Більше 10 місяців минуло відтоді, як російська армія розпочала війну проти українців. Через військові дії мільйони наших земляків виїхали з України або переїхали в безпечніші регіони. Серед тих, хто залишились – люди, втомлені війною, які втратили рідних, часто без медичного забезпечення та з маленьким вогником надії вижити в цих нелюдських умовах. 

Благодійна організація «Елеос-Україна», що представляє Синодальне Управління соціального служіння ПЦУ, щодня в різних куточках нашої країни допомагає переселенцям, військовослужбовцям, жінкам та матерям з дітьми, людям з інвалідністю, іншим потребуючим. 

Нещодавно мережа «Елеос-Україна» розпочала проєкт із допомоги українським переселенцям, одним із компонентів якого є психосоціальна підтримка. В основі проєкту лежить створення груп взаємопідтримки внутрішньо переміщених осіб та поширення такої практики в різних регіонах України. На даний час для роботи обрано 6 регіонів, серед яких Київ, Київська область, Дніпро, Луцьк, Вінниця та Чернівці. 

У цих групах люди можуть ділитися своїми важкими переживаннями, щоб не залишатися з ними на самоті, а також отримати підтримку від людей, які пережили схожий досвід. Зустрічі проводитимуть лідери, які пройшли попереднє навчання та вміють формувати такі групи, запустити їх та підтримувати їхню життєздатність. 

Навчальний курс складається з 8 інтерактивних лекцій-семінарів, які проводить психологиня Гіла Петрова – вискокваліфікований та досвідчений фахівець Інституту Травми в Ізраїлі. Вона розповідає, як можна створити такі групи та дає практичні заняття для допомоги людям пережити гострий стрес. 

Учасником курсу став співробітник Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – доцент кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО, лікар-психіатр, психотерапевт, психоаналітик, священник ПЦУ Сергій Кирилюк. Він є також психотерапевтом Української спілки психотерапевтів, груповим та індивідуальним психоаналітиком, супервізором психотерапії залежностей. 

Отець Сергій Кирилюк зазначив, що тут використовується дещо іншою методика та парадигма роботи. Особливість груп самопідтримки – там не повинні всі бути психологами, поруч із ними задіяні соціальні працівники без психологічної освіти. Після навчання вони працюватимуть в парі та створюватимуть нові групи підтримки, і ця практика буде далі масштабуватися. 

Для запуску груп психосоціальної самопідтримки вже відібрано 18 лідерів з різних громад та проведено перші заняття. Майбутніми лідерами стали добровольці, які побачили в собі потенціал та віднайшли щире бажання допомогти людям впоратися із переживаннями та стресом на місцях, де вони проживають. Щоб відстежувати динаміку та допомагати лідерам у створенні наступних груп самопідтримки, впродовж 9 місяців щотижня проводитимуться супервізійні семінари. 

Такий психологічний компонент є частиною великого проєкту із допомоги українським переселенцям. Більше про проєкт можна дізнатися за посиланням.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua