ДЕКАН

КОЛІШЕЦЬКА Марта Андріївна

д-р.мед.наук, професор 

Адреса

79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69 

(1 поверх, праве крило)

Телефон+38 (032) 2755936

Email:

 

До складу факультету входять

Кафедра акушерства і гінекології

Кафедра дерматології, венерології

Кафедра епідеміології

Кафедра загальної гігієни з екологією

Кафедра загальної хірургії

Кафедра інфекційних хвороб

Кафедра нормальної анатомії

Кафедра патологічної фізіології

Кафедра педіатрії №1

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини №1

Кафедра радіології та радіаційної медицини

Кафедра сімейної медицини

Кафедра травматології, ортопедії та воєнно-польової хірургії

Кафедра хірургії №1

Кафедра фізичного виховання і спортивної медицини

Кафедра фтизіатрії і пульмонології  

Історія розвитку львівської медичної освіти сягає 1661 року, коли вперше разом з іншими факультетами було відкрито медичний факультет у Львівському університеті, який проіснував лише два роки. Згідно з указом імператора Йосифа ІІ 16 листопада 1784 року, відбулося повторне урочисте відкриття медичного факультету Львівського університету з чотирирічним терміном навчання, який здійснив перший набір студентів в 1786 році. У 1894 році медичний факультет отримав спеціально збудовані корпуси для теоретичних кафедр (вулиця Пекарська, 52 і 69) та клінік (нині вулиця Руфа): анатомо-фізіологічний, патологоанатомічний, хімічний, акушерства і гінекології, хірургії, внутрішніх хвороб, дерматовенерології, оториноларингології та інші. Клінічною базою медичного факультету став міський шпиталь, де зараз розміщена Львівська обласна клінічна лікарня.

У повоєнні роки на базі медичного факультету було створено лікувальний, педіатричний та медико-профілактичний факультети але у зв’язку з реорганізацією вищої медичної освіти в 1992 році на базі трьох факультетів був створений медичний факультет. Враховуючи багаточисельність студентів у 1995 році факультет було поділено на два рівнозначних підрозділи медичний факультет №1 та медичний факультет №2.

Професорсько-викладацький склад проводить не тільки навчальну роботу. На кафедрах факультету розробляються, впроваджуються та удосконалюються актуальні напрямки досліджень у різних галузях медицини. На клінічних базах кафедр факультету створено 10 спеціалізованих центрів лікування.

Плідно працює на факультеті студентське наукове товариство. Бажаючі студенти долучаються до наукової роботи ще з молодших курсів, де опановують навички праці з науковою літературою. З другого та третього курсів студенти на кафедрах фундаментальних дисциплін опановують основи постановки експериментів, а на клінічних кафедрах – класичні та новітні методи обстеження хворих на сучасній діагностичній апаратурі. Показником ефективності участі студентів у наукових гуртках є наукові статті, які вони публікують в періодичних виданнях як самостійно, так і в співавторстві з науковими керівниками. Загалом, більшість професорів, доцентів, асистентів факультету свій шлях у науку розпочинали саме з наукових студентських гуртків, виступів на обласних, республіканських та міжнародних студентських наукових конференціях, наукових форумах молодих вчених.

На факультеті відбувається підготовка здобувачів освіти рівня магістра на основі – державного замовлення та контрактної основи за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб за спеціальністю  222 “Медицина” та 227 “Терапія та реабілітація ”

Колектив медичного факультету № 1 проводить підготовку достойного молодого поповнення, яке продовжить багаті традиції патріарха вищої медичної освіти в Україні – Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Випускники медичного факультету №1