичного права

  • Т.А. Єщенко доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри українознавства

  • Р.Р. Гута кандидат медичних наук, асистент кафедри внутрішньої медицини №2

  • О.І. Мосьпак студентка 3 курсу медичного факультету №1, голова студентського самоврядування Університету

Рецензії стекхолдерів та науковців:

Науменко Олександр Миколайович – перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, Заслужений лікар України

Стаднік Сергій Миколайович - начальник кардіологічної клініки Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, доктор медичних наук, полковник медичної служби

Іванченко Наталя Олександрівна – Генеральний директор державної установи "Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України"

Федоренко Сергій Мирославович - в.о. Генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня», Заслужений лікар України

Хухліна Оксана Святославівна – завідувач кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук, професор, член правління Чернівецької обласної організації "Асоціація терапевтів ім. акад. В.Х. Василенка"

Малачинська Марія Йосипівна – директор КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр», кандидат медичних наук, Заслужений лікар України

Соколовська Марта Юріївна - медична директорка КНП "Львівське територіальне медичне об'єднання 2" відокремлений підрозділ «Лікарня Князя Лева»

Бернагевич Марта Станіславівна, директор КНП "АЗПСМ Великолюбінської селищної ради"

Крук Олександр Сергійович – випускник спеціальності «Медицина» Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, лікар-інтерн

Ухвалено Вченою радою медичного факультету № 1, протокол № 5 від 14.02.2024 р.

Ухвалено Вченою радою медичного факультету № 2, протокол № 5 від 14 02.2024 р.


Освітньо-професійна програма “Медицина” (PDF)  
Проєкт освітньо-професійної програми “Медицина” (PDF)
Навчальний план
Код н/д Компоненти освітньої програми (навчальні дисципліни, курсові проекти/роботи, практики, кваліфікаційна робота)

Обов’язкові компоненти ОП

Гуманітарна підготовка

ОК 1 Українська мова (за професійним спрямуванням)
ОК 2 Історія України та українська культура
ОК 3 Філософія
Фундаментальна підготовка
ОК 4 Латинська мова та медична термінологія
ОК 5 Медична біологія, паразитологія та генетика
ОК 6 Медична та біологічна фізика
ОК 7 Медична інформатика
ОК 8 Медична хімія
ОК 9 Біоорганічна хімія
ОК 10 Біологічна хімія
ОК 11 Анатомія людини
ОК 12 Гістологія, цитологія та ембріологія
ОК 13 Фізіологія
ОК 14 Мікробіологія, вірусологія та імунологія
Професійна підготовка
ОК 15 Англійська  мова (за професійним спрямуванням)
ОК 16 Патоморфологія
ОК 17 Патофізіологія
ОК 18 Фармакологія
ОК 19 Гігієна та екологія
ОК 20 Пропедевтика внутрішньої медицини
ОК 21 Пропедевтика педіатрії, у т.ч. медична генетика
ОК 21.1. Пропедевтика педіатрії
ОК 21.2. Медична генетика
ОК 22 Загальна хірургія, у т.ч. основи стоматології
ОК 22.1. Загальна хірургія
ОК 22.2. Основи стоматології
ОК 23 Клінічна анатомія і оперативна хірургія
ОК 24 Радіологія,у т.ч. радіаційна медицина
24.1. Радіологія
24.2. Радіаційна медицина
ОК 25 Внутрішня медицина, у т.ч. ендокринологія ,клінічна фармакологія та імунологія, професійні хвороби
ОК 25.1. Внутрішня медицина (гастроентерологія, гематологія, пульмонологія, кардіологія, ревматологія, нефрологія)
ОК 25.2. Ендокринологія
ОК 25.3. Клінічна фармакологія
ОК 25.4. Клінічна імунологія та алергологія
ОК 25.5. Професійні хвороби
ОК 26 Педіатрія  у т.ч. дитячі інфекції
ОК 26.1. Педіатрія та неонатологія  
ОК 26.2. Дитячі інфекційні хвороби
ОК 27 Інфекційні хвороби, у т.ч. фтизіатрія
  ОК 27.1. Інфекційні хвороби
  ОК 27.2. Фтизіатрія
ОК 28 Дерматологія, венерологія
ОК 29 Хірургія, у т.ч. дитяча хірургія і нейрохірургія
ОК 29.1. Хірургія
ОК 29.2. Дитяча хірургія
ОК 29.3. Нейрохірургія
ОК 30 Травматологія і ортопедія, у т.ч. фізична реабілітація
ОК 30.1.Травматологія і ортопедія
ОК 30.2. Фізична реабілітація, спортивна медицина
ОК 31 Онкологія
ОК 32 Акушерство і гінекологія
ОК 33 Соціальна медицина, громадське здоров’я, у т.ч. історія медицини
ОК 33.1. Соціальна медицина, громадське здоров'я
ОК 33.2 Історія медицини
ОК 34 Урологія
ОК 35 Оториноларингологія
ОК 36 Офтальмологія
ОК 37 Неврологія
ОК 38 Медична психологія
ОК 39 Психіатрія, наркологія
ОК 40. Судова медицина, у т.ч. секційний курс та медичне право України
ОК 40.1. Судова медицина
ОК 40.2. Медичне право України
ОК 40.3. Секційний курс
ОК 41 Епідеміологія та біобезпека
ОК 42 Анестезіологія та інтенсивна терапія, у т.ч. екстрена та невідкладна медична допомога
ОК 42.1. Анестезіологія та інтенсивна терапія
ОК 42.2. Екстрена та невідкладна медична допомога
ОК 43 Військово-орієнтована підготовка за  спеціальністю «Медицина»*
ОК 43.1. Домедична допомога в екстремальних ситуаціях
ОК 43.2. Основи організації медичного забезпечення населення і військ
ОК 43.3. Військова гігієна
ОК 43.4. Військово-польова терапія
ОК 43.5. Військово-польова хірургія
ОК 43.6. Військова епідеміологія
Виробнича практика
ОК 44 Виробнича лікарська практика в поліклініці та амбулаторії сімейної медицини
Вибіркові компоненти ОП
Вибірковий блок 1
ВБ 1.1 Іноземна мова (друга) Презентація
ВБ 1.2 Англійська мова Презентація
ВБ 1.3 Іноземна мова (за професійним спрямуванням) Презентація
ВБ 1.4 Мовленнєва комунікація лікаря Презентація
ВБ 1.5 Культура мовлення та етикет медика Презентація
ВБ 1.6 Медицина і художня культура Презентація
ВБ 1.7 Соціологія і медична соціологія Презентація
ВБ 1.8 Основи економічних теорій Презентація
ВБ 1.9 Основи християнської етики та моралі Презентація
ВБ 1.10 Основи  психології Презентація
ВБ 1.11 Психологія спілкування Презентація
ВБ 1.12 Пропедевтика медицини узалежнень Презентація
ВБ 1.13 Історичні дисципліни в медичній освіті Презентація
ВБ 1.14 Наукове мовлення лікаря Презентація
ВБ 1.15 Визначні постаті української медицини Презентація
ВБ 1.16 Націологія і здоров′я нації Презентація
ВБ 1.17 Академічна доброчесність в освітньому процесі Презентація
ВБ 1.18 Основи інформаційних технологій і телемедицина Презентація
ВБ 1.19 Основи патентознавства Презентація
ВБ 1.20 Логіка. Формальна логіка Презентація
ВБ 1.21 Правознавство Презентація
ВБ 1.22 Безпека життєдіяльності Презентація
ВБ 1.23 Охорона праці в галузі Презентація
ВБ 1.24 Основи соціальної психології. Презентація
ВБ 1.25 Теорія пізнання та медицина Презентація
ВБ 1.26 Основи психоаналізу Презентація
ВБ 1.27 Етичні проблеми в медицині Презентація
ВБ 1.28 Сучасні проблеми молекулярної біології Презентація
ВБ 1.29 Генетика Презентація
ВБ 1.30 Сучасні проблеми біофізики Презентація
ВБ 1.31 Перша допомога і елементи медсестринства Презентація
ВБ 1.32 Деонтологія в медицині Презентація
ВБ 1.33 Невідкладна медична допомога в умовах бойових дій Презентація
ВБ 1.34 Інформатика і статистика Презентація
ВБ 1.35 Цитофізіологія Презентація
ВБ 1.36 Перша медична допомога Презентація
ВБ 1.37 Сучасні проблеми вірусології Презентація
ВБ 1.38 Нутриціологія Презентація
ВБ 1.39 Практична анатомія Презентація
ВБ 1.40 Побічна дія ліків Презентація
ВБ 1.41 Паразитологія Презентація
ВБ 1.42 Сучасні методи генетичної діагностики Презентація
ВБ 1.43 Раціональне харчування та дієтотерапія Презентація
ВБ 1.44 Молекулярна фізіологія і біотехнології для сучасної медицини Презентація
ВБ 1.45 Клінічна біохімія Презентація
ВБ 1.46 Клінічна мікробіологія Презентація
ВБ 1.47 Інформаційні технології в медицині Презентація
ВБ 1.48 Актуальні проблеми фізіотерапії, курортології та реабілітації Презентація
ВБ 1.49 Методологія доказової медицини Презентація
ВБ 1.50 Клінічна токсикологія Презентація
ВБ 1.51 Клінічна лабораторна діагностика Презентація
ВБ 1.52 Основи рефлексотерапії Презентація
ВБ 1.53 Мануальна терапія Презентація
ВБ 1.54 Косметологія Презентація
ВБ 1.55 Репродуктивне здоров’я та планування сім’ї Презентація
ВБ 1.56 Сучасні питання клінічної анатомії в абдомінальній хірургії Презентація
ВБ 1.57 Сучасні аспекти клінічної анатомії в кардіохірургії Презентація
ВБ 1.58 Сучасні аспекти клінічної анатомії в торакальній хірургії Презентація
ВБ 1.59 Сучасні аспекти клінічної анатомії в оториноларингології Презентація
ВБ 1.60 Основи сексології та сексопатології Презентація
ВБ 1.61 Судинна хірургія Презентація
ВБ 1.62 Ендокринна хірургія Презентація
ВБ 1.63 Актуальні питання ревматології Презентація
ВБ 1.64 Актуальні питання гастроентерології Презентація
ВБ 1.65 Андроурологія Презентація
ВБ 1.66 Вікові аспекти фармакотерапії Презентація
ВБ 1.67 Ендоскопічні технології в акушерстві та гінекології Презентація
ВБ 1.68 Інструментальні методи функціональної діагностики Презентація
ВБ 1.69 Актуальні проблеми клінічної патоморфології Презентація
ВБ 1.70 Основи геронтології та геріатрії Презентація
ВБ 1.71 Рефлексотерапія в неврології Презентація
ВБ 1.72 Актуальні проблеми неврології Презентація
ВБ 1.73 Актуальні питання пульмонології Презентація
ВБ 1.74 Організаційні основи сімейної медицини Презентація
ВБ 1.75 Основи трансплантології Презентація
ВБ 1.76 Клінічна паразитологія та тропічна медицина Презентація
ВБ 1.77 Актуальні проблеми  ВІЛ-інфекції Презентація
ВБ 1.78 Дерматоонкологія Презентація
ВБ 1.79 Менеджмент в охороні здоров’я Презентація
ВБ 1.80 Пластична та реконструктивна хірургія Презентація
ВБ 1.81 Актуальні питання кардіохірургії Презентація
ВБ 1.82 Актуальні питання нейрохірургії Презентація
ВБ 1.83 Актуальні питання церебро-васкулярної патології Презентація
ВБ 1.84 Комунікативні навички лікаря Презентація
ВБ 1.85 Актуальні питання кардіології Презентація
ВБ 1.86 Актуальні питання нефрології Презентація
ВБ 1.87 Імунодіагностика, імунотерапія, імунопрофілактика COVID-19 Презентація
ВБ 1.88 Специфічна імунопрофілактика в практичній медицині Презентація
ВБ 1.89 Алергологічні невідкладні стани в практиці лікаря Презентація
ВБ 1.90 Медичні аспекти біоетики та біобезпеки Презентація
ВБ 1.91 Доказова медицина Презентація
ВБ 1.92 Ендоскопічні технології в медицині Презентація
ВБ 1.93 Медична реабілітація Презентація
ВБ 1.94 Проктологія Презентація
ВБ 1.95 Екстремальна медицина Презентація
ВБ 1.96 Фізичне виховання Презентація
ВБ 1.97 Онкоурологія Презентація
ВБ 1.98 Актуальні питання захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха Презентація
ВБ 1.99 Біологічна роль елементів життя Презентація
ВБ 1.100 Основи загальної військової підготовки Презентація
ВБ 1.101 Антикорупційна політика та академічна доброчесність Презентація
ВБ 1.102 Сучасна бойова травма Презентація
ВБ 1.103 Проблеми психічного здоров’я населення в умовах війни Презентація
ВБ 1.104 Фізична реабілітація військових, які постраждали внаслідок бойових дій Презентація
ВБ 1.105 Медична та фізична реабілітація на різних рівнях надання медичної допомоги Презентація
ВБ 1.106 Біоетика Презентація
Вибірковий блок 2
ВБ 2.1 Виробнича практика: Догляд за хворими в терапевтичному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.2 Виробнича практика: Догляд за хворими в хірургічному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.3 Виробнича практика: Догляд за хворими в педіатричному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.4 Виробнича сестринська практика в терапевтичному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.5 Виробнича сестринська практика в хірургічному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.6 Виробнича сестринська практика в педіатричному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.7 Виробнича лікарська практика в терапевтичному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.8 Виробнича лікарська практика в хірургічному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.9 Виробнича лікарська практика в пологовому відділенні Презентація
ВБ 2.10 Виробнича лікарська практика в педіатричному відділенні стаціонару Презентація
ВБ 2.11 Практика з симуляційної медицини Презентація
ВБ 2.12 Практика з профілактичної медицини Презентація
Вибірковий блок 3
ВБ 3.1 Індивідуальний профільний курс Внутрішня медицина Презентація
ВБ 3.1.1 Внутрішня медицина, ендокринологія, інфекційні хвороби, фтизіатрія, клінічна імунологія та алергологія, загальна практика (сімейна медицина), паліативна та хоспісна медицина Презентація
ВБ 3.1.2 Хірургія, дитяча хірургія, онкологія Презентація
ВБ 3.1.3 Педіатрія, дитячі інфекції Презентація
ВБ 3.1.4 Акушерство і гінекологія Презентація
ВБ 3.1.5 Гігієна,  організація охорони здоров’я у т.ч. роботи терапевтичної служби Презентація
ВБ 3.2 Індивідуальний профільний курс Хірургія Презентація
ВБ 3.2.1 Хірургія, дитяча хірургія, онкологія, клінічна імунологія та алергологія, загальна практика (сімейна медицина), паліативна та хоспісна медицина Презентація
ВБ 3.2.2 Внутрішня медицина, ендокринологія, інфекційні хвороби, фтизіатрія Презентація
ВБ 3.2.3 Педіатрія, дитячі інфекції Презентація
ВБ 3.2.4 Акушерство і гінекологія у тому числі оперативна гінекологія Презентація
ВБ 3.2.5 Гігієна, організація охорони здоров’я у т.ч. роботи хірургічної служби Презентація
ВБ 3.3 Індивідуальний профільний курс Акушерство і гінекологія Презентація
ВБ 3.3.1 Акушерство і гінекологія, онкологія, клінічна імунологія та алергологія, загальна практика (сімейна медицина) Презентація
ВБ 3.3.2 Внутрішня медицина, ендокринологія, інфекційні хвороби, фтизіатрія Презентація
ВБ 3.3.3 Хірургія, дитяча хірургія, паліативна та хоспісна медицина Презентація
ВБ 3.3.4 Педіатрія, дитячі інфекції Презентація
ВБ 3.3.5 Гігієна, організація охорони здоров’я у т.ч. роботи акушерсько-гінекологічної служби Презентація
ВБ 3.4 Індивідуальний профільний курс Профілактична медицина Презентація
  ВБ 3.4.1. Гігієна, соціальна медицина, громадське здоров’я, пульмонологія та фтизіатрія, профілактична медицина у загальній практиці (сімейній медицині), інфекційні хвороби Презентація
  ВБ 3.4.2 Внутрішня медицина, ендокринологія, паліативна та хоспісна медицина Презентація
  ВБ 3.4.3 Хірургія, дитяча хірургія, онкологія Презентація
  ВБ 3.4.4 Педіатрія, дитячі інфекції, клінічна імунологія Презентація
  ВБ 3.4.5 Акушерство і гінекологія, у т.ч. профілактична гінекологія Презентація

 

Для вступників:

Додаткова інформація: